Kimi nerede yatiracagim?

Less-is-More

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2018
8.033
29.867
35
Merhabalar. Su an 16 aylik bir oglum var. Kolik bir bebekti. Surekli sallayarak uyutmak zorunda kaldim. Sonrasinda 11 aylikken odasini ayirmistim ama bu sefer de ust dislerini o kadar zor cikardi ki gece defalarca uyanip tekrar uykuya dalamiyordu. Ben de careyi birlikte uyumakta buldum. Bu surecte hem yatagindan hem de odasindan uzaklasti cunku odasinda birlikte uyuyacagimiz bir yatak yoktu. Oturma odasina yer yatagi yapip birlikte uyuyoruz, bazi gunler de ben dinleneyim diye babaannesiyle uyuyor. Boyle kesintisiz uyuyor, o da dinleniyor biz de. Ama su an 13 haftalik gebeyim. Yaz sonuna insallah ikinci bebek gelecek. Oglum o zaman tam iki yasinda olacak. Yenidogani mutlaka yanima alacagim. Ama oglumu da yanima mi almam gerekir? Su an onun park yatagi var. Bebek dogunca o yatakta yatacak. Ogluma da karyola alacagim ama tekrar odasina alistirip tek basina mi yatirsam yoksa bu yanlis mi olur? Bebek dogunca kendini dislanmis mi hisseder? Ne yapacagimi hic bilmiyorum.

Bebek gelmeden bir an evvel alıştırırsanız kendi odasına, hem siz rahat edersiniz, hem oğlunuz.
Yeni bir yatak, odasının yeni hali onu cezbeder belki dicem ama çok da küçükmüş aklı ermez sanırım.

Kesinlikle kendi odasında uyumaya tekrar alıştır annesi, sonra dışlanmıs hissedebilir .

Sağlıklı bir hamilelik geçirmen dileğiyle.
Evet bana da bu mantikli geliyor. Hem havalar da isinmaya baslamis olur. Cunku surekli ustunu aciyor geceleri. Hava sicak olunca acsa da hastalanmaz bari.

Bebek gelmeden bir an evvel alıştırırsanız kendi odasına, hem siz rahat edersiniz, hem oğlunuz.
Yeni bir yatak, odasının yeni hali onu cezbeder belki dicem ama çok da küçükmüş aklı ermez sanırım.
Evet alistirmam en mantiklisi sanirim. Havalar biraz daha isininca calismalara basliyim en iyisi. Tesekkurler :KK66:

Bebeginiz dogana kadar cocugunuzu odasinda yatirin. Ustunu acma riskine karsi uyku tulumu alin. Ve bence yeni bebeginiz dogunca onunla da ayni odada yatmayin,varsa musait baska bir odayi ona ayarlayin.2 yasindaki cocugunuz yatagindan cikip yaniniza gelecektir gece,sizi kardesiyle uyurken gorunce kendini dislanmis hissetmesin herkesin odasi ayri olsun

Bebeginiz dogana kadar cocugunuzu odasinda yatirin. Ustunu acma riskine karsi uyku tulumu alin. Ve bence yeni bebeginiz dogunca onunla da ayni odada yatmayin,varsa musait baska bir odayi ona ayarlayin.2 yasindaki cocugunuz yatagindan cikip yaniniza gelecektir gece,sizi kardesiyle uyurken gorunce kendini dislanmis hissetmesin herkesin odasi ayri olsun
Ikinci bebege ayiracagim bir oda malesef yok. Ucumuz bir odada yatsak bu sefer de buyuk uyanabilir bebegin sesinden. Yine de oyle mi yapsam? Ucumuz ayni odada uyusak.

Ikinci bebege ayiracagim bir oda malesef yok. Ucumuz bir odada yatsak bu sefer de buyuk uyanabilir bebegin sesinden. Yine de oyle mi yapsam? Ucumuz ayni odada uyusak.
Ucunuz bir odada yatacaginiza bence cocuklar ayni odada beraber uyusunlar. Her iki durumda da birbiri yuzunden uyanacaklar zaten.

Ucunuz bir odada yatacaginiza bence cocuklar ayni odada beraber uyusunlar. Her iki durumda da birbiri yuzunden uyanacaklar zaten.
Sezeryan olacagim icin ilk gunler yat kalk zor oluyor. Baska odaya gidip gelmemek icin oyle yapabilirim. Daha sonra kendimi iyi hissedince dediginiz gibi yapabilirim.

X