Kına Gecesi Kına ve düğün birarada nasıl olmalı?

endoplasmicreticulum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2019
69
30
Öncelikle herkese merhaba,

Ağustosta nasip olursa düğünüm olacak, farklı şehirlerde olduğumuz için 2 şehirde ayrı düğünler olacak. Ama hem mesafe uzak olduğu için hem de açıkçası uğraşıp yorulmamak için kendi memleketimde olan düğünde kınayı da aradan çıkarmak istiyorum. Malum yaz ayı olacak, gelinlikle çıkıp daha sonra bindallı ya da kaftan mı giyeyim, bu zor olur mu?
Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler. :oops:

Ben de o şekilde düşündüm, paylaşımınız için teşekkür ederim. Son anlara doğru fotoğraf çekmede de tekrar kaftanı çıkartır gelinlikle kalırım. :)
daha doğrusu şöyle yaptı :))
kaftan 2 parçaydı iç elbise kısmı ve üzerine giyilen kısım.
üstünü değiştirmeye üşendiği için direkt gelinlik üstüne kaftanın üst kısmı geçirdi başına da duvağı çıkarıp başlığı taktık. gelinlik çok kabarık tarlatanlı olmadığı için sorun olmadı. kınadan sonra kaftan azıcık durdu ve üzerinden çıkarıp yine gelinlikle resim çekildi...

Gayet güzel fikir, duvağı hiç düşünmemiştim doğru saç modelini de ona göre seçmek gerekecek.
Peki program ne şekilde oldu? Giriş dansı, müzik, pasta kesme, takı ve kına, sıralamayı yapamıyorum bir türlü :oops:

Gayet güzel fikir, duvağı hiç düşünmemiştim doğru saç modelini de ona göre seçmek gerekecek.
Peki program ne şekilde oldu? Giriş dansı, müzik, pasta kesme, takı ve kına, sıralamayı yapamıyorum bir türlü :oops:
evet aynen normal düğün gibi.. kınayı en sona bitişe bırakmadık millet kalkmaya başladığı için. kınadan sonra da oynama bir süre devam etti hemen bitmedi...sıralaman gayet iyi...

Benim kuzenim de dediginiz gibi yapti once gelinlikle cikti dans ettiler cok az oynandi taki merasimi ve pasta kesildi sonra bindallisini giydi ama en son tekrar gelinlige donmedi bindalliyla bitirdi dugunu

bence ilk başta kınalığınla çık çok geçmeden kınan yakılsın sonra gelinliğini giy
2 düğün olacak olsa da memleketimde de giriş gelinlikle olsun istiyorum ya :KK54: daha gelinliğe hiç bakmadım ama muhtemelen kabarık olmayan bir şey alırım, bindallı ya da kaftanı da kiralamayı düşünüyorumbakalım mart-nisan gibi bakmaya başlarım :emir_bebek:

2 düğün olacak olsa da memleketimde de giriş gelinlikle olsun istiyorum ya :KK54: daha gelinliğe hiç bakmadım ama muhtemelen kabarık olmayan bir şey alırım, bindallı ya da kaftanı da kiralamayı düşünüyorumbakalım mart-nisan gibi bakmaya başlarım :emir_bebek:
Tabiki tercih meselesi, o gün senin günün gönlün nasıl istiyorsa.. çok kabarık olmayacaksa arkadaşların dediği gibi gelinliğin üstüne giyersin kaftanı.. bir de kaftanın ne renk olacaksa üzerinde beyaz işleme vs olursa uyumlu güzel olur gelinlikle..

İkinci bir gün düğün olacaksa, kızın kendi memleketinde düğün tarzında kına yapılıyor, içerik olarak kına ama arada kız gelinliğini de giyiyor.

X