Kilolarla Savaş Günlüğü !!

Anie

Alassea Ancalimë
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2009
1.376
27
Bu da benim günlüğüm olsun...

Geçmiş yıllarımda hergün düzenli egzersiz yapardım, vücudum çok esnemişti ve çok fittim hep öyle kalacağımı sanıyordum :KK50: Sonra üniv için İst.a gittim ve orada kabusum başladı. Yurtta kalıyordum yiyip içip oturup ders çalışmakla geçen haftalar aylar sonrası kıyafetlerim dar gelmeye başladı. Bir-iki yurt arkadaşımla pilatese yazıldım haftada 2 gün gidiyorduk, bir ay kadar sürdü bu pilates macerası ama vücudumuz su toplamışcasına şişmişti bir yarar göremedim bıraktım/bıraktık.

Sonraki aylarda yurttan çıkıp başka ilçeye taşındım, orada kitap dizgisi yapıyordum pc başı bir iş ve bir yandan okula gidiyordum. Orası daha da kabus oldu kilolar açısından çünkü saatlerce pcde yazı yazmak canımı sıktığı için birkaç günde bir market alışverişine çıkıyordum ve çikolata-bisküvi vb.lerinden oluşan bir poşet dolusu ciciler (!) ile oturuyordum pc başına. Sıkıldıkça onlara saldırıyordum böylece kilolarım bayram etti.

Sonra nişanladım, zayıflamak düşüncesi belirdi aklımda :KK28: Buradaki call. leslie topiclerini takibe başladım. Okul dönemi bitti İst.dan eve döndüm ve düğüne birkaç ay kala az yemek ve arada egzersiz ile kilo verme çalışmalarına başladım. Ama farklı bir ile gelin olacağımdan yolculuklar, düğün hazırlıkları vs bu düzenimi sürekli bozdu ve ben düğün yaklaştıkça daha da stres yaptım, stres yapınca da her zaman olduğu gibi yemeklere saldırdım :KK56:

Düğüne 1 aydan az kalmıştı artık düzenli call yapmaya çalışıyordum. Ve artık son iki hafta kaldığında, iki haftada en fazla zayıflatan yöntem ile ilgili bir anket açtım orada da call. başı çekiyordu ama ben onun yavaşlığından feci sıkılmıştım. Yapmadım yapamadım ve evlendimmm. Bu arada düğünden bir ay önce d.k hapına da başladım yan etkilerinden biri kilo almak oh ne güzelll... :KK52: Balayı haftası eve dönüş yeni bir hayat derkennnn şimdi de "gelin gezmeleri" başladı. Haftada birkaç akşam yemek davetlerine katılmak her gittiğimiz yerde çeşit çeşit yemekler hamur işleri kilolarıma altın çağını yaşatmaya başladı. Evet hayatımda hiç olmadığım kiloları gösteriyor tartı ibresi. :KK53: Kilomu yazamam cidden utanıyorum etrafımdan bir sürü tanıdık var bu forumda rezil olmayalım :KK53:

Velhasıllllll şimdi az yemeği egzersizi ve sağlıklı beslenme ile kilo verip onu korumayı bir yaşam tarzı haline getirmek istiyorummm. Diyet yapayım şimdi 3-5 kilo vereyim sonra bırakınca alayım metodu değil yani. Tartıya her çıktığımda moralimin bozulmasını değil yüzümün gülmesini istiyorum artıkk :KK64: Diğer günlüklerle dayanışmaya da açığım kurtulalım artık şu kilolardan hayırlısıyla inşallahhh :118:

Kahvaltı ve hafif bir akşam yemeği, aralarda da acıktıkça meyveye hücummmmmmm :KK52:

çok güzel inşallah başarırsın
bizde sana yardımcı olmaya çalışırız
ama boyun kaç kilon kaç bunları merak ettim doğrusu
eminim diğer arkadaşlarda edicektir
ne kadar zamanda vermeyi düşünüyorsun

çok güzel inşallah başarırsın
bizde sana yardımcı olmaya çalışırız
ama boyun kaç kilon kaç bunları merak ettim doğrusu
eminim diğer arkadaşlarda edicektir
ne kadar zamanda vermeyi düşünüyorsun

aynen bende çok mrk ettim kilonu ne olacakki hepimiz insanız zayıfda olunur kiloluda bence bundan utanmana gerek yok canım:))):KK1:

canım öncelikle hoşgeldin aramıza:KK3:
tüm yazdıklarını okudum tek tek ne güzel açıklamışsın kilo alma maceranı
bence kilonu da boyunu da yazmanda bir sakınca yok sonucta bu forumda tanıdıkların da olsa nereden bilecekler ki senin oldugunu
mesela belki bnm cok tanıdıklarım olabilir burada sen bile olabilirsin onlardan biri ama ben bilmiyorum bunu sonucta gercek isimlerimizi deşifre etmedikten sonra sorun yok yani istemiyorsan yazmazsın gercek ismini olur biter
biz hep birbirimize destekçiyizdir burada
gelir yorumlar yaparız bunun yerine şunu yeseydin keşke, bu menü olmamış veya tebrikler süpersin gibi
yani yeri gelir pohpohlarız yeri gelir yerden yere vurarız ama önemli olan senin bu yorumları dikkate alıp kendine çekidüzen vermen ve kilo verme konusunda sabır ve istikrar gösterebilmendir
üzülme biz yanındayız, bak ben de başlarken acaba bu günlük işe yarar mı dedim başta ama buraya yazmak iradeni güçlendirmeni ve kendince bir otokontrol geliştirmeni sağlıyor diyorsun ki eyvah kızlar bana kızacaklar ben şu böreği yemeyeyim hem nolcak ki yemezsem boşuna ekstra kalori almayayım deyip yemiyorsun
tabii bunu burada belirtirsen bizlerden ekstra alkış da toplarsın elbette ki
yani cok yazdım ama kısaca biz burada bir aileyiz ve bu ailenin yeni üyesini de hemen aramıza alır kaynaşıveririz
kilonu, boyunu, hedef kilonu, ne yediğini, sporunu ve içtiğin su miktarını da yaz ki sana hem daha iyi destek olalım hem de senin hakkında bilgilenelim tamam mı cnm????
tekrardan hayırlı olsun
sevgiler...:KK16:

X