Kına Gecesi Kına Gecesi için Fikirler

monarkkk

mucizemiz <3
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2013
2.065
710
Arkadaşlarım hazırlık yapardı bana da anlatırlardı şöyle zor böyle sıkıntı, yok şu mu olsun, yok mu olsun. Şimdi sıra ben de.. Ve aynı telaşlar.. :KK17: Kızlar bana fikir verin inanın hiç bir fikrim yok son dönem kına gecelerinden, organizasyonlarından vs. :KK51: Öncelikle;

* Ankara'da yaşıyorum. Kına gecem burda, düğünüm Kayseri'de olacak .1 Mayıs kına, 3 mayıs düğün.
*Nişanlım ile kınamız burada olacak ve oturduğum semtte salon arayışındayım.
*Aslında çok külfetli olmaması kaydı ile hediye dağıtmak istiyorum.Hem kendi arkadaşlarım, hem de nişanlımın arkadaşları için... Bunlar ne olabilir?
*Ben ilk önce gelinlik ile çıkıcam sahneye, kına yakılacağı zaman bindallı giyeyim ve geceyi öyle bitireyim istiyorum. Çünkü düğüne gelemeyecek akrabalar, komşular olacak en azından beni gelinlikle görsünler diye.. Böyle yapan arkadaşlar var mı?
*Konuşma balonları, kına hatırası yazısı ya da diğer şeyler aklıma gelmeyen onlar çok mu külfetli olur? Elde yapmak istemiyorum aslında. Ankara'da bulabileceğim yerler nerelerdir?
*Son olarak kına organizasyonu diyorlar. Bunun içinde ne var? Ve böyle olması mı daha mantıklıdır?

Lütfeeeennnnnn fikirlerinizi ve tecrübelerinizi söyleyin arkadaşlar. :oops::KK68:

Tatlim hayırlı olsun oncelikle:) ben kinami evde kadinlar arasinda yapacam evi kapıyı falan kirmizi tullerle susleyecem sade eglenceli bi aksam olsun istiyorum. Kinaniz düğün gibi olacagi icin gelinlik giymen en dogal sey gelemeyen es dost görmüş olur. Ben konusma balonu darisi basima listesi ve kinamiza hosgeldiniz yazısı alacagim. Konusma balonları kirtasiyelerde bile oluyor canım diger aksesuarlari da ceyizcilerde kina malz satan yerlerde falan bulabilirsin. Davetlilere hediye olarak da gelin damat mandallari var miknatisli dolap susleri onlardan veya kokulu sabun dagitabilirsin canim.

Eklentiler

• Screenshot_2014-07-16-20-06-06.png
    Screenshot_2014-07-16-20-06-06.png
    405 KB · Görüntüleme: 9.911
Tatlim hayırlı olsun oncelikle:) ben kinami evde kadinlar arasinda yapacam evi kapıyı falan kirmizi tullerle susleyecem sade eglenceli bi aksam olsun istiyorum. Kinaniz düğün gibi olacagi icin gelinlik giymen en dogal sey gelemeyen es dost görmüş olur. Ben konusma balonu darisi basima listesi ve kinamiza hosgeldiniz yazısı alacagim. Konusma balonları kirtasiyelerde bile oluyor canım diger aksesuarlari da ceyizcilerde kina malz satan yerlerde falan bulabilirsin. Davetlilere hediye olarak da gelin damat mandallari var miknatisli dolap susleri onlardan veya kokulu sabun dagitabilirsin canim.

ayyy o mandal ne kadar tatlı öyleeeeee. internetten bakıcam :) kuzum şehir dışından gelecekler olduğu için ve evimize sığamayacakları için mekan tutmamız şart. dışarda olsa desek gelinlikle durmak istemiyorum ben dışarıda.en mantıklısı mekan bulmak. inşallah kafama göre bulabilirm :KK17: oo ıvır zıvırlar çok hoşuma gidiyor :KK71: daha zaman var bakıp araştırırım zaten. ama mandala bayıldım çok iyi fikir teşekkür ederim. :KK49: vee ayrıca sana da hayırlı olsun :nazar::KK68:

canım bir iki tavsiye vereyim
konuşma balonları çerceve en önemlisi damat maskesi önemli çok bir maileti olmaz sa şimdiden yapabilirsin yada alıp alıp koyarsın
küçük hediyelerden al bence yada yetenegin varsa kendin yap biz yapmıştık arakadaşlarla beraber
yapmanı daha çok tavsiye ederim hem gerilimini alıyo hemde çok eğleniyosun
arkadaşlarıma da kaftan buldum 2 kişi ye giydirdim kapıda lokum verdim dim
düğünüm olmadı o yuzden kınayı çok eğlenceli hale getirdik
gece bitti ama kimsenin gidesi gelmedi
konfeti falan şimdiden alırsın bol bol çok eğlendiriyo oyle seyler

konuşma balonları çerceve en önemlisi damat maskesi önemli çok bir maileti olmaz sa şimdiden yapabilirsin yada alıp alıp koyarsın
küçük hediyelerden al bence yada yetenegin varsa kendin yap biz yapmıştık arakadaşlarla beraber

kuzumm önerin için teşekkür ederim. aklımda olacak :KK68:

Arkadaşlarım hazırlık yapardı bana da anlatırlardı şöyle zor böyle sıkıntı, yok şu mu olsun, yok mu olsun. Şimdi sıra ben de.. Ve aynı telaşlar.. :KK17: Kızlar bana fikir verin inanın hiç bir fikrim yok son dönem kına gecelerinden, organizasyonlarından vs. :KK51: Öncelikle;

* Ankara'da yaşıyorum. Kına gecem burda, düğünüm Kayseri'de olacak .1 Mayıs kına, 3 mayıs düğün.
*Aslında çok külfetli olmaması kaydı ile hediye dağıtmak istiyorum.Hem kendi arkadaşlarım, hem de nişanlımın arkadaşları için... Bunlar ne olabilir?
*Ben ilk önce gelinlik ile çıkıcam sahneye, kına yakılacağı zaman bindallı giyeyim ve geceyi öyle bitireyim istiyorum. Çünkü düğüne gelemeyecek akrabalar, komşular olacak en azından beni gelinlikle görsünler diye.. Böyle yapan arkadaşlar var mı?
*Konuşma balonları, kına hatırası yazısı ya da diğer şeyler aklıma gelmeyen onlar çok mu külfetli olur? Elde yapmak istemiyorum aslında. Ankara'da bulabileceğim yerler nerelerdir?
*Son olarak kına organizasyonu diyorlar. Bunun içinde ne var? Ve böyle olması mı daha mantıklıdır?

Lütfeeeennnnnn fikirlerinizi ve tecrübelerinizi söyleyin arkadaşlar. :oops::KK68:

Merhaba tatlım hayırlı olsun öncelikle...
Bende 4 ay önce evlendim. Ve tıpkı senin gibi değişik fikirler aradım aylarca. Çünkü tören bittikten sonra akılda kalmak istedim.Sana yaptığım ufak tefek şeyleri sıralayayım:
  • Dilek ağacı yaptım. Kocaman beyaz bir ağaç düşün. Ağaca beyaz kurdeleler bağladım. Ayrıca bistro masası koydum ağacın yanına. Masanın üzerine de kına konseptine göre renkte ince kurdeleler ve kağıt hazırladım.Tabi birde tüylü kalemim :)Kalem yine kurdele renginde olmalı:KK68:Misafirler gelip bizim için güzel dileklerini yazıp ağaca bağladılar. Hatta benim de düğün ve kına farklı yerde oldu. Bu ağacı düğüne de götürdüm. Kına da kırmızı kurdeleler kullandım. Düğünde mor. Çok hoş ve anlamlı oldu.
  • Bende önce gelinlik sonra kına kıyafeti giydim. Kına da fes dağıttım. Ankara da ulus /suluhan pasajında kolaylıkla bulabilirsin. Minik fesler düşün.Altı kapaklı. İçine de minik poşetlerle kına koydum. Çok beğenildi.Ve kına konseptine uygundu.
  • Yine tabi ki benimde foto çektirme çerçevem ve konuşma balonlarım vardı.
  • Düğünde uçan balon uçurdum (açık alandı)
  • Yine düğünde dilek balonu uçurduk.
  • Dans kursu ile basit bir kareografi hazırlayın.
Dans hariç tüm bunlar min maliyetli şeyler. Ve ben çoğunu elimle yaptım.
Daha da sormak istediğin bir şey olursa yardımcı olabilirim:KK73:

Kızlar Merhaba.ben bir organizasyon firması biliyorum muhteşem bir gece organize ediyorlar.Masal gibi bir gece dedikleri tamda bu.Kına gecesinde olması gereken tüm malzemeler organizasyon akışı gibi her türlü hizmeti veriyorlar ve gerçekten çok ihtişamlı ve eğlenceli oluyor.

İsmi mi ben o kadar salağım ki 5 tane üyelik alıp sizi kandırmak istediğim için yönetici bu dandik organizasyon firmasının ismini sildi.

Üyelikleri merak edenler için ;

hacer0626
neslimb
sukran09
tugce35_90
tuna83

Son düzenleyen: Moderatör:
kına organizasyonları için
isim etiketli ojeler, led mumlar, tefler, gelin-damat el gülleri hazırlıyorum kızlar.
Kendi kınam için malzeme ararken yorulup bu işe el atmaya karar verenlerdenim:))
Sipariş vermeyi düşünürseniz mesaj atabilirsiniz:) İnstagramdan takip edebilirsiniz.
http://instagram.com/yosunbutik_kece/?modal=true

Ürünlerimizden bazılarının resimleri..:)

Eklentiler

• 1.jpg
    1.jpg
    346,4 KB · Görüntüleme: 2.742
  • 18.jpg
    18.jpg
    133,4 KB · Görüntüleme: 2.748
  • 10943269_10153045232727630_1113604240_n.jpg
    10943269_10153045232727630_1113604240_n.jpg
    90,5 KB · Görüntüleme: 7.726
  • 17.jpg
    17.jpg
    98,6 KB · Görüntüleme: 2.941
  • 10913092_10153011160182630_1192181880_n.jpg
    10913092_10153011160182630_1192181880_n.jpg
    112,5 KB · Görüntüleme: 9.340
  • 10947622_10153045241442630_424915095_n.jpg
    10947622_10153045241442630_424915095_n.jpg
    85,6 KB · Görüntüleme: 3.677

Arkadaşlar çok güzel fikirler vermiş ama Hint kınacısı getirtme fikrini kimse söylememiş :) eğer farklı bir şey olsun misafirlerin aklında kalayım kınamı unutmasınlar dersen onlara böyle bir hediyede verebilirsin kaftan kına tasarım olarak

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba canım fikirlerin eğlenceli kulağa hoş geliyo bana da yardımcı olman mümkün mü benimde haftaya kina var ve ben 3 farklı şekilde sahneye çıkmam gerekiyo salon kinas olduğu için . Sahneye çıkarken bana tavsiye edebilcegin bir dans bir karegrofi var mı acaba ? Hoş arapca veya türkçe bir dans eşliğinde kendim dans etmek istiyorum Lütfen acil yardım

Ya bu kadar düşüneceğine
müjde kına organizasyonu ara!
Onlar seni yönlendirsin amcamın kızının kına gecesi organizasyonu muhteşem olmuştu.

Merhaba canım fikirlerin eğlenceli kulağa hoş geliyo bana da yardımcı olman mümkün mü benimde haftaya kina var ve ben 3 farklı şekilde sahneye çıkmam gerekiyo salon kinas olduğu için . Sahneye çıkarken bana tavsiye edebilcegin bir dans bir karegrofi var mı acaba ? Hoş arapca veya türkçe bir dans eşliğinde kendim dans etmek istiyorum Lütfen acil yardım
Eğer bir organizasyon firmasıyla anlaşmadıysan eğer taksitli de yapıyorlar garantiye al kendini derim. Şahsen ben nişanda çok bunaldığım için kına yerimi tutmadan önce organizasyon firması ayarladım. Onlar zaten herşeyi yapıyorlar. Ya da kına için tuttuğun mekanın böyle bir hizmeti olabilir. Yoksa eğer arkadaşlarının eline tefler verebilirsin. Sen en önde onlar arkanda dans ederek çıkabilirsiniz.

X