Kira Zammı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet çok şükür insanız
vurun ev sahibiye demediğimiz için sizin ordan bakınca öyle gözükmüyor olamamız durumu değiştirmez
Sizin yapmanız gereken belli, ya adamla anlaşırsınız yada adamın evini boşaltıp bütçenize daha uygun biryerde yaşayabilirsiniz
Bende bir yalıda yaşamak istiyorum mesela, ama durumum yetmediği için yaşayamiyorum. Bu insanlarda ne tuhaf, bana yalıda yaşamayı çok görüyorlar demiyorum. Gibi gibi…
Gerçekten tuhafsiniz ve amacimizi anlayamamissiniz. Amacımız bize acısın ucuza oturalım değil. Ama herşeyin de bir hak hukuku var sene dolmadan çıkarması içinde belirli bir sebeplerin olması gerekiyor. Yani burada linclemeye ne kadar müsait bir ortammis onuda anladım. %25 az bunun zaten bilincindeyiz ayrıca ben senem dolmadan %100 den fazla zammı kabul etmediğim için kimse kimseyi çıkaramaz. Bizim inatlastigimiz yok o zaman bütün ev sahipleri yapsın kafasına göre zam istediği zaman çıkarsın insanları yok böyle bir dünya yani. Konuşulur orta yol bulunur. Ayrıca adam 6-7 ev sahibi demek bunu yadirgamak değil bu adam 6-7 kisiyide bunu yapıyorsa sürekli olarak işlediği bir suç var demek. Yani şurada yazilanlari inanın hayretle okuyorum ben adamın malına ortagimda demiyorum. Ama bizimde kiracı olarak hakkımız var bu tarz durumu yasayanlar ne yaptı ne gibi bir süreç izledi amacıyla sorduğum bir soruydu ama amacından çok fazla uzaklaştı konu

Sevgili konu sahibi,sabahtan beri 8 sayfa olmuş burası.Bir kiracı olarak sizin de hakkınız var ve zırt pırt taşınmak zorunda değilsiniz. İyi niyetinizi gösterip 3,500 olan kiranızı 6.000 yapayım demişsiniz hayır ben illah da 8 istiyorum demiş mal sahibininiz. Ona şunu gösterin 🖕ve Ocak değil mart 2024 itibaren 25% yapıştırın yollayın. Az derse yasal hakkını kullan adliye hepimiz için hadi yallah diyin.
Mahkemeye verirse bir kaç yılını alır siz de o zamana kadar zaten karar verirsiniz başka bir eve çıkarsınız belki merkezi ısınması olan küçük de bebek varmış Allah yardımcınız olsun.
Çık da çık diye darlarsa tüm taşınma masraflarımı depozitomu emlak komisyonunu nakliyat aracımı hepsini istiyorum ve ben gönlüme göre ev bulana kadar bekleyeceksin diyeceksiniz hadi bakalım.
(Kiracı değilim,ev sahibiyim saldıracak olanlar olursa)

Kafasına göre zam yapamaz demek Açık açık Kafasına göre zam yapamaz demektir. Yani evi olan herkes kafasına göre zam yapsın o zaman bu adilmi.? Adil ise hak yasa hukuk neden var ? Yani bu ay yaptıralım 8 sonra adam zaten kabul edermi sizce 6-7 yi. Kusura bakmayın ben bu konuda haklı olduğumuzu düşünüyorum benim maaşıma zam gelmemiş Şubat'ta alacağım ben maaş zammı almadan adama vereceğim yani bu adalet değil
Mesajimi anlamamissiniz. Ev sahibine değil size hak vermistim. Kafasına göre zam yapamaz. Ne demek ocakta 8bin yatir? Dedim :)

Sevgili konu sahibi,sabahtan beri 8 sayfa olmuş burası.Bir kiracı olarak sizin de hakkınız var ve zırt pırt taşınmak zorunda değilsiniz. İyi niyetinizi gösterip 3,500 olan kiranızı 6.000 yapayım demişsiniz hayır ben illah da 8 istiyorum demiş mal sahibininiz. Ona şunu gösterin 🖕ve Ocak değil mart 2024 itibaren 25% yapıştırın yollayın. Az derse yasal hakkını kullan adliye hepimiz için hadi yallah diyin.
Mahkemeye verirse bir kaç yılını alır siz de o zamana kadar zaten karar verirsiniz başka bir eve çıkarsınız belki merkezi ısınması olan küçük de bebek varmış Allah yardımcınız olsun.
Çık da çık diye darlarsa tüm taşınma masraflarımı depozitomu emlak komisyonunu nakliyat aracımı hepsini istiyorum ve ben gönlüme göre ev bulana kadar bekleyeceksin diyeceksiniz hadi bakalım.
(Kiracı değilim,ev sahibiyim saldıracak olanlar olursa)
Çok teşekkür ederim öncelikle anladığınız için ve diğerleri gibi Mart'ta tasinmissiniz ne var subattada taşının diyenlerden olmadığınız için öncelikle kutlarım. Konu amaç dışına çok çıktı sormak istediğim bu süreci yaşayanlar nasıl ilerledi ne gibi yol izlediler vs idi. Ama gelirimi belirtmemde linçlendim ev sahibinin malına ortak olmaktan 6-7 dairesi var dememden. Yani yasa herkes için var malı olan güçlü diye birşey yok kesinlikle sağolun 🌹

Pardon o zaman kusura bakmayın burda sürekli linçlendigim için bir ön yargi oluştu artık zaten konuda amacının çok dışına çıktı
Ya amaan bosverin burda kira zammı konusunda bi taraf muhakkak linclenir. Gerçi her konuda linc edecek bir şey bulurlar. Hak hukuk denen bir şey var. Marttan önce zamli yatirmak zorunda değilsiniz. Sozlesme yenilenecegi zaman da emsallerine uygun bir zam yaparsiniz

Ya amaan bosverin burda kira zammı konusunda bi taraf muhakkak linclenir. Gerçi her konuda linc edecek bir şey bulurlar. Hak hukuk denen bir şey var. Marttan önce zamli yatirmak zorunda değilsiniz. Sozlesme yenilenecegi zaman da emsallerine uygun bir zam yaparsiniz
Bizde öyle düşünüyoruz zaten karşı tarafıda mağdur etmemek kendinmizide amaç bu teşekkür ederim 🌸

Gerçekten tuhafsiniz ve amacimizi anlayamamissiniz. Amacımız bize acısın ucuza oturalım değil. Ama herşeyin de bir hak hukuku var sene dolmadan çıkarması içinde belirli bir sebeplerin olması gerekiyor. Yani burada linclemeye ne kadar müsait bir ortammis onuda anladım. %25 az bunun zaten bilincindeyiz ayrıca ben senem dolmadan %100 den fazla zammı kabul etmediğim için kimse kimseyi çıkaramaz. Bizim inatlastigimiz yok o zaman bütün ev sahipleri yapsın kafasına göre zam istediği zaman çıkarsın insanları yok böyle bir dünya yani. Konuşulur orta yol bulunur. Ayrıca adam 6-7 ev sahibi demek bunu yadirgamak değil bu adam 6-7 kisiyide bunu yapıyorsa sürekli olarak işlediği bir suç var demek. Yani şurada yazilanlari inanın hayretle okuyorum ben adamın malına ortagimda demiyorum. Ama bizimde kiracı olarak hakkımız var bu tarz durumu yasayanlar ne yaptı ne gibi bir süreç izledi amacıyla sorduğum bir soruydu ama amacından çok fazla uzaklaştı konu
Ay ben uzun uzun anlatamayacağım
Anlayacak gibi durmuyorsunuz çünkü
Adam sizi çıkarmak istedikten sonra bir sebebe ihtiyacı yok
Sözleşmeniz daha bir sene bile olmamış ya, çık derse çıkarsınız yahu
Neyse size mücadalenizde kolaylıklar dilerim…

Arkadaşım evini satışa çıkardı,içine 10 ay önce kiracı girdi hukukçu.Girerken tahliye taahhütnamesi de imzaladı. Arkadaşım yurtdışında yaşıyor evi satılık ilanda sahibinden. de
Kiracısıyla iletişime geçip ben evi satışa koydum haberiniz olsun gelen olursa emlakçıya evi gösterin lütfen zam falan istemiyorum ev satılana kadar oturun veya alacak kişi yatırımlık alacaksa onunla anlaşıp devam edersiniz nasıl isterseniz öyle olsun demiş.
2 ay sonra istese kiracısını çıkartabiliyor taahhütname var elinde.
Peki kiracı ne yaptı? Ben evi kimseye göstermem,ben eve girerken 1 yıl sonra evi satacağınızı bana söylemediniz! bana 10 aylık ödediğim kirayı geri verin ve tüm taşınma masraflarımı üstlenin ben taşınayım dedi! arkadaşım kiracısının evden çıkmasını istemedi ki. Yani bazen kiracılar bazen de ev sahipleri kötü niyetli olabiliyor

Arkadaşım evini satışa çıkardı,içine 10 ay önce kiracı girdi hukukçu.Girerken tahliye taahhütnamesi de imzaladı. Arkadaşım yurtdışında yaşıyor evi satılık ilanda sahibinden. de
Kiracısıyla iletişime geçip ben evi satışa koydum haberiniz olsun gelen olursa emlakçıya evi gösterin lütfen zam falan istemiyorum ev satılana kadar oturun veya alacak kişi yatırımlık alacaksa onunla anlaşıp devam edersiniz nasıl isterseniz öyle olsun demiş.
2 ay sonra istese kiracısını çıkartabiliyor taahhütname var elinde.
Peki kiracı ne yaptı? Ben evi kimseye göstermem,ben eve girerken 1 yıl sonra evi satacağınızı bana söylemediniz! bana 10 aylık ödediğim kirayı geri verin ve tüm taşınma masraflarımı üstlenin ben taşınayım dedi! arkadaşım kiracısının evden çıkmasını istemedi ki. Yani bazen kiracılar bazen de ev sahipleri kötü niyetli olabiliyor
Evet öyle insanlarda var ne yazikki gerçekten iki taraf içinde zor niyet çok önemli. Bizim niyetimizde kötü değil ama inatlastikca sabrimizda kalmadı bugün pazar pazar gene aramış sabah 9 da yani böyle bir insanlar nasıl anlatacağız bilmiyorum. Zaten uzun sürede oturamayiz ama durumlar duzelene kadar bir şekilde idare etmek lazım biz demiyoruzki mağdur edelim ama anlaşılmamak çok kötü bir durummuş

Ay ben uzun uzun anlatamayacağım
Anlayacak gibi durmuyorsunuz çünkü
Adam sizi çıkarmak istedikten sonra bir sebebe ihtiyacı yok
Sözleşmeniz daha bir sene bile olmamış ya, çık derse çıkarsınız yahu
Neyse size mücadalenizde kolaylıklar dilerim…
Hayır çık dese çıkarız diye bir kanun yada öyle bir hakkı yok hanımefendi sabahtan beri araştırıyoruz avukatta dahil haklısınız ama anlaşmaya bakın çok zorlarsa %25 yapın geçin hiçbir hak talep edemez dikkat etmeniz gereken kiraları banka aracılığıyla yollamaniz dedi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X