Gebeliğe Hazırlık Kimyasal dış gebelik geçiren ve tekrar gebe kalmak isteyenler !

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Sabah biri iç çamaşırının pis resmini koymuş yerleşme kanaması mı diye kör olsaydım da görmeseydim midem kalktı resmen ban yememek için hızlıca uzaklaştım sayfadan 🤮🤮🤮
ayy bende denk gelmistim bi ara oyle biseye 🤮 utanmiyolarda o fotoyu koymaya

Günaydın canlar ✨✨
Kasık agrılarım hala devam ediyor.
Bu sabaha karşıda kahverengi leke ye sebep oldular.
Şimdi az önce 2 damla daha gördüm.
Kahvaltıyı edip bir kan vermeye mi gitsek eşimle yoksa öylece bırakayım mı bu durumu.
Mağlum adet olacak olabilirim.
İkinci bir kimyasal ı belki hic ögrenmem idrar testi hatalıydı derim.
Kafam çok karışık

Günaydın canlar ✨✨
Kahvaltıyı edip bir kan vermeye mi gitsek eşimle yoksa öylece bırakayım mı bu durumu.
Kafam çok karışık
kafan karisiksa 1 gun daha bekle canim yarinda adet olmazsan kan verirsin

kafan karisiksa 1 gun daha bekle canim yarinda adet olmazsan kan verirsin
Yani aslında gunum baya bir gecikti.
Normalde asla gecikmez. Hani bir gun gecikip hic gebeyim bile diyemedim öyle dusun canım.
4 gunluk gecikmem vardı simdi.
İdrarda silik cizgiyi gördüm.
Ama dun aksam şiddetli agrım oldu geçti gene oldu gene geçti.
Sabaha karsı 5 gibi kahverengi akıntım geldi agrım geçti.
Yarım saat oldu uyandık eşimle,
Yine damla famla geliyor.
Bilemiyorum ne yapsam kimyasal mı acaba yine diye

Günaydın canlar ✨✨
Kafam çok karışık
Bence bir test daha yap canım
Sonucuna göre de kan vermeye git. İkinci bir kimyasalsa da bunu öğrenmelisin diye düşünüyorum. Doktorun ona göre belki bi yol izler..
Ben mesela ekim ayında 7 günlük bi gecikme yaşadım. Hem kan hem idrar negatifti
Kasım ayında 8 günlük bi gecikme yaşadım bu sefer dedim ki 10 gün olmadan test mest yapmayacağım... 8.gün regl geldi.. Aralık sonu ocak başında da kimyasalı öğrendiğim zaman yani 10 gün bekledim test için.. Sonra neyse kimyasal olduğu ortaya çıktıktan sonra hep “acaba kasımdaki de mi kimyasaldı” sorgusu yaşadım içimde. Keşke o zaman en azından idrar testi yapsaydım

Normalde asla gecikmez. Hani bir gun gecikip hic gebeyim bile diyemedim öyle dusun canım.
Canım kimyasalsa lekelenmeden 1 2 gün sonra kanama başlıyor sen bi dinlen 2 gün bakalım nolcak belki yerleşme kanamasıdır 2 güne sökülmezse regl git kan ver bence kan testi için regl gecikmesinde 5 günü doldurmak lazım

o zaman bi tekrar idrar testi yapsan canim? Eger kimyasal degilse koyulasmistir zaten ona gore kan verirsin. Umarim kimyasal degildir🙏🏻

Günaydın canlar ✨✨
Kafam çok karışık
Aynen kan ver bence mutlaka eğer kimyasal sa bunu doktoruna söylemen lazım

Bence bir test daha yap canım
Sonucuna göre de kan vermeye git. İkinci bir kimyasalsa da bunu öğrenmelisin diye düşünüyorum. Doktorun ona göre belki bi yol izler..
Ben mesela ekim ayında 7 günlük bi gecikme yaşadım. Hem kan hem idrar negatifti
Kasım ayında 8 günlük bi gecikme yaşadım bu sefer dedim ki 10 gün olmadan test mest yapmayacağım... 8.gün regl geldi.. Aralık sonu ocak başında da kimyasalı öğrendiğim zaman yani 10 gün bekledim test için.. Sonra neyse kimyasal olduğu ortaya çıktıktan sonra hep “acaba kasımdaki de mi kimyasaldı” sorgusu yaşadım içimde. Keşke o zaman en azından idrar testi yapsaydım
Şimdi o zaman bu lekelenmeleri bugun de takip edeyim eğer atmazsa yarın kan vereyim.
Nasıl dersin canım

o zaman bi tekrar idrar testi yapsan canim? Eger kimyasal degilse koyulasmistir zaten ona gore kan verirsin. Umarim kimyasal degildir🙏🏻
Şimdi annemle konuştum. Kanamanın seyrini izle dedi bana.
Yani durum değişebilir dedi.
Şu an zaten kimyasaldan yapılacak birşey yok dedi.
Ama bana hamileliğinde o da 1 ped kadar kirletmiş cok afedersiniz.
Hic dusunmuyormus hamile oldugunu.
Kimyasalları zaten farketmiyor muş kadınlar o zamanlar.
Ben biraz gözleyeyim akıntıyı

Canım kimyasalsa lekelenmeden 1 2 gün sonra kanama başlıyor sen bi dinlen 2 gün bakalım nolcak belki yerleşme kanamasıdır 2 güne sökülmezse regl git kan ver bence kan testi için regl gecikmesinde 5 günü doldurmak lazım
Annende öyle bekle acele etme dedi test için
Kanamanın seyrini izle dedi canım

Şimdi annemle konuştum. Kanamanın seyrini izle dedi bana.
Yani durum değişebilir dedi.
Şu an zaten kimyasaldan yapılacak birşey yok dedi.
Ama bana hamileliğinde o da 1 ped kadar kirletmiş cok afedersiniz.
Hic dusunmuyormus hamile oldugunu.
Kimyasalları zaten farketmiyor muş kadınlar o zamanlar.
Ben biraz gözleyeyim akıntıyı
Bence de gözlemle benim fikrim evde idrar testi yapabilirsin ben hemen hastaneye gitmezdim heralde hastane ortamı beni daha çok strese sokuyor hamile kalırsam da regl gecikmesinin 7. - 10.Günü falan giderim en erken zaten kimyasalın ne olduğunu biliyoruz artık kanama başlarsa kimyasaldır

Bence de gözlemle benim fikrim evde idrar testi yapabilirsin ben hemen hastaneye gitmezdim heralde hastane ortamı beni daha çok strese sokuyor hamile kalırsam da regl gecikmesinin 7. - 10.Günü falan giderim en erken zaten kimyasalın ne olduğunu biliyoruz artık kanama başlarsa kimyasaldır
Ya predictor zaten afedersiniz erkek idrarında deneyen gördüm burda onda bile silik çizgi çıkarıyor hiç üzülmesine gerek yok kimyasal diye normal bir gecikmede olabilir bende çok iyi diye aldım predictor hep hüsran oldu geçen ay kimyasal geçirdim o bile daha belirgindi testte inşallah sadece gecikmedir kimyasaldansa kimyasal gebelik altında da kötü sebepler çıkabiliyor :KK43:

Ya predictor zaten afedersiniz erkek idrarında deneyen gördüm burda onda bile silik çizgi çıkarıyor hiç üzülmesine gerek yok kimyasal diye normal bir gecikmede olabilir bende çok iyi diye aldım predictor hep hüsran oldu geçen ay kimyasal geçirdim o bile daha belirgindi testte inşallah sadece gecikmedir kimyasaldansa kimyasal gebelik altında da kötü sebepler çıkabiliyor :KK43:
İnşallah değildir kimyasal yaşayıp sağlıklı gebelik yaşayan çok var ama tekrar ediyorsa bu durum bi araştırma şart kan pıhtılaşması kaynaklıysa tedavi olmak gerekiyor 😔 doktorum bi kere kimyasal yaşayan birinin ikinciyi yaşama olasılığı yüzde 3 demişti

Ay evet ben de öyle diyorum insallah sadece sıradan bir gecikmedir

X