Kimyasal gebelikten sonra kısa süren kanama

didonutella

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2020
461
626
34
Kızlar merhaba. Ben geçen cuma beta hcg seviyemin düşüşü ile kimyasal gebelik yaşadığımı öğrendim ve aynı gün yani cuma günü saat 11.30 civarında kanamam başladı. Fakat bu akşam kanama tamamen bitti. Yani toplamda 2 buçuk gün sürdü kanamam. Normalde regl kanamam bile ortalama 4 gün sürer.
Böyle bir durum yaşayan var mı aranızda?Daha önce kimyasal genelik yaşayanlar;kimyasal gebelikten sonra kanamanız kaç gün sürmüştü?
Yardımcı olursanız çok memnun olurum

Benim tam 17gun surdu normal adet zamanımda oldum sandım meger dusuk yapıyormusum
Asırı kanama ile hastanede test yapınca cıktı ortaya
Tabi kişiden kişiye degısebılır yalnız bhcg testımı tekrarla bir defa dustu dıye sıfırlandı sanma bazen dususe gecup yukselebılıyırmus buda dıs gebelik
Doktorum benden kan tekrarı ıstemıs tı ilk 25dı ıkı gun sonra 10cıktı sonra tekrar kan istedi 0ı gorunce tamam demıstı

Sizin çok uzun sürmüş gerçekten. Ben internetten baktığımda 3 5 gün sürer yazıyordu. 2 gün herçekten çok çok az geldi bana. Artık kan vermek de istemiyorum ama yarın doktora gitmeye karar verdim. Bakalım ne diycek.

Ben varım ben ogustosta kimyasal gebelik yaşadım kanam geldi normalde kanamam 7 8 gun sürerdi ozaman 5gun sürdü şimdi 5 haftalık hamileyim inşallah bir sorun yaşamam

Ben varım ben ogustosta kimyasal gebelik yaşadım kanam geldi normalde kanamam 7 8 gun sürerdi ozaman 5gun sürdü şimdi 5 haftalık hamileyim inşallah bir sorun yaşamam
Canım terbik ederim. İnşallah saplıkla kucağına alırsın bebişini
Senin normalde de uzun suruyormuş benim ortalama 4 gün falan sürüyordu. Belki de normaldir iki buçuk gün sürmesi.
Bu arada bana da dua et canım. İnşallah bir daha böyle bir şey yaşamam. Ben de bebeğime kavuşurum bi an evvel

Kızlar şimdi hastaneden geldim. Doktor alttan baktı ve temiz görünüyor dedi. Reglimin 2 gün sürmesini sordum sıkıntı değil dedi. Bi kaç tahlil yaptı sonucu çıkınca 15 gün sonra bidaha gel bakalım dedi. Temiz görünüyor dediği için biraz rahatladım. Bu arada folik asiti kesin kullanmaya devam et dedi.

Merhaba kizlar bende bu ay şöyle bı durum yaşadım 14 Ekim doktora gittim halsizlik vardı doktor boğazıma baktı antibiyotik yazdı bende gebelik durumu olabilir dedim tahlil verdik adete bir hafta vardı beta 1.20 çıktı eşim ilacı iç dedi bende ben hasta değilim dedim içmedim erken gebelik testi de yaptım bişey çıkmadı âdet günüm geldi hiç bir adet belirtisi olacak hissi olmadı ikinci günü eşimin içtiği sigaradan tiksindim hala bişey olmadı Kaset test aldım ikinci çizgi pembe çizgi baya belirgin şekilde testi tekrar yaptım yine çıktı adetin 4 günu tahlil verdim beta 8.9 çıktı doktor iki güne kan ver dedi 6. günü kanamam başladı ertesi gün tahlil verdim beta 1.8 düşmüş doktor bana gebe kalmış da olabilir sin olmayada bilirsin dedi böyle bir bilimsel açıklama var mı değerim neden böyle dedim bilmiyorum dedi hiç bişey anlamadım ve kanama 1.5 gün sürdü kesildi

Eklentiler

• IMG_20201027_164745.jpg
    36,2 KB · Görüntüleme: 57
Inşallah rabbim ne yerinden korusun

Canım sen de sanırım kimyasal gebelik yaşadın

Merhaba, normal Beta hcg sifirlandigi icin kanama oldu adet kanaman 40 güne kadar gelmese bile normal olarak görnüyor düsükten sonra ama normal de en gec iki hafta icinde adet olursun gecmis olsun.

Merhaba, normal Beta hcg sifirlandigi icin kanama oldu adet kanaman 40 güne kadar gelmese bile normal olarak görnüyor düsükten sonra ama normal de en gec iki hafta icinde adet olursun gecmis olsun.
Çok teşekkür ederim. Benim gibi kimyasal gebelik yaşayanlar ve merak edenler için adet olduğumda buraya yazmayı düşünüyorum. Ufak da olsa bi fikir edinirler en azından bir katkım olur belki diye.

Aynı durumu bgn ben yaşadım sizin son durumunuz nedir

Aynı durumu bgn ben yaşadım sizin son durumunuz nedir
Kızlar büyük ihtimalle kimyasal gebelik yaşadınız ama benim gibi çok fazla üzülmemeye çalışın ertesi ay bak yine hamile kaldım bu sefer çizgi çok daha koyu. Ama geçen ay çok üzüldüğüm için bu ay sevinemedim bile.

Bu arada bugün yine test yaptım 2. Çizgi daha bi koyulaşıyor

Rabbim inşallah bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip eder ben daha yeni evliyim ama çok korkuyorum birde bu ay çizgiyi görünce çok umutlanmıştım eşimde bende herkes çok sevinmişti ama maalesef hüsran oldu

İşte canım bunları yaşamamak için adet 4 5 gün gecikmeden test yapmamak lazımmış. Zor yoldan öğrendik maalesef.
Çok üzülmemeye çalış canım inşallah bir dahaki ay nasip olur

Kizlar ben de geçirdim kimyasal gebelik üstünden 1 adetim geçtikten sonra tekrar denedik. Kimyasal geçirmeden önce adetim çok düzenliydi 26 günde bir olurdum şimdi 31. Gün oldu acaba hamile miyim derken yine adet oldum. Her ay beklemekten yoruldum gerçekten. Tek tesellim kimyasal da olsa gebe kalabildigime göre gebelik için engelim yoktur düşüncesi

Canım doktor bana aynen öyle demişti aslında sevindirici bir şey çünkü çocuğunuz olabiliyor en azından bunu gördünüz demişti.
BEn hemen üstüne hamile kaldım zaten ama bu sefer de düşük tehlikem varmış çünkü rahim ağzına yakın yerleşmiş. Doya doya sevincimi yaşayamadım anlıyacağın. Ağlaya zırlaya kendimi hasta ettim. Şşimdi 7 24 yatmak zorundayım. Çocuğum inşallah tez zamanda üste çıkar yoksa 8 ay böyle yatcam. Kimseye hamile olduğumu söyleyemedik bile. Ya düşerse diye... 2 aydır yaşadıklarım şaka gibi. Saçlarım beyazladı gerçekten.
Anlıyacağın önemli olan tek şey sağlıklı bir gebelik ve bebişimizi sağlıkla kucağımıza almak gerçekten. Varsın 1 ay 2 ay geç olsun...

Kızlar dualarınızı bekliyorum. İnşallah buraya tez zamanda müjdemi yazarım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…