Bir öneri lütfen :( Evimde 15 kedi var hepsi sokaktan gelme...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sevgili mune, kisinin sahte hesaplarla yazdigini dusunuyorum kendisini incelerseniz sevinirim, tesekkurler...
Desteklerin için çok teşekkür ederim .
Bazı insanlar onlar gibi değil olmayınca seni deli ilan ederler .
Ama neyin normal olduğunu kimse bilemez :))
Koku sorunu dışında hiçbir problemimiz yoktu zaten dayanılmaz boyutta olsaydı iki apt. Da bir sorun muhakkak çıkardı.
Ben hayatım boyunca bu şekilde yaşamaya devam edeceğim.
Hiçbir şeyin eksikliğini tamamlamaya da çalışmıyorum çünkü ben hayata bu kadar dramatik bakmıyorum .
Bana ihtiyacı olan her hayvana elimi uzatmaya devam edeceğim .
Bunu bireysel olarak yapıyorum kimsenin desteği olmadan ve memnunum hayatımdan .
Ve inanıyorum bir gün müstakil bir evim olacak
Ve 283483473737 kedimle mutlu mesut sonsuza kadar yaşayacağım sjssjsjdhf
Bu masal da böyle bitecek :)))

engeli olmayan kedileri barınağa teslim etmelisiniz bence, şartları kötüyse bahçenizde de bakabilirsiniz. 15 kediye evde bakmak imkansız
Fikriniz çok kötü .
Siz dogurdugunuzda ben size bu çocuğu yurda ver dememle aynı şey..
Bunu size uzun uzun anlatamam.
Ben bakıyorum
Sizin gibi düşünen hiç kimseden de yorum istemiyorum
Saygı duyup uzatmazsaniz sevinirim

Yani şimdi 15 kediyi bir daireye doldurunca onlara iyilik mi yapmış oluyorsunuz, ya da kedi apartmanı mi nedir hepsini ona tikistirinca kediler mutlu mu olacak ? Kediler özgür hayvanlardir onlara şu an eziyet ediyorsunuz. Benim de kedilerin var bahçede sokakta besledigim yanlış anlaşılmasın seviyorum hayvanları ama bu şekilde olmaz.aklima tlc deki çöp evler geldi tedavi olun bence. Ve kokmamasi imkansız. Bahçeye toprağa pisleyen kediler oluyor o bile kokuyor hemen alıp atıyorum 15 kedinin kakasi kapalı alanda, balkonda nasıl kokmayacak ?
Sizden daha mutlu olduklarına yemin edebilirim ama ispatlayamam :)))
Hiçbiri tikis tikis degil ,,koşup ziplayacak kadar alanları var merak etmeyin ,
Ben bu evi KEDİLERİM rahat etsin diye aldım ..
Ve onların rahat ve sağlıklı olmaları benim için çok önemli merak etmeyin ..
Hayatinizda neye bu kadar özverili davrandiniz bilemiyorum ,eğer davrandiysaniz onunla kiyaslarsiniz :KK66:

Balkonda değildir ya
15 kedi balkonda ne yapacaklar?
Hiç kıpırdamasalar bile kuyrukları birbirine değer 🤦‍♀️
40 M2 balkonumun on yüzü ve L şeklinde de ayrıca uzantısı var .
Hiçbiri birbirine değmiyor merak etmeyin .
Hepsinin cama yapışan ve dışarıyi rahatça görebilecekleri yatakları mevcut.
L kisminda da sadece tuvaletleri var .
Neler hayal ettiğinizi anlayamiyorum
Bu evi ben onlar rahat etsin diye aldım

Her canlının yaşaması için uygun bir alan büyüklüğü vardır. Mesela japon balıklarını bile belli bir büyüklükte akvaryuma koymazsanız strese girip ölürler. Nasıl ki 1 odalı evde 5 kişi yaşamak herkes için mutsuzluk sebebi ve konforsuz ise 15 kedi nispeten küçük ve kapalı bir ortamda olmaz.
Sanırım en alt katta olduğunuz için kedi zıplaması koşması gibi sesler komşuları rahatsız etmez. Ama sürekli miyavlama varsa sesten rahatsız olabilme ihtimallerini göz ardı etmemelisiniz. Bence asıl mesele kokudur. Belli bir dönem 1, bir süre de 2 kediye baktım. Çok iyi içerikli bir mama ve iyi bir kum kullanmıyorsanız, ayrıca kumlarını sabah akşam temizlemiyorsanız üzgünüm arkadaşlar kokuyor. Koktuğunu iyi havalandırılmayan bir odanıza kedi tuvaletini koyarak test edebilirsiniz. Kokması normal de zaten tuvalet bu.
Sizin de 15 kediye elinizden geldiğince iyi şartlarda baktığınızı düşünüyorum ama hepsini doyurabilmek için kilosu 60-70 tl olan mamadan ziyade daha uygun fiyatlı olanları aldığınızı varsayıyorum. Keza kum da öyle.
Bir de tüy sorunu vardır, bilmiyorum nasıl baş ediyorsunuz. Evet kötü durumdaki hayvanlara yardımcı olmak, sahip çıkmak erdemli bir davranış ama bu sizin hayatınızı ne kadar ve ne yönde etkiliyor bence gözden geçirmelisiniz. Çok fazla zaman, emek ve para harcadığınızı tahmin ediyorum.
15 kedimin hepsi Hills ile besleniyor .
Bu doğduklarından itibaren bu şekilde .
1 kez bile daha aşağıda bir mama yemediler .
Aylık 250 lt yani 25 *10 lt lik kum kullaniyorum.
Dyson supurgem var tüy sorununun çoğunu onunla çözdük .
Ayrıca bir robot supurgem de var .
Balkonum 40 M2 ayrıca bir l uzantısı var .
Bir zamanlar sizin eşinizle yaşadığınız ev sanıyorum yine bu M2 lerden biriydi doğru hatırlıyorsam .
Hepsi asılı ve veteriner takipli olan kediler .
Bir gün ziyaret etmek isterseniz özelden numaramı verebilirim
İyi günler

Evet bir çoğu yüce gönüllü bir kısmı da yapamadıkları şeyleri hayal etmekte zorlanip aklı sıra dalga geçen hanımlar..
O kadar çok yorum var ki dikkatimi çeken bir kaç tanesine yorum yaptım ama başa çıkılacak gibi değil maalesef .
Toplu bir yanıt olması için son yazımı paylaşıyorum .
15 kedi bakmak benim sadece onlara yardım etme isteğimden kaynaklanan bir durum.
Eski evimde bahçeye alıştırmak gibi bir şey söz konusu değildi çünkü bahçe yoktu ?!?! Kapıdan çıktigin gibi caddeye adım atıyorsun bu sebeptendir ki zaten 1.5 yılda benim yoldan topladığım 12 kedi ölüsü vardı ...
Yaşadığım yer çok hayvansever bir memleket değil ki öyle olsa bile barınağa bırakmazdim ..Barınak meselesi benim için fikir bile değil .
Balkonum 40 M2 soranlar için söyleyeyim
Ayrıca bir L uzantısı var ki orada da kumları duruyor .
Hepsinin ayrı yatağı var .
Ve ben hepsi ile tek tek ilgileniyorum
O kadar kedi ile veterinere gitmek çok zor olduğu için veteriner abileri eve geliyor .
Bireysel olarak yardım ediyorum ,kimseden yardım almıyorum bu da ayrı bir soru idi cevaplamış olayım .
Sokakta da her gün baktıgim 40+ kedi var.
Geliş saatimi bilirler .
Ve her gün beklerler.
Psikolojimin burada aşina olduğumuz kayınvalideyi , görümceyi ,eltiyi , komşuyu ,kocayı kafaya takan bir çok kadından çok daha iyi olduğunun düşüncesindeyim :)))
Ve son bir şey kudra ya dediğim gibi
Siz bir şeyi yapamıyorsunuz ya da en kötü şekilde yapıyorsunuz diye bu işin dünyada yapılmadıgini düşünmeniz kendi vizyonsuzlugunuz üzgünum .
Cogunuza göre imkansız olan şeyi hahejsdjdjsj diye baktığıniz deli ya 15 kediye bakiyor dediğiniz şeyi yapıyorum evet :)
Burada fikir beklemek benim hatamdi
Kabul ediyorum :)
Mune Mune üyeliği iptal eder misin rica etsem
Teşekkürler

Ha bu arada madem ki çoğunuz hayvansever olduğunuzu iddia ediyorsunuz ,nakil işlemlerini ben yapacağım ,masrafları ben ödeyeceğim , birer tane sahiplenin ha :)))
Üyeliğimi iptal ettiriyorum ancak 3nity 3nity da özel adreslerim mevcut .
Varsa kendine güvenen babayiğit ,koca yurekli arkadaş
Benim kedilerimden sahiplenebilir ..
Bu kedileri vereceğim anlamına gelmiyor elbette ufak bir test :))
Ben yaptığım şeyle gurur da duymuyorum ama lütfen herkes kendi kapasitesi kadar yorum yaptığıni kabul etsin .
Hepinize iyi günler diliyorum
Bol kaynanali ,bol müge anlı li günler

Kudra ben de seni severim de .
Kedilerimi kollarını ,bacaklarını kirmisim da bir balkona kitlemisim izlenimi nereden uyandı onu anlamadım .
Benim balkonum cam balkon ve 40 M2 .
Bana bağımlı 3 kedim zaten evin içinde geri kaldı 12 kedi .
Hepsinin yatağı ayrı ,tuvaletleri mevcut.
Ben hepsi ile günlük ilgileniyorum .
Burada bir çocuğun kıçını zor toparlayıp bundan yuksunen kadınlar beni anlamayabilir .
Ama eğer ben böyle olmasaydim en büyügu 3.5 yaşında ve çoğu tekir olan 15 kediye bakamazdim.
Sizin bir şeyi beceremiyor ya da yapamıyor oluşunuz bunun dünyada imkansiz olduğunu göstermiyor .
Yapabilenler var demek ki ..
Akli dengemde de hiçbir problem yok .
Ben merhametli davrandım hep de böyle olacak hayvanlara karşı .
Çok ciddi maddi rakamlar da ödüyorum
Çoğu insanın ev gecindirdigi paraya ben hayvan bakıyorum ve gayet memnunum.
Tek sorun vardı koku ..
Onu da çözdük .
15 kedi çocuğum ve biz yaşamaya devam edeceğiz ..
Sevgilerle
Okuduğum kadarıyla banlı olduğun süreçte çoğumuzu tek tek inceleyip nasıl çirkinleşirim diye düşünmüşsün, tahmin etmiştim. Yazılanlara sinirlenmen normal, ancak bel altı vurman hoş olmamış.

Evet british oğlum var. Çocukluğumdan beri sahiplendiğim bir çok tekir gibi onu da sahiplendim. Cins kedi diye seçip almadım evime. Kedi almayı düşünmediğim bir zamanda yuvaya ihtiyacı vardı, kilometrelerce yol gidip alıp geldim. Buradan vuramazsın beni.

Ve evet benim tek bir kediye bakma kapasitem var. Geçici yuva bile olamam çünkü evim müsait değil. Ne zamanım, ne bütçem, ne enerjim, ne yaşam şeklim birden fazla kediye layıkıyla bakabilecek durumda değil. Bunun adı beceriksizlikse beceriksizimdir. Ama bence aklı selimlik. O yüzden son mesajına sahiplendirme talebi de benim değerlendirebileceğim bir şey değil. Owl’a sor bence, canhıraş savunuyordu evde onlarca kedi olmasını. Yarı yarıya paylaşırsınız 😉

Okuduğum kadarıyla banlı olduğun süreçte çoğumuzu tek tek inceleyip nasıl çirkinleşirim diye düşünmüşsün, tahmin etmiştim. Yazılanlara sinirlenmen normal, ancak bel altı vurman hoş olmamış.

Evet british oğlum var. Çocukluğumdan beri sahiplendiğim bir çok tekir gibi onu da sahiplendim. Cins kedi diye seçip almadım evime. Kedi almayı düşünmediğim bir zamanda yuvaya ihtiyacı vardı, kilometrelerce yol gidip alıp geldim. Buradan vuramazsın beni.

Ve evet benim tek bir kediye bakma kapasitem var. Geçici yuva bile olamam çünkü evim müsait değil. Ne zamanım, ne bütçem, ne enerjim, ne yaşam şeklim birden fazla kediye layıkıyla bakabilecek durumda değil. Bunun adı beceriksizlikse beceriksizimdir. Ama bence aklı selimlik. O yüzden son mesajına sahiplendirme talebi de benim değerlendirebileceğim bir şey değil. Owl’a sor bence, canhıraş savunuyordu evde onlarca kedi olmasını. Yarı yarıya paylaşırsınız 😉
İnan bana hiç cirkinlesmedim
Sizin alttan alta o ne yeaaaa 15 kedi ihihihi tavirlariniza çok ince davrandigimi düşünüyorum .
Banim ayın 1 inde açıldı
Ben şimdi cevap vermek istedim .
Evet sen yapamazsın ama ben yaptım
Bunun için de psikolojik sorunlu mu olmam gerekiyor .
Yardımımi ne kadar yapacağım beni ilgilendirir
Ayrıca ben bu kadar kediyi ne yapacağım ,hadi sahiplendireyim demedim en başında
Ben bu kadar kediye insanların da rahatsız olmayacağı nasıl bir çözüm sağlarım oldu.
Şu an ne ben ,ne kedilerim ne de apt . Sakinleri rahatsız değil .
Sorun yok .

Mune hanım siteye giriyorum çıkıyorum bakıyorum hala bana yazıyor😅ceza almışım haberim yok sahte hesaplarım varmış haberim yok. İlk vukuatım da değilmiş. Ne vukuatlarım varmış benim haberim yok. Bu üyeyi ilk kez bu konuda gördüm. Amacını yeminle anlayamadım mune hanım. Daha neler göreceğim bu sitede nelere şaşıracağım bilmiyorum😀
Sahte hesabınla bana hiç yorum yaptın mı, itiraf et😃

Okuduğum kadarıyla çözüm bulmuşsunuz. Adınıza sevindim 👍
Teşekkür ederim
Ama masallah ne psikolojik sorunluluğum kalmış
Ne eksikliğim
Ne evimin pis oluşu
Ne leş gibi kokuyor oluşu ( hayal güçlerine hayranım !)
Sorsan herkes hayvansever
Sorsan herkesin kalbi minnoş
Her neyse gerçekten buraya çok takılmamak gerekiyormuş
Her şey belli çünkü .

Son düzenleme:
Teşekkür ederim
Ama massallah ne psikolojik sorunluluğum kalmış
Ne eksikliğim
Ne evimin pis oluşu
Ne leş gibi kokuyor oluşu ( hayal güçlerine hayranım !)
Sorsan herkes hayvansever
Sorsan herkesin kalbi minnoş
Her neyse gerçekten buraya çok takılmamak gerekiyormuş
Her şey belli çünkü .

Üyeliğinizi iptal ettirmeyin, farklı ve çatlak sesler hep çıkacaktır. Benim de dört kedim var aynı sorularla ben de karşılaşıyorum evde hapis diyorlar falan. Ben de barınakta ya da sokakta ölüp gideceğine evde hapis kalsın diyorum. Ki gerçekten de öyle…..

Üyeliğinizi iptal ettirmeyin, farklı ve çatlak sesler hep çıkacaktır. Benim de dört kedim var aynı sorularla ben de karşılaşıyorum evde hapis diyorlar falan. Ben de barınakta ya da sokakta ölüp gideceğine evde hapis kalsın diyorum. Ki gerçekten de öyle…..
Teşekkür ederim vive .
Ama mutsuz olduğum yerde durmama,istemediğim bir şeyi yapmama gibi bir karar aldım bir kaç yıl önce inan bana çok rahatlatıcı ..
Sana bir şey katamayan , üstüne bir şey koyamayanlarla ,seni geliştirmeyenlerle birlikte aynı gemide olmak kadar sıkıcı bir şey yok .
Burada da bunu anladım .
Belli yani sınır .
Onun üstüne cikamadiklari için de kızmıyorum aslında
Ama ben hayvan besliyorum diye benim yolumun yarısını bile gidemeyecek ,yükümun çeyreğini sirtlanamayacak insanlarin da komik psikolojik analiz yapmasına izin veremem .
Hani senin hayatın demiş biri
Haklı ..
Üç yıldır eşimle aynı anda tatil yapamadık çünkü bir kişinin evde kalmasi gerekiyordu böyle eleştiriler guzel
Ama kendi imkanları ve zekası ve yeteneği ile kıyaslayıp bir de olmayan mizah yeteneği ile dalga geçmeye kalkarsa biri orada maalesef susamiyorum ..
O yüzden çeker giderim en iyisi :)

İnan bana hiç cirkinlesmedim
Sizin alttan alta o ne yeaaaa 15 kedi ihihihi tavirlariniza çok ince davrandigimi düşünüyorum .
Banim ayın 1 inde açıldı
Ben şimdi cevap vermek istedim .
Evet sen yapamazsın ama ben yaptım
Bunun için de psikolojik sorunlu mu olmam gerekiyor .
Yardımımi ne kadar yapacağım beni ilgilendirir
Ayrıca ben bu kadar kediyi ne yapacağım ,hadi sahiplendireyim demedim en başında
Ben bu kadar kediye insanların da rahatsız olmayacağı nasıl bir çözüm sağlarım oldu.
Şu an ne ben ,ne kedilerim ne de apt . Sakinleri rahatsız değil .
Sorun yok .
Hayırlısı 🤷🏻‍♀️

Çok yazılmış, küçük bir kısmını okuyabildim. Sonra vazgeçtim. Çünkü insanlar asla sahip olmadıkları hayatlar hakkında boş atıp tutmak konusunda genelde ustalardır. Çocuğu olmayan çocuk terbiyesi konusunda kendisini usta sanır. Hayatında bir defa hastaneye giren doktorların hayatını ohhh keyfe bak bi de beş karış surat der. O yğzden size söylenen bir kaç yorumu görünce çok da okumaya değer görmedim. Benim de evde 11 kedim var. Senelerce barınak gönüllüsü olarak çalıştım. Barınağa gelip eöntgen olmadığı için bacakları kırık hakde sabaha kadar inleyen kedi, köpek görmüşler mi, o çaresizliği bir sn çekmişler mi acaba? Tecavüze uğrayan hamile bir golden can çekişe çekişe öldü kucağımda bundan 10 sene önce. Şimdi “çocuklara tecavüz ediyorlar” diye şaşıran bir zihniyet var. Adam evindeki köpekle başlayıp ilerletiyor işte. Adli tıp raporları da aynısınj söylüyor ama herkesin derdi evdeki kedi, köpek sayısı. Bu evlerde neden bu kadar kedi var demezler. Çünkü hayatı sokakta görüp, iyilik yapar gibi elindeki 2 tane bisküviyi kediye verince tüm günahları affoluyor sanan insanlarla çevriliyiz. Yüzlerce kediyi ve köpeği sahiplendirdim. Bu 11 tanenin tamamı hasta,kör, tek bacaklı. İsteyen olmadı hiç. Barınakları beş yıldızlı sananlara söylüyorum: bir kör kedinin bir barınakta yaşam süresi 1 sene bile değil. Sağlık sorunu olmayan bir kedinin bizim ülkemizde sokakta yaşama süresi ortalama 2-3 sene. O da şanslıysa. Marmaris’te yaşıyorum. Yangınlarda kurtarıp kliniklerde tedavisini yaptırdığımız yüzlerce hayvan oldu. Çoğu insan artık yangınları hayırlamıyor bile ama mesela Bir tanesinin tedavisi yeni bitti daha. Patileri hala hassas. Ne yapacaktık bu çocuğu? Aldım eve getirdim. O kadar ilan açıldı. Bir Allah’ın kulu da geçici bakayım demedi. Ancak atar tutarlar, vah vah tüh tüh derler. Ha ama eve o kadar hayvan alıyorsan bazı şeyler var dikkat etmek gereken. 1- kesinlikle iyi mama vermek, orta standart mama koku yapar dışkıda ve deride. 2- temizliklerini, tüylerini düzenli bakımdan geçirmek 3- kum kapları konusu. 11 kedi- 4 kum kabı var çeşitli odalarda ve kapalı balkonda. Her gün temizleyip, temizlik sonrası içine bir avuç karbonat serpiyorum. Ertesi güne kadar kötü kokmasını engeller. Veya pet love markasının beyaz sabun spreyi var. O da kuma kullanılıyor. Kokuyu engeller. Kum kaplarını ayda 1 sirkeyle yıkıyorum. 4- bulundukları tüm ortamı her gün süpürmek şart. Kıl tüy vs. Bu yüzden dyson v8 animal plus kablosuz kullanıyorum. Tavsiye ederim. Ve 2 güne bir mutlaka evi süpürme sonrası viledalarım. Suya evcil hayvanlı evlere özel üretilen enzimli yüzey temizleyici kullanıyorum. Koku vs bırakmıyor. 5- hava nemlendirici ve temizleyici var evde tüm odalarda. İçine çeşit çeşit koku da eklenebiliyor. Evi onunla kokulndırıyorum. Bir Allah’ın kulu da demedi bugüne dek apartmandan bu evde koku var, vs vs. Hatta ya biz bir kediyle başedemiyoruz, bu ev nasıl böyle temiz, nasıl böyle oluyor diyen komşum var. Evde şu kadar kedi olmazcılara ne? Ev benim. İyi baktıktan, hasta etmedikten sonra kime ne? Bunu söyleyenlerin çoğundan bin kat temiz benim evim. Bi ucundan tutmayan, olayı yaşamayan da bi dursun artık lütfen. İlla bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmasın artık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X