Saç Kesim Şekilleri Kısa saçlı olmak?

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
Modeller guzelde ben olsam kiymam saclarima cunku modeller biraz uzayinca sekil almiyor ya tekrar kestireceksin yada sekilsiz saca katlanip uzamasini bekliyeceksin..
gecen senelerde bende bob modeli kestirdim ama saclarimda yipranmisti boyadan dolayi uzatamadim gitti bi turlu artik kesmeyecegim biran once uzasin belime kadar :)

Yüzünüz küçük, çok da yakışmış :nazar: Ben yüzümün küçük olduğunu sanmıyorum ama çevremdekiler yüzün küçük diyor. 17'ye daha yeni girdim saçlarımı uzuun bir süre boyatmayı düşünmüyorum kafayı saç modellerine takıyorum ben de :KK16:

Benim de saçımda boya yok.
Senin yaşındayken saçlarım pembeydi :KK1:
Hatta bulursam onuda paylaşayım sana.
Şimdi güzel modeller var evet ama unutma ki gördüğün modellerin hiç biri sende öyle durmayacak.
Çünkü hepsinde fön , ışık oyunları vs var.
İlla kısaltmak istiyorsan da bunu yavaş yavaş yap birden kestirme canım.

$09032010127.jpg

Bak bu da kısa hali saçlarım kıvırcığa yakın çok dalgalı.
Başetmesi zor oluyor ve öncelikle kısa saçı sevmen gerekir.

Böyle bir öneride bulunduğuma göre böyle bir mantıkta olabiliyormuş demek ki :KK31:...

bakımsız saçlı olmak isteniyorsa böyle bir mantık olabilir öyleyse... :KK34: yanlış anlaşlmasın her uzun bakımsız olacak diye bir şey yok ama kesilmez diye bir dünya da yok yani... boyundan alınmak istenmiyorsa uçlarından aldırılır en azından.

Son düzenleme:
Kabarmayan model diye birsey yoktur, kabaran sac her modelde kabarir

Yuzunuz oval ve kucukse kisa sac yakisir ama bele kadar uzun sactan birden kisa saca gecerseniz huzurunuz bozulabilir

Bence gogus hizasinda arkalar uzun onler kisa bi model tercih edin hosunuza giderse kullanimi bi sonraki seferde kisa kestirirsiniz hosunuza gitmezse uzatirsiniz

Ben de neredeyse belime yakın olan saçlarımı ani bir kararla kestirdim.bob modeli.ensem açık öne doğru uzun saçlarım.
daha 1 sene olmadı kestireli.ama çok memnunum.çoğunlukla düzleştiriyorum 10 dk alıyor.
bazen öylece bırakıyorum kendisi bir garip haller alıyor :)
bazen de köpükle dalgalandırmaya çalışıyorum.
mutsuz olabilirim diyorsan hemen kısa kestirme yavaş yavaş yap.

Bende ıki sene önce uzun kıvırcık saçlarımı bob modeli kestirdim hatta çok daha kisalttim. Hayatim boyunca saçlarım hep uzundu bian kısacık sacla karşı karşıya geldim. Kıvırcık saçlarımı mecburen düzlestirdim, ve kendi kivirciklarim bozuldu şekil alamiyodu. Ama herkes kısa saçı çok yakistirdi bende kendime yakistirdim ve sevdim saçlarımı. Kısa saça çok fazla model yapamıyorsunuz ama ben bazen fonluyordum bazen masaliyordum, kısa saçının keyfini çok güzel yasadim. Suan saçlarım yine eski haline yani kıvırcıklasiyo. Kısacası kökü sende olduğu sürece hemen olmasa bile zamanla eski saçlarına yine kavusursun. Kısa saç bir heves ve içinde varsa bu hevesi yasa. Suan o kısa saçlı halimi özlüyorum ve bir gun yine kisaltmayi dusunuyom.

Canım bele kadar uzamış saç kestirilir mi? Bence uçlarından aldırıp önlerine kat attır.

Eki Görüntüle 886661

Bu tarz kesim hoş olur bence. Ama seçtiğin modellerde çok kısa sayılmaz. En iyisini sen bilirsin elbette :KK31:...

bakımsız saçlı olmak isteniyorsa böyle bir mantık olabilir öyleyse... :KK34: yanlış anlaşlmasın her uzun bakımsız olacak diye bir şey yok ama kesilmez diye bir dünya da yok yani... boyundan alınmak istenmiyorsa uçlarından aldırılır en azından.

Neden yazdığımı okumadan böyle bir yorum yaptınız anlamadım gerçekten. Ben saç kestirilmesin demiyorum. Benim saçlarım kolay uzamaz mesela bu nedenle saçlarım belime kadar olsaydı boyunu önemli ölçüde kısaltmak istemezdim.

Bence insanların yorumları üzerinden yorum yapmamak lazım. Çok klişe ama zevkler ve renkler tartışılmaz değil mi?

Konu sahibi arkadaşım konuyu saptırmak değil hedefim ama yazmadan da geçemedim. Kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Ben de neredeyse belime yakın olan saçlarımı ani bir kararla kestirdim.bob modeli.ensem açık öne doğru uzun saçlarım.
daha 1 sene olmadı kestireli.ama çok memnunum.çoğunlukla düzleştiriyorum 10 dk alıyor.
bazen öylece bırakıyorum kendisi bir garip haller alıyor :)
bazen de köpükle dalgalandırmaya çalışıyorum.
mutsuz olabilirim diyorsan hemen kısa kestirme yavaş yavaş yap.

Arkası kısa olan modeli bir türlü sevemedim ben de :KK14: Bazılarına çok yakışıyor ama bende olmazmış gibi :KK55: Sanırım yavaş yavaş kısaltmak en iyisi :KK23:

Bende ıki sene önce uzun kıvırcık saçlarımı bob modeli kestirdim hatta çok daha kisalttim. Hayatim boyunca saçlarım hep uzundu bian kısacık sacla karşı karşıya geldim. Kıvırcık saçlarımı mecburen düzlestirdim, ve kendi kivirciklarim bozuldu şekil alamiyodu. Ama herkes kısa saçı çok yakistirdi bende kendime yakistirdim ve sevdim saçlarımı. Kısa saça çok fazla model yapamıyorsunuz ama ben bazen fonluyordum bazen masaliyordum, kısa saçının keyfini çok güzel yasadim. Suan saçlarım yine eski haline yani kıvırcıklasiyo. Kısacası kökü sende olduğu sürece hemen olmasa bile zamanla eski saçlarına yine kavusursun. Kısa saç bir heves ve içinde varsa bu hevesi yasa. Suan o kısa saçlı halimi özlüyorum ve bir gun yine kisaltmayi dusunuyom.

Benim saçlarım çabuk uzar, farketmem bile. Eskiden saçlarımla çok uğraşırdım her gün ya sarardım ya eski çağlardaki Avrupa kadınları gibi bukle bukle yapardım ya sahte rasta yapardım ya düzleştirirdim vs ama şimdi hem ygs lys stresi hem de okul stresi üst üste geldi dün akşam o kadar bunaldım ki kendim kesmeyi düşündüm :KK53: Şimdi kısa kestirirsem de daha fazla uğraşmak zorunda kalırsam diye düşünüyorum çünkü saçım bir gün istediğim gibi şekil alırken bir gün hiç almıyor, dengesiz benim gibi :KK52:

Sizin gibi duracağını bilsem koşa koşa giderim kuaföre, emin olamamak çok kötü. Ama çok yakışmış size çok imrendim :KK16:

Canım benim teşekkürler.
Nasıl duracağını önceden kestiremiyorsun işte.Kuaföre gösterdiğin model sende öyle durmayabilir. O yüzden yavaş yavaş kestir dediğim gibi. Sonra pişman olma.

benim saçım uzamaz o açıdan mesela kısa kestirmeye cesaretim yoktur. saçların hızlı uzuyorsa kestir derim

bende böyle kestirmek istiyorum ama henüz cesaret edemedim. benimde saçlarım belime kadar ince ve düz. kabardığı için korkuyorum kısa olunca daha kötü durur diye. saçlarımı düzleştirmeyide sevmiyorum. bende ne yapacağımı bilmiyorum :26:

bence kısa kestirmek istiyorsan önce omuzlarına kadar getir hemen kulak hızasına kestırme..

sana yakısıp yakısmadıgını görürsün..

ama ben bu saç modelıne bayılıyorum kabarsa bile güzel duruyor saclar bakımlı modern duruyor şekil vermeside kolay hem

$sac1210.jpg $sac1210.jpg

Ben de belime kadar saclarimi kestirmistim kabardi igrenc oldu 6 aydir uzadi sirtima kadar. Tabi usanmadim yine kestirecegim resimlerdeki gibi.Anlik bir cesaret gereken tek sey :) Herkes cok yakismis demisti o da etkili oldu tabi

X