Bir öneri lütfen :( Evimde 15 kedi var hepsi sokaktan gelme...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok yazılmış, küçük bir kısmını okuyabildim. Sonra vazgeçtim. Çünkü insanlar asla sahip olmadıkları hayatlar hakkında boş atıp tutmak konusunda genelde ustalardır. Çocuğu olmayan çocuk terbiyesi konusunda kendisini usta sanır. Hayatında bir defa hastaneye giren doktorların hayatını ohhh keyfe bak bi de beş karış surat der. O yğzden size söylenen bir kaç yorumu görünce çok da okumaya değer görmedim. Benim de evde 11 kedim var. Senelerce barınak gönüllüsü olarak çalıştım. Barınağa gelip eöntgen olmadığı için bacakları kırık hakde sabaha kadar inleyen kedi, köpek görmüşler mi, o çaresizliği bir sn çekmişler mi acaba? Tecavüze uğrayan hamile bir golden can çekişe çekişe öldü kucağımda bundan 10 sene önce. Şimdi “çocuklara tecavüz ediyorlar” diye şaşıran bir zihniyet var. Adam evindeki köpekle başlayıp ilerletiyor işte. Adli tıp raporları da aynısınj söylüyor ama herkesin derdi evdeki kedi, köpek sayısı. Bu evlerde neden bu kadar kedi var demezler. Çünkü hayatı sokakta görüp, iyilik yapar gibi elindeki 2 tane bisküviyi kediye verince tüm günahları affoluyor sanan insanlarla çevriliyiz. Yüzlerce kediyi ve köpeği sahiplendirdim. Bu 11 tanenin tamamı hasta,kör, tek bacaklı. İsteyen olmadı hiç. Barınakları beş yıldızlı sananlara söylüyorum: bir kör kedinin bir barınakta yaşam süresi 1 sene bile değil. Sağlık sorunu olmayan bir kedinin bizim ülkemizde sokakta yaşama süresi ortalama 2-3 sene. O da şanslıysa. Marmaris’te yaşıyorum. Yangınlarda kurtarıp kliniklerde tedavisini yaptırdığımız yüzlerce hayvan oldu. Çoğu insan artık yangınları hayırlamıyor bile ama mesela Bir tanesinin tedavisi yeni bitti daha. Patileri hala hassas. Ne yapacaktık bu çocuğu? Aldım eve getirdim. O kadar ilan açıldı. Bir Allah’ın kulu da geçici bakayım demedi. Ancak atar tutarlar, vah vah tüh tüh derler. Ha ama eve o kadar hayvan alıyorsan bazı şeyler var dikkat etmek gereken. 1- kesinlikle iyi mama vermek, orta standart mama koku yapar dışkıda ve deride. 2- temizliklerini, tüylerini düzenli bakımdan geçirmek 3- kum kapları konusu. 11 kedi- 4 kum kabı var çeşitli odalarda ve kapalı balkonda. Her gün temizleyip, temizlik sonrası içine bir avuç karbonat serpiyorum. Ertesi güne kadar kötü kokmasını engeller. Veya pet love markasının beyaz sabun spreyi var. O da kuma kullanılıyor. Kokuyu engeller. Kum kaplarını ayda 1 sirkeyle yıkıyorum. 4- bulundukları tüm ortamı her gün süpürmek şart. Kıl tüy vs. Bu yüzden dyson v8 animal plus kablosuz kullanıyorum. Tavsiye ederim. Ve 2 güne bir mutlaka evi süpürme sonrası viledalarım. Suya evcil hayvanlı evlere özel üretilen enzimli yüzey temizleyici kullanıyorum. Koku vs bırakmıyor. 5- hava nemlendirici ve temizleyici var evde tüm odalarda. İçine çeşit çeşit koku da eklenebiliyor. Evi onunla kokulndırıyorum. Bir Allah’ın kulu da demedi bugüne dek apartmandan bu evde koku var, vs vs. Hatta ya biz bir kediyle başedemiyoruz, bu ev nasıl böyle temiz, nasıl böyle oluyor diyen komşum var. Evde şu kadar kedi olmazcılara ne? Ev benim. İyi baktıktan, hasta etmedikten sonra kime ne? Bunu söyleyenlerin çoğundan bin kat temiz benim evim. Bi ucundan tutmayan, olayı yaşamayan da bi dursun artık lütfen. İlla bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmasın artık.
Cok teşekkür ederim yazdıklarıniz biraz olsun bir şey anlatır umarım ..
Benim hayvanlarla yaptığım empatinin sosyo ekonomik düzeyi ,eğitim düzeyi yüksek insanlar tarafından bile bazı zamanlarda yahu sen tüm hayvanları kurtaramazsin ,kendi hayatına bak , hadi bunu kurtardin ya diğeri , yok onların doğalarina aykırı, hayır efendim onlar sokakta da yaşar sen hazıra alıştıriyorsun manipülasyonlarina zaman zaman geliyordu .
Ancak daha önce kimse psikolojik olarak hasta olduğum için , efendime söyleyeyim biseylerin eksikliğini hayvanlarla kapattığımi söyleyecek kadar hadsizlesmemisti.
Muhtemelen klavyede olduğu için bu kadar cüretkar davranıyorlar .
Her neyse .
Sizi kutluyorum ben barınakta yapamazsın mesela çünkü o zaman rahatsızlanabilirdim kendimi tanıyorum ,çok fazla icsellestirip dış dünyadan kopabilirdim çok ağır vakalarda .
Ben dayanabildigim ölçülerdeki hayvanlara yardim ettim ,annelik ettim şimdiye kadar.
Bir tane kediyi köyde tüfekle vurmuşlar felç kaldı ,veterinerin yönlendirmesi ile ötenazi yapmak zorunda kaldık ben onun üzüntüsünü haftalarca atamadım üzerimden.
Acaba ötenazi olmasaydı yaşar miydi hala bu düşüncelerle boğuluyorum
Dediklerinizi yapıyorum .
15 kediye 7 tuvaletimiz var,hillsle besleniyorlar .
Düzenli aşıları ve takipleri yapılıyor
Dyson supurgemiz de var
Kumları da her gün temizleniyor aksatılmadan
Gerçekten aksi halde hayat bizim için de zor olurdu .
Çalıştığım için bir şirketle konuştum temizlik için ekstra destek alacagim .
Ve kedilerimi tabii ki bırakmayacağım .

Ben sizi anlıyorum, ülkenin heryerinde başıboş köpekler var artık, sitelerde mahallelerde durmadan kedi parçalıyorlar, köpek nüfusu çok arttı. burdaki bazı üyeler ya bunları bilmiyorlar ya umursamıyorlar kadın bırakın sokağa doğasında yaşasın demiş size, bunu diyen kişi zerre empati beslemiyordur

15 kedinin kumlarını zamanında temizlerseniz koku da yapmaz diye düşünüyorum, komşularınız koku olmadığı halde uyduruyor olabilirler mi? çünkü var böyle komşular. Kimsenin hoşuna gitmez evde 15 kedi bakmak ama mecbur kaldığınız için bunu yapmak zorunda kaldığınızı anlayabiliyorum. Sal sokağa doğal seleksiyon olsun diyen kişiler sizi anlayamaz kimse keyfinden girişmez böyle bişeye

Son düzenleme:
Cok teşekkür ederim yazdıklarıniz biraz olsun bir şey anlatır umarım ..
Benim hayvanlarla yaptığım empatinin sosyo ekonomik düzeyi ,eğitim düzeyi yüksek insanlar tarafından bile bazı zamanlarda yahu sen tüm hayvanları kurtaramazsin ,kendi hayatına bak , hadi bunu kurtardin ya diğeri , yok onların doğalarina aykırı, hayır efendim onlar sokakta da yaşar sen hazıra alıştıriyorsun manipülasyonlarina zaman zaman geliyordu .
Ancak daha önce kimse psikolojik olarak hasta olduğum için , efendime söyleyeyim biseylerin eksikliğini hayvanlarla kapattığımi söyleyecek kadar hadsizlesmemisti.
Muhtemelen klavyede olduğu için bu kadar cüretkar davranıyorlar .
Her neyse .
Sizi kutluyorum ben barınakta yapamazsın mesela çünkü o zaman rahatsızlanabilirdim kendimi tanıyorum ,çok fazla icsellestirip dış dünyadan kopabilirdim çok ağır vakalarda .
Ben dayanabildigim ölçülerdeki hayvanlara yardim ettim ,annelik ettim şimdiye kadar.
Bir tane kediyi köyde tüfekle vurmuşlar felç kaldı ,veterinerin yönlendirmesi ile ötenazi yapmak zorunda kaldık ben onun üzüntüsünü haftalarca atamadım üzerimden.
Acaba ötenazi olmasaydı yaşar miydi hala bu düşüncelerle boğuluyorum
Dediklerinizi yapıyorum .
15 kediye 7 tuvaletimiz var,hillsle besleniyorlar .
Düzenli aşıları ve takipleri yapılıyor
Dyson supurgemiz de var
Kumları da her gün temizleniyor aksatılmadan
Gerçekten aksi halde hayat bizim için de zor olurdu .
Çalıştığım için bir şirketle konuştum temizlik için ekstra destek alacagim .
Ve kedilerimi tabii ki bırakmayacağım .
havalı tüfekle vurmuşlardır kesin. köylülerden nefret ediyorum. veterinerler de veteriner değil katiller. bizim burda vücudunun %85'i yanan kedi vardı, ona da uyutmayı teklif ettiler aldık kediyi çıktık başka veterinere götürdük ve o kedi iyileşti biliyor musunuz? hikayesini anlattığımız linkini de atacağım size, kedimizin adı lokumdu, o ölür ötenazi yapalım dedikleri kediyi iyileşince sahiplendirdik de şimdi yeni evinde çok mutlu

Ben sizi anlıyorum, ülkenin heryerinde başıboş köpekler var artık, sitelerde mahallelerde durmadan kedi parçalıyorlar, köpek nüfusu çok arttı. burdaki bazı üyeler ya bunları bilmiyorlar ya umursamıyorlar kadın bırakın sokağa doğasında yaşasın demiş size, bunu diyen kişi zerre empati beslemiyordur

15 kedinin kumlarını zamanında temizlerseniz koku da yapmaz diye düşünüyorum, komşularınız koku olmadığı halde uyduruyor olabilirler mi? çünkü var böyle komşular. Kimsenin hoşuna gitmez evde 15 kedi bakmak ama mecbur kaldığınız için bunu yapmak zorunda kaldığınızı anlayabiliyorum. Sal sokağa doğal seleksiyon olsun diyen kişiler sizi anlayamaz kimse keyfinden girişmez böyle bişeye

Ben bahçede yaşlı bir kediye bakıyordum bakın bahçe diyorum. Ne dediler biliyor musunuz kakası kokuyormuş! Kedinin kakasını gömdüğünü bile bilmiyorlar o kadar cahiller ama kendi yaptıkları yemeklerin iğrenç kokuları apartmanı dolduruyor. İnsanlardan nefret etme noktasındayım gerçekten.!

Ben bahçede yaşlı bir kediye bakıyordum bakın bahçe diyorum. Ne dediler biliyor musunuz kakası kokuyormuş! Kedinin kakasını gömdüğünü bile bilmiyorlar o kadar cahiller ama kendi yaptıkları yemeklerin iğrenç kokuları apartmanı dolduruyor. İnsanlardan nefret etme noktasındayım gerçekten.!
Az önce köpeğimi kan tahlili için veterinere götürmek için apartmana çıktım. Leş gibi sigara kokuyor. Hani kül tablası koysalar kapıma o kadar kokr. Bu koku üst kattan geliyor. Kapılarını açtıkları an evlerinden, merdivenden çıktıkları an üstlerinden, çöp koyduklarında çöplerinden leş gibi iğrenç sigara kokusu kaplıyor apartmanı. Ama bunlar görünmez. Neden? onlar insan. Şu kadar senede kimliklendirilmiş bir yerel koruma gönüllüsüysem şunu biliyorum, böyle bir şey gördün mü asla alttan almayacaksın. Çıktım bahçeye söylendim. Bu nedir sigaranızı biz çekmek zorunda mıyız diye. Eskiden alttan alırdım. Baktım bir defa 12 senelik hayatında sadece bir defa köpeğim çok hastayken bahçe dışına yetişemeyip 1 fincan kadar olmayan çişini bahçeye yaptı diye car car toplanmışlardı. Şimdi birinin çöpünün suyu mu akmış, sigara mı kokmuş hiç sn beklemiyorum. Bunlar çünkü bu tavırdan anlıyor ve ancak öyle susuyorlar.

kedinin kakasının bırak koku yapmasını ortada olması bile görülmüş şey değil. sevmiyorlar onu bahane ediyorlar. kedi 40 kat toprağa gömmeden bırakmaz kakasını. kaldırımdaki köpek kakasını gösterip bakın kediler yaptı hepsini öldüreceğim diyen adam gördü bu gözler, hayatında bir kedinin tuvaletini yapışını izlemiş mi acaba

o zavallı yaşlı kediyi sahiplendirme şansınız var mı o yaşta bi de bu iftiralarla uğraşıyor zavallı

Teşekkür ederim vive .
Ama mutsuz olduğum yerde durmama,istemediğim bir şeyi yapmama gibi bir karar aldım bir kaç yıl önce inan bana çok rahatlatıcı ..
Sana bir şey katamayan , üstüne bir şey koyamayanlarla ,seni geliştirmeyenlerle birlikte aynı gemide olmak kadar sıkıcı bir şey yok .
Burada da bunu anladım .
Belli yani sınır .
Onun üstüne cikamadiklari için de kızmıyorum aslında
Ama ben hayvan besliyorum diye benim yolumun yarısını bile gidemeyecek ,yükümun çeyreğini sirtlanamayacak insanlarin da komik psikolojik analiz yapmasına izin veremem .
Hani senin hayatın demiş biri
Haklı ..
Üç yıldır eşimle aynı anda tatil yapamadık çünkü bir kişinin evde kalmasi gerekiyordu böyle eleştiriler guzel
Ama kendi imkanları ve zekası ve yeteneği ile kıyaslayıp bir de olmayan mizah yeteneği ile dalga geçmeye kalkarsa biri orada maalesef susamiyorum ..
O yüzden çeker giderim en iyisi :)
AY NOLUR GİTME YAA

kedinin kakasının bırak koku yapmasını ortada olması bile görülmüş şey değil. sevmiyorlar onu bahane ediyorlar. kedi 40 kat toprağa gömmeden bırakmaz kakasını. kaldırımdaki köpek kakasını gösterip bakın kediler yaptı hepsini öldüreceğim diyen adam gördü bu gözler, hayatında bir kedinin tuvaletini yapışını izlemiş mi acaba

o zavallı yaşlı kediyi sahiplendirme şansınız var mı o yaşta bi de bu iftiralarla uğraşıyor zavallı
Ya her hayvan sahibi de normal değil tabii bu arada. Geçenlerde her gün yaptığım gibi sokak kedilerini besledim çok kullanılmayan bir kaldırımda. Çok kullanılmıyor çünkü begonviller kaldırımın yarısına kadar kaplamış durumda. Neyse, Kediler mama yiyorlar. Bir kadın, yanında bir adam ve köpekleri kedileri göre göre illa o kaldırımdan yürüyorlar. Köpek kedileri görüp heyecan yapıyor. Yemek yiyen kediler kaçışıyor. Birinin yavruları var vs. Arkalarından dedim ki “kediler yemek yiyor o tarafta. Karşı kaldırıma geçseniz, burda yavruları olan bir kedimiz var. Tehlike görürse saldırır köpeğinize” Bu arada karşı kaldırımda ne kedi var, ne begonvil. Tertemiz yürümelik kaldırım. Kadın ne dedi “o tarafta çok kedi kakası var, yürünmüyor” bana geldiler tabii. Resmen köpek kedilerle oynasın diye yapıyorlar. “1- kediler asfalta kaka yapmaz. Bunlar da bizim site bahçesine veya otel bahçesine yapıyorlar. 2- o gördüğünüz kakalar kediye değil, gece şehre inen yaban domuzlarına ve sizin gibi köpeklerinin kakasını yoldan alma zahmetine bile girmeyen kendisini akıl verilmiş canlı sananların köpeklerine ait. Az önce kaldırımın sonuna köpeğiniz kaka yaptı. Durup beklediniz ve yolunuza devam ettiniz. Umarım yürüyecek kaldırım bulamazsınız.” dedim. İnkar etti. Ben sizi belediyeye çevreyi kirletmekten şikayet edicem. Sitemizin kameraları kesinlikle çekmiştir. Şimdi girip bakıcam dedim. Bi sinir geldi aldı kakayı attı çöpe. Gerizekalı mı yok, o kadar çoklarki!

Evcil kediler neden bahçeye çıkıp dolassinlar ben de bu öneriyi anlamadım.
Nerede görülmüş ev kedilerinin arada bir ben çıkıyorum akşam gelirim demesi ???
Benim balkonum 40 M2
Çoğunuzun evinin salonundan daha büyük ..
Hepsinin ayrı yatakları var .
Hepsinin zamanında aşıları ve bakımları periyodik olarak yapılıyor ..
Bu hayvanlara bakmak bir çocuğa bakmakla eş değer benim için .
Nasıl baktigimi nereden biliyorsunuz da böyle yorumlar yapabiliyorsunuz .
Siz bir hayvan için cabaladiniz mi bugüne kadar ??
tamm tamam en kedi sever sensin.
kedilerin anasisin.
sen olmasan kedilerin nesli tukenir.
senden baska kimse senin kadar kedisever olamaz.

Ya her hayvan sahibi de normal değil tabii bu arada. Geçenlerde her gün yaptığım gibi sokak kedilerini besledim çok kullanılmayan bir kaldırımda. Çok kullanılmıyor çünkü begonviller kaldırımın yarısına kadar kaplamış durumda. Neyse, Kediler mama yiyorlar. Bir kadın, yanında bir adam ve köpekleri kedileri göre göre illa o kaldırımdan yürüyorlar. Köpek kedileri görüp heyecan yapıyor. Yemek yiyen kediler kaçışıyor. Birinin yavruları var vs. Arkalarından dedim ki “kediler yemek yiyor o tarafta. Karşı kaldırıma geçseniz, burda yavruları olan bir kedimiz var. Tehlike görürse saldırır köpeğinize” Bu arada karşı kaldırımda ne kedi var, ne begonvil. Tertemiz yürümelik kaldırım. Kadın ne dedi “o tarafta çok kedi kakası var, yürünmüyor” bana geldiler tabii. Resmen köpek kedilerle oynasın diye yapıyorlar. “1- kediler asfalta kaka yapmaz. Bunlar da bizim site bahçesine veya otel bahçesine yapıyorlar. 2- o gördüğünüz kakalar kediye değil, gece şehre inen yaban domuzlarına ve sizin gibi köpeklerinin kakasını yoldan alma zahmetine bile girmeyen kendisini akıl verilmiş canlı sananların köpeklerine ait. Az önce kaldırımın sonuna köpeğiniz kaka yaptı. Durup beklediniz ve yolunuza devam ettiniz. Umarım yürüyecek kaldırım bulamazsınız.” dedim. İnkar etti. Ben sizi belediyeye çevreyi kirletmekten şikayet edicem. Sitemizin kameraları kesinlikle çekmiştir. Şimdi girip bakıcam dedim. Bi sinir geldi aldı kakayı attı çöpe. Gerizekalı mı yok, o kadar çoklarki!
.

Son düzenleme:
Sen soruma cevap versene :)
Nerede görülmüş ev kedilerinin ben bir hava alıp gelicem siz takılın dediigi
Bazen komutlara uyan kedilerimin ve sokaktaki köpeklerin zekasına hayran kalıyorum senin gibileri görünce :)
İyi ki varlar
uslubunuzdan kendi zeka seviyenizi belli ettiginizden dolayi sizinle tartismayacagim.
siz bahcede dolasan ev kedisi gordugunuzde uzayli gormus zekiye gibi bakabilirsiniz.
ben cok gordum sasirilacak birsey yok.

Apartmanda ki komşularınıza da yazık... Düşünuyorum da surekli koku, pislik, ses.... Yok maalesef akıl alacak gibi değil.

Ona çok iyi bakan bir dükkan var şimdi korunaklı yerdeler diğer arkadsşlarıyla. Ben de yaş mama alıp veriyorum destek olmak için. Benim niyetim bahçede bakmaktı ama komşular öküz, komşular odun! 😡

uslubunuzdan kendi zeka seviyenizi belli ettiginizden dolayi sizinle tartismayacagim.
siz bahcede dolasan ev kedisi gordugunuzde uzayli gormus zekiye gibi bakabilirsiniz.
ben cok gordum sasirilacak birsey yok.
geçen twitter'da bir kadın ağlıyordu bahçeye çıkıp gelen kedimi köpek parçalamış diye o kadına 60 bin kişi ne dedi biliyor musunuz? "kedinizin bahçede ne işi vardı"

Asla bir kediniz olmadığına kalıbımı basarım. Konu sahibi tehlikelerden haberdar sizse onunla dalga geçiyorsunuz

Apartmanda ki komşularınıza da yazık... Düşünuyorum da surekli koku, pislik, ses.... Yok maalesef akıl alacak gibi değil.
10 kedisi olan bir komşumuz var hiç de evinde koku pislik vs. yok. Herkes de çok sever kudret ablamızı. hepimizin ablasıdır o. evinde birsürü kedisi olan insan çok var. kimse istemez 12 kedisi olsun ama konu sahibi mecbur kalmış belli ki, neden mecbur kaldığını bana özelden söyledi. sizin üslübunuzu çok kaba buldum, tanımadığınız bir insana pis diye saldırmak neden? neyin hırsı bu?

Son düzenleme:
geçen twitter'da bir kadın ağlıyordu bahçeye çıkıp gelen kedimi köpek parçalamış diye o kadına 60 bin kişi ne dedi biliyor musunuz? "kedinizin bahçede ne işi vardı"

Asla bir kediniz olmadığına kalıbımı basarım. Konu sahibi tehlikelerden haberdar sizse onunla dalga geçiyorsunuz
ben kedileri bahceye tek basina birakin mi dedim?
kedileri balkona doldurup bir metre uzaktaki bahceye bile girip cikamamalari tuhaf geldi sadece.
10 sene yasasalar o balkondan cikmamalari normal mi kedi bakan olarak siz soyleyin oyleyse.
yaninda kedisini gezdiren dolastiran kimseyi gormediniz mi gercekten.
yuruyuse gittigim ormanda evcil tavsanini gezdiren bile var.
ayrica evimde kedi bakiyorum demedim hic bir zaman zaten.
ama sokagimda da bahceli evimde de bir cok kediyi besliyorum ve olduklari yerlerde gayet mutlu yasiyorlar.
kimseyle dalga gectigimi de hatirlamiyorum yorum yazan herkesi "siz" basliginda toplayip bana mâl edemezsiniz.
tartismak istemiyorum beni alintilamayin.

Sokak kedisine bir kopek saldirsada ayni ev kedisi bahceye ciktiginda saldiriya ugrasada ayni.( ha sokaktan korkan kediyi atarsan ayri) Ne yani bu ev kedisi kopek saldirisina ugrayinca sahip mi suclu oluyor. Buyuk kedim ev kedisi ama bahceyede cikiyor cunku camlarimiz kapilarimiz surekli acik yazin. Tum mahalle taniyor zaten yavruyken bizim sokaktan aldik sokagida taniyor. Kopekler kedime saldirsa 60bin kisi gelip ev kedisi sokakta ne ariyor dese hepsinin agzini tek tek yirtarim. Ikiside hayvan dogalari geregini yapiyorlar, birisi disari cikmak istiyor digeri ona saldirmak istiyor malesef boyle. Konu sahibinin ev kedilerinin disari ciktigi nerde gorulmus ben bi cikip hava aliyim mi diyor gbi yorumlarada guldum gectim inanir misiniz benimki aynen oyle yapiyor cama gidip miyavliyor aciyorum 15 dka geliyor geri kafasina gore takiliyor bahcede. yani siz gormediniz diye yok saniyorsunuz ama var yani çok uçuk bir sey degil. Sanki hemstirda bunlar sokaga cikamaz asla abartmayin yani.

ben kedileri bahceye tek basina birakin mi dedim?
kedileri balkona doldurup bir metre uzaktaki bahceye bile girip cikamamalari tuhaf geldi sadece.
10 sene yasasalar o balkondan cikmamalari normal mi kedi bakan olarak siz soyleyin oyleyse.
yaninda kedisini gezdiren dolastiran kimseyi gormediniz mi gercekten.
yuruyuse gittigim ormanda evcil tavsanini gezdiren bile var.
ayrica evimde kedi bakiyorum demedim hic bir zaman zaten.
ama sokagimda da bahceli evimde de bir cok kediyi besliyorum ve olduklari yerlerde gayet mutlu yasiyorlar.
kimseyle dalga gectigimi de hatirlamiyorum yorum yazan herkesi "siz" basliginda toplayip bana mâl edemezsiniz.
tartismak istemiyorum beni alintilamayin.
sizin bahçeniz kedilerin güvende olduğu bir bahçe olabilir ama hanfendinin bahçesi değil bizim bahçemiz de değil mesela, köpek sürüsü geliyor gece. Benim tek kedim var sadece ama hanfendinin yaşadığı duruma birebir şahit olduğum için olayın nasıl geliştiğini anlayabiliyorum, bizim binada kudret abla yapmak zorunda kaldı aynısını. bahçeye gündüzleri bırakma işini unutun bi kere bahçesi güvenli olsa evine almazdı baştan

belki dediğiniz gibi gündüzleri kedi gezdirme tasmasıyla bahçede gezdirebilir onları ama 2'şer 2'şer çıkarabilir ve başlarından ayrılamaz. kendi kedimden örnek vereyim benim kedim sokaktan gelme olmasına rağmen hiç dışarı çıkma merakı yok, dış kapıya yaklaşınca bile üstümü yırtıyor evin içine geri kaçıyor. evi büyük genişse kediler mutludur zaten birbirleriyle oynarlar vs. bence de sayıları çok ama mecbur kalmış kadın işte, bu arada 5 sene önce olsa ben de bu yorumu yapmazdım

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X