Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları Kış Bebeği İçin Uyku Tulumu Önerileri

ogretmenim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2008
2.566
0
arkadaslar merhaba
pek bisey bilmeyen anne adayı olarak, insallah ocakta dogacak oglum icin uyku tulumu almak istiyorum.aşağıdaki tulumu begendim ama kolu yok.kış bebeği 0-6 ay için uygun olur mu.

siz ne dusunuyorsunuz?

Benim bebeğimde kış bebeği olacak. Ancak evimiz 24 saat kesintisiz kaloriferli diye ben tulum almayı düşünmedim. Tulum yerine bebişime anneannesi portbebe olabilen battaniye aldı. Patikleri ve bereside var çok şeker.

battaniyer.jpg

Eklentiler

• $battaniye.jpg
    $battaniye.jpg
    7,1 KB · Görüntüleme: 676
Son düzenleme:
Canım benim de bebeğim kış bebeği, geçen kış bu resmini eklemiş olduğun gibi bir torba tulum kullandık. Çok rahat ettik. Kolları yok ama daha kolay hareket etti bizimki, uzun kollu tulum giydirip yatırdım, bizim ev de kaloriferli ama merkezi olduğu için gece kapanıyor ve ev soğuyordu. Bu bizim kurtarıcımız oldu. Hem üstünü açma derdi de yok, ben çok memnun kaldım, bu sene de 12-18 aylık yine bu tip bir uyku tulumu kullanmayı düşünüyorum...

Canım benim de bebeğim kış bebeği, geçen kış bu resmini eklemiş olduğun gibi bir torba tulum kullandık. Çok rahat ettik. Kolları yok ama daha kolay hareket etti bizimki, uzun kollu tulum giydirip yatırdım, bizim ev de kaloriferli ama merkezi olduğu için gece kapanıyor ve ev soğuyordu. Bu bizim kurtarıcımız oldu. Hem üstünü açma derdi de yok, ben çok memnun kaldım, bu sene de 12-18 aylık yine bu tip bir uyku tulumu kullanmayı düşünüyorum...

canim cok saol. benim tek kafama takilan kolsuz olmasıydı kollu bir tulum giydirim ustune bu tullumu gecirsem yeter yani dimi:)) boylece ayrica battaniye yada yorgan kullanmama gerek kalmaz.zaten ev kombili sanirim cok sogukta olmaz.

Benim bebeğimde kış bebeği olacak. Ancak evimiz 24 saat kesintisiz kaloriferli diye ben tulum almayı düşünmedim. Tulum yerine bebişime anneannesi portbebe olabilen battaniye aldı. Patikleri ve bereside var çok şeker.

gercekten cok guzelmiş gule gule kullansın prensesin:)) tulumu hem bebek acılmasın hem de daha guvenli diiye istedim.

Bizimkinin içinde kısa kollu body, üstünde de uzun kollu ayaklı tulum oluyordu canım, hiç üşümedi bu şekilde. Oğlum zaten üzerinde battaniye tutmadı geceleri hiç, hemen ayaklarıyla itiyordu ayakucuna. Sen yine kontrol edersin gece üşüyor mu diye, ama bu torba tulumlar ısıyı da muhafaza ediyor. Bu internet sitesinde torba uyku tulumlarından satıyorlar, ev ısısı ve bebeklerin nasıl giydirilmesi gerektiği de yazıyor. ıstersen bir göz at canım...

Uyku Tulumu

Son düzenleme:
ben uzun kollusunu almıştım çıtçıtlı badinin üsütne giydiriyordum.çok soğuk günlerde pijama üstüne giydirdim çok rahat ettik.
ama ilk 3-4 ay kullanmadım çünkü üstünü hiç açmıyordu.sonrasında lazım oluyor.
bizimkisi 1 yaş içindi biraz büyüktü ama bu sene tam olcak.böylece 2 yıl kullanmıl olucaz.

benim oğluma da acil lazım.yorgan, battaniye ya da örtü ne bulursa yüzünü kapatıyo ya da yorganın altına giriyo öylece bekliyo oyun sanıyor ama kaç kere mosmor yakaladım nefessiz kalmış Allah korusun.burada sordum 2 yaşından küçük tulum bulamazsınız dedilerfisfisfis netten bakarım artık

benim oğluma da acil lazım.yorgan, battaniye ya da örtü ne bulursa yüzünü kapatıyo ya da yorganın altına giriyo öylece bekliyo oyun sanıyor ama kaç kere mosmor yakaladım nefessiz kalmış Allah korusun.burada sordum 2 yaşından küçük tulum bulamazsınız dedilerfisfisfis netten bakarım artık

aman Allah korusun.internetten baktimısıtm var 2 yas alti icinde.

Bizimkinin içinde kısa kollu body, üstünde de uzun kollu ayaklı tulum oluyordu canım, hiç üşümedi bu şekilde. Oğlum zaten üzerinde battaniye tutmadı geceleri hiç, hemen ayaklarıyla itiyordu ayakucuna. Sen yine kontrol edersin gece üşüyor mu diye, ama bu torba tulumlar ısıyı da muhafaza ediyor. Bu internet sitesinde torba uyku tulumlarından satıyorlar, ev ısısı ve bebeklerin nasıl giydirilmesi gerektiği de yazıyor. ıstersen bir göz at canım...

Uyku Tulumu

gercekten harika inceledimde hemen çok saol canim ya:))
kac derecede nasıl giyidiriceğim hakkında bisey ogrendim.benim de ayni senin gini yapmam gerekecek 17-21 dereceye gore
a.s.

Son düzenleme:
CANIM BENıM KZIM haziran doğumlu kışa 5-6aylık olacak,
şuan sürekli üstünü açıyor izde uyku tulumu aldık bunun pembesini sipariş verdik,
dün geldi çokkk güzel

lepetituykua.jpg

bende kış için uyku tulumu düşünüyorum benim kızm 6 aylık havalar soğuyanakadar 8 aylık filan olur
haraketli yatağında dönerek uykuya dalıyor böyle torba gibi olanların içinde rahat olamaz gibi geldi normal tulum gibi olanı almayı düşünüyordum ama şimdi kararsız kaldım ama çok haraketli ya uyurken
bunun içinde durmaz ki

Benim kızımda geçen kış 8 aylıktı albimini marka normal kollu tulum aldık. Çok memnun kalmıştım yumuşacık kışın yorgana gerek kalmadı. Bu sene 1,5 yaşında ama yine almayı düşünüyorum. Uyku tulumuyla yatmadığı gece hemen burnu tıkanık birde hapşurmaya başlıyordu. Uyku tulumunu herkese tavsiye ederim.

CANIM BENıM KZIM haziran doğumlu kışa 5-6aylık olacak,
şuan sürekli üstünü açıyor izde uyku tulumu aldık bunun pembesini sipariş verdik,
dün geldi çokkk güzel

canim gercekten cok guzelmiş cokta rahat gorunuyor.cok saol.iyi uykular simdidden minik kızına:))

bende kış için uyku tulumu düşünüyorum benim kızm 6 aylık havalar soğuyanakadar 8 aylık filan olur
haraketli yatağında dönerek uykuya dalıyor böyle torba gibi olanların içinde rahat olamaz gibi geldi normal tulum gibi olanı almayı düşünüyordum ama şimdi kararsız kaldım ama çok haraketli ya uyurken
bunun içinde durmaz ki

insallah burdaki yorumlarin bir faydası olur senin icinde:))insallah bende almak istiyorum ama sanirim torbali alicam rahat rahat:))

Benim kızımda geçen kış 8 aylıktı albimini marka normal kollu tulum aldık. Çok memnun kalmıştım yumuşacık kışın yorgana gerek kalmadı. Bu sene 1,5 yaşında ama yine almayı düşünüyorum. Uyku tulumuyla yatmadığı gece hemen burnu tıkanık birde hapşurmaya başlıyordu. Uyku tulumunu herkese tavsiye ederim.

anladim canim cok saol.sevindim bu kadar işe yaradığına:))

Son düzenleme:
kızlar altı öyle çuval gibi olan değilde
benim cadı 18 aylık şuan geçen kış mothercare'den ayaklı tulum almıştım aşırı memnun kaldım evde hava çok soğuk olduğundada giydiriodum onla yürüyüp emekleyebiliyoda..
bu sene yine ordan alıcam inş.
resim bulursam eklerim
terletmiyo ve sıcak tutyo
istediği gibi haraket edebilio

altı torba olanlarda rahat dönebiliyomuş içinde rahat ediyo diyolar o zaman 0-6 ay arası olandan alıp rahat rahat yatırabilirz bebeişleri
kolsuz olsada sorun değil tulum giydirmemiz yeterli
bu araada çok iyi bi konu olmuş bende bi yerde okumuştum biraz önce orda sormuştum
ama o kapanan battaniyeyide beğendim ben ya

seda_SARI adlı arkadaşın yayınladığı resmin aynısından benim 6 aylık oğlum kullanıyor inanılmaz rahat bir tulum kolsuz olması ve üstten çıtçıtlı ve yandan fermuarlı olması avantaj çünkü başka yerde uyuduğunda bebeği rahatsız etmeden açıp içine yatırabiliyorsun yandan fermuarlıyorsun kollu olandanda almıştık ama hiç kullanamadık

battaniyer.jpg

bize de anneannemiz aynı takımı almıştı:)

Canım, benimde kızkardeşim hediye bir uyku tulumu almış. Ceylanda indirim var, acaip tatlı birşey. Ve çok kullanışlı göründü bana.

X