Kimyasal gebelik , Boş gebelik , Gen testleri … boğuluyorum yardım edin :(

Justjustice

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2021
846
705
31

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-03-2022

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 38 gün kaldı.

Bebek hemen hemen her zaman annenin pelvisi içine baş aşşa pozisyonda yerleşir. Bunun sebebi başın vücudun en ağır kısmı olması ve rahmin üst tarafına nazaran alt çevresine daha iyi yerleşebilmesi ile alakalıdır. Doktorunuz her kontrolde rahim boynundaki genişleme ve açılma işaretlerini izleyecektir. Son ayda, aktif bir doğum veya dikkate değer kasılmalar olmadıkça 1-2 cm lik açılmalar alışıldık bir durum değildir. Bebeğinizdeki geçici tüyler artık yok olmaya yüz tuttu.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

madamseker

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2018
413
432
Kızlar merhaba… canım çok yanıyor ne olur yardım edin.. 😔

Ocak ayından bu yana hamile kalmaya çalışıyorum… hormon, hsg, spermiyogram temiz çıktı. Sadece rahimde orta derece t rahim var çok doktor gezdik operasyon olmamaya karar verdik neticesinde buraya hiç girmeyeceğim uzun uzun…

Eşim temmuzda covid oldu ve şans ya covidden sonraki ay hamile kaldım. Yani 7. Deneme.. ancak kimyasal gebelik olduğunu öğrendim ve adetin 5. Günü zaten kendine kendine adetle gitti…

Sonraki ay yani 8. denemede tekrar hamile kaldım.. bu kez keseyi de gördük. Ancak bu kez de sağlıksız değildir heralde desek de yine de ailelere söylemedik.. ve iyi ki söylememişiz malesef şuan 8+1 deyim ve bu kez de embriyo vs görünmüyor kese boş yolk kesesi bile yok .. boş gebelik tanısı kondu haftaya kürtaj olacağım…

Burada tüm bunlar beni mahvetmemişçesine bunları yazması çok kolay ama yaşaması öyle zor ki…

Doktorum floranceda.. o diyor ki, gen testleri vs bunlar yapılmaz değil yapılır ama maddi manevi yıpratıcı ve çok çetrefilli işler.. ve bence oransal olarak yorum yaparsak 2 defa için şimdilik ne gen ne sperm dna vs testi yapmayalım. Bunlar her ne kadar bazen gerekli olsa da çoğu zaman para tuzağı.. biz de biliriz teste göndermeyi sizi (bir yandan haklı özel hastane doktoru) ama şu aşamada değer mi bence değmez.. eğer tekrarlarsa o zaman zaten ben de size yapalım derim.. ama illa siz istiyorsanız da tabi ki yaparız…dedi. Sadece Kan pıhtılaşma testini yapmakta mutabık kaldık şuan…

Ben bir taraftan da instagramdan bir sürü doktora danıştım.. çoğu mutlaka gen testi yaptırın diye döndü. Belki 8-9 doktor..

Kafam inanılmaz karıştı.. ne yapacağımı bilmiyorum…

Yaşayan bilen fikri olan yorumu olan nolur birşey söyleyin buradan başka bir yerde güç bulamıyorum :KK43: 2 defa üst üste olması kafamı çok kurcalıyor.. inanın burada hislerimi yazmadım belki ama inanın gücüm yok sadece canım çok yanıyor ..

Cevap yazanlar için şimdiden Allah razı olsun..
Canım seni çok iyi anlıyorum. Bende 1 kimyasal 2 sağlıksız gebelik 1 düşük yaşadım. Bir yıl oldu bu arada üst üste gelince düşük sağlıksız hamilelik vs doktorlar DNA testi kan pıhtılaşması yaptırdı. Çift heterozigot çıktı doktorlar pek önemsemedi ama son doktorum ecoprin verdi. Eşim de sperm DNA test hasarı yaptırdı bir sorun çıkmadı hsg histeroskopi hepsi temiz. Biz kafamız rahat olsun diye işimizi sağlama almak amaçlı nerdeyse bildiğimiz tüm testleri yaptırdık ama bir sorun çıkmadı. Doktorum takviye vitamin tarzı ilaçlar verdi onları kullanıp iki ay sonra hamilelik için deneme yapabilirsiniz son bir kez daha kontrole gelip dedi bir ayım kaldı gün sayıyorum 🙈 içimde bir umut arada kara bulutlar olsa da umarım dizinde bu karmaşık süreciniz geçer güzel haberlerimiz olur. Eğer tez canlı kafaya takan bir insansanız testleri yaptırın biz yaptırdık eşim ve ben bir sorun çıkmayacak ama içimiz rahat olsun diğer gebelikte sorun çıkarsa bizim önemsemezliğimiz gibi olmasın diye yaptırdık. Belki de zamanı vardır kim bilir 🙏🏻

Rebbeca82

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2021
95
41
40
Canım seni çok iyi anlıyorum. Bende 1 kimyasal 2 sağlıksız gebelik 1 düşük yaşadım. Bir yıl oldu bu arada üst üste gelince düşük sağlıksız hamilelik vs doktorlar DNA testi kan pıhtılaşması yaptırdı. Çift heterozigot çıktı doktorlar pek önemsemedi ama son doktorum ecoprin verdi. Eşim de sperm DNA test hasarı yaptırdı bir sorun çıkmadı hsg histeroskopi hepsi temiz. Biz kafamız rahat olsun diye işimizi sağlama almak amaçlı nerdeyse bildiğimiz tüm testleri yaptırdık ama bir sorun çıkmadı. Doktorum takviye vitamin tarzı ilaçlar verdi onları kullanıp iki ay sonra hamilelik için deneme yapabilirsiniz son bir kez daha kontrole gelip dedi bir ayım kaldı gün sayıyorum 🙈 içimde bir umut arada kara bulutlar olsa da umarım dizinde bu karmaşık süreciniz geçer güzel haberlerimiz olur. Eğer tez canlı kafaya takan bir insansanız testleri yaptırın biz yaptırdık eşim ve ben bir sorun çıkmayacak ama içimiz rahat olsun diğer gebelikte sorun çıkarsa bizim önemsemezliğimiz gibi olmasın diye yaptırdık. Belki de zamanı vardır kim bilir 🙏🏻
Merhaba doktorum banada vitamin veririz demisti ama.ben o doktora cok kizginim gitmicem sürekli ona gittiğim halde 3 kere dusuj yaptim ne test istiyo nede baska birsey en son bana sana vitamin veririz demisti size verilen vitamin ilac neyse ismini alabilirmiyim sakincasi yoksa çünkü ayni seyleri yaşamısiz kimyasal dusuk vs

birumitt

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2014
360
180
Canım selam öncelikle çok geçmiş olsun🙏🏻 biz de yaptırdık testleri sonuçların çıkması 3 ayı bulur :/ sperm dna yı yaptırmadık henüz çünkü eşim covid olmuştu temmuzda biraz daha geçmesini istiyoruz.. yani toplamda 4 kere sağlıksız gebelik olmuş :KK43: doktorlar ne diyor peki yine tesadüfi bozukluk vs mi :/

madamseker

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2018
413
432
Canım selam öncelikle çok geçmiş olsun🙏🏻 biz de yaptırdık testleri sonuçların çıkması 3 ayı bulur :/ sperm dna yı yaptırmadık henüz çünkü eşim covid olmuştu temmuzda biraz daha geçmesini istiyoruz.. yani toplamda 4 kere sağlıksız gebelik olmuş :KK43: doktorlar ne diyor peki yine tesadüfi bozukluk vs mi :/
Sağlıksız gebelik diyorlar arrık son doktora güveniyorum seviyorum onu dinliyoruz bakalım . Sonuçlarda da bir şey çıkmıyor çünkü bir yandan seviniyoruz bir yandan diyoruz e madem sebepsiz neden olmuyo ama vakti var herhalde artık bakalım gelecek ayı sabırsızlıkla bekliyorum bende neler olacak ♥️ Size de rabbim tez zamanda mutluluk versin . Sonuçlar evet geç çıkıyor malesef ama sorun çıkmaz umarım varsa da bir şey çözümü olsun 🙏🏻

madamseker

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2018
413
432
Merhaba doktorum banada vitamin veririz demisti ama.ben o doktora cok kizginim gitmicem sürekli ona gittiğim halde 3 kere dusuj yaptim ne test istiyo nede baska birsey en son bana sana vitamin veririz demisti size verilen vitamin ilac neyse ismini alabilirmiyim sakincasi yoksa çünkü ayni seyleri yaşamısiz kimyasal dusuk vs
Bence başka bir doktorla tekrar görüşün ama bir doktor muhakak bulursunuz inşallah. Benim kullandığım ilaç biri can sulandırıcı pıhtılaşmam var diye onu doktor kendi yazıyor zaten diğeri takviye methly balance. Eşimde opstravent kullanıyor ikisi de takviye ilaçlar vitamin gibi vs ama siz yine de bir doktora sorun lütfen ben de daha bir aydır kullanıyorum eşim de bu ay yeni başladı bakalım gelecek aya ne olacak .

Rebbeca82

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2021
95
41
40
Bence başka bir doktorla tekrar görüşün ama bir doktor muhakak bulursunuz inşallah. Benim kullandığım ilaç biri can sulandırıcı pıhtılaşmam var diye onu doktor kendi yazıyor zaten diğeri takviye methly balance. Eşimde opstravent kullanıyor ikisi de takviye ilaçlar vitamin gibi vs ama siz yine de bir doktora sorun lütfen ben de daha bir aydır kullanıyorum eşim de bu ay yeni başladı bakalım gelecek aya ne olacak .
Cok teşekkür ederim gidcem bende tamamen bitsin gebelik dokyor araştırıyorum insallah hayirlisi olur rabbim sana nur topu gibi hayirli bir evlat verir🙏

madamseker

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2018
413
432
Cok teşekkür ederim gidcem bende tamamen bitsin gebelik dokyor araştırıyorum insallah hayirlisi olur rabbim sana nur topu gibi hayirli bir evlat verir🙏
Rica ederim . Amin canım hepimize inşallah . Bakabilen doğru ve ahlakli yetiştirebilecek tüm ailelere versin 🙏🏻 Haberlerde artık o küçücük canlara kıyan anne babaları görünce rabbim bizleri evlat hasretiyle o lafı da evlat sahibi olarak sınıyor isyan etmeden devam 🙏🏻🌸 vardır zamanı.

cgdm5525

Tüp Bebek Serüvenim🥚💜🤲🏻🕊️🌸Şişli Memorial🏨
Kayıtlı Üye
15 Mart 2021
1.157
1.635

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-07-2022

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 184 gün kaldı.

Bebeğinizin damak kemiği veya ağız çatısı birkaç hafta içinde tamamlanacak. Emme kasları yanaklarda, diş tomurcukları diş etinde oluştu. Artık bebeğinizin yemek borusu, nefes borusu ve gırtlağı var. Bugün bebeğinizin tükürük bezleri çalışmaya başladı. Önümüzdkei 3 gün içinde bebeğiniz nefes alma, emme ve yutma hareketleri yapmaya başlamış olacak. Bebeğinizin kalbi dakikada 140-160 kere atıyor. Yetişkin bir insanda bu ortalama 70 civarındadır. Bu günlerde sırt üstü yatarak egzersiz yapmaktan kaçınılmalıdır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

cgdm5525

Tüp Bebek Serüvenim🥚💜🤲🏻🕊️🌸Şişli Memorial🏨
Kayıtlı Üye
15 Mart 2021
1.157
1.635

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-07-2022

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 184 gün kaldı.

Bebeğinizin damak kemiği veya ağız çatısı birkaç hafta içinde tamamlanacak. Emme kasları yanaklarda, diş tomurcukları diş etinde oluştu. Artık bebeğinizin yemek borusu, nefes borusu ve gırtlağı var. Bugün bebeğinizin tükürük bezleri çalışmaya başladı. Önümüzdkei 3 gün içinde bebeğiniz nefes alma, emme ve yutma hareketleri yapmaya başlamış olacak. Bebeğinizin kalbi dakikada 140-160 kere atıyor. Yetişkin bir insanda bu ortalama 70 civarındadır. Bu günlerde sırt üstü yatarak egzersiz yapmaktan kaçınılmalıdır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

antalya34

Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2021
164
43
Hayırlısı olsun bi kadin anca bu kadar üzgün olabilir seni cok iyi anlıyorum bende kandan sonra baska hastaneye gidip şansımı deniyecegim çünkü iki özel hastaneninde cok eski ultrason cihazları uzun kasali olanlardan bebeği görene kadar gidicem o hastane senin bu hastane benim Allah ne verdiyse görene kadar cabaliyacagim karnıma cok pis bastı doktor deli gibi canım yanıyor umarım yine hamile kalırsın kucağına alırsın benimde tek umudum yolk saci görüldü demesi iyi oldu 9 haftalık hesabima göre fakat keseden 7+4 çıkıyor 2 hafta önce gittim 6 haftalık demişlerdi şansımı zorlicam pes etmicem baktim bebek yine görülmüyor 2 hafta daha beklicem belki bebeğim görünür diye 😔
Nasılsınız göründü mü bebeğiniz inş iyi olmuştur 🤲

Rumuzzz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2021
10
1
31
Kızlar merhaba… canım çok yanıyor ne olur yardım edin.. 😔

Ocak ayından bu yana hamile kalmaya çalışıyorum… hormon, hsg, spermiyogram temiz çıktı. Sadece rahimde orta derece t rahim var çok doktor gezdik operasyon olmamaya karar verdik neticesinde buraya hiç girmeyeceğim uzun uzun…

Eşim temmuzda covid oldu ve şans ya covidden sonraki ay hamile kaldım. Yani 7. Deneme.. ancak kimyasal gebelik olduğunu öğrendim ve adetin 5. Günü zaten kendine kendine adetle gitti…

Sonraki ay yani 8. denemede tekrar hamile kaldım.. bu kez keseyi de gördük. Ancak bu kez de sağlıksız değildir heralde desek de yine de ailelere söylemedik.. ve iyi ki söylememişiz malesef şuan 8+1 deyim ve bu kez de embriyo vs görünmüyor kese boş yolk kesesi bile yok .. boş gebelik tanısı kondu haftaya kürtaj olacağım…

Burada tüm bunlar beni mahvetmemişçesine bunları yazması çok kolay ama yaşaması öyle zor ki…

Doktorum floranceda.. o diyor ki, gen testleri vs bunlar yapılmaz değil yapılır ama maddi manevi yıpratıcı ve çok çetrefilli işler.. ve bence oransal olarak yorum yaparsak 2 defa için şimdilik ne gen ne sperm dna vs testi yapmayalım. Bunlar her ne kadar bazen gerekli olsa da çoğu zaman para tuzağı.. biz de biliriz teste göndermeyi sizi (bir yandan haklı özel hastane doktoru) ama şu aşamada değer mi bence değmez.. eğer tekrarlarsa o zaman zaten ben de size yapalım derim.. ama illa siz istiyorsanız da tabi ki yaparız…dedi. Sadece Kan pıhtılaşma testini yapmakta mutabık kaldık şuan…

Ben bir taraftan da instagramdan bir sürü doktora danıştım.. çoğu mutlaka gen testi yaptırın diye döndü. Belki 8-9 doktor..

Kafam inanılmaz karıştı.. ne yapacağımı bilmiyorum…

Yaşayan bilen fikri olan yorumu olan nolur birşey söyleyin buradan başka bir yerde güç bulamıyorum :KK43: 2 defa üst üste olması kafamı çok kurcalıyor.. inanın burada hislerimi yazmadım belki ama inanın gücüm yok sadece canım çok yanıyor ..

Cevap yazanlar için şimdiden Allah razı olsun..
merhaba bende 2020 ekim ayında evlendim evlenir evlenmez hamile kaldım fakat boş gebelik dendi kürtaj oldum, kürtajdan 1 hafta sonra korona olduk eşimle birlikte yaklaşık 1 sene hamilelik olmadı bu sürede bir kaç doktora gittim gebeliğe engel bi durumun yok dediler eşiminde sperm testinde bi sorun çıkmadı bi doktora gittim bana 3 aylık klomen tedavisi uyguladı 3.ayımda tuttu oda kimyasal gebelik oldu. doktoruma normal yolla hamilelik olur mu dedim çok zor buda tedaviyle oldu zaten dedi. başka bi doktora gittim araştırılması gerekir mi dedim aynı şeyler yaşanmamış sende farklı şeyleri yaşamışsın için rahat edecekse yaptır dedi. yani aslında aynı şeyleri yaşamışız Allah yardımcımız olsun ne diyeyim :)