KİMYASAL GEBELİK DÜŞÜĞÜ MÜ?

elif6269

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2023
49
18
24
5 haftalık gebeliğimde ağrıyla birlikte kanamam ve mide bulantım oldu kadın doğum acile gittim önce Spekulum muayne yaptı sonra vajinal ultrason ile baktı kese yok dedi beta hcg baktı bir hafta önce 210 du kanama devam ediyorken 99a düşmüş doktor bişey demedi kese göremediği için ben araştırmalarım sonucu kimyasal gebelik olduğumu düşünüyorum evde düşük yaptım çünkü hissettim düşerken çok ağrılıydı ve üşümem vardı benim gibi olan var mı ? ve kimyasal gebelikten sonra sağlıklı gebeliği olan var mı ? korktuğum herşeyi bir gün içinde yaşadım o ağrıyı yine yaşamak istemiyorum ama bebiş de istiyorum ikinci gebelik için biraz zaman vercem kendime hem psikolojik hem vücut olarak çok yorgun hissediyorum benle aynı durumu yaşayıp sonra sağlıklı gebeliği olan var mı? Lütfen tecrübelerinizi paylaşın kızlar 🥺

5 haftalık gebeliğimde ağrıyla birlikte kanamam ve mide bulantım oldu kadın doğum acile gittim önce Spekulum muayne yaptı sonra vajinal ultrason ile baktı kese yok dedi beta hcg baktı bir hafta önce 210 du kanama devam ediyorken 99a düşmüş doktor bişey demedi kese göremediği için ben araştırmalarım sonucu kimyasal gebelik olduğumu düşünüyorum evde düşük yaptım çünkü hissettim düşerken çok ağrılıydı ve üşümem vardı benim gibi olan var mı ? ve kimyasal gebelikten sonra sağlıklı gebeliği olan var mı ? korktuğum herşeyi bir gün içinde yaşadım o ağrıyı yine yaşamak istemiyorum ama bebiş de istiyorum ikinci gebelik için biraz zaman vercem kendime hem psikolojik hem vücut olarak çok yorgun hissediyorum benle aynı durumu yaşayıp sonra sağlıklı gebeliği olan var mı? Lütfen tecrübelerinizi paylaşın kızlar 🥺
Benim değerim 90.9 dan 54 ə düşerken kanamam olmuştu ve düşük olduğunu söyledler doktorlar alttan da baktılar siz kimyasal geçirmiyrsunuz kimyasalda beta sifirlaninca adet olunur ama düşükte beta sıfırlanmadan kanama olur buda düşük demek oluyor kanama adet gibi sürer daha sonra sona ericek ve rahim toparlanması 50 güne kadar süre bilir benim tam1 ay sonra normale döndü adetim biter bitmez değerlendirdim 2 günde bir değerlendirdim kurtaj olmadiysaniz ki zaten kese de yoktu kürtaja gerek kalmıyor ve bu yüzden 3 ay korunmaniza gerek yok yinede size kalmış bir şey ben adet olduktan hemen sonra değerlendirdim şuan 15 haftalık hamileyim Allah'ın izniyle kızımız olucak düşük sonrası rahim temizlendigi için tekrar gebe kalma şansınız daha yüksək oluyor bilginiz olsun

Banada geçen ay doktor kimyasal dedi 350 den 210 a düştü düşerken benim kanama tam adet döneminde oldu adet oldum ama beta adet bittikten 5 gün sonra sıfırlandı tabi adet zamanı 5 gün aşırı acı çektim kese falanda yoktu bende bende uğraşıyorum çok acı çektim ama ara vermicem deniyorum Allah inşallah nasip eder

İki kere kimyasal gebelik yaşadım. Şuanda bir oğlum var. Kese daha oluşmadığı için düşük olarak nitelendirmiyorlar. Sadece rahim kendini hazırladığı için kanama daha yoğun ve parçalı olabiliyor. Rahim tutumasını bekliyor ama birçok sebepten tutunmuyor. tutunmadığı içinde gebelik olmuyor. Kese beta hcg 2000 olmadan gözükmüyor Kolay kolay zaten.

kimyasalı rahmin hazırlanması gibi düşünün, kimyasal yaşayıp bir sonraki ay hamile kalan arkadaşlarım var.

İyi akşamlar benimde ayın 21 inde kan verdiğimde öğrendim 68 e düşmüştür betam ama hiç ağrım yoktu doktora muayne oldum ağrınız var mı dedi o saatler yeni yeni ağrım oluyordu var ama rahatsız etmiyor dedim düşük yapıyorsunuz dedi eve geldim kanamam başlamıştı üç gün felan sürdü cuma günü başka bi doktora gittiğimde bi sorun yok adetiniz devam ediyor dedi korunmalı mıyım dedim gerek yok dedi muhtemelen 5 haftalıktı bebek cenazemiz vardı çok yıpranıktım. Ona bağlıyorum düşüğümü ama inşallah üzüntüsü bu ay sevince dönüşür. İnşallah sizinde öyle olur 🤍

Canım çok geçmiş olsun, bende geçen ay yaşadım aynısını. Üzülme ama sağlıksız embriyoyu attı vücudun öyle düşün. Bende çok araştırdım ama artı yönleri de var hamile kalabildiğini tüplerinin açık olduğunu gördün öyle düşün motive et kendini insan üzülüyor tabi anlıyorum. Bunu yaşayıp arkasından hemen hamile kalanları okudum bende, kendini iyi hissettiğinde değerlendir yine ama psikolojik olarak kendine yüklenme düşünme çok yani

Canım çok geçmiş olsun, bende geçen ay yaşadım aynısını. Üzülme ama sağlıksız embriyoyu attı vücudun öyle düşün. Bende çok araştırdım ama artı yönleri de var hamile kalabildiğini tüplerinin açık olduğunu gördün öyle düşün motive et kendini insan üzülüyor tabi anlıyorum. Bunu yaşayıp arkasından hemen hamile kalanları okudum bende, kendini iyi hissettiğinde değerlendir yine ama psikolojik olarak kendine yüklenme düşünme çok yani
Hamileyim çok şükür bu sefer sağlıklı kimyasaldan sonraki ay hamile kaldım 12.haftadayız 🙏

X