Kilo

slanse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2011
16
0
Yaşım 18 bedenim 30 luk perde ardında ..
84 kiloyum tam..Giymek istemediğim birşey yokmuşcasına almışımda almışım kiloları.
Şimdi gitmek bilmiyor.
Ya da ben yöntem bilmediğimden dolayıdır.
Diyet listesi elime tutuşturan doktorumun anlatmamasınada kızgınımdır belki.
Sporsuz zayıflanmaz diye kafama şartlıyanlardanda nefret ediyorum.
Ya da kendimden nefret ediyorum.
Kızgınım işte !
Kendime bedenime.
Sevgi ne yaşayamadım bedenim yüzümden.
Herkes 30 yaşındamışım gibi yaklaştı bana.
Uygun değildim onlara belkide.
Oturdum ağlıyorum ağlıya ağlıya ağlıya ağlıya:KK5: acizliğimi kağıda döküp bir kez daha tiksiniyorum kendimden.
Ve içten içte bağırıyorum ben bu kiloları okula devam ederken nasıl vericeğim diye 9 saat okulda olupta düzenli yemek anlayışı olabilen bir alahın kulu yokken alaycı dostlarımın yanında nasıl kilo vercem.
Bana bir ses verin lütfen.​

Son düzenleme:
canım öncelikle bu karamsarlıktan kesinlikle çıkmalısın.. dünya başına yıkılmışta altında kalmışsın gibi..kendini çok sıkmadan strese girmeden bir kaç küçük değişiklikle başlayabilirsin..mesela bol su içmekle başla.. tamam herşeyden ye ama azaltarak yemeye başla.asansör ve yürüyen merdiven kullanma..abur cuburu ve ekmepğide azalttın mı zaten gerisi yavaş yavaş gelicek ve sen kilo verdiğini gördükçe daha da hırslanıp düzene gireceksin ben eminim..ama lütfen bu umutsuzluğu birak olur mu??

Elimden dgeldiğince bişeyler yapcam canım dediklerinede uymaya çalışcam saolasın

moral ,psikoloji çok önemli bunu unutma..hiç birşey zor imkansız değildir yeterki gerçekten iste inatçı ol ve moralini yüksek tut bak neler değişicek hayatında..bende sigarayı bırakmış bir insan olarak söylüyorum bunları ki tiryakilik çok daha berbat bir durum emin olabilirsin ama şükürler olsun ki bıraktım zor da olsa..ve şunu anladım inanın başaramayacağı hiç bişey yok...sevgiyle kal tatlım...

öglen ve aksam yemeklerini hafiflet sabah kahvaltısı vüxcutta depolanmayan tek ögün ona agırlık ver arada meyve ye bol su ve soguk su ic cok iyi geliyo spor cok önemli tabi bende 3 haftadır diyet artı spor yapıyorum 4 kg gitti bile spora vaktin yoksa bol bol yürü bide karnını cimcikle bol bol ii geliyo

Yaşım 18 bedenim 30 luk perde ardında ..
84 kiloyum tam..Giymek istemediğim birşey yokmuşcasına almışımda almışım kiloları.
Şimdi gitmek bilmiyor.
Ya da ben yöntem bilmediğimden dolayıdır.
Diyet listesi elime tutuşturan doktorumun anlatmamasınada kızgınımdır belki.
Sporsuz zayıflanmaz diye kafama şartlıyanlardanda nefret ediyorum.
Ya da kendimden nefret ediyorum.
Kızgınım işte !
Kendime bedenime.
Sevgi ne yaşayamadım bedenim yüzümden.
Herkes 30 yaşındamışım gibi yaklaştı bana.
Uygun değildim onlara belkide.
Oturdum ağlıyorum ağlıya ağlıya ağlıya ağlıya:KK5: acizliğimi kağıda döküp bir kez daha tiksiniyorum kendimden.
Ve içten içte bağırıyorum ben bu kiloları okula devam ederken nasıl vericeğim diye 9 saat okulda olupta düzenli yemek anlayışı olabilen bir alahın kulu yokken alaycı dostlarımın yanında nasıl kilo vercem.
Bana bir ses verin lütfen.​

Öncelikle merhaba canım.
Eski hallerimi hatırlattın bana.. Ben de yaklaşık 8 haftadır 'sağlıklı yaşam'a alışmaya çalışıyorum ve alıştım da. Spor ile de destekleyince çok iyi oldu ve inan moralim çok iyi.
Tabi bunun öncesi var bir de; yüzümün hiç gülmediği günler.. Ben de hep senin gibi karamsardım. 5-10 kilo değil ki nasıl vereyim diyip gözümde büyütüyordum. 10 kiloyu gözümde büyütürken çok çok daha fazla vermem gerekti son durumda.. O yüzden karar ver canım, kafada bitir. En önemlisi kafada halletmek. Çok sabır gerekiyor, birden gitmiyor. Nasıl 1 ayda almadıysak 1 ayda da veremiyoruz malesef.. Ben hayatımda hiç diyetisyene gitmedim; bu süreçte internetten bir sürü bilgi topladım. Harika şeyler öğrendim ve uygulamaya başladım.

Yapabileceğine, sabredebileceğine inan ve hayaller kur :)

şu an seni çok iyi anlıyorum bende kiloluydum lisedeyken falan.
bizim sınıfta bir kız vardı lisedeyken 80 falan vardır sonra yaz tatili oldu geldik bir baktım gözlerime inanamadım kız acayip kilo vermişti ama ben hala şoktaydım nasıl yani diyee sonra bende vermek istedim ama lisede olduğum için yeme düzenim yoktu spor yapamıyordum okuldan falan.
lise boyunca bana tek bir çıkma teklifi eden bile olmamıştı:)
neyse sonra yıllar geçti ben artık incecik bir kızım şimdi yolda gören arkadaşlarım çok şaşırıyor.
yaptıklarıma gelince gün boyunca abur cubur yemedim
sabahları kahvaltı da çikolata sürerek kahvaltı yapmadım ama domates salatalık peynir maydonoz yeşillik doğal olan şeylerden ne bulduysam bol bol yedim öğlen bazen simit tost yiyordum .(birde yerken çok çiğnemek faydalı diye okumuştum hep yavaş ve çok çiğneyerek yemeye çalıştım.)sonra akşam yemeğini de en geç 5-6 da yiyordum.tabi benim gibi geç yatan bir insan için gece acıkmamak çok zordu.ama hep kendimi gaza getiriyordum yemeden uyumam lazım diyordum meyve ile geçiştiriyordum.birde ne zaman acıksam meyve yiyordum.spor yapmaya pek vaktim yoktu ama gideceğim yerlere yürüyordum.
ben diyet yapamayan bir insanım öyle kurallar falan bende işe yaramıyor 3. gün yemeklere saldırıyorum.işte böylee 15 kilo kadar verdim insanlık için küçük benim için büyük bir başarı:)
geceleri yemek yemeyip abur cubur tüketmedikçe kiloların gittiğini göreceksiniz.
umarım yazdıklarımın birilerine faydası olur.kendini hiç üzme sağlığın yerinde olsun veririsin zaman içinde .

ayy çok uzun yazmışım farkında olmadan.
ama napayım belki bir yardımım dokunur morali azda olsa düzelir dedim.
özür diliyorum yer kaplamışım baya

Aslında çok depresif değilim ama bir kaç gündür nasıl bir yol izliceğimi bilmediğimden oturdum düşünüorum işte.
Ve bugünde elbise almak istedi annem bana xxl giyiyorum delirdi kadın bağırdı çağırdı.
Ama diyet nedir ?
Nasıl yapılır inanın bilmiyorum birşey yediğimde alaycı yaklaşanlarıda görmek istemiyorum artık yeter.​

Ah ah ne kötüdür vitrinde ki 32 beden mankenlerin üzerindeki harika elbiseleri üzerinde denerken çuvala dönüşmesi. En büyük bedenimiz bu hanım efendi diyen tezgahtarlar ve üzerimize yapıştığı hatta giremediğimiz kıyafetlerle kabinde bekleyişimiz. Kendimizden nefret edişimiz. Bunlar son olsun artık..

Ne kadar zor olduğunu biliyorum arkadaşım. Şu anda ben de aynı durumdayım ama merak etme isteyince yavaş da olsa verebiliyorsun. Ki ben en az senin kadar karamsar biriyim. Hep bir umutsuzluk var üzerimde. Ama elimden geleni yapıyorum. Spora vaktim olmayınca mekik çekiyorum evde sadece mesela. Bence deneyebilirsin ve yeşil çay da iyi geliyor. Ve butun bunları yaptıkça için daha da rahatlıyor. Ve lütfen kimseye aldırma inan en iyisi kendinle barışık olmak :) deneyebilirsiiiin :) :)

Ama bende vermek istiyorum..artık kendimi kandırmak istemiyorum.

Sabah 7 den akşam 4-5 kadar okuldayım ve yemek düzenimi ayarlayamıyorum lanet olsun nasıl yapıcam hiç bir fikrim yok simit ve poğaça ne kadar kilo verdirir ki bilinmez

sabah kahvaltını yap git öncelikle. Öğlen de bir tane poğaça falan ye..Ama aralarda yemek için meyve tarzı şeyler götür. Öyle bisküvi,çikolata tarzı şeylere sakın bulaşma.. Biliyorum ben de geçen yıl lisedeyken çekinirdim yanımda meyve taşımaya falan ama olmuyor öyle götür gitsin ne kaybedersin ki. Çok mu önemli insanların lafları ? Ben de okulum oldugu için zorlanıyorum şu anda ama bir şeyler yaptıkça emin ol kendine has olsada düzenin oluyor.

bende öğrenciyim.hergün en az snn kadar okuldayım.ayrıca diyete başladığımda senden daha kiloluydum.diyete başlayalı 2 aya yakın bir süre oldu.9 kilo fln verdim.ayrıca lisede olsam herşey daha kolay olurdu.üniversitede bir kızın bnm gibi kilolu olması daha çok kırılgan olmasına sebep oluyor.

86 kilo olmuştum diyetisyene gttiğimde.hiç aç kalmadım hiç bişeydede gözüm kalmadı.şimdi 76.3 kiloyum.akşam yemeklerimi evden ekmek arası götürüüyorum.bu çok daha iyi sonuç verdi. sürekli içtiğim sıcak çikolataların kahvelerin çayların yerine meyve çayları içiyorum. yediğim abur cuburların yerine çantamda elma kuru kayısı leblebi diyet biskuvi falan taşıyorum.ara öğünleri böyle geçiştiriyorum.yada K-BAR lar varya onlardan yiyorum.yada süt fln. süte bol tarçın atıyorum.meyve yemeyi sevmiyorum ama mecburen yiyorum.mesela elma yada muzu kesip tarçın atıyorum.öyle yiyorum.çayıma karanfil atıyorum.şeker aramıyorsun o zaman.yada saba içtiğim ılık suya karanfil atıyorum.yürümeye çalışıyorum her zaman.bazen umutsuzluğa kapılıp ağlıyorum salata fln yaparken.salatama ne bulursam katıyorum bazen ton balığı yada tavuk fln katıyorum.mesela bu akşam yemeğim oluyor.
işte böyle böyle alıştım ben.inşaallah sende verirsin.anlıyorum ben seni.

merhaba,

bir kac yil once daha bekarken malum gelinlik giyme telasina girdigimde, acaip sekilde hirs yapmistim ve 59 kilodan 53 kiloya dusmustum. sanirim 2-2,5 ay gibi bir surede. her gun bir saat yurudum. uc ögün yedim her zaman ve aksamlari sadece corba ve salata yedim.

isin dogrusu cogu insan gibi benide rejim diyet miyet kasiyor, en fazla dayanma sürem 3 gun. 4. gun tekrardan saldiriyorum yemeklere. hatta yemeklerden ziyade cikolatalara hamur islerine pastalara boreklere coreklere. hani bunlardanda yememiz iyi, ama bi oturunca sanki onumuzden kaciriyorlarcasina yiyoruz. en azindan kendi adima. hani 1 tane yeyipte birakayim denmiyor.

burda bir kac tane zayiflama oykusu okudum ve kendimden utandim adeta. suanda 62 kiloyum. evleneli 1.5 yil oluyor ve ben onceki halimden daha kiloluyum. tabiiki bunun esimlede ilgisi var..birlikte olunca abur cubur yemek cok cazip geliyor. misafirliklere gidip geliniyor ve hamur isi kek yapiliyor surekli. illaki yeniyor gidilen yerde.

bir kac gundur burda okudugum bir kac zayiflama hikayesinin etkisindeyim cok sukur. insanlar 40 kiloya kadar vermisler, ama benim olmak istedigim kilo 50 kg. sadece 12 kg vermem gerek. aslinda cok degil ama diger bir taraftanda sabir gerek tabiiki. onumuz yaz bol meyve sebze yeme zamani. ins. bu da vesile olur ve bu kilolari veririm.

sakin umitsizlige kapilma arkadasim, herseyden ye ama azar azar ye. hic hareket etmek istemiyorsan okula giderken bi durak erken in otubusten yuruyerek git ya da buna benzer kendine hareket etmek icin ortamlar ayarla. abur cuburu birak ve aksam gec saatlerde birsey yeme. birde yesil cay ic bol bol. simdilik sana tavsiyelerim bunlar.

Bana iyi moral verdiniz allah razı olsun ne diyim size daha bilemedim.
İlk iş kendime bir tartı birde yeşil çay almak ..
Sonra annemin yaptğı yemekleri sefertasına koyup götürcem okula.
Öğle aram var 1 saat olmadı o zamanda koşuya gidcem.
Ama diyorlar ki 1 saat sonra yemekten sonra ..Yürüyüş makbulmüş ne kadar doğru bilmiyorum.
Sabahları okulum çok uzak değil yürüyorum zaten ..ama öğlen aralarımıda değerlendireyim.

Başka öneriniz varsa esirgemeyin benden.
Fotoğrafımıda koyayım isterseniz.

canim dolu mideyle hareket etmek saglikli degil aradan 1-2 saat gecmesi gerekiyor. ev yemegi yemek en sagliklisi tabiiki, ama mesela bende calistigim icin oglenleri ekmek arasi yiyorum, sut iciyorum vs. yani maksat abur cubur yememek. haa birde arada bisiklet suruyorum. bol bol su da icmememiz gerekiyor birde. gunde 1,5-2 lt kadar. bakalim ins. hedeflerimize ulasiriz.

canım umutsuzluğa kapılma sakın..çok gençsin ve metabolizman hızlı çalışıyor..biraz açaba sarfetsen mutlaka sonuç alacaksın..arkadaşlar zaten yapman gereken herşeyi söylemişler.
bol su iç,ara öğün atlama mutlaka ye çünkü 1 meyve yemek yada 1 bardak süt içmek mideyi çalıştırdığı için metabolizmayıda canlı tutuyor..ama fazlası değil.
ara öğünden kastım ya 1 meyve
ya 1 kase yoğurt
ya bir bardak süt
veya 3 ceviz
2 diyet büskivi falan....

mutlaka hergün yürüyüş yapmaya çalış
eve gittiğinde ip atla,mekik çek,20 ile başlayıp çeşitli egzersizler yap git gide arttırırsın çok faydasını görürsün..

abur cubur dan uzak dur.
hele ki poğça asla:KK20:
evden kahvaltı yapmadan çıkma sakın.
peynir salatalık maydonoz domates
yumurta zeytin ye...

yeşil çay,5i 1 yerde çayları içebilirsin..

başarılar dilerim şimdiden

X