Saç Kesim Şekilleri Kısa saçlı olmak?

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

rihannaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2012
634
85
Öncelikle lütfen konum taşınmasın çünkü bu benim için büyük bir dert.
Düzenli aralıklarla depresyona girip saçımı kestirme düşüncesiyle karşı karşıya kalıyorum. Sorum şu; benim saçım çok kabarır ve uçları kıvrılır, saçımın üstünde tül tül bir görüntü oluşur. Saçım omuzlarıma değmeyecek kısalıkta kestirsem, aşağıdaki modeller gibi, fazla kabarır mı? Uçları dışa doğru kıvrılır mı? Saçım ince. Yüzüm oval, kemikleri belli değil. Buraya o kadar çok güveniyorum ki ona göre bugün ya kestirdim ya kestirdim :KK1:
İşte abarmasından da uçlarının şekil almamasından da korkuyorum. Saçlarım belime kadar. Kısa saçın zorlukları nelerdir?

$large (6).jpg $large (5).jpg $jade.jpeg $Adsızsaç.jpg

Ben de zamanında uzun saçlarımı bob model kestirmek gibi bir hataya düştüm. 2 yıldır hala uzatamadım eskisi gibi.
Eskiden kıvırcıktı, uzundu, gürdü.
Şimdi kısa, uzamak bilmiyor, güçsüz, cansız ve düzleşti.
Kısa saçın zorlukları saçına hiç bir şekil veremiyorsun, uzunken dalgalı, kıvırcık, düz, at kuyruğu, topuz, yandan bağlama, örgü bir çok modeli kullanabilirken kısayken bir kaç modelde sıkışıp kalıyorsun.
Ama kullanımı çok rahat tabi, kolayca yıkanıyor, kuruyor ve tek kutuyla boyanıyor:KK70:

Saçının uçları nasıl olur bilemem ama beldeki bir saçı bu kadar kısa kestirerek çok pişman olacağının garantisini verebilirim.

Canım sen kısa saç görmemişsin diyorum. :)) Bu modeller çok kısa değil canım. Ben omzumu geçen saçlarımı baya bir kısa kestirdim şimdi ancak bu modellerdeki kadar uzadılar. Saçların belindeyse bu kısalıkta modelleri önermem çünkü insan birden çok yadırgıyor. Daha uzun modeller düşünebilirsin.

Ben de zamanında uzun saçlarımı bob model kestirmek gibi bir hataya düştüm. 2 yıldır hala uzatamadım eskisi gibi.
Eskiden kıvırcıktı, uzundu, gürdü.
Şimdi kısa, uzamak bilmiyor, güçsüz, cansız ve düzleşti.
Kısa saçın zorlukları saçına hiç bir şekil veremiyorsun, uzunken dalgalı, kıvırcık, düz, at kuyruğu, topuz, yandan bağlama, örgü bir çok modeli kullanabilirken kısayken bir kaç modelde sıkışıp kalıyorsun.
Ama kullanımı çok rahat tabi, kolayca yıkanıyor, kuruyor ve tek kutuyla boyanıyor:KK70:

Saçının uçları nasıl olur bilemem ama beldeki bir saçı bu kadar kısa kestirerek çok pişman olacağının garantisini verebilirim.

Saçım dalgalı. Saçımı yıkamak, durulamak, kurulamak, şekil vermek ayrı dert. Uçları süpürge gibi oldu çok kırık. Herkes aynı şeyi söylüyor, kendimi de tanıyorum saçımın uçlarından kestirdim diye yarım saat ağlamış bir insanım :KK53: Yazın sıcaktan hep topuz yapmak zorunda kalıyorum, kışın şapkayla bir kısmı kapanıyor diğer kısımları yine ıslanıyor, hadi yine yıkıyorum ciğerim soldu saçla uğraşmaktan :KK9: Ama işte yakışır mı yakışmaz mı, mahallemizdeki kadriye ablaya mı benzerim yoksa taş mı olurum hiç bilmiyorum :KK53:

Canım sen kısa saç görmemişsin diyorum. :)) Bu modeller çok kısa değil canım. Ben omzumu geçen saçlarımı baya bir kısa kestirdim şimdi ancak bu modellerdeki kadar uzadılar. Saçların belindeyse bu kısalıkta modelleri önermem çünkü insan birden çok yadırgıyor. Daha uzun modeller düşünebilirsin.

İşte ben depresyondayken saçımı kestiriyorum, kestirdiğim için hepten depresyona giriyorum tuhaf bir şeyim :KK53: Annem de ilk önce omuzlarında kestir yavaş yavaş kısalt diyor ama yakışıp yakışmayacağını bilmiyorum :KK52:

Benim saçlarımda böyleydi şimdi omuzlarıma değiyor. Belimdeydi benimde. Bir gün sinirlendim kestirdim
Saçlarım çabuk uzar o yüzden dert etmiyorum
Kullanımı çok kolay ama model kıtlığı olduğu kesin
Nedendir bilmem. Uzunken kısa istiyorum kısa iken uzun. Ortasını bulamadım :KK1:
Velhasıl ben yaptır derim. Saçların biraz dinlenmiş olur. :KK34:

Benim saçlarımda böyleydi şimdi omuzlarıma değiyor. Belimdeydi benimde. Bir gün sinirlendim kestirdim
Saçlarım çabuk uzar o yüzden dert etmiyorum
Kullanımı çok kolay ama model kıtlığı olduğu kesin
Nedendir bilmem. Uzunken kısa istiyorum kısa iken uzun. Ortasını bulamadım :KK1:
Velhasıl ben yaptır derim. Saçların biraz dinlenmiş olur. :KK34:

Şimdi saçım uzunken ben de kısa saçlı kız fotoğraflarına bakıp kestiricem yaa :KK16: diyorum, kestirdiğimde de uzun saçlı birini görürsem ağlayasım geliyor :21: Saçım o kadar kıvrılıyor ki, mesela saçımı şimdi açayım, arkaya atayım, saçımın tüm uçları dışa doğru döner ve iğrenç bir görüntü oluşturur :KK19: Kestirdiğimde de böyle olursa bereyle hayatımı devam ettirme olasılığım çok yüksek :KK9:

ben belime kadar olan saçlarımı geçen yıl aynı böyle kestirdim..bunalmıştım saçlarımdan artık.yıkaması ayrı dert kurutması şekil vermesi.ne dalgalı ne düz.saçaklı gibi duruyordu.gittim kestirdim aynı böyle.çok yakıştı çok daha canlı bakımlı oldu saçlarım.1 yılda resimdeki kadar belki biraz daha uzadı.önceleri eski uzun saçımı özlerken şimdi yine düşünür oldum kestirmeyi. $2012 Saç Modelleri-11.jpg

Canım bele kadar uzamış saç kestirilir mi? Bence uçlarından aldırıp önlerine kat attır.

$uzun_sac_modelleri053.jpg

Bu tarz kesim hoş olur bence. Ama seçtiğin modellerde çok kısa sayılmaz. En iyisini sen bilirsin elbette :KK31:...

ben saçımı 2. fotodaki gibi kestirdim ve çok beğendi herkes
kullanımı kolay oluyo ve çok modern duruyo

ama sürekli düzleştireceksin ya da fön çektireceksin yoksa kıvrılıyo kabarıyo şekilsiz duruyo
eğer uğraşırım diyosan kestir
ben çok memnunum

ayrıca kuaföre gidip sor yakışır mı diye
ama saçların gürse ve yüzün ovalse yakışır bence

Canım bele kadar uzamış saç kestirilir mi? Bence uçlarından aldırıp önlerine kat attır.

Eki Görüntüle 886661

Bu tarz kesim hoş olur bence. Ama seçtiğin modellerde çok kısa sayılmaz. En iyisini sen bilirsin elbette :KK31:...

bele kdr uzamış saç kesilmez diye bi mantık olabilirmi ya :) zaten birçok kızlarımız bu zihniyet yüzünden (özellikle ergen olanlar) bellerinde ama uçları ölü saçlarla dolaşıyolar... bana göre saçın boyundansa sağlıklı olması,bakımlı olması bin kat daha önemlidir. Benim saçlarım şuan göğüs hizasına yakın ve aslnda duştan sonra genelde maşa yapmama rağmen çok da sağlıklı çünkü 2-3 ayda bir uçlarından aldırırım. Ki böyle daha bakımlı duruyor daha dolgun oluyor.

Arkadaşım sanırım senin saçlarında bir de elektriklenme sorunu var eğer saçların kıvırcık ve dalgalıysa çok kısa ve katlı modelleri tercih etme derim kullanımı çok zor olur çünkü. Fotoğraftaki modeller bence sürekli fön gerektiren modeller. Daha kullanışlı modelleri tercih edebilirsin ama gene de senin seçimin tabii.

Son düzenleme:
bele kdr uzamış saç kesilmez diye bi mantık olabilirmi ya :) zaten birçok kızlarımız bu zihniyet yüzünden (özellikle ergen olanlar) bellerinde ama uçları ölü saçlarla dolaşıyolar... bana göre saçın boyundansa sağlıklı olması,bakımlı olması bin kat daha önemlidir. Benim saçlarım şuan göğüs hizasına yakın ve aslnda duştan sonra genelde maşa yapmama rağmen çok da sağlıklı çünkü 2-3 ayda bir uçlarından aldırırım. Ki böyle daha bakımlı duruyor daha dolgun oluyor.

Arkadaşım sanırım senin saçlarında bir de elektriklenme sorunu var eğer saçların kıvırcık ve dalgalıysa çok kısa ve katlı modelleri tercih etme derim kullanımı çok zor olur çünkü. Fotoğraftaki modeller bence sürekli fön gerektiren modeller. Daha kullanışlı modelleri tercih edebilirsin ama gene de senin seçimin tabii.

Böyle bir öneride bulunduğuma göre böyle bir mantıkta olabiliyormuş demek ki :KK31:...

Canım öncelikle "kabarmayan saç modeli" yoktur. Kabarmayan saç var.
Modeli kabarmasına engel olmaz.
Saçını anca bakımla şekle sokabilirsin.
Paylaştığın modeller kısa saç değil hem.Hemde hepsi fönlü saçlar.
Yani o şekli anca saçlarını sürekli düzelştirerek ulaşabilirsin.
Benimde saçlarım dalgalı ve bende çok kez kısa kestirdim ama senin

$936121_10151476900853282_346492857_n.jpg

Misal bu benim kısa saçlı halim. Kısa saç budur.
Şuan saççlarım senin paylaştığın fotolar kadar ve uzun bana göre.
Kısa saç biraz cesaret ister.Saçların uzunsa kestirince pişman olup daha bunalıma girersin.
Bence yapma onun yerine rengiyle falan oyna.

kuaförüne danışdınmı cnm? saç cinsini en iyi o anlar belki sana uygun bir kesim söyleyebilir...

Gittim uçlarından alalım iyi düşün kısa kestirme diyor kıyamıyor kesmeye. Çocukken hep kısa saçlıydım sonra karar verdim uzattım çook uzun süredir uzun saçlıyım artık yine kısaltmak istiyorum :KK1:

Canım öncelikle "kabarmayan saç modeli" yoktur. Kabarmayan saç var.
Modeli kabarmasına engel olmaz.
Saçını anca bakımla şekle sokabilirsin.
Paylaştığın modeller kısa saç değil hem.Hemde hepsi fönlü saçlar.
Yani o şekli anca saçlarını sürekli düzelştirerek ulaşabilirsin.
Benimde saçlarım dalgalı ve bende çok kez kısa kestirdim ama senin

Eki Görüntüle 886687

Misal bu benim kısa saçlı halim. Kısa saç budur.
Şuan saççlarım senin paylaştığın fotolar kadar ve uzun bana göre.
Kısa saç biraz cesaret ister.Saçların uzunsa kestirince pişman olup daha bunalıma girersin.
Bence yapma onun yerine rengiyle falan oyna.

Yüzünüz küçük, çok da yakışmış :nazar: Ben yüzümün küçük olduğunu sanmıyorum ama çevremdekiler yüzün küçük diyor. 17'ye daha yeni girdim saçlarımı uzuun bir süre boyatmayı düşünmüyorum kafayı saç modellerine takıyorum ben de :KK16:

X