kimsenin kimseye tahammülü yok

Wurstria

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2015
14.179
25.539
merhaba hanımlar, bu bir iç dökme konusudur :) ama hatalıysam söyleyin lütfen. siz de fikrinizi belirtin istiyorum. buraya yazmak bana iyi geliyor.
3 aydır arkadaşlık ettiğim bir kız arkadaşım vardı. biz kendisiyle ortak bir ilgi alanımızın internet sitesinde tanışıp yüz yüze geldik, buluştuk vs öyle başlattık arkadaşlığımızı. bu 3 aylık süre zarfında iletişim genelde sosyal medya ve whatsapptan sürüyordu. konuşurken çok eğleniyorduk ama kafa yapısını ve ciddi konulardaki düşünce tarzını da sevdiğim biriydi. bu kızla alakalı problemim, arkadaşlığına verdiğim değerin karşılığını göremiyor gibi hissetmemdi. çok aşırı özelimi anlatmışlığım yok kendisine. ama bi sıkıntım olunca verdiği akıllarla, fikirlerle destek olurdu kendince, ben de aynı şekilde. toplasanız 3-4 kez buluşup bi kahve içmişliğimiz var fakat şöyle bir detayı vermem gerekir, biz bununla planı yapıyorduk mesela, plan günü zırt pırt bişey çıkarıp beni ekiyordu, erteleyelim falan diyordu. ya evine kahveye çağırdığı gün bile işle alakalı bişeyi çıkarıp erteledi biliyor musunuz? kendi davetini erteleyen bir insan. öyle ki ben artık onunla plan yapıyordum ama güvenemiyordum, "x bu, plan günü bişey çıkarır buluşamayız" diyordum kendi kendime. çünkü biz onunla plan yaparız, plan günü bişey çıkarır, şu güne erteleyelim o zaman deriz öyle karar alırız öyle buluşuruz falan. hep böyle oldu bugüne kadar.

bugün de görüşecektik, planımız vardı. size yemin ederim tamm tahmin ettiğim şeyi yaptı. yine bişey çıkardı, akşama doğru tekrar konuşalım duruma göre buluşalım falan dedi. tabii x'i tanıyorsam bu cümlenin anlamı benim için "bugünkü planı unut, başka zaman artık wurstria" demekti. ben de, daha önce de hep böyle yaptığı için kendisine tepki gösterdim, akşama doğru netleştirme teklifini reddettim. mahçup olması gerektiği yerde arkadaşlığı bitirmek istedi inanabiliyor musunuz? dedim sen hep böyle yapıyorsun senin karşındaki insanın sana verdiği değere ve zamana saygın yok. elbette asla kabul etmedi, beni düşüncesiz ve anlayışsız olmakla suçladı. sildim kendisini her yerden.

tabii şimdi diyeceksiniz ki ya zaten 3 ayda ne arkadaşlığı ne paylaşımı, haklısınız ama ben verdiğim değerin karşılığını alamayınca deliriyorum. bakın bir yaptı, alttan aldım sorun çıkarmadım. iki yaptı hadi yine sorun çıkarmadım. üçüncü yaptığında şakayla karışık tepki gösterdim ama anlamadı rahatsızlığımı tabii. niye böyle bu insanlar ya? neden verdiği sözü tutmaz? buluşmak istemiyor desem o zaman plan niçin yapıyor? hiç mi düşünmüyorlar ben karşımdaki insanın gözünde ne oluyorum, hakkımda ne düşünüyor diye? sen güvenilmez bir insansın, hep böyle yapıyorsun dedim saydım sövdüm. haklı gibi üste çıkması da cabası, ayıp ya.

bu arada ben insanları öyle ufak tefek hataları yüzünden silen biri değilim. ama sürekli aynı saygısızlığın yapılmasına dayanamadım artık. iyice sallıyor yani, amaaan wurst nasıl olsa, kafama göre ertelerim bişey demez diye düşündüğüne adım gibi eminim. bi yandan da diyorum ki keşke tepki göstermek yerine onunla başka zaman için plan yapıp buluşmaya yarım saat kala ben ekseydim :KK70:

Günümüz insan ilişkilerinde esas olan malesef bencillik oldu. Ben de bugün başka bir şekilde refüze edildim ve moralim bozuldu ama takmayın cididye alınacak insanı ciddiye alın. Bu kadın da bencil ve umursamazmış.

İkinci ekmesinde arkadaşlığı bitirmeniz gerekiyordu. Ben birincide surat yapar, ikinciye devam ederse bağımı koparırım. Çok rahat ediyorum bu şekilde.
Arkadaşlıklarda hadi bitirelim cümlesi bana mantıksız geliyor. Eğer beni üst üste ekiyor ise buluşma planı yapmam o kişiyle zaman içinde de zaten o arkadaşlık kendiliğinden biter gider.
ekme sebepleri kardeşinin rahatsızlanması (ağrı, üşütme gibi rahatsızlıklar) ve mesai çıkmasıydı. hadi olabilir dedim ama bugünkü bahane sahiden çok komikti. koskoca bir kadın olan kardeşi üşütmüş, akşam acile götürme ihtimali varmış. küçük olsa anlarım. bi de ben sanırım tavrına daha çok bozuldum. mesajımın bildirimini görmesine rağmen sallamadı, cevap vermedi falan. yani genel anlamda değersizlik hissettim işte

Günümüz insan ilişkilerinde esas olan malesef bencillik oldu. Ben de bugün başka bir şekilde refüze edildim ve moralim bozuldu ama takmayın cididye alınacak insanı ciddiye alın. Bu kadın da bencil ve umursamazmış.
bence de ya bi de bana düşüncesiz diyor. dünya kendi etrafında dönsün istiyor ay sinirim bozuldu sabah sabah

Sizle vakit geçirmeyi sevmiş ama önceliği değilmişsiniz anladığım kadarıyla ya da sıkıldığında arıyordur yalnızca. Bence siz fazla değer vermişsiniz. Aranızda ne kadar paylaşım oldu ki bu kadar değer verdiniz 🤔

Evine davet etmeye mecburmuş gibi bir ortam, sohbet havası oluşmuşsa şöyle bir dil ucuyla etmiştir gibime geldi.
Sürekli ekmiş siz bitirirsiniz diye düşünmüş bakmış sizin bitireceğiniz yok eline geçen ilk fırsatta (bahanede) o bitirmiş.
hiç alakası yoktu biliyor musunuz? gerçekten çok alakasız bir sohbet sırasında bana kahve içmeye gelsene dedi. olur dedim ertesi güne kararlaştırdık. ertesi gün olunca yine bi ekme tabii. hangi gün müsait olduğumu sordu, söyledim, okeyleştik öyle gerçekleşti. yani bir süre önceki mesele bu eve davet olayı, yeni değil.

bu son planımız da kısmen onun demesiyle oldu diyebilirim hatta. iki hafta önce, haftaya görüşelim mi vs dedi. konuşuruz dedim, konuşmadık. sonra ben dedim, konuşuruz dedik ama konuşamadık, şu gün şöyle bişey yapsak okey misin dedim evet dedi. çok ilginç yani hep ben plan yapan olsam, ben bir yerlere davet etsem ve o hep ekse anlarım. ama genelde o teklif ediyor, uygun günü konuşuyoruz okeyleşiyoruz buraya kadar sorun yok. plan günü geliyor çat diye bişey çıkarıyor. artık güvenilmez sınıfındaydı benim için, kendisine de söyledim tartışmamız esnasında zaten.

O ilgi alanlarıniz tanismaniza vesile olduysa sana anımı anlatacagim. 😆 Ayni böyle benim gibi birini buldum diye sevinmistim uni de. Ayni ilgi alani ayni gruba uye vs cart curt.
Kiz bana 2000 tl taktı hala alamadim. 7 sene oldu. 🤣🤣🤣🤣🤣
yaaa anlatsana çok merak ettim :) bizimki müzikle alakalı bişeydi, sonra konuşmaya başladık kafalarımız çok güzel uydu. dışarıda kahve içip yemek yemeden öteye gitmedi öyle maddi yükü olan şeyler değildi yani.

Sizle vakit geçirmeyi sevmiş ama önceliği değilmişsiniz anladığım kadarıyla ya da sıkıldığında arıyordur yalnızca. Bence siz fazla değer vermişsiniz. Aranızda ne kadar paylaşım oldu ki bu kadar değer verdiniz 🤔
yok sıkıldığında aramak değil her gün mutlaka konuşuyorduk. durur durur bana instagramdan komik bişey atar, bi sohbet başlatır falan.

ben benimle arkadaşlık etmek isteyen herkese değer veririm. sohbetime, sözlerime olumlu yaklaşan herkesin gözümde bir yeri vardır. kimseye sallamazlık etmiyorum.

İyi de karşı tarafın bahaneleri geçerli bahaneler. Mesaisi varmış, napsın sizle kahve içmek için işi mi bıraksın? Kardeşi hastaymış, belki arabayla o götürecek, belki acil bir ihtiyaç olacak. Normal değil mi yani sağlık sebebinden ötürü ertelemesi? Ben sizi karşı taraftan daha bencil buldum. Sizinle plan yaptıysa hiçbir koşulda bozulamaz. Ne iş ne sağlık önemli. En büyük önceliği siz olmalısınız, aynen

X