Kilo vermem gerek

Merhaba 👋 aslında Karatay diyetine devam etseniz? Yani detoks suları ile ödem atarsınız yağ değil. Hareketsiz ve diyetsiz imkansız kilo vermeniz. Anlık rehavete değilde cidden karar verip aç kalmayı spor yaparken nefes nefes yer içinde kalmayı her yanınız güçsüzlükten kırılacağını ama 3 6 ay ve son 1 sene içinde seneye bu gün hep yeni bir bedene sahip olmak istiyorum demeniz lazım. Aksi halde çok aç kalınan diyetler doyumsuz bir iradeyi tetikler ve daha fazla yersiniz.
Karar verin ve arkadaşların dediği gruplara girebilirsiniz.
Benim size öneririm şöyle olur
Şekeri (paketli tatlı çaya kahveye şok şekerli meyveleri çok kısıtlı yiyerek.)
Tuzu (turşu, tuzlu galeta gibi)
Ve unu( içine un giren herşeyi)
Kesmek şart ama şöyle!

Günde 2 dilim ekmek yiyebilirsiniz ister akşam ister sabah.
Wasa tarzı öneririm kahvaltıda çok doyurucu olur.

Meyveleri, eti yoğurdu kendi avuç içiniz kadar yiyeceksiniz. Avuç içinize ne sıığarrsa 1 porsiyon seçtiğiniz meyveden akşam yemeğinde haşlayacağınız veya ızgara yapacağınız tavuk et somon ne ise okadar olacak.

Akşam yemeği 7yi geçmemeli.
Her akşam mutlaka her yemeğin yanında yeşillik tüketilmeli.

Bol bol su içilmeli.
Evde yaptınız yemeklerden 5 yemek kaşığı yiyin.
Pilav makarna haftada 1 gün yiyebilirsiniz.

Salatalık kalorisiz sırf su gece açıkırsanız 1 salatalık tuzsuz! Yiyin.

Sabahları 1 veya 2 yumurta ıster kırın çok az yağ ile yanına domates salatalık çok az peynir bol yeşillik roka Maydonoz ile kahvaltı yapın.

Ara öğünler de 3 yemek kaşığı yoğğurt içine yeşil elma kesin yiyin yada tarcın dökün az kayısı 2 tane kesin atın onu yiyin.
3 ceviz 2 badem olabilir.
1 dilim ekmek üstüne peynir domates olabilir.

Burda mesele kalori alımını minimize etmek. Size
Fatsecret kalori sayacını öneririm. Yediklerimiz yazın kaloriyi görün. 1200 kaloriyi aşmayın gün boyunca.

Yürümeye çalışın.
Lesli videolarını öneririm. ❤
Zamanla 10.15 kg verince spora da başlarsınız. 1200.1500 kaloriyi geçmesin ki zamanla kalori azaltır artırır şok yapar vucut devam eder kalori vermeye.

Ama yapıp bırakmayın. Bedeninize ihanet etmeyin.

Yemek için yaşamayın.
Yaşamak için yiyin.
Bedeniniz hemen kilo alıyorsa ona göre yeme şekli oluşturun. Yağlı şekerli tuzlu şeyler yemeğin.
Hamur işinden vazgeçin.
Akdeniz menüleri seçin. Sebze yemekleri salatalar zeytin yağlı.... Az porsiyonöarla.

Herşey porsinyondadır herşey ölçüde. ❤
Bu yazdiklarinizi yeni gördüm. Cok tesekkur ederim. Aynen yazdiginiz gibi devam ediyorum. Kilom 1 gunde bile fark etmis. Sudan gitmis olabilir bilemiyorum. Bir daha tartilmayacagim. Kendimi tutup 1 ay sonra tartılacağım. Umarim dayanabilirim.

Benim de kilo vermem gerekir. Nedense bir türlü istikrar sağlayamıyorum. Diyetisyene gittim biraz verdim sonra başka şehire taşınınca yine saldım. İsterseniz diyetisyenin menülerini sizle paylaşabilirim. Benim de güzel bir motivasyona ihtiyacım var. Bebek düşünüyorum. Kalça kemiğimde erime başlamış doktor spor yapma dedi. Diyetle bir şekilde vermem gerek. Ne yapacağım bilemiyorum :KK43:

Kizlar merhaba, birçoğumuzun sorunu olan kilolarla basim dertte. Ergenlikten sonra kendimi hep hafif toplu olarak hatirliyorum. 6. 7. Sınıfta 38 beden pantolonlarim vardi 57 kiloydum. Hatirladigim kilolarim bunlar. Sonrasinda da hep yuksek kiloya sahip oldum. 40 bedenden asagiyi gormedim. Evlilik surecinden bu yana neredeyse 30 kilo aldim. Sagligim kötüye gidiyor. Anne olmak istiyorum ama bu kiloda degil. Simdiye kadar karatay diyeti uyguladim. Cok kisitlayici bir diyet kilo verdiriyor ama surduremiyorum. Sizden öneri rica ediyorum. Kür, detoks suyu, çay, takviye gıda ya da açlık orucu gibi. Hemen kilo vermek istiyorum. Ilk aylarda kilolar cabuk gider diyorlar. Oyle olsun istiyorum. Yorumlarinizi bekliyorum..

X