Kısırlaştırılmış Kedi

Kedinin annesi

Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2017
3
2
35
ACİL CEVAP !!!!! :KK43:((

Merhabalar;
Kedim 1 ay önce Doğum yaptı ve Doğum esnasında çocukları öldü. Doğumun hemen ardından kedimi kısırlaştırdım. Ve barınağa gidip 5 adet sahipsiz yavru kedi aldım. Kedim yavruları 3-4 hafta kadar besledi. Tüm yavrular büyüdü ve yaş mamaya geçti. İçlerinden en küçük olanının hala anne sütüne ihtiyacı var. Kısırlaştırdığım kedim daha ne kadar yavru kediye süt verebilir?

Hızlıca cevap verebilirseniz çok mutlu olurum.:KK43:

ACİL CEVAP !!!!! :KK43:((

Merhabalar;
Kedim 1 ay önce Doğum yaptı ve Doğum esnasında çocukları öldü. Doğumun hemen ardından kedimi kısırlaştırdım. Ve barınağa gidip 5 adet sahipsiz yavru kedi aldım. Kedim yavruları 3-4 hafta kadar besledi. Tüm yavrular büyüdü ve yaş mamaya geçti. İçlerinden en küçük olanının hala anne sütüne ihtiyacı var. Kısırlaştırdığım kedim daha ne kadar yavru kediye süt verebilir?

Hızlıca cevap verebilirseniz çok mutlu olurum.:KK43:
Yavru kediler kaç haftalık oldular? Bebek kediler 2 aylık olana kadar anne sütü almalı, kedinizin sütü azaldıysa süt ihtiyacı olan bebeğe veterinerden yavru kedi sütü ve kedi biberonu alıp kendiniz beslemelisiniz.

Evet 2-3 satte bir biberonla kedi sütü tozuyla besliyoruz. Anne kediden süt gelmediğini farkettik artık :KK43: Teşekkür ederim
Rica ederim, tuvaletini kendi yapabiliyor değil mi? Kediöve köpek yavrularında çoğunlukla bir yavru diğerlerinden daha narin olur, baskın karakterli kardeşler daha iyi beslenip palazlanırken narin olan zayıf çelimsiz kalır, beslenem sorunu dışında kardeşleri veya anne kedi tarafından dışlanma vb sorun yok değil mi?

Yok çok şükür. ama annenin sütü bittiği için kendi evime geri aldım. Anne süt anne idi ve evde 1'i hasta toplam 4 kardeş vardı. Dolayısıyla kendi evime aldım yavruyumu. Ancak işe geldiğimden ve yavrunun 2-3 saatte 1 beslenmesi gerektiğinden sağolsun çok tatlı bir hanım var o bakmayı kabul etti ona verdim geçici olarak çocuğumu. 2 aylık olduğunda, yani 1 ay sonra geri alacağım. Şimdilik ziyarete gidip seveceğim yavrumu.

X