Kira mi aile yani mi?

Komiknick

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2017
1.393
1.122
Bence mantıklı hem eşya falan almazsınız .Şimdi kiraya çıkarsanız eşya alacaksınız e haliyle yıpranacak taşınırken. Ama şimdi yavaş yavaş gönlünüze göre yaparsınız evinizi sonra da eşya alırsınız. 1 sene sıkarsınız dişinizi tabi zorlukları olacaktır illa aynı evde oturmanın ama sonu güzel olacak onu düşünün .Birde kiraya çıkarsanız o ev yapılmaz sürünür bence.Böyle olunca bir an önce kaçayım diye hızlı yaptırırsınız 😄

Leame

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2018
1.342
1.128
Ahahaha aynen ben hele yazın ince bi atlet ve şortla gezerim. O yüzden yalnız yaşamak gibisi yok. Hele o sütyeni işten gelince direk atarım sepete. O yüzden ben de yaşayamazdım kalabalıkla
Iç içe kurulu saat gibi bi oh dediği an olmuyor insanın köşeye çekilden bu niye uzak duruyor diye laf olur insan halinden anlamazlar , yani ben hadiseden prensesler gibiydim baba evinde şarkısını son ses açıp dinlemiceksem niye evlendim anaa bize gönderme yapıyor derler falan filan birsürü boş alınganlık yorucu sıkıcı sürekli edepli durmak edepli oturmak giyinmek cidden kasilirim yapamam . Hizmet beklemeleri falan oralara hiç girmiyorum bile ben belki bir yumurta kırsam yetecek ama aile içinde diye sofra kur yemesinler bi de onları topla yıka öf bana ne ya kayınpederin gorumcenin donunu ben niye makineye atıyorum

Hayatguzeldir

Bir Dilek tut benim için...
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2020
303
2.085
Arkadaşlar merhaba. Burada tecrübesi olan böyle bir durumda olanlardan ozellikle yardim bekliyorum.
Insallah bu yaz düğünümüz olacak. Nişanlım su an askerde. Ben ailemden uzak bir şehirde çalışıyorum, nişanlımin ve ailesinin oldugu şehirdeyim. Nişanlım askere gittikten sonra aile ile daha bir iç içe olduk. Beni yalnız bırakmadılar burada tekim diye. Beni evlerine davet ettiler açıkçası gerildigim zamanlar olmuştu söz nişan öncesi ama içlerine girdikçe bana cok sıcak davrandılar bir aile gibi.

Ben zaten ailesi dağılmış biriyim. Yani babam yillar önce bizi terk etmişti cok da büyük acılar çekmistik. Ama kayinpederimin bana olan o baba sıcaklığı Beni aileye daha da bagladi. Bazi günler onlarda kaldim.bana gerçekten çok iyi davrandılar.
Onların içine girdikçe bazi konudaki düşüncelerim değişir oldu .

Nisanlim aile apartmaninda oturacagimizi söylüyordu. En alt kat anne baba, bir üstü abla ve damat, en üst kat da bizim olacaktı. Ama üst katı yaptırmak masraflı olacağından nisanlim düğün masrafları varken ev yaptıramayiz dedi. Kirada yasariz dedim ben de. O da tamam demisti. Bir ara acaba bir yıl bizimkilerle yaşasak o süreçte ikimizde çalışıyoruz hem biz biriktiririz hem annemler destek çıkar bir sene sonunda ust kata evimizi yaptırırız demisti. Ben de asla olmaz demistim.

Su günlerde biraz fikirlerim degisiyor gibi . Iclerinde oldukça yapabilirmisim gibi geliyor. Yani tabiki cook zorlukları vardır. Ama esimin anne babası da çalışıyor üstelik hafta sonu evden gidiyorlar. E biz de çalışıyoruz evde geçireceğimiz vakit 5 gün bakarsak o da akşamları. Yani pembe hayaller de kurmak istemiyorum. Ama evimizin olması için çok iyi olacak. Kendi annemle konuştum annem sen bilirsin ama zorlukları var bir sene sonunda kesin ev olacaksa kabul edilir ancak dedi. Ablam da evlendi boşandı keşke eski esimin bir ailesi olsaydı belki simdi böyle olmazdık maddiyat cok zor evin olacaksa ki iyi de aileye benziyorlar hem ailen olur hem evin dedi.

Ben cok kararsizim. Nisanlima soyle bir citlattim. O da rahat ol zaman gösterir kabul edersen ikimiz için güzel olur bir senede evi yaparız dedi. Peki ya yapamazsam olmuyor dersem gidelim dersem yanımda olur musun dedim. Olurum tabiki dedi.
Ne yapmalıyım maddi açıdan kolaylık olacak ben de sevdim aileyi ama eminim çok cok zorlukları da var. Sabırla her şey güzel olur mu.ne dersiniz
Merhabalar,
Bunun cevabını sadece siz verebilirsiniz nisanlinizi ve ailesini tanıyan nasıl insanlar olduklarını gören sizsiniz. Her insan aynı olacak diye birşey yok. Bizde ilerde anne baba olacağız bizim çocuklarımız da evlenecek ve eminim şartlar daha zor olacak ev almak ev yaptırmak belki bizim evlatlarımız da bizim yanımızda kalmak durumunda kalacak. Neden eş ailelerine öcü gibi bakılıyor anlamıyorum hepsi melek değil elbette ama içlerinde iyi olanlarda vardır. Eskiden aynı evin içine gelirmiş gelinler kayınvalide kayinbaba kardeşler vs vs ve inanın şartlar bundan çok daha betermis. Şimdi odalar ayrı, herkes çalışıyor. Zaten pandemi vs herkes birbirinden uzaklaştı elde sadece aileler kaldı. Ben aynı apartmanda oturmaya karşı değilim. İnsan çocuğunu birakabilacak Cat kapı gidip birşey isteyebilecek birilerini arıyor bu da günümüzde aile apartmanları dışında mümkün değil.
Ama evlendikten hemen sonra aynı evde yaşamak da zorlanabilirsiniz. Üst kattaki evin inşaası 1 seneyi geçebilir ev içinde başka sorunlar çıkabilir. Uygun fiyatlı bir eve kiraya cikmanizi öneririm. Ama yine söylüyorum bunun kararını en iyi siz verirsiniz. Mutluluklar dilerim 🧡

hermionegrangerrr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2016
790
1.297
Birlik gidip para biriktirebilen varsa yazsin faturalar geldiginde duymamazliktan gelmeyeceksiniz heralde 2 kisiye gelen fatura ile 4 kisiye gelen farkli olur bir de gorumcede orada sık sık oda geliyordur bunun yemesu icmesi var odaniza ayri dolap ocak alip kendi kendinize pisirip yemeyecekseniz ee oda ekstra masraf onlarin duzenine giden yani fazlalik olan siz olacacaginiza gore sizden beklenecek ee birde ayni evde yasayinca neye ihtiyaclari olsa ogullarina citlatacaklar ayni apartman bile sikinti burada ayni mahallede oturup sikinti yasayan bile var 500 km otede oturup sikinti yasayanda ama ayni binada kapinida kapatamazsin heleki onlara ait evse kimin yuzune kapi kapatiyosun derler birde tapusu suze ait olmayan eve o kadar masrafa gerek var mi cidden

burcak86

hiçbişe değişmesin
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2011
6.003
18.965
Aynı binada bayram temizliği için iş beklerler, misafir gelir iş beklerler. Bana fenalık geldi

Bi de gerek beraber otururken gerek üst katında otururken herhangi bişeden şikayet edecek olsa “ Sahip çıkanı yoktu biz kol kanat gerdik ev bark sahibi oldu şimdi nankörlük yapıyor” diyecekler 😐 Onu zaafından vuracaklar 😔

advers

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2013
2.967
3.333
1+1 ev tutarsınız, beyaz eşya, yatak, gardrop, bir de L koltuk aldınız mı yeter size. Eşya masrafını bu şekilde kısmış olursunuz. 2-3 yıl boyınca üç beş lira vererek illa ki o 3. katı yaptıracaksanız yavaş yavaş yaptırırsınız. Bu süreçte ayrı eviniz olur, istediğiniz gibi evinizde takılırsınız, evliliğinizin tadını çıkartırsınız.

Cansu000

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2020
37
18
20
Arkadaşlar merhaba. Burada tecrübesi olan böyle bir durumda olanlardan ozellikle yardim bekliyorum.
Insallah bu yaz düğünümüz olacak. Nişanlım su an askerde. Ben ailemden uzak bir şehirde çalışıyorum, nişanlımin ve ailesinin oldugu şehirdeyim. Nişanlım askere gittikten sonra aile ile daha bir iç içe olduk. Beni yalnız bırakmadılar burada tekim diye. Beni evlerine davet ettiler açıkçası gerildigim zamanlar olmuştu söz nişan öncesi ama içlerine girdikçe bana cok sıcak davrandılar bir aile gibi.

Ben zaten ailesi dağılmış biriyim. Yani babam yillar önce bizi terk etmişti cok da büyük acılar çekmistik. Ama kayinpederimin bana olan o baba sıcaklığı Beni aileye daha da bagladi. Bazi günler onlarda kaldim.bana gerçekten çok iyi davrandılar.

Nisanlim aile apartmaninda oturacagimizi söylüyordu. En alt kat anne baba, bir üstü abla ve damat, en üst kat da bizim olacaktı. Ama üst katı yaptırmak masraflı olacağından nisanlim düğün masrafları varken ev yaptıramayiz dedi. Kirada yasariz dedim ben de. O da tamam demisti. Bir ara acaba bir yıl bizimkilerle yaşasak o süreçte ikimizde çalışıyoruz hem biz biriktiririz hem annemler destek çıkar bir sene sonunda ust kata evimizi yaptırırız demisti. Ben de asla olmaz demistim.

Su günlerde biraz fikirlerim degisiyor gibi . Iclerinde oldukça yapabilirmisim gibi geliyor. Yani tabiki cook zorlukları vardır. Ama esimin anne babası da çalışıyor üstelik hafta sonu evden gidiyorlar. E biz de çalışıyoruz evde geçireceğimiz vakit 5 gün bakarsak o da akşamları. Yani pembe hayaller de kurmak istemiyorum. Ama evimizin olması için çok iyi olacak. Kendi annemle konuştum annem sen bilirsin ama zorlukları var bir sene sonunda kesin ev olacaksa kabul edilir ancak dedi. Ablam da evlendi boşandı keşke eski esimin bir ailesi olsaydı belki simdi böyle olmazdık maddiyat cok zor evin olacaksa ki iyi de aileye benziyorlar hem ailen olur hem evin dedi.

Ben cok kararsizim. Nisanlima soyle bir citlattim. O da rahat ol zaman gösterir kabul edersen ikimiz için güzel olur bir senede evi yaparız dedi. Peki ya yapamazsam olmuyor dersem gidelim dersem yanımda olur musun dedim. Olurum tabiki dedi.
Ne yapmalıyım maddi açıdan kolaylık olacak ben de sevdim aileyi ama eminim çok cok zorlukları da var. Sabırla her şey güzel olur mu.ne dersiniz
Belki iyilerdir onu bilemem canım ama malesef evlilik öncesi çok iyiler sonrası 1 ay içinde gerçek yüzlerini belli ediyorlar kesinlikle tavsiye etmem nişamlın şuan yanında duruyor olabilir ama asıl evlenince bir U dönüşü yapmayacağı ne malum bence kiraya geçin maddiyat her türlü çözülür yeterki eşinle huzurun olsun evin olup kaynanan her işine maydanoz olur sana diyim tecrübeliyim bu konuda şimdi öyle canım cinim dediklerine bakma evlenince pişman olursun...

Marshmallovv

Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2020
165
213
Bende yeni evli biri olarak şu an iki aileyle de aynı evde olmak asla istemezdim. Bence evliliğin ilk ayları en keyifli zamanları sonrası zaten çocuk vs bu dönemi ev yapılacak diye heba etmek istemezdim. Herkese anadan babadan ev kalmıyor ama evimiz baekımız oluyor illa o evi yaptırmak zorunda değilsiniz ki başka yerden de ev alabilirsiniz. Ha 1 yıl olmaz da 3 yıl olur

eylulcmre

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
5.961
16.561
Bi de gerek beraber otururken gerek üst katında otururken herhangi bişeden şikayet edecek olsa “ Sahip çıkanı yoktu biz kol kanat gerdik ev bark sahibi oldu şimdi nankörlük yapıyor” diyecekler 😐 Onu zaafından vuracaklar 😔
Benim eski kv melek gibiydi. Cidden çok iyiydi. Gittiğim zaman asla iş yaptırmazdı ama bana bir kere biz bir otursak ya da yakınımda otursan iş beklerdim dedi açık açık.hem de tarla işi falan. Ben de bekleme hiç. Tarla işi yapacak olsam okumazdım. Kendi işimden vakit kalmıyor, kendi evime yetemiyorum zaten deşdm. Herkes sustu 😅 o bile iş bekliyorsa konu sahibi parçalarlar. Çünkü şu hayatta benim kv kadar iyisini görmedim

CiRiLLA

Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
18.499
64.450
Benim eski kv melek gibiydi. Cidden çok iyiydi. Gittiğim zaman asla iş yaptırmazdı ama bana bir kere biz bir otursak ya da yakınımda otursan iş beklerdim dedi açık açık.hem de tarla işi falan. Ben de bekleme hiç. Tarla işi yapacak olsam okumazdım. Kendi işimden vakit kalmıyor, kendi evime yetemiyorum zaten deşdm. Herkes sustu 😅 o bile iş bekliyorsa konu sahibi parçalarlar. Çünkü şu hayatta benim kv kadar iyisini görmedim

Biz sevgiliyken, evlenme teklifi aldiktan sonra kv ile tanismaya gittim. O tanişmadan sonra muthiş sevgi gosterileri, sofralar, sarilmalar etmeler hersey vardi. Ne zaman ki kendi cikarlarina ters düştüm benden kötüsü olmadi hatta istenmeyen gelin oldum. :)

Eskiden biraz daha sık gorusuyorken devamli bi laf sokma halindeydi, kaç defa emrivaki yapilmasin diye de tartismisizdir. Ne zaman sağlam mesafe koyduk ve ayda en fazla 1 defa 1-2 saatlik ziyaretler yapmaya başladik o yillardan beri normal davranir oldu ailesi bi saldı bizi. 🙄🙄🙄

Bu tarz aile ilişkilerinde iniş cikişlar, degisimler olabilir, olur. Kalkip şuana bakip "cok iyiler" diye boyle bir karar almak hiiiiiç mantikli bir iş degil.

damdan

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mart 2012
25.051
55.233
Bu arada hem size hem de ileride konuyu okuyacak kadınlara yazayım

Yıllar yıllar önce hayatımın en garip boşanma davalarından birine şahit oldum

Gerekçe 1 yıl sonra ayrı eve çıkacağız dediler ama 18 ay geçti, tek gerekçe olarak bu var yani 6 ay gecikti inşaatın bitimi

Kız istenmeye gidilir nişanlı beklesinler denir yok hemen evlensinler cevabı alınır

Ev alacak gelirimiz yok ama iki arsa aldık şu semtte birini satıp ikinciye ev yapacağız değerlensin satalım diye bekliyoruz

Aaa ne güzel tabii yapın evi ama kız nişanlı beklemez sizinle otursun

Nişandan sonra arsa satılır inşaat başlar, yaza kız evlenir, kv ile bildiğin 3+1 apartman dairesine gelir

Kp gider inşaatta amele gibi çalışır gelir ama gelin hanım banyoyu temizlemiştir kv der ki kp e girme özendi temizledi, sen gel ben sana tuvalette su dökeyim orada yıkan

Keza bayramda evin kızı gelir ona surat neden kalmaya gelmiş, çoluk çocuk enişte başı kaldırmazmış

Çalışmazmış da

Uzatmayalım bir takvim asmış gelin, kv kocası astı sanıp söylenmiş gelin kendi evin olmayınca böyle oluyor demiş (haklılığı tartışılmaz)

Bu arada ekonomik darboğaz, çok iyi devam eden işin bozulması, ortakla ayrılma süreci, dövizin ve inşaat malzemesinin fiyat artışı

Sonuç 18. ayda bitmemiş inşaat, satalım bir iki daireyi içini yapalım isteği ama bulunamayan müşteri

Boşanma davası, gelinin işe girmesi vs ama büyük aşkın bitmesi

Hatta adamın işi battı il merkezinde işe girdi vs

Eğer o bir yıl nişanlı bekleseydi belki hiç boşanma olmayacaktı kv evine girmeyeceği için yahut 1,5 yıl dişini sıkmışken ev bitinceye kadar bekleseydi yahut boşanma davası açınca çalıştığı gibi evliyken de çalışsaydı bu hayatı yaşamayacaklardı

Hayatlarımız seçimlerden ibaret

Hem seçimi doğru yapmalı hem de hatalı yaptıysak bile bunu fark ettiğimizde yeni seçimi iki kere daha tartarak yapmalıyız

yenGEnC

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2011
8.431
33.770
Biz sevgiliyken, evlenme teklifi aldiktan sonra kv ile tanismaya gittim. O tanişmadan sonra muthiş sevgi gosterileri, sofralar, sarilmalar etmeler hersey vardi. Ne zaman ki kendi cikarlarina ters düştüm benden kötüsü olmadi hatta istenmeyen gelin oldum. :)

Eskiden biraz daha sık gorusuyorken devamli bi laf sokma halindeydi, kaç defa emrivaki yapilmasin diye de tartismisizdir. Ne zaman sağlam mesafe koyduk ve ayda en fazla 1 defa 1-2 saatlik ziyaretler yapmaya başladik o yillardan beri normal davranir oldu ailesi bi saldı bizi. 🙄🙄🙄

Bu tarz aile ilişkilerinde iniş cikişlar, degisimler olabilir, olur. Kalkip şuana bakip "cok iyiler" diye boyle bir karar almak hiiiiiç mantikli bir iş degil.
Benim bir erkek arkadaşımın annesi vardı, ne zaman oğluyla kavga etsem iş çıkışı catkapi gelirdi, kapıda beklerdi beni, bir çay içmek isterdi, gazımi almak için.
Etmedigi iltifat yoktu nasıl ışıl ışıl, nasıl enerji dolu oluşumla ilgili. Devamlı beni arardı, kendi özel hayatı hakkında bilgiler verirdi,sevgilisiyle barısınca falan. Sorsan dünyanın en modern kadını. Ona hediye gelen şarapları falan bana verirdi,siz icersiniz diye. Kız arkadaşının kocası,daha sevgiliysken onlarda kalirmis,beni de Her evde gördüğünde 'ah bu gece kalsan keşke, annenlerle konusayim ister misin?' derdi, oğluyla ne zaman resim atsam 'siz evlenseniz başka bir şey istemem' derdi, ailemin beni ne kadar düzgün yetiştirdiğini söyler, 'tanisinca ilk isim teşekkür etmek olacak' derdi, saçlarını bana boyatirdi, çok alakasız insanlara bile benden bahsederdi, 'oglumun bir kız arkadaşı var şöyle iyi böyle guzel' diye...
Böyle bir sevgi bombası hayal edin.
Çok değil, ben oğlunu terkettikten birkaç hafta sonra, oğluşunun üzüntüsünü görünce annemi arayıp 'ne ahlaksız kız yetistirmissin,bizim evden çıkmazdı. Benim kızım ilk sevgilisiyle evlendi,yengencin eski sevgilileri köy doldurur, siz mutaassıp bir ailesiniz madem bu kız niye alkolik? Ne biçim yetistirmissiniz? Daldan dala , kucaktan kucağa geziyor, oğlumu da şöyle şöyle kandirdi,evden ozel eşyaları çıkıyor hala' falan... Allaaah daha neler neler söyledi - bunlar telefon hoparlordeyken benim duyduklarim.
Ve kadını bir seneden uzun zamandır tanıyordum, bana bir gün olsun en kötü bir imada bile bulunmamisti.
Yani annelerin 'sevgi bombalari' ters düşene kadar, sen onların biricik oğullarını aglatana kadar.
O yüzden Müslüm Gürses 'ten 'aldanma çocuksu mahsun yüzüne' şarkısı tüm maskesiyle sirinlik yapan erkek annelerine gelsin 😅😅😅😅

Aycemil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2016
1.953
2.918
32

Kesinlikle kabul etmemelisiniz, diyelim ki dünyanın en iyi ailesi onlar öyle bile olsa ev ev üstüne olmaz. Kirada 1 yıl duracağınıza 2 yıl durursunuz önür boyu kirada duran insanlar var.