Kıskanan eltiyi ne yapmalı?

celine12

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2024
12
-12
29
Merhaba herkese. Direkt konuya balıklama geçiyorum hanımlar. Başlıktan da anlayacağınız üzere eltim beni kıskanıyor. Bence :))

Henüz nişanlıyım. İlk tanışma başladığından beri devam eden şeyler var.

Her beni görüşünde laf sokar, mutlaka iğneleyici cümleleri olur, imalarla doludur. Bunu bazen üstü açık bazen kapalı yapar, yaptığı şeylerin detayını pek vermiyorum ama insanın huzurunu kaçıran çileden çıkaran cinsten olduğunu bilmeniz yeterli.

Nasıl bu kanıya vardın diye soracak olursanız aslında bunu ilk zamanlar böyle düşünmedim, hem çevremdeki insanlar biraz gözümü açtı hem de nişanlımın ailesinden duyduklarım parçaları birleştirmeme neden oldu. Eltim evleneceği dönemde çalışmak istemiş, kayınvalidem ise çalışmaması için ikna etmiş, tabi bunu ben yeni öğrendim. Ama ilk tanışmada dahi bunun içinde ukte olarak kaldığını anlamıştım.

Benim de çok iyi bir mesleğim var. Hem severek yaptığım, sosyalleşebildiğim hem de iyi kazandığım bir iş. Dolayısıyla bana yaptıklarını yakınımdaki birkaç insanla paylaşınca bu duruma yordular diyebilirim.

Fakat bu benim suçum değil. Herkes kendi tercihini yaşıyor. Bunun için aile içerisinde sürekli huzursuz edilen, laf yiyen biri olmak istemiyorum. Alakasız konularda ortalığı karıştırmasını da istemiyorum. İnsanlar da huyunu biliyor olacak ki -kayınvalidem başta olmak üzere- benim özel günlerimde dahi bana hediye alırken veya benim evlilik sürecimde bana yapılması gereken şeyleri ona da ekstra yapıyor. Yani ikişer tane oluyor.. Soruma gelecek olursak..

Kıskanan ve sürekli aksiyon alan eltileriniz oldu mu? Ne yapmalı, nasıl hakkından gelmeliyim? Ben de en azından bir kere ona onun anlayacağı dilden karşılık vermek istiyorum, çünkü en güzel dönemlerimi bana kötü şeyler yaşatarak geçirdi, hem de benim hiçbir günahım yokken..

Valla benim eltim boşanmamin başrolünde ben saf saf ona karşı susup hiçbir şey yapmadiğım için bence dişinizi gösterin haddini bildirin ki çekinsin böyle sükut altındır diye takilirsaniz yapacaklarının şaşkınlığı ile küçük dilinizi yutarsiniz tabi burada nişanlınıza da iş düşüyor sizi koruyacak mi yoksa yengem bir tane saygıda kusur etme modunda mi olacak eğer öyleyse evlenmeden dön

Valla benim eltim boşanmamin başrolünde ben saf saf ona karşı susup hiçbir şey yapmadiğım için bence dişinizi gösterin haddini bildirin ki çekinsin böyle sükut altındır diye takilirsaniz yapacaklarının şaşkınlığı ile küçük dilinizi yutarsiniz tabi burada nişanlınıza da iş düşüyor sizi koruyacak mi yoksa yengem bir tane saygıda kusur etme modunda mi olacak eğer öyleyse evlenmeden dön
Nasıl başrol oynadı kız merak ettim. Ay ne yılanlar varmış 😁

Normalde böyle konularda konu sahiplerini desteklerim, kıskanç insanlar var gerçekten falan derim ama belki detay vermediğinden, elti ne yapmış bilmediğimden gereksiz bir dolmuşsun gibi geldi.

Niye herkesle bu konuyu bu kadar çok konuştun ki? Herkes buna yordu, beni uyardılar, gözümü açtılar falan dikkatli ol gaza gelme.

Kariyeriniz, işiniz gücünüz var ise muhattap olmayın ve açıkça söyleyin. Hoşlanmıyorum konuşma tarzından mecburi olmadığı sürece muhatap olmayalım lütfen deyin. Yani yapabiliceğiniz en büyük şey ya bu ya da takmamak. Seçim sizin.

Parçaları kafanıza göre birleştirip çalışmadığı için beni kıskanıyor diye çıkarım yapmışsınız. Belki başka sebepten hoslanmamistir sizden varsa böyle bir sey.
Bazı çalışan kadınların kendi kendilerine havaya girdiklerini düşünüyorum elti,görümce eş ailesinde biri çalışmıyorsa, tüm sorunları buraya bağlıyorlar değişik bir şekilde.
Size yapılanların ona da yapılmasını kıskanmışsiniz gibi duruyor buradan.

Son düzenleme:
İş, güç, kariyer sahibi insanların; eltim beni kıskanıyo rerorö tavırları bana çok tuhaf geliyor. Ne işiniz var eltilerinizle anlamıyorum ki. Ortak kese yok, ortak sofra yok. Nerede denk gelecek de laf sokacak sanki. Laf söylerse verir cevabını oturursun.
Hiç öyle olmuyor ama çalışmayan eltiler çalışanlari kıskanıyor yani kötü olan bir yolunu buluyor,benim eltim watsapp durumumu görünce kocamı arardı doldurmak için AA bunu giymiş AA bunu paylaşmış ayıp günah diye diye kocamı bana dolduruyordu mesela,sanane dimi yani ama öyle değil her insan kendi işine bakmıyor

Paragraflarca yazmışsınız ama ben ortada kıskanan elti göremedim. Hezeyanlara kapılmış bir yeni gelin gördüm.
Normalde böyle konularda konu sahiplerini desteklerim, kıskanç insanlar var gerçekten falan derim ama belki detay vermediğinden, elti ne yapmış bilmediğimden gereksiz bir dolmuşsun gibi geldi.

Niye herkesle bu konuyu bu kadar çok konuştun ki? Herkes buna yordu, beni uyardılar, gözümü açtılar falan dikkatli ol gaza gelme.

evet çok açık olur diye detay veremedim maalesef ama yazıda da belirttiğim gibi hiç beklemediğim anlarda aklıma dahi gelmeyecek konularda laf sokuyor, imalarla yaklaşıyor. toplu ortamlarda benimle alakalı küçük düşürücü espirileri de söz konusu. ben de tam tersi bugüne kadar söylediği herhangi bir şeye cevap dahi vermedim. cevap vermemiş olmam daha da artmasına neden oldu. çevremdeki insanlardan kastım da yakın birkaç arkadaşım aslında, oturup uzun uzun kendisinden bahsetmiyorum elbette. sadece farklı bir bakış açısı kazanmak için belki de içini dökmek için yakınlarla paylaşımda bulunuyoruz hepimiz. iş dolayısıyla kıskanması benim yorumum değil. ama mantıklı gelmedi de değil. çünkü sahiden bugüne kadar tek bir olumsuz davranışım olmadı kendisine.

Parçaları kafanıza göre birleştirip çalışmadığı için beni kıskanıyor diye çıkarım yapmışsınız. Belki başka sebepten hoslanmamistir sizden varsa böyle bir sey.
Bazı çalışan kadınların kendi kendilerine havaya girdiklerini düşünüyorum elti,görümce eş ailesinde biri çalışmıyorsa, tüm sorunları buraya bağlıyorlar değişik bir şekilde.
Size yapılanların ona da yapılmasını kıskanmışsiniz gibi duruyor buradan daha çok.
Ben de aynı böyle düşündüm tek vurgu bu konuda ... Kendisine yapılanın ona da yapılmış olması . Bunu da konu sahibi kıskanmış. Etrafındakiler de magazin seviyor belli. Gaza gelip aile ilişkilerini bozmak çok yanlış. Zaten yılda 3-4 görecek görmeyecek

evet çok açık olur diye detay veremedim maalesef ama yazıda da belirttiğim gibi hiç beklemediğim anlarda aklıma dahi gelmeyecek konularda laf sokuyor, imalarla yaklaşıyor. toplu ortamlarda benimle alakalı küçük düşürücü espirileri de söz konusu. ben de tam tersi bugüne kadar söylediği herhangi bir şeye cevap dahi vermedim. cevap vermemiş olmam daha da artmasına neden oldu. çevremdeki insanlardan kastım da yakın birkaç arkadaşım aslında, oturup uzun uzun kendisinden bahsetmiyorum elbette. sadece farklı bir bakış açısı kazanmak için belki de içini dökmek için yakınlarla paylaşımda bulunuyoruz hepimiz. iş dolayısıyla kıskanması benim yorumum değil. ama mantıklı gelmedi de değil. çünkü sahiden bugüne kadar tek bir olumsuz davranışım olmadı kendisine.

Hiç öyle olmuyor ama çalışmayan eltiler çalışanlari kıskanıyor yani kötü olan bir yolunu buluyor,benim eltim watsapp durumumu görünce kocamı arardı doldurmak için AA bunu giymiş AA bunu paylaşmış ayıp günah diye diye kocamı bana dolduruyordu mesela,sanane dimi yani ama öyle değil her insan kendi işine bakmıyor
Yengesinin lafıyla dolduruşa gelen koca sütten çıkmış ak kaşık tabi 🙄

X