Kimseye mesafe koyamıyorum ve işyerinde bana laubali davranıyorlar lütfen yardım

Sefin bildigin dunyanin en civik en sacma en geri zekali ve en ahlaksiz adamiymis, sende kusura bakma cidden safmisini nesin korkun ne yani resmen adam senle dalga geciyor saygisizlik yapiyor ozel hayatina kadar herseyine karisiyor nisanlinla bu konuda kavga ediyorsun ve hala adama haddini bildirmek icin neyi bekliyorsun ? Neden korkuyorsun en fazla isini kaybedersin ? Isini kaybetmek haysiyetini sayginligini kaybetmekten daha onemliyse devam et o laubali karaktersiz adamin bu tacizlerine katlanmaya.

İyi bi insan olduğunu düşünüyodum ona karşı düşüncelerim çok değişti aynen sizin gibi düşünüyorum. Evet safım biraz galiba :) Kötü niyetli olduğunu düşünmediğim için sesimi çıkaramadım işte salak kafam. Haddini bildiremedim. Baştan beni yanlış tanıdı iştee benim hakkımda ne düşünüyo bilemiyorum çocuk gibi görüyo beni işyerinde diğer evli olan kadın gibi onunla çok samimi arkadaş olabilceğimi sandı beni de rahat biri sandı.

Aslında syledıgıme geldın neden herkese hmn da sana canım cıcım bu adamda art nıyet ararım ben tatlım bak bende senın gıbıydım aman kımse kırılmasın uzulmesın dıye hep kendımı yıprattım ben uzuldum arada kaldım ama devır bızım gıbılerı harcyr kıymetını bılmıyor ıyı nıyetını suıstımal edıyr bak bır kere agzını payını ver hersey nasılda yluna gırecek keşke daha once yapsaydım dıyeceksın arada kalmakktan sıkılmaktan kurtulacaksın ya cekınme falan cat cat syle lafını

Art niyet değil de benim hareketlerimden dolayı samimi arkadaş olabilceğimizi düşündü işte heralde. Keşke o dediğnizi daha önceden yapabilseydim. Hep arada kalıyorum aynen hep çekiniyorum biri bişey der diye ve ben yıpranıyorum.

X bey,lütfen ben hoşlanmıyorum bu tarz hareketlerden diyeceksin.

Demem gerekiyor artık geç bile kaldım.

Arkadaşlar ben biraz safım galiba deli oluyorum bu huyuma ve korktuğum başıma geliyor üniversitedede hep bu tarz insanlar beni bulurdu okul bitti kestim hepsiyle ilişkiyi.

Şefim art niyetli olmasa da benim yanlış anlayabilceğimi düşünmedi sanırım, evli die askıntılık yaptığını düşünmüyorum belkide art niyetlidir bilemiyorum ama sanmıyorum çok rahat biri sadece.

Gülmeden duramadığım için zaten ilk geldiğim gün bile yüzünden belli çok yapıcı bi insansın falan demişti. Erkeklere karşı gülmemek gerektiğini anladım önünü alamıyorum çünkü.

Geçen kolyemi çektikten sonra sustum hiç konuşmadım mesela, bu seferde bitane daha erkek var demiştim ya o da bekar 27-28 yaşlarında, ne oldu nie hiç gülmüyosun hiç konuşmuyosun bugün deyip durdu sinir oldum. Toplantıya gidicem mesela, toplantı menüsüne bakıyolar oo iyi yemekler güzelmş hepsini pinky yer diolar. Marketten bisküvi falan alıyorum şef salak salakk anca ye hiç ikram etme falan dio daha açar aaçmaz zaten ikram ediceğim halde.

Şef haricinde 3 bayan 1 erkeğiz ve bi kadın 50li yaşlarda olduğu için pek samimi değil onlarla. Bi evli kadın var bide bekar erkek var ikisi aynı yaşlardalar şefte onlarla aynı yaşlarda, ben onlardan baya küçüğüm 5 yaş falan. O kadar samimiler ki kimseyi yargılamak haddime değil ama bana göre yanlış ben yapamam onlar gibi, akşam iş çıkışı kocası falan yokken evli kadın şef ve diğer erkekle sinemaya falan gidiyor mesela bana göre yanlış, benden de böyle olmamı beklediler sanırım. Kaç kez biyerlere davet ettiler bahaneler uydurdum kaçtım.

Şimdi beni yanlış tanıdıklarını düşünüyorum, zaten kıkır kıkır gülüosun deyip duruyo şef bana. Bunu değiştirmem mümkün demi arkadaşlar çok zor durumdayım ne yapacağımı bilemiyorum çok pişmanım baştan taviz verdiğim için.

Geçen o dediğim diğer erkeğin doğumgünüydü, ben boştaydım bana marketten pasta aldırdılar, mumları falan bana koydurdular ne münasebet ben niye yabancı bi erkeğin d.günü pastasını hazırlıyorum ya bu durumda ne denilebilirdi ki bişey diyemedim?! Sonra resim çekinelim beraber dediler benim suratım asıldı şef resim çekerken pinky biraz gülsene falan dedi mesela gıcık oldum ya istemiyorum resim çekinmek ama diyemedim siz olsanız ne yapardınız?

Açık ofis olduğu için herkesin duymasından çekiniyorum tepki gösteremiyorum. Ben rahatsız oluyorum deyince şef terslerse ne yapıcam? çok zor durumdayım ya kendi kendimi sıkıntıya soktum resmen baştan beri gülüp durarak salak kafam. İnsanlara net tepkiler veremiyorum işte veremiyorumm ne olur yol gösterinn

Zaten bana hep kıkır kıkır gülüosun diyo hoşuna gidiyo böle gülmem heralde ofisin neşe kaynağı olarak görüyo beni dangalak herif. Geçen toplantıya gttim , geri geldiğimde yokluğunu hissettik kıkır kıkır gülmen yetiodu gibi bişey dedi hımm ölemi dedim çektim gittim hemen çok utandım ya. Napıcam nası değiştircem bu düşüncelerini tepki almadan, çok pişmanım ya. Daha benim ilk iş tecrübem, kendince ben kendimi baskı altında hissetmeyim diye de böle davranıyo olabilir.

Vara yoğa sırıtmazsan sorun çözülür. Adam tam sopalikmis ama ilk işinde tüm kadınlar benzer şeyler yaşamıştır bence, dangalak cok. Biraz gudubet olmakta fayda var. Yaptıkları mobbinge giriyor.

Nişanlın rahatsız olmasa senin için rahat mı edecek? İki lafından biri 'nişanlım rahatsız oluyor, nişanlım istemiyor'
Bir kere en başta rahatsızsan kendi adına konuşacaksın. Kendini sebep göster nişanlının arkasına saklanman seni komik duruma düşürür.
Birey olamadığın için zaten insanlara net tavır koyamıyorsun nişanlından bağımsız düşün.

Bu hareketlere gülmemekle başlayabilirsin mesela. Telefonu ters çevirip okumasını engelleyebilirdin tabi gülmeden.

Tavrıni koymazsan dahada cıvıtır ayrıca niyetinin iyi oldugundan emin olamazsin canim ya görünenin ardinda başka niyetlerde olabilir :KK12:hoşlanmadıgin bi şaka yaptıgında as suratini bozuldugunu belli et daha ciddi bi konu uzerinden konuyu degis bozulmus ifadenle devam ederse şakayla karisik söyle hic hoşlanmadigini M.L degilse anlar onuda anlamazsa artik direk soyle öyle işmi olur insana eziyet olur be işe gitmek:KK67:

çok afedersin ama böyle herşeye gülen, sürekli bir gülücük dağıtan insanları hiç samimi bulmuyorum.

böyle herşeye sırıtmakla iyi ilişkiler kurulacağını zannediyor insanlar. ama insanın hiç mi kırmızı çizgileri olmaz...

Şimdi böyle devam edersen bunun sonu tacize gider haberin olsun...taciz eden de arkandan ama güldün der cevap veremezsin..

he bu arada gelip gidip pis pis davranan insana nasıl "yaa ama özünde iyi"" diyebilir insanlar anlamıyorum.

Son düzenleme:
Birincisi sürekli gülmeyeceksin rahatsız olduğunu söyleyemiyorsan belli edeceksin Buda herşeye gülerek olmaz
İkincisi nişanlım nişanlım nişanlım lafından vazgeç rahatsızsan kendin için rahatsız ol kendi adına tavır koy nişanlını karıştırma
Üçüncüsü art niyet aramıyorum erkeklerde küçük olduğun ve güleryüzlü olduğun için yapılıyor şakalar
Dördüncüsü anlattığın olayların çoğu iş yerinde gayet yaşanabilecek diyaloglar
Beşincisi erkeklerle diyaloğa girmeyeceksen ofis şartlarında çalışmak hemen hemen aynıdır sadece kadınlaırn olduğu bir iş bul
Hem sen hem nişanlın rahat edin

Haklısınız yapım gereği bişey diyemedim kötü niyetli değildir dedim ama abarttı artık kırmak istemiodum sadece

Evet yanlış anlaşılmaktan korkuyorum, artık muhabbetlere falan katılmıcam surat asıcam bende mesafe koyamaya çalışıcam.

İşte söyleyemedim daha işte çok yeniyim ya beni terslerse ya azarlarsa die çekindim , maalesef hiç sesini çıkaramayn bi insanım ama artık çıkarmam gerekiyor çok rahatsız oluyorum.

Çok geniş insanlar sanırım nefret ediyorum böle insanlardan yaa şimdi bişey desem o zaman işe niye girdin git evinde otur falan der die çekindim ama bana böle davranmaya hakkı yok hiç kimsenin.

İnstagramdan sildim zatenn gerçekten de çok yakın arkadaşlarım hariç hiç kimse yok zaten.

Ben mi abartıyorum diye düşünüyodum ama herkes benimle aynı fikirde, rahatsız olduğumu sölicem artık.

Ben zaten bey diye hitap ediyorum. Ama o herkese x hanım derken bana canım, cancan gibi hitaplarda bulunuyor!
Keşke instagrama eklerken o dediğinizi söleyebilseydim ama kırmak istemedim çekindim ya salak kafam. Sildim instagramdan da zaten ben takip etmemiştim hiç o beni takip etmişti.

Yanlış ifade ettim kendimi sanırım. Nişanlımdan önce ben kendim rahatsız oluyorum, ama ona karşı vicdan azabı duyduğum için böyle ifade ettim. Buldumcuk olmakla ne alaksı var sadece yanlış ifade ettim kendimi. Nişanlıma karşı sorumluluklarım var o yüzden onu da düşündüğüm için öyle dedim.

İşte gülmeden duramuyorum bu huyumu değiştirmeliyim, asık suratlı olmak içim elimden geleni yapıcam. Hiç istemiodum uyarmayı ama sanırım uyarmam gerekicek artık.

Ben abartmıyorum demi hepiniz aynı düşündüğünüze göre. Bana dokunmasından saçıma kolyeme dokunmasından çok rahatsız oluyorum. Bozmak istemiodum sadece ama yoksa önünü alamıcam

Hayır sadece bana böyle. Bide evli bi kadın var bizim birimde onla da samimi ama o kadın bundan rahatsız değil aynı kafadalar, o kadına daha resmi ama el şakaları falan yapmıyor.

Aynen tek hatam güleryüzlü olmak mesafeyi baştan koyamadım.

Hepinize çok teşekkür ederim bana cesaret verdiniz biraz. Yarın işe gidicem gene şakalar komiklikler yapıcak kesin. Napmalıyım nası davranmalıyım bana hiç uymasa da suratımı asıcam işimi yapıcam sadece, hiçbişeye gülmücem.

Bide açık ofis olduğu için bişey sölesem herkes duyar diye hiç tepki vermedim şimdiye kadar, herkes duysa sorun olur mu ? Nefret ediyorum bu huyumdan çekiniyorum insanları terslemeye yaptıkları yanlış da olsa.

Şefi yalnızken yakalayıp mı konuşşsam ne desem tam olarak?
Herkesin duymasını önemseme.Hatalı olan o sen değilsin ve rezil olacak olan da o .Sadece onu terslerken hakaret içeren kelimeler kullanma .

Ögrenmen gerekiyo kime nasil davranicagıni mizacin tavrin öyle olabilir herkesin kişiligi farkli ama sen adami laubali bulurken karsiliginda kendini kontrol etmeyip gulucukler sacarsan adama olumlu karsilik vermis olursun tavrini onayladigin msjni vermis oluyosun işin konusunda zarar görme korkun varsa da ona göre tavrinin dozunu ayarlayip dogru msji gönderebilirsin "şef"ine..

Benzer şeyleri yaşadım. Goreve ilk başladığımda bende kimseye sınır koyamazdim. Ama bunu yavaş yavaş aştim. Ciddi olarak yaptim bunu. Ciddi durdum, ciddi davrandim. Kimseyle samimi olmaya çalışmadım. Sen ciddi davranmaya başla. En başta seni denerler sonra vazgecerler. Olabildiğince muhattap olma ve canını sıkan bir şey dedikleri zaman ya cevap ver, ya ters bak çek git. Ben öyle yapıyorum. Bana da takılan arkadaşlarım olur ama ileriye gitmezler. Gittikleri zaman da açıkça söylerim. Bu seni ilgilendirmiyor derim. Ama o aşamaya getirmemek için dik dur ve ciddi ol ;-)

İyi bi insan olduğunu düşünüyodum ona karşı düşüncelerim çok değişti aynen sizin gibi düşünüyorum. Evet safım biraz galiba :) Kötü niyetli olduğunu düşünmediğim için sesimi çıkaramadım işte salak kafam. Haddini bildiremedim. Baştan beni yanlış tanıdı iştee benim hakkımda ne düşünüyo bilemiyorum çocuk gibi görüyo beni işyerinde diğer evli olan kadın gibi onunla çok samimi arkadaş olabilceğimi sandı beni de rahat biri sandı.

Art niyet değil de benim hareketlerimden dolayı samimi arkadaş olabilceğimizi düşündü işte heralde. Keşke o dediğnizi daha önceden yapabilseydim. Hep arada kalıyorum aynen hep çekiniyorum biri bişey der diye ve ben yıpranıyorum.

Demem gerekiyor artık geç bile kaldım.

Arkadaşlar ben biraz safım galiba deli oluyorum bu huyuma ve korktuğum başıma geliyor üniversitedede hep bu tarz insanlar beni bulurdu okul bitti kestim hepsiyle ilişkiyi.

Şefim art niyetli olmasa da benim yanlış anlayabilceğimi düşünmedi sanırım, evli die askıntılık yaptığını düşünmüyorum belkide art niyetlidir bilemiyorum ama sanmıyorum çok rahat biri sadece.

Gülmeden duramadığım için zaten ilk geldiğim gün bile yüzünden belli çok yapıcı bi insansın falan demişti. Erkeklere karşı gülmemek gerektiğini anladım önünü alamıyorum çünkü.

Geçen kolyemi çektikten sonra sustum hiç konuşmadım mesela, bu seferde bitane daha erkek var demiştim ya o da bekar 27-28 yaşlarında, ne oldu nie hiç gülmüyosun hiç konuşmuyosun bugün deyip durdu sinir oldum. Toplantıya gidicem mesela, toplantı menüsüne bakıyolar oo iyi yemekler güzelmş hepsini pinky yer diolar. Marketten bisküvi falan alıyorum şef salak salakk anca ye hiç ikram etme falan dio daha açar aaçmaz zaten ikram ediceğim halde.

Şef haricinde 3 bayan 1 erkeğiz ve bi kadın 50li yaşlarda olduğu için pek samimi değil onlarla. Bi evli kadın var bide bekar erkek var ikisi aynı yaşlardalar şefte onlarla aynı yaşlarda, ben onlardan baya küçüğüm 5 yaş falan. O kadar samimiler ki kimseyi yargılamak haddime değil ama bana göre yanlış ben yapamam onlar gibi, akşam iş çıkışı kocası falan yokken evli kadın şef ve diğer erkekle sinemaya falan gidiyor mesela bana göre yanlış, benden de böyle olmamı beklediler sanırım. Kaç kez biyerlere davet ettiler bahaneler uydurdum kaçtım.

Şimdi beni yanlış tanıdıklarını düşünüyorum, zaten kıkır kıkır gülüosun deyip duruyo şef bana. Bunu değiştirmem mümkün demi arkadaşlar çok zor durumdayım ne yapacağımı bilemiyorum çok pişmanım baştan taviz verdiğim için.

Geçen o dediğim diğer erkeğin doğumgünüydü, ben boştaydım bana marketten pasta aldırdılar, mumları falan bana koydurdular ne münasebet ben niye yabancı bi erkeğin d.günü pastasını hazırlıyorum ya bu durumda ne denilebilirdi ki bişey diyemedim?! Sonra resim çekinelim beraber dediler benim suratım asıldı şef resim çekerken pinky biraz gülsene falan dedi mesela gıcık oldum ya istemiyorum resim çekinmek ama diyemedim siz olsanız ne yapardınız?

Açık ofis olduğu için herkesin duymasından çekiniyorum tepki gösteremiyorum. Ben rahatsız oluyorum deyince şef terslerse ne yapıcam? çok zor durumdayım ya kendi kendimi sıkıntıya soktum resmen baştan beri gülüp durarak salak kafam. İnsanlara net tepkiler veremiyorum işte veremiyorumm ne olur yol gösterin

Bende çok gülerim gülmeden duramam ama bazı insanlar yüz bulunca astarını istiyorlar ! O yüzden dediğim gibi konuşursan biraz dikkat ederler yine tekrarlanır gibime geliyor. En iyisi günaydın, iyi akşamlar diyip muhabbetlerine hiç katılmamak , görmezlikten gelmek yok saymak. Noldu, niye moralin bozuk derlerse ailevi sıkıntılarım var der geçersin anlat derlerse sağolun ama özel meseleler dersin. Özelimi anlatmamayı sevmem de . Anlatmadığın için arada ki mesafeyi hissettirmiş olursun .

Merhaba, umarım konuyu doğru yere açmışımdır, başka uygun bi başlık bulamadım. Biraz uzun ama lütfen okuyun ve bu kardeşinize bi yol gösterin.

25 yaşında bi bayanım ve kurumsal bi firmada yeni işe başladım. Bizim birimizde şefle beraber 5 kişi var ve 2si erkek 3 bayanız şefim erkek yani. Yaşları benden büyük genelde şefim de 33 yaşında ve evli .Başlarda herşey iyi güzeldi ama şefimin laubali davranışları beni çok fazla strese sokuyor. Çok rahat kafa yapısında bi insan ben nişanlı bi bayan olmama rağmen benimle samimi olmaya çalışıyor sinir oluyorum. Kötü niyetli olmayabilir ama bana çok ters yaptıkları.

Yapım gereği güleryüzlü, sempatik bi insan olarak görülüyorum sanırım yumuşak başlıyım ve insanlara mesafe koyamıyorum. Ama sürekli bana şaka yapması beni çocuk gibi görmesi çok sinirimi bozuyor, başlarda herşeye gülüp geçtiğim için rahat bi insan olduğumu düşündü sanırım.

Yanımdan geçerken eliyle saçıma vuruyor, kılık kıyafetime bakıyor sürekli mesela bi fön çektiriyorum sadece bugün çok süslenmişsin nişanlınla mı buluşcaksın diyor, makyaj yapmıyorum nye makyaj yapmadın diyo.Molalarda telefonumla uğraşırken gelipp sanki 40 yıllık arkadaşımmış gibi telefonuma bakıyor bunlar anormal değil mi?

Geçen teli masaya koydum, şef de yanıma geldi tam o sıra telefonuma instagramdan bi bildirim geldi. Baktı resmen bildirimi okudu ona ne yani özel bişey de olabilir. Sonra instagram mı kullanıyosun instagram adını söyle de takip edeyim dedi ya ne diceğimi şaşırdım. Normalde hiç erkek arkadaşım yok benim instagramımda da hiç erkek yok sevmiyorum yani orda özel resimlerim var sonuçta. Ama dilim tutuldu bişey diyemedim tabi nişanlımla bu yüzden tartıştık, haklı olarak bana kızdı bu samimiyeti nerden buluyo diye. O kızmasa bile ben istemiyorum iş arkadaşlarımın çok fazla özel hayatıma müdahil olmasını.

Bardağı taşıran son damlaysa geçen oturuyrum masamda, kolye takmıştım ve kolyenin ucu sarkıyor arkamdan, gelmiş onu çekiyor güya beni boğuyomuş gibi şaka yapıyo yaaa sinirden deliye döndüm!!!! ama hiçbişey diyemedim gülebiliyorum sadece. ''Ben karıma ne şakalar yapıyorum sen beni evde gör'' dio ulan ben senin karınmıyım da benim arkadan gelip kolyemi çekiosun bu ne laubalilik. Sürekli salak salak gülüyorum bende sadece sesimi çıkaramıyorum , ve beni çocuk gbi görüp laubali şakalarına devam ediyolar.

Nişanlıyım ve yakında evlenicem, evleniceğim çok sevdiğim adamda kadın-erkek arkadaşlıklarına ölçülü yaklaşan birisi, bana da işe girmeden önce defalarca ricada bulundu çok dikkat et erkeklerle samimi olma diye. Vicdan azabı çekiyorum içim hiç rahat değil ona karşı. Çünkü nişanlım çok ciddi ve nerde nası davrancğını bilen birisi, bense hiç mesafe koyamıyorum insanlara net tavrımı belli edemiyorum, kusura bakmayın nişanlım rahatsız oluyor diyemiyorum bunu nası diyebilirim?

Şefin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum ama dediğim gibi bi bayana el şakası yapılmaması gerektiğini bilmiyor bana çok ters yani çok rahatsız oluyorum, tersleyemiyorum da. İnstagramdan eklicem dediğinde kusura bakmayın nişanlım rahatsız oluyor bu tarz şeylerden diyemedim, demeli miydim? İnsanlara hiçbi zaman diyemiyorum kusura bakmyın nişanlım rahatsız oluyor die ve nişanlımda sen bana hiç değer vermiosun , başka insanların istekleri her zaman benden önde diyo üzülüyor. Bu gidişle nişanlımla aram gitgide bozulucak çünkü bu konularda çok tavizsiz bi insan nişanlım asla müsade etmez böyle laubali hareketlere.

İş konuları haricinde şefim benle böle laubali muhatap olmasın istiyorum, aramızda resmi ciddi bi ilişki olsun sadece bu kadar laubali olmaya ne gerek var? Napıcam lütfen bana yardım edin bunun için okuyabileceğim bi dua var mı benden uzak durması için? Yada hareketlerine devam ederse ne diyebilirim nası uyarabilirim şefimi? İnsanlara nası mesafe koyabilirim? İlerde daha kötü şeyler olur diye korkuyorum
Sen de her şeyde gülmüşssün be güzelim. Gülersen daha fazla üstüne gelir. Somurt, tepkini koy, soğuk davran, gülme... Bir daha yapamaz. İsterse patron olsun... Ben sadece firma sahibiyle çalıştım. Bak koskoca büroda iki kişiydik. 3 Sene bu şekilde çalıştık. Asistan gibi düşün. Sabah 9, bazen gece 11e kadar büroda kalmışlığım olmuştur. Halen memlekete gittiğimde uğrarım büroya, bana ceyda hanım diye hitap eder ve ben de ona x bey derim. Düşün, çocuğu yaşındayım, ismimle hitap etmiyor. Yeri gelince güldük, şaka da yaptık, kavga da ettik ama saygımızı hiç yitirmedik. Halen iş için arar yardım ister. Mesafe çok önemli... İnsanlara sert yüzünü göstermelisin...

Vara yoğa sırıtmazsan sorun çözülür. Adam tam sopalikmis ama ilk işinde tüm kadınlar benzer şeyler yaşamıştır bence, dangalak cok. Biraz gudubet olmakta fayda var. Yaptıkları mobbinge giriyor.

Suratsız bi gudubet olucam artık valla:)

Nişanlın rahatsız olmasa senin için rahat mı edecek? İki lafından biri 'nişanlım rahatsız oluyor, nişanlım istemiyor'
Bir kere en başta rahatsızsan kendi adına konuşacaksın. Kendini sebep göster nişanlının arkasına saklanman seni komik duruma düşürür.
Birey olamadığın için zaten insanlara net tavır koyamıyorsun nişanlından bağımsız düşün.

Bu hareketlere gülmemekle başlayabilirsin mesela. Telefonu ters çevirip okumasını engelleyebilirdin tabi gülmeden.

Nişanlıma karşı vicdan azabı çektiğim için öyle söyledim yoksa tabiki o olmasa da öncelikle ben kendim rahatsız oluyorum, yanlış ifade ettim sadece. İçim rahat değil hem kendime karşı, hem ona karşı.
Birey olamamakla bi ilgisi yok bunun sadece yapım gereği yumuşak başlıyım iyi niyetli düşünüyorum herkese karşı karşımdakileri öyle sanıyorum bu yüzden net tavır koyamıyorum.

Rahatsızlığımı dile getirirken de nişanlımın arkasına saklanmam doğru olmaz zaten, kendi rahatsızlığımı dile getiricem.

Tavrıni koymazsan dahada cıvıtır ayrıca niyetinin iyi oldugundan emin olamazsin canim ya görünenin ardinda başka niyetlerde olabilir :KK12:hoşlanmadıgin bi şaka yaptıgında as suratini bozuldugunu belli et daha ciddi bi konu uzerinden konuyu degis bozulmus ifadenle devam ederse şakayla karisik söyle hic hoşlanmadigini M.L degilse anlar onuda anlamazsa artik direk soyle öyle işmi olur insana eziyet olur be işe gitmek:KK67:

Aynen eziyet oluyo artık zaten:KK61:

Şunu da hiç anlamam ya. Mal mal davranana yaa aslında iyi biri demek ne saçma. Iyi biri olmakla dalyarak olmak cok farkli kulvarlar.

Ben safça düşünüyorum sanırım haklı olabilirsiniz

çok afedersin ama böyle herşeye gülen, sürekli bir gülücük dağıtan insanları hiç samimi bulmuyorum.

böyle herşeye sırıtmakla iyi ilişkiler kurulacağını zannediyor insanlar. ama insanın hiç mi kırmızı çizgileri olmaz...

Şimdi böyle devam edersen bunun sonu tacize gider haberin olsun...taciz eden de arkandan ama güldün der cevap veremezsin..

he bu arada gelip gidip pis pis davranan insana nasıl "yaa ama özünde iyi"" diyebilir insanlar anlamıyorum.

Ben iyi ilişkiler kurmak için, yapmacık yapmacık gülmüyorum. Gerçekten yapım gereği hep güleryüzlüyüm mizacım öyle,kendimi tutamıyorum birisi bi şaka yaptığında vs gülüyorum sonra kendime kızıyorum yanlış bu tabi.
Bazende diyecek bişi bulamadığımda gülüp geçiyorum, surat asmak yerine. Bu huyumu değiştirmem lazım.

Özünde iyi bri dememin sebebi patronluk taslamaması iş konusunda baskı yapmaması. Ama yanlış düşünüyo da olabilirim, keşke iş konusunda baskı yapsa da böle laubali davranmasa.

Birincisi sürekli gülmeyeceksin rahatsız olduğunu söyleyemiyorsan belli edeceksin Buda herşeye gülerek olmaz
İkincisi nişanlım nişanlım nişanlım lafından vazgeç rahatsızsan kendin için rahatsız ol kendi adına tavır koy nişanlını karıştırma
Üçüncüsü art niyet aramıyorum erkeklerde küçük olduğun ve güleryüzlü olduğun için yapılıyor şakalar
Dördüncüsü anlattığın olayların çoğu iş yerinde gayet yaşanabilecek diyaloglar
Beşincisi erkeklerle diyaloğa girmeyeceksen ofis şartlarında çalışmak hemen hemen aynıdır sadece kadınlaırn olduğu bir iş bul
Hem sen hem nişanlın rahat edin

Her ofisin böyle olduğnu hiç sanmıyorum. Anlattığım olayların gayet yaşanabilecek diyaloglar olduğunu nasıl sölersiniz ya size normal mi geliyor bunlar?

Herkesin duymasını önemseme.Hatalı olan o sen değilsin ve rezil olacak olan da o .Sadece onu terslerken hakaret içeren kelimeler kullanma .

Nasıl tersleyebilirim ki?:110:

Ögrenmen gerekiyo kime nasil davranicagıni mizacin tavrin öyle olabilir herkesin kişiligi farkli ama sen adami laubali bulurken karsiliginda kendini kontrol etmeyip gulucukler sacarsan adama olumlu karsilik vermis olursun tavrini onayladigin msjni vermis oluyosun işin konusunda zarar görme korkun varsa da ona göre tavrinin dozunu ayarlayip dogru msji gönderebilirsin "şef"ine..

İşim konusunda zarar görme korkum da var evet çünkü evleneceğim ve paraya ihtiyacım var. Ama hiçbişey bunlardan önemli değil hareketlerinde devam ederse işten ayrılmadan çözmek için herşeyi yapıcam, en son çare işten ayrılıcam.

Sizce nasıl tavrımı dozunu ayarlayabilirim?

Benzer şeyleri yaşadım. Goreve ilk başladığımda bende kimseye sınır koyamazdim. Ama bunu yavaş yavaş aştim. Ciddi olarak yaptim bunu. Ciddi durdum, ciddi davrandim. Kimseyle samimi olmaya çalışmadım. Sen ciddi davranmaya başla. En başta seni denerler sonra vazgecerler. Olabildiğince muhattap olma ve canını sıkan bir şey dedikleri zaman ya cevap ver, ya ters bak çek git. Ben öyle yapıyorum. Bana da takılan arkadaşlarım olur ama ileriye gitmezler. Gittikleri zaman da açıkça söylerim. Bu seni ilgilendirmiyor derim. Ama o aşamaya getirmemek için dik dur ve ciddi ol ;-)

Öyle olucam haklısınız.Yavaş yavaş bunu aşmaya çalışırken ne gibi tepkiler aldınız, işiniz konusunda zorlandınız mı, ters tepkilere nasıl cevaplar verdiniz biraz bahsedebilir misiniz?

İleri gittikleri zaman ne diyorsunuz neyi açıkça sölüyorsunuz?
bu seni ilgilendirmiyo dediğiniz zaman tepki vermiyolar mı? Nası idare ediyosunuz bu şekilde?

Bende çok gülerim gülmeden duramam ama bazı insanlar yüz bulunca astarını istiyorlar ! O yüzden dediğim gibi konuşursan biraz dikkat ederler yine tekrarlanır gibime geliyor. En iyisi günaydın, iyi akşamlar diyip muhabbetlerine hiç katılmamak , görmezlikten gelmek yok saymak. Noldu, niye moralin bozuk derlerse ailevi sıkıntılarım var der geçersin anlat derlerse sağolun ama özel meseleler dersin. Özelimi anlatmamayı sevmem de . Anlatmadığın için arada ki mesafeyi hissettirmiş olursun .

Bunları dicem teşekkür ederim:)

Sen de her şeyde gülmüşssün be güzelim. Gülersen daha fazla üstüne gelir. Somurt, tepkini koy, soğuk davran, gülme... Bir daha yapamaz. İsterse patron olsun... Ben sadece firma sahibiyle çalıştım. Bak koskoca büroda iki kişiydik. 3 Sene bu şekilde çalıştık. Asistan gibi düşün. Sabah 9, bazen gece 11e kadar büroda kalmışlığım olmuştur. Halen memlekete gittiğimde uğrarım büroya, bana ceyda hanım diye hitap eder ve ben de ona x bey derim. Düşün, çocuğu yaşındayım, ismimle hitap etmiyor. Yeri gelince güldük, şaka da yaptık, kavga da ettik ama saygımızı hiç yitirmedik. Halen iş için arar yardım ister. Mesafe çok önemli... İnsanlara sert yüzünü göstermelisin...

Çok safım bazen salağa kaçacak kadar:KK53: Samimi olmak için yapmacık yapmacık gülmedim valla karakterim öyle çok güleryüzlüyüm nefret ediorum bu huyumdan , erkeklere karşı böyle olmamam gerek, mesafe koymayı nası öğrenicem? Bana pinky hanm demiyor asla, sadece adımla seslense ona da razıyım,canım cancan falan diyor, gerçi diğer evli bayana da canım diyor ama ben sevmiorum gene de

bu arada çok gülüyorum dedim derken yanlış ifade etmeyim kimseyle öyle canımli cicimli değilimdir hele karşı cinsle asla, sadece hakkımı savunamam hiç tepkimi tavrımı ortaya koyamam ve yaşım küçük çocuk tipli olduğum içinde pek ciddiye almıyolar beni sanırım

Geç bile kalmışsın,daha da ilerlemeden önünü kesmen lazım.
Telefonunu ilk aldığı zaman en ciddi ifadenle"bırakır mısınız lütfen telefonumu" diyebilirdin.
İnstagramın varmış dediği zaman "evet o benim özelim kusura bakmazsanız" diyebilirdin.

Nişanlım rahatsız oluyor diyeceğine ben rahatsız oluyorum tavrında olman daha doğru olur.
Topu nişanlına atarsan,sen istiyorsun ama nişanlından çekiniyorsun gibi algılanır.

Adamla el ense olmussunuz dua var mi diyorsunuz
Gozunun icine bakarak felak okuyun belki kacar
Tobe tobe
Arkanizdan kolyeyi cekerken, ben boyle seylerden hoslanmiyorum diyecektiniz olup bitecekti

e cok buyuk bi sebebin var iste NİSANLİM KİZİYOR de

Adamla el ense olmussunuz dua var mi diyorsunuz
Gozunun icine bakarak felak okuyun belki kacar
Tobe tobe
Arkanizdan kolyeyi cekerken, ben boyle seylerden hoslanmiyorum diyecektiniz olup bitecekti
:KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:okadar sesli guldumki bu msj:KK16::KK16: esim bile tuhaf tuhaf bakti bana

X