Kilo

canım umutsuzluğa kapılma sakın..çok gençsin ve metabolizman hızlı çalışıyor..biraz açaba sarfetsen mutlaka sonuç alacaksın..arkadaşlar zaten yapman gereken herşeyi söylemişler.
bol su iç,ara öğün atlama mutlaka ye çünkü 1 meyve yemek yada 1 bardak süt içmek mideyi çalıştırdığı için metabolizmayıda canlı tutuyor..ama fazlası değil.
ara öğünden kastım ya 1 meyve
ya 1 kase yoğurt
ya bir bardak süt
veya 3 ceviz
2 diyet büskivi falan....

mutlaka hergün yürüyüş yapmaya çalış
eve gittiğinde ip atla,mekik çek,20 ile başlayıp çeşitli egzersizler yap git gide arttırırsın çok faydasını görürsün..

abur cubur dan uzak dur.
hele ki poğça asla:KK20:
evden kahvaltı yapmadan çıkma sakın.
peynir salatalık maydonoz domates
yumurta zeytin ye...

yeşil çay,5i 1 yerde çayları içebilirsin..

başarılar dilerim şimdiden

Oyyy çok teşekkür ederimmmm:KK24:

Hepinize çok teşekkür ederim bu arada sormam lazım..
Ev yemeği yemediğinizde ekmek arası yiyorsunuz ya onun miktarı ölçüsü ne kadar oluyor ve o gün başka öğünde ekmek yiyormusunuz:KK19:

Ev yemeği yemediğinizde ekmek arası yiyorsunuz ya onun miktarı ölçüsü ne kadar oluyor ve o gün başka öğünde ekmek yiyormusunuz:KK19:

Canım neden bu kadar karamsarsın bence olduğun kilo öyle ölümcül bir kilo değil ben 132 kiloydum ve kilo vermeye çalışıyorum eğer takıldığın bir topic yoksa 90 kilonun üzerindekiler topicine bekleriz seni ordan diyet hakkında yeterince bilgi paylaşıyoruz lütfen karamsarlığından kurtul daha 18 yaşındasın ben 18 yaşındayken 30 kilo verdim 3 ayda sende yaparsın kilon kafaya takılacak bir kilo değil bile sıkma canını günde 6 öğün yemeye çalış okuldayken activia yoğurtlar var kapak kısmında musli olanlar çok güzel ara öğün oluyorlar süt iç yanına bir elma ya da bir muz yersin yani isteyince yapılıyor 50-60 yaşındaki bayanlar var güçleriyle hayata sarılmış rejim yaparken senin bu yaşta böyle karamsar davranman çok kötü lütfen kendine acımaktan vazgeç ve kendine bir program hazırla :KK34:

ben lisedeyken küçük bi kaba salata penir domates fln koyardım. şimdi üniversitedeyim.kepekli yada tahıllı ekmek arası salata ve yanına et ( haşlanmış tavuk,tonbalığı vb.) yada peynir koyup götürüyorum.yemesi çok zor oluyo boş biyer bulana kadar:KK70: ama olsun bu sayede 1 haftada 2 kilo yağ kaybetmiştim.okuldaki yemeklerden yediğimde çok veremiyordum hep yağlıydı.kimseyi umursama aman ne derler fln diye.önemli olan sensin.zayıflayıp mutlu olacağını düşün.hemde bence hiç bişey yok nolcakki. ben brokoliyi çok seviyorum light yogurtla yiyorum hep. herşey light.süt peynir yoğurt.azıcık düzene girsin alışırsın öyle beslenmeye. şekerli tuzlu unlu yağlı şeyleri çıkar hayatından sonra kendiliğinden veriliyo zaten ben öyle yaptım. aç kalınca insan kilo veremiyo ayrıca ben ekmek yemiyodum doktorum kızdı. bunlarda zararlı. ben gece 12 ye kadar yiyorum hatta yatana kadar yiyorum.ne zaman deil ne yediğin önemli.mesela şimdi acıktım.1 elma yicem yada 2yemek kaşığı nesfiti 1 çay bardağı süte koyup yicem yada şöyle yapıyorum biraz yoğurta baharat katıyorum nane kırmızı ve kara biber sonra içine k-fleks atıyorum.mis gibi oh:)

ekmek arası şöyle cnm
ben 2-3 dilim büyüklüğünde ekmeğe yada şöyle diyim kepekli sandviç ekmeğinin içine 3 köfte büyüklüğünde et ve salata koyup götürüyorum.et haşlama tavuk olabilir,konserve ton balıkları olabilir.köfte olabilir.ne istersen artık.et olmadığı zamanlar 2 kibrit kutusu büyüklüğünde light peynir koyuyorum. öyle yiyorum.ekmeğimi bimde ekmekçikler varya kepekli olanı ondan alıyorum.o miktar yeterli oluyor.yada fırından alıyorum. sana diyet listemi yazim istersen
ekmeğin arasına koyduğum salatada ne bulursam o oluyor.bazen salata yapıyorum bazen marul sadece yada peynirin yanına maydonoz koyuyorum

başka öğün yiyorum tabi gece 12 ye kadar yiyorum.o sadece akşam yemeği.6.30 gibi yiyorum

Son düzenleme:

valla kendi adıma konuşursam benhiç ekmek arası yemedim canım..genelde ana öğünde ne varsa yemeğe çalıştım ev yemeği olarak..eğer fırsatım yoksa yoğurt meyve beraber yedim.
ama kepekli sandviçler oluyor bim de ucuzda oluyor..onların arasına beyaz peynir,domates,salatalık marul falan bolca koyup yanında ayranla yiyebilirsin..miss gibi olur..hem kaloride az olur..

bende ömrüm boyunca kiloyla uğraştım..hiçbir zaman şişman olmadım ama balık etli tabir edilen görüntüdende hoşlanmıyorum..bide boyum uzun iri kemikliyim biraz kilo alsam kapı gibi oluyorum:KK9:o yüzden hep dikkat etmek zorundayım..diyet adına herşeyi biliyorum diyebilirim...

bak benim üniversiteden ev arkadaşım kiloluydu bayağı..85 kiloydu 48 beden falan giyerdi..üstü çok kalındı..ama nasıl yemek yerdi anlatamam sana..2 tabak dolu dolu yemek..abur cuburlar..hele sınav zamanı koca poşet çikolata büskivi olurdu yanında 1 gecede yarısını bitirirdi..nefsine hiç hakim olamazdı.ama kimseyede laf söyletmezdi..biri kilolusun daha gençsin dese acaip bozardı..
sonra biriyle telden görüşmeye başladı ama resmini yolladığında çocuk buna kilolusun demiş,olmaz demiş
tabi bize söylemedi,okulda tatile girmek üzereydi zaten.neyse tatilden döndük bu 9 kilo vermiş 74 olmuş ama bu kadar farkedilebilir...bütün kıyafetleri daraltmış..
3 ana 3 ara şeklinde beslenmiş ve hergün spor yapmış..9 kiloyu 3 ayda verebilmiş..çok uğraşmasına rağmen ama olsun başladı bir yerden .sonra metabolizma direnmedi çorap söküğü gibi geldi gerisi ve tammm 30 kilo verdi 55 kilo oldu..38 beden giymeye başladı..belki iri kemikli olmasa 36 giyerdi..ama oda ben gibi en az 38 e girebilir:KK9::KK9:kızın resmen yarısı gitti..bir dahada dikkat etti ve almadı..önemli olan verdikten sonra korumak zaten..bu mutluluğu yaşadıktan sonra kendime o eziyeti neden yapayım ki bir daha kilo alarak dedi..

sende yapabilirsin yani..ama aktivite çok önemli..evde hopla zıpla sağa sola dön tv izlerken falan,boş durma.kilo verimin daha hızlanır ve sıkılaşırsın:KK34::KK34::KK34:

ben lisedeyken küçük bi kaba salata penir domates fln koyardım. şimdi üniversitedeyim.kepekli yada tahıllı ekmek arası salata ve yanına et ( haşlanmış tavuk,tonbalığı vb.) yada peynir koyup götürüyorum.yemesi çok zor oluyo boş biyer bulana kadar:KK70: ama olsun bu sayede 1 haftada 2 kilo yağ kaybetmiştim.okuldaki yemeklerden yediğimde çok veremiyordum hep yağlıydı.kimseyi umursama aman ne derler fln diye.önemli olan sensin.zayıflayıp mutlu olacağını düşün.hemde bence hiç bişey yok nolcakki. ben brokoliyi çok seviyorum light yogurtla yiyorum hep. herşey light.süt peynir yoğurt.azıcık düzene girsin alışırsın öyle beslenmeye. şekerli tuzlu unlu yağlı şeyleri çıkar hayatından sonra kendiliğinden veriliyo zaten ben öyle yaptım. aç kalınca insan kilo veremiyo ayrıca ben ekmek yemiyodum doktorum kızdı. bunlarda zararlı. ben gece 12 ye kadar yiyorum hatta yatana kadar yiyorum.ne zaman deil ne yediğin önemli.mesela şimdi acıktım.1 elma yicem yada 2yemek kaşığı nesfiti 1 çay bardağı süte koyup yicem yada şöyle yapıyorum biraz yoğurta baharat katıyorum nane kırmızı ve kara biber sonra içine k-fleks atıyorum.mis gibi oh:)

arkadaşa katılıyorum yemek götürmekten utanma...bilsinler nolurki..ama sende sakın yarıda bırakma..işte asıl o zaman dalga ageçerler..hahaha diyet yapıyordu yemek getiriyordu ama dayanamadı derler..gençler acımasız oluyor çünkü..ama bırakmaz azmeder verir ve bide bunu korursan senden bahsederler..istediğini başardı gördünmü kimseye kulak asmadı hedefine ulaştı deyip gıpta ederler...

bide yeni gençlerde bir furya başlamış millet dikkat ediyor..hatta salata yemeği meyve yemeği hava atmak olarak görüyorlar..formuma dikkat ediyorum bak diye..

eşimle bir kere yemeğe gittik gençlerin takıldığı bir mekandı..yaş ortalaması 25 tir en fazla..ben 26 yım yaşlı hissettim girince:KK9:
hep liseliler vardı hafta sonuydu..kızlara baktım hepsinin önünde salata,kola içen light içiyor.kahve isteyen kremasız şekersiz istiyor.bide salata yiyişlerini görsen çatala tek domates takıyor,tek salatalık tek marul takıp 2 saat çiğniyorlar eşimle fenalık geldi bize:KK60:şimdi çatalı alıp ağzına ben vercem adam gibi ye diye dedi eşim:KK60:hepside 34-38 beden arası kızlardı..bayağı şaşırmıştım..biz gittiğimizde pizzaya,pideye iskendere yumulurduk valla:86:

Bende bu yoldayım ilerliyorum forumun diyetle ilgili kısımlarını gözden geçirdim ve kilo verenlerin bir takım ortak önerilerini gördüm şimdi onları uyguluyorum çok şükür 5 günlük diyetimde 2 kilo gitmiş. Eğer gün içinde bunları yaparsan kolayca kilo verebilirsin. Ortak olan öneriler:
1. Günde en az 2 litre su içmek (Ben 4 litreye kadar içiyorum ama tabiki fazlası zararlı)
2. Günde 2 bardak yeşilçay ( Okulda sallama olanı, evde tarçın nane katıp demliyorum)
3. Sabah ve akşam 1 yemek kaşığı elma sirkesi + su
4. Ekmek en az miktar ben bunu 2 dilim olarak belirledim
5. Günde 1 kase yoğurt + 1 bardak süt << (bu çok önemli yoğurt tüketmek şart)
6. Günlük yürüyüş yarım saat ama ben gibi usenenlerdensen forumda leslie sanson videoları var harika
7. Keten tohumu günde bir kaşık yogurt, salata üzerine atabilirsin
8. Abur cubur karbonhidrat vs uzak durmak.
ve ve en önemlisi 3 ana ögün 3 ara ögün yap muhakkak. Özellikle bu alışkanlığı kazanmaya çalış. Birde diyet günlüğü tut benim word dosyası şeklinde var pc her gün giriyorum nasıl olsa ne yediğimi içtiğimi kaydediyorum bir de altına notlar yazıyorum bugün nasıl geçti nelerde başarılı oldum kaçamaklarım ne oldu misal.
şimdilik gördüklerim bunlar tabiki dikkat edilecek daha şeyler vardır ama herşey irademizde bitiyor. Ben iki ay kendime süre verdim 10 kilo verip haziranda 50 kilo olacağım. Şu an dün tartıldığıma göre 60.2 tabi güvenemiyorum diikkat etmezsem bende kilo hemen görünür tartıda.

oyyy canlarım ya kurban olurum size saolasınız bana güç verdiniz yaparım ben ya eminim artık..
Bugünilk iş kendime yeşilçay ve digital baskül aldım :KK66::KK66:

yarında öğle arasından 2 sat önce yemeğimi yicem öğle arası spora gidicem.

kendine bir kilo çizelgesi hazırlayıp sıklıkla foruma girmeye çalış bence.onunda çok faydası oluyor,=)

X