Kıskançlık sorunu

Kıskanç insanlara karşı tutumum hiç bir şekilde aldığımı sattığımı anlatmıyorum....
Mesafe koyuyorum kıskançlıktan laf sokana da cevap vermiyorum.... Ne derse desin ya salla deyip geçiyorum ben çok çektim hem kaynanam dan hemde abimin eşinden beni mahvettiler....
Allah bildiği gibi yapsın öyle insanları. Ben de aynı dediğiniz gibi yaptığım hiçbir şeyi anlatmam. Ama anlatmasam da gelip görecek. Daha en basından korktum ya bana da böyle yaparsa diye ya evlenince de sürekli bir talebi olursa diye. Bilmiyorum…
Böylelerinin desteği olmaz anca yerler gibi hissediyorum belki de yanılıyorumdur…

Aklıma Yaprak Dökümü'ndeki Cevriye Hanım geldi :KK70: Orada gelinle oğlu tatile gidince ben de gelcem diyordu :KK70: İnşallah kvnizin canı sizin balayı zamanına tatil çekmez :p
Hahahahha😂😂 ayy nereden geldi aklınıza, süper benzetme.
İnsallahh cok tesekkür ederimmm🫶🏻💙💙

Her gördüğünü beğenip alması değil de başkalarına aldirmasi daha tuhafıma gitti çalışıyor geliri var diyorsunuz üstelik. Genelde anne ve babalar çocukları sıkıntı yaşamasın diye para harcatmaz

erkek arkadasım, annesinin sürekli ablasının aldıklarını kıskandığını söylüyor. Yani bu kıskanclık kızının aldığı şeyleri kıskanmak, örneğin kızı yeni evli bir tv alıyor, o da tv istiyor halbuki var. Kızı başka bir şey alıyor o da istiyor. Annesinin tanıdım tanıyalı, sürekli erkek arkadasımdan da istekleri bitmiyor.
Halbuki kendisi de calısıyor, alabilir, esi de oğlu da calısıyor.
Hediye içten gelerek alınır, doğum günü anneler günü vs. Sürekli bir seyler istemek bana hoş gelmiyor.
Benim annem hiç böyle değildir, çok utanır,
Bir şey alırım kızım paranı harcamasaydın der. Böyle bir ailede de büyümedim garip geliyor.
İleride de acaba sorun yaratır mı diye düsünüyorum. Annesine karsi ön yargım hiç yok belki heves etmistir o da diye düsünüyorum ama davranısı normal mi?
benim nası bir tutum sergilemem gerekir böyle bir seyi yasarsam.

Evli olanlardan akıl istiyorum, ileride sorun yaratır mı bu durum?
Toysun toy... şu an sevgilisin bir sürü hata var
1) Anasının bacısının dedikodusunu sevgili ile yapan erkek çok itici
2) Yarın evlenince de anasına bacısına sende sevmediği şeyleri anlatacak emin olabilirsin
3) Annesi ister tv alır ister almaz kızı ile yarışır yarışmaz seni bağlamaz sen sevgilisin yani karışabilecek sıfatın yok. Evlensen de diyecek ki annem alırım tabi olacak o iş değişmez.
4) Almayacak adam almaz orada dedikodu yapıyor boşa, sen annesi ile ilgili negatif bir şey de bak neler olur, annem de annem olur :)
5)Bu evin babası ne yapıyor her haltı o almıyordur sanmam.
6) Velev ki alıyor keyfi bilir ama birikim evlilik yatırımı yoksa yandın
7) Sen daha gelin olmadan neyin tutumundan bahsediyorsun Türk toplumunda sen "el kızı" oluyorsun , tavrını koy da kızına böyle ise seni takacağını sanmam.
8) Ne kadar ponçik olursan ol istisnalar hariç gelinler sevilmez sadece oğlu ile evli diye idare ediliyor.
9) Kendi annenle kıyaslama o iş çok sakat. Aile yapına uymadığını düşünüyor isen hiç ailenle yüz göz etme aşk meşk hikaye aileler anlaşamayınca kaos çıkıyor. Sen de koşarak kaç.
10) Aşk evlilik için yeterli değil, aşkım yeter çilesini çekerim diye atlama, çekilmiyor
11) İyi niyetli empati yapıyorsun ama senin gözüne batmış bir kere öyle olmasa bile o düzelmez. Senin hoşuna gitmemiş bu durum. Durumun doğru veya yanlış olması önemli değil. Sen sevmiyorsan kalsın yarın da başka bir şey batacak.
12) sevgilinin anası atsa atamaz satsa satamaz, idare edemeyecek isen bulaşma.

Bana kalırsa erkek arkadaşın sana bunları şimdiden söyleyip ileride evlilikmolunca böyle bir durum yaşandığında sen bunu başından biliyordun da kabul ettin demeye yer hazırlıyor gibi

Toysun toy... şu an sevgilisin bir sürü hata var
1) Anasının bacısının dedikodusunu sevgili ile yapan erkek çok itici
2) Yarın evlenince de anasına bacısına sende sevmediği şeyleri anlatacak emin olabilirsin
3) Annesi ister tv alır ister almaz kızı ile yarışır yarışmaz seni bağlamaz sen sevgilisin yani karışabilecek sıfatın yok. Evlensen de diyecek ki annem alırım tabi olacak o iş değişmez.
4) Almayacak adam almaz orada dedikodu yapıyor boşa, sen annesi ile ilgili negatif bir şey de bak neler olur, annem de annem olur :)
5)Bu evin babası ne yapıyor her haltı o almıyordur sanmam.
6) Velev ki alıyor keyfi bilir ama birikim evlilik yatırımı yoksa yandın
7) Sen daha gelin olmadan neyin tutumundan bahsediyorsun Türk toplumunda sen "el kızı" oluyorsun , tavrını koy da kızına böyle ise seni takacağını sanmam.
8) Ne kadar ponçik olursan ol istisnalar hariç gelinler sevilmez sadece oğlu ile evli diye idare ediliyor.
9) Kendi annenle kıyaslama o iş çok sakat. Aile yapına uymadığını düşünüyor isen hiç ailenle yüz göz etme aşk meşk hikaye aileler anlaşamayınca kaos çıkıyor. Sen de koşarak kaç.
10) Aşk evlilik için yeterli değil, aşkım yeter çilesini çekerim diye atlama, çekilmiyor
11) İyi niyetli empati yapıyorsun ama senin gözüne batmış bir kere öyle olmasa bile o düzelmez. Senin hoşuna gitmemiş bu durum. Durumun doğru veya yanlış olması önemli değil. Sen sevmiyorsan kalsın yarın da başka bir şey batacak.
12) sevgilinin anası atsa atamaz satsa satamaz, idare edemeyecek isen bulaşma.
Tesekkür ederimm🫶🏻🫶🏻💙💙

erkek arkadasım, annesinin sürekli ablasının aldıklarını kıskandığını söylüyor. Yani bu kıskanclık kızının aldığı şeyleri kıskanmak, örneğin kızı yeni evli bir tv alıyor, o da tv istiyor halbuki var. Kızı başka bir şey alıyor o da istiyor. Annesinin tanıdım tanıyalı, sürekli erkek arkadasımdan da istekleri bitmiyor.
Halbuki kendisi de calısıyor, alabilir, esi de oğlu da calısıyor.
Hediye içten gelerek alınır, doğum günü anneler günü vs. Sürekli bir seyler istemek bana hoş gelmiyor.
Benim annem hiç böyle değildir, çok utanır,
Bir şey alırım kızım paranı harcamasaydın der. Böyle bir ailede de büyümedim garip geliyor.
İleride de acaba sorun yaratır mı diye düsünüyorum. Annesine karsi ön yargım hiç yok belki heves etmistir o da diye düsünüyorum ama davranısı normal mi?
benim nası bir tutum sergilemem gerekir böyle bir seyi yasarsam.

Evli olanlardan akıl istiyorum, ileride sorun yaratır mı bu durum?
Benim ki de aynıydı. nişanlıydık kendime çeyizime alez alırdım benimde yok mok der kem küme derdi gider alırdım. Çeyizime ne alsam benimde yok diye konuşurdu ben de ona veriridim. gerçekten yok durumu vs vs sanıyor alıyordum. Yetmedi nişanlımla düğün borcuna girerken dolap istedi ben ikna ettim gittik dolabı aldık. Evlendik delirmiş gibi ne alsam yada kendi kızları ne alsa istiyor. Kendisine gelince bir tl si bana geçmez. Asla bir gün olsun (tek kaldıgım günler oldu parasız kaldıgım günler oldu) al bu borç olarak veriyorum diyip 5 tl vermemiştir. Ama sürekli para istiyor eve eşya alıyorum…robottu air frayerdi onlardan istiyo almıyoruz artık. Marketten dönerken aldıgım marka peçeteleri deterjanalrı bölmeye çalışıyo kapıda bekler bizi her seferinde anneler günündede geçen sene 12 kişilik yemek takımı istedi almadım. Kepazelik yemin ederim. Bunların içine nerden düştüm psikolojim bozuldu

Hoşuna gidip beğenmesi ayrı, özenmesi de ayrı. Bununki farklı bir boyutta. Kızın her aldığı mı hoşuna gidiyor?
Ben de sizin gibi iyimser bakmayı düsünüyorum gerçekten beğenip almıstır diyorum ama sürekli sürekli duyunca🤷🏻‍♀️
Sizin ilişkiniz henüz bir resmiyete binmemişken, nasıl aile içi ilişkilerine bu kadar hakimsiniz?

Allah bildiği gibi yapsın öyle insanları. Ben de aynı dediğiniz gibi yaptığım hiçbir şeyi anlatmam. Ama anlatmasam da gelip görecek. Daha en basından korktum ya bana da böyle yaparsa diye ya evlenince de sürekli bir talebi olursa diye. Bilmiyorum…
Böylelerinin desteği olmaz anca yerler gibi hissediyorum belki de yanılıyorumdur…
Abimin eşi bana ben kıskanç bir insanım görümcem yani ben oluyorum. Sık sık gelirse kavga ederiz saçını yolarım dedi. Bende bozuldum instagram dan çıkardım.Diye ağzıma sıçtı kıyametleri kopardı.... Demediğini bırakmadı bana...
Kaynanama orospusu desen sürekli beni kıskandırmaya çalıştı...
Ben uzaklaştım sosyal medya hesaplarından çıkardım. Aile watsap grubundan çıktım....
Yok kadın yemedi içmedi telefonla arıyor ballandıra ballandıra kıskandırmak için telefonla arıyor kaynın yazlık aldı diye kıskanç ve fesat canı cehenneme onun yüzünden hakkımı helal etmiyorum....
Beni eşimle aramı bozdu.... Yüzü hiç bir zaman gülmesin.... Kendi oğlunu mutsuz etti...

Hiç desteklerini görmedim vallahi hep kötüydüler....

Eğer evlilik yoluna girerseniz tek ev değil iki ev için alışveriş yapılacak. Yani siz yeni eviniz için perde bakarken kayınvalide "benim de perdelerim çok eskidi" diyecek. Siz beyaz eşyalarınızı alırken kayınvalideninkiler aniden bozulacak.

Evimizi tuttuk yavaş yavaş eşyaları diziyoruz. Kaynanam ve annem geldi görmeye. Evdeki eşyaları da %95 ben alıyorum kendi maaşımla. Bu çeyiz vs kısımlarını. Ailelerden destek zaten hiç gelmedi ama eşime de aldırmamıştım. Neyse kendime bir puf aldım ama yatak odası setimde varmış puf. Annem ordan görüp hemen atladı "Senin varmış bunu da bana verirsin benim yok" diye. Hemen "Hayır ben bunu giyinme odamda kullanacağım" dedim. Sonra bu fısfıslı moplardan almıştım. Kaynanam gördü "Bizim köye de lazım bunlardan bir tane ev çok büyük silemiyorum" dedi. "Link atıyım anne trendyoldan almıştım ben ordan alırsın" dedim. Ne münasebet ya ben o dönem asgari ücretten hallice maaşımla ev dizmeye çalışıyorum bir de kalkıp benim evime aldığım şeylere göz dikiyorlar. Evlendim kahve makinesi aldım annem "Ben de istiyorum link at" falan demeye başladı. Bana zarf atıyor al diye ucuz bişey de değil espresso makinelerinden. Bir gün teyzemdeyiz "Ben de kahve makinesi istiyorum belki kızım bana da alır" dedi. "Ben mi sana alıcam sen mi bana alıcaksın" dedim. Kuzenlerim ordan "Bak bizim annemiz bize neler alıyor şimdi kurutma makinesi ankastre set alıcak" dediler de sustu. Kimseden beklentim yok. Durumum olsa yine elimden geldiğince hediye almaya çalışayım ama zaten düğün borcu ödüyoruz ve kusura bakmasın kimse çok istediği kahve makinesini o botoksa para ayıracak diye kendimi zora sokup da alamam. Üstelik böyle ağızla istenen hediyeleri çok itici buluyorum almak istesem de içimden gelmiyor o an. Kimseden beklentim yok kimse de benden bişey beklemesin.

Eşiniz de bitiyor olay..
Annesinin önüne geçebilir ise sorun olmaz..
Ama siz bu konuya dahil olursanız, siz kötü olursunuz onlar ana oğul iyi olurlar..
Çünkü güzellikle de söyleseniz anlayacağını düşünmüyorum...

Benim ki de aynıydı. nişanlıydık kendime çeyizime alez alırdım benimde yok mok der kem küme derdi gider alırdım. Çeyizime ne alsam benimde yok diye konuşurdu ben de ona veriridim. gerçekten yok durumu vs vs sanıyor alıyordum. Yetmedi nişanlımla düğün borcuna girerken dolap istedi ben ikna ettim gittik dolabı aldık. Evlendik delirmiş gibi ne alsam yada kendi kızları ne alsa istiyor. Kendisine gelince bir tl si bana geçmez. Asla bir gün olsun (tek kaldıgım günler oldu parasız kaldıgım günler oldu) al bu borç olarak veriyorum diyip 5 tl vermemiştir. Ama sürekli para istiyor eve eşya alıyorum…robottu air frayerdi onlardan istiyo almıyoruz artık. Marketten dönerken aldıgım marka peçeteleri deterjanalrı bölmeye çalışıyo kapıda bekler bizi her seferinde anneler günündede geçen sene 12 kişilik yemek takımı istedi almadım. Kepazelik yemin ederim. Bunların içine nerden düştüm psikolojim bozuldu
Ayyyy allah yardımcınız olsun, uzaklara tasınsanız keske en azından gözünüz görmez

Eğer evlilik yoluna girerseniz tek ev değil iki ev için alışveriş yapılacak. Yani siz yeni eviniz için perde bakarken kayınvalide "benim de perdelerim çok eskidi" diyecek. Siz beyaz eşyalarınızı alırken kayınvalideninkiler aniden bozulacak.
İnsallah öyle bir sey olmaz. Korkuyorum valla ya. Zavallı annem de aynısını yasamıs önceden bi ona bi kayınvalidesine alınmıs. Çok cekmis, kayınvalidesi ölünce rahatlamıs biraz…
Ben annem gibi de değilim çenemi de tutamam kavga dövüs eksik olmaz gibi hissediyorum, allah yasatmasın.

İnsallah öyle bir sey olmaz. Korkuyorum valla ya. Zavallı annem de aynısını yasamıs önceden bi ona bi kayınvalidesine alınmıs. Çok cekmis, kayınvalidesi ölünce rahatlamıs biraz…
Ben annem gibi de değilim çenemi de tutamam kavga dövüs eksik olmaz gibi hissediyorum, allah yasatmasın.

Yapabileceğiniz tek şey erkek arkadaşınızı iyi gözlemlemek. Annesi ile eşi arasında denge kuramayan, yeni bir aile kurduğunu idrak edemeyecek olan erkekler kendini bir şekilde belli ediyor.

Sorun yaratır mı diye sormanız saçma olmuş ne sorun yaratmasi içinizden dahi geçer . Bu tarz alarmlara kırmızı bayraklara dikkat edin .

Ayyyy allah yardımcınız olsun, uzaklara tasınsanız keske en azından gözünüz görmez
Psikolojik şiddet var bu ailede kızlarda dahil hepsi anasının çevresinde. Hepimiz aynı yerde oturuyoruz. Eşim beni savundugunda bile adama yapmadıkalrını bırakmıyolar biz taşınsak hepten kafayı yerler. Bide gerçekten çok üzücü bu evi ben tırnaklarımla kazıya kazıya yaptım her köşesinde emeğim var biraz severim uğraşmayı emek etmeyi.. duvarlarından parkelerine kadar ne görsem internette açıp evimi süslüyorum o kadar seviyorum ki evimi bazen oturup evime ağlıyorum çünkü biliyorum herkesin bir noktası var ve ben bir gün o noktaya gelip kalkıp gidicem öğrenci halimle maaşlarımı biriktirip biriktirip aldım döşedim bu evi. Şimdi oturup bazen namaza durup bazen oldugum yerd ebu dört duvar arasında allaha onları şikayet ediyorum başlarına kötü bişey getirme ama bana bulaşamasınalr diyorum. Allah hepimizin karşısına kendimiz gibi olanları çıkartsın

X