kim yardım edecek.......

xenalix

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2009
166
1
43
selam arkadaşlar...sorumdan önce biraz geçmişimi anlatmam gerek sanırımmm...

yaklaşık 5 senedir.sağ kasığımda bir ağrı var ve teşhis konmadı bir türlü...ağrının tipi ise böyle hızlı yürüdükten sonra ya da koştuktan sonra dalaklanma derler ya o ağrıdan ama tek fark sürekli olması ve adet dönemimde dayanılmayacak seviyede olması...
bu nedenlerle çoğu kez doktora gitmiştim ve adetle birlikte atılan basit yapılı kistler görünmüştü.ama kesinlikle bu ağrının kaynağı olamaz dendi...1 yıl geçti aradan ve bir arkadaşımın da başına gelmiş bu durum ve apandisitini aldırmış sonra kurtulmuş bu sancılardan...ben de aynı yolu izledim ve apandisit ameliyatı oldum..ilk zamanlar etkili gibiydi...önceden araç içinde gidemezdim sancıdan artık rahatım evet ama sancı haaala devam ediyor.. internetten çok araştırdım ve kendime endometria teşhisi koydum...belirtiler birebir tutuyor...sadece cinsel ilişki sırasında ağrı yok...sonra yine tuttum doktorun yolunu...ayrıntılı muayene yaptı...hiç bir sorun olmadığını söyledi...ben hatırlatıp endometria olamaz mı dedim...çünkü bildiğim kadarıyla tek teşhisi cerrahi müdahele ile oluyor bu çikolata kistinin....ya da gebe kalamıyorsan çikolata kisti tedavisi uyguluyorlar...öyle bir denememiz de olmadığı için......doktor da kesin birşey söylemiyor...hatta artık psikolojik olabilir dedi..yok artık ....herşey havada....ve hala sancım devam ediyor...bu geçen iki sene içinde de gebe kalamayacağım diye bir korku yerleşti....bence bende ciddi kistler var...zaman da geçiyor...bebeğe karar verince de olmiicak diyordum hep...haala da o korkum var zaten...

şimdi bu uzun ve sıkıcı geçmişten sonra gelelim asıl meseleye...2 aydır korunmuyoruz...:1no2:22 temmuz son regl tarihim...2 hafta önce göğüslerimde acı var ve karnıma kasılmalar giriyor.....15 ağustosta idrar testi yaptım...çook soluk ikinci çizgi çıktı...18 ağustosta tekrar yaptım daha belirgin bi çizgi çıktı...hemen gittik kan testine özel klinikte...sonuç kocaman negatif....

hala regl olmadım ve merak ettiğim şu...çikolata kisti ya da kistleri olanlara hamile kalmaları önerilir ya....peki bu durumda ben hamileysem...bu kist ağrıları geçecek mi kalacak mı ne olacak....sağ tarafımdaki ağrı haala var ve ek olarak solda da kasılma var...normalde sadece sağım kasılır reglden önce...kan testi negatif çıksa da umut var mı acaba.......

bence dedigin gibi kistlerin olsaydi o kadar ayrintili doktor muayenesinde cikardi, cikmamasi imkansiz...
bu agri adele agrisi da olabilir.... benim de sag kasigimda bir agri olmustu gecen yil, 2 ay kadar gecmedi, doktora gittim, ne apandisit ne kist bisey yok dediler.... sonra annem agriyan kasigima guzelce bengayla masaj yapti bir iki gun, (kasigimdan baslayarak bacagima dogru) ve hoop agri gitti..

cok mu basite aldim, eger oyleyse kusura bakma,
ama bence sen bir de iyi bir fizik tedavi uzmanina git, adale sikismasi, kasik fitigi, kas spazmi olabilir........

evet yaa benim de ağrım dizime doğru yayılıyor.onu atlamışım...deneyeyim ben de jel ile ovmayı...
teşekkür ederim ilgine..

benim bildiğim kistler usg de görünür canım. çıkmadıysa bu iyi haber.bazen benimde yumurtalığımda ağrı oluyor.enfeksiyonlarda böyle ağrılara neden olabiliyor bildiğim kadarıyla.bence birde smear testi yaptır rahim ağzı ve enfeksiyonları bu testle tespit edebiliyorlar.eger enfeksiyon varsa fitiller tedavi olursun geçer.kendini korkutma birde smer testi yaptır lütfen.geçmiş olsun....

X