Kist hastalık ölüm ne varsa

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu kadar stres olmanıza sebep ne? Eşiniz ya da kv niz falan mı ısrar ediyor. Diğer türlü çok normal gelmedi bana.

Canım , benim de 2011 senesinde o zaman bekarken kistimin olduğu ortaya çıktı , hatta 2 sene sol yumurtalıkta bulanan ve 8.5 cm çapında olan dermoid kist sancısı çektim.Ultrasonda , tahlillerde görülmedi nasıl bir kistse artık , acil ameliyata aldılar çünkü kist çok büyük ve sol yumurtalığı kendi içinde döndürüp patlayabilirmiş ve kistin içeriği rahim duvarına yapışabilirmiş , çok şükür açık ameliyat oldum kistim temizlendi ama ameliyat olduktan 1 gün sonra gelen bir kızcağız vardı ikiz bebek sahibi ve onun da kisti var ve patlamıştı o da benim gibi acil ameliyata alındı ama onun bu patlayan ikinci kistiymiş , demem o ki güzel bir doktora giderek bu süreç hakkında bilgi alabilirsin. Ayrıca 2 aylık deneme de çocuğum olmuyor demek için inan bana bu süreler çok çok erken , ben 2 sene denedim hiç bir sebep yokken olmuyordu , gitmediğim hastane kalmadı , ama Rabbim'e şükür kendiliğinden hamile kaldığımı öğrendim bu içerisinde. Rabbim hayırlı evlatlarla kucağınıza doldursun inşallah.

Ölüm konunun neresinde? Kistten kimse ölmez korkmayın.Amma abartmışsınız! 18 yaşımdan beri kistlerim var. Patlasa bile yenileri oluşuyor. Doğum kontrol hapını hemen kullanmayın. Başka doktora da görünün. Kullandıkça evet kist patlıyor ama ilacı bırakınca yeniden oluşuyor. Bir sürü de yan etkisi mevcut. En son gittiğim doktor "boşuna vücuduna zarar verme" demişti bana. Başka bir hekimden fikir almak her zaman iyidir.

Çok abartmıyor musunuz. Normalde de zaten 2 ayda hemen gebelik olmayabilir. Yani bu çok normal bir durum. Herkes tek sefer de hamile kalmıyor.

Ovuluasyon testleri var eczaneler de onu alıp takip edebilirsiniz
Ama bence şu anda hamileliği bu kadar kafaya takmayın vajinusmusu yeni yenmişsiniz. Biraz akışına bırakın

Ablamın evlenmeden önce tane kisti vardı şuan 2 tane çocuğu var.Bende kanser tarzı bir hastalık zannettim başlığı okuyunca ne kadar abartıyorsunuz.Ne güzel ilk seansta vajinismustan kurtulmuşsunuz burda 2-3 yıl uğraşanlar ve kurtulmak için.Halinize şükredin biraz 2 ayda çocuk olmuyor diye yollara düşülmez

Benim kistim 6 cm idi. Hemen ameliyata alındım. Bekardım o zaman. Sizinki küçükmüş. Hamile kalınabilir.

Ancak gördüğüm kadarıyla gittiğiniz doktorlar bir tuhaf. İstanbul olsa sağlam doktorlar önerirdim size. Bir de aşırı takıntılı olduğunuzu düşünüyorum. Çok paniksiniz. Kendinizi yemeyin bu kadar. Her şey hallolur. Önceliğiniz sağlam bir doktor bulmak olsun. Tavsiye, en iyi reklamdır. Gerisi gelir zaten. İlişkide acı çekmemeniz İçin jel önereyim. Bir Dr çocuk İçin düzenli seks yapılmasını söylemişti. İstisnalar kaideyi bozmaz.

mm dıyorsunuz benım 38 cm kıstım vardı sag tarafım komple alındı

vajınısmustan amelıyat oldum ben kızlık zarı cıkartma ve vajına genısletme amelıyatı
zaten bu vajınısmus nadıren psıkolojık oluyor genelde altda yapan fızyolojık sebep sonucu acı arkasından tekrar acıyacak korkusuyla agrı bellıkı hem zar cesıtınızden hem kıstınızden agrı olmus

benımkı de septalı ve esnek cıft zarmıs alınınca kurtuldum ama kistde varmıs benım dogumda farkedıldı rahmın arkasında kalmıs bebekde iri gorunmedı 38 cm heryerı sarmıstı komple kazıyarak sag tarafımı bosalttılar :)

yani ölecek olsanız oyle bırakmazlar sızı tabıkı kist olmayan kadın sayısı cok azdır zaten duzenlı kontrole gıdın ıcınıze sınmıyorsa baska doktora gıdın

gecer hepsı

mm dıyorsunuz benım 38 cm kıstım vardı sag tarafım komple alındı

vajınısmustan amelıyat oldum ben kızlık zarı cıkartma ve vajına genısletme amelıyatı
zaten bu vajınısmus nadıren psıkolojık oluyor genelde altda yapan fızyolojık sebep sonucu acı arkasından tekrar acıyacak korkusuyla agrı bellıkı hem zar cesıtınızden hem kıstınızden agrı olmus

benımkı de septalı ve esnek cıft zarmıs alınınca kurtuldum ama kistde varmıs benım dogumda farkedıldı rahmın arkasında kalmıs bebekde iri gorunmedı 38 cm heryerı sarmıstı komple kazıyarak sag tarafımı bosalttılar :)

yani ölecek olsanız oyle bırakmazlar sızı tabıkı kist olmayan kadın sayısı cok azdır zaten duzenlı kontrole gıdın ıcınıze sınmıyorsa baska doktora gıdın

gecer hepsı

vajinusmus hikayeni biliyordum da kisti şimdi öğrendim

büyük geçmiş olsun nerde ise bebek kadar kist varmış

Ne kadar abartmissiniz herseyi. Alt tarafi bir kist bu kadar abartilacak birsey degil. Iki aydir cocugum olmuyor diye dovunuyorsunuz saka misiniz siz? Iki ay nedir allahinizi severseniz. Insanlar yillarca cocuk istiyor tedavi oluyor yinede sizin gibi vay ben oldum ben bittim demiyor ya. Allah esinize yardim etsin omur torpusu gibisiniz.

Benim de ilk hamileligimden bir ay once 2 tame kistim vardi. Doktor muayeneden 3 ay sonra kontrole gel basit kistler kendiliginden gecer dedi. Ama ben sonraki ay hamileydim. Cok streslisiniz biraz oluruna birakin. Her şey hemen su anda olsun istiyorsunuz ama bu imkansiz,siz de biliyorsunuz. Her seyin bir sirasi, zamani var. Sanki arizali ürün gibi davraniyorsunuz kendinize, eşinize de böyle yasıtıyorsunuz. Sonra pisman olursunuz bunlar önünüze gelirse. Kendinize haksızlık ediyorsunuz.

gittigin hastane yanlis hastane herseyden once
onkoloji hastanesine kanser olmadan gidersen ilgilenmiyolar pek
devlet hastanesine gideceksen zekai tahir burak hastanesine git yada sami ulus a
2 ayda cocuk olmuyo demek cok erken 1 sene denemeni ister her dr kist nasil patliyomus onuda anlamadim ben ilk kez duyuyorum acikcasi pko mu cikolata kistimi adi ne bu kistin?
sorularina tam cevap alamamis duzgun bir muayeneden de gecmemissin gibi geldi bana

vajinusmus hikayeni biliyordum da kisti şimdi öğrendim

büyük geçmiş olsun nerde ise bebek kadar kist varmış
aynen kızım dogdu 52 cm kist 32 cm gosterdıler zaten bana kistime merhaba dedım baya bır butunlugu vardı oturur karsısına sohbet edersın oyle yanı :)

konunu simdi tam okudum da bu stresle olacagi varsada olmaz gercekten kan kaybindan olurmuyume kadar getirmissiniz isi yani biraz sakin olun
ben kendimi bildim bileli yani adet oldum olali kistleri var olan bir insanim tedaviyle hamile kaldim yinede bukadar stres yasamadim yani korkma kistten olmezsin oyle olsa kadinlarin yarisi haritadan silinir di

Kızlar meraba konuyu nerde acıcam bilmihorum ama psıkolojım cok bozuldu evlendıgıme pişmanım her hastalık buldu benı sanki daha genc yasımda 24 yasında 7 aylık evliyim ilk 2 ay falan malesef ilşki olmadı vajınusmus oldumu dusubdum ki ben bekarken sureklı degısuk ıc camasırları vs alır ceyımıze koyardm gayet istekli biri oldugmu dusunyordum evlenince fıs cıktım. Esımde hep sabırlıydı ben uzuldukce nıye dert edıp psıkolojınıbozuyosun vs dıyodu ben ona ıste vajınusmus tedavısıyle ılgılı doktor sonuclafını falan okuyodum bak demekki sadece senın sorunun dsgılmıs het kadın yasıyormus bu durumu vs dıye 2 ay boyunca tesellı ettı her gece hazırım bu sefer yapıcam dedum ama her seferınde yayak odamıza gırmrk baba ıskence gıbıydı korktugmu panıkledıgmı anlayınca esımde zorlamıyordu. En son doktor bulduk gıttık 1 seansına 850tl odeyıp:KK43: ilk seansta kurtukduk bu durumdan. Onu alattım sımdıde 2 aydır korunmadıgım halde gebe kalamıyorum:KK43: geceb burdakı herkes stres yapma vs dedı ama sımdı bır rahatsızlıgımı ogrendım psıkoljım altust esımı yaklastırmıyorum bıle yanıma o derece kendımden bıktım doktora gıttım ulstrason cektıler 30 mm ya da 60 mm kist varmıs sol yumurtslıkta tam anlamadım zaten kadın doktorun suratı bes karıs ikgisiz alakasız sodugum sorulara adam akıllı cevap vermıyor psokolojımı bozdu dedı kı kist var ama kendıkıgınden gececdgı ıcun amelıyat onermıyorum dedı gozlerım yuvasıbdan fırladı be amelıyatı bıde amelıyatmı olunması gerek ama onermıyorsunz dedm. Yo gerek yok zaten kendiliğinden ınden gecer dedı. ee nasıl gececek gecen baska doktora gıttım ufak adet olunca temızkenır dediler adet oldum ama temızkenmemıs dahada büyümüş işte basık gececek dedim. Patlayarak dedi. Patlarsa etlik j dogum evinin aciline git eger coj agrı olursa ve cok kan gelırse dedi ay zateb gastalıj saglık konusunda asırı pimpirikliyim bu yuzbdenmı cocugum olmuyo dedım o engel degıl dedı ozaman ilac falan yazın erisin küçülsün dedim eczanedeb herhangi bi dogum kontrol ıl hapınu alabılırsunz dedi. Ya nasıl sinir bir doktor varya orda olsanız cıldırırsnnz zorla konusturuyorum ankaraonkolojı hastanesınde bı kadın doktor ya onun elıne canlı dusen ölü cıkar o derece pasif geçiştirme cbasında bırı. Bende gittim diealla diye bi ilac verdiler eczanefdn iyimidir sizce. Bebekte bu ay yine askıya kaldı.off herseyım sorublu esıme bakıyorm adamı bıktırdım dıyorum daha ilk anda vajınusmus sonra cocuk olmaması sımdıde kist ölsem daha mı ıyi kac gundur dusunyorum ilşkiyede giremiyroum esım yaklasıtıgı halde osıkolojım ıyı degl dıyıp ertelıyorm falan napıcam ben allah ıcın cok strss yapma demıstınz bebek ıcın ama dusunmeden yaptım oylede olmadı ben napım bu vajınaya zaten zarımda esnekmıs yırtılmadı gitti oda ayrı bi sorun her ıliskide zevkten cok acı hıssedıyorum sabkı zarıma carptıkca ıcınde esnıyo ve o acıyı duyyorum mecburen zevk alıyormus gibi yapıyorum esım onuda sorub ettıgım ıcın ne guxel ıste hep bakıre gıbısın nıye dert edıyosun dıyo. Annemınde zarı evlendikten 4 yıl sonra ikizler ehamıle kalmıs dusurmus onun kontrolunde doktor demıs hala zasrın duruyor doktor ayn ı sekılde tryzemde evlentıkten 2yıl snra ilk dogumda yırtılmıs zarı genetıkmı acaba. Ama hıc zevk almıyorm yani resmen ıcımde eskı roma iskencelerınde mahkumları kazıga oturtup öldürürlermil ya aynrn kazık varmıs gibi aGrıyo. Hala alıssmadım yada esnej zar yuzunden.

1. bu ılac dienalla sadece 1 ay kullanıcam kist eritmede iyimidir.farklı bı yan etksu varmıdır kilo vs. bıraktıgım zaman cocuk olmama durumu olmaz dmi

2.su yumurtlama takıbı nadıl yapılyo br her ayın 4unde adet goruyorum ve en fazla 5 gun suruyor adetim. Döngüsünümğ yanlıs hesaplıyorum bilmem ama her uygulamada yumurtlama gunumu farklı bı tarıh gosterıyor bende kafam karısyo dıye hergun çöküyorum adama. Ama yok yıne yok bebek.

3.ankara yenimahallede varmı onereciginz iyi bir kadın dogumcu. gercekten bu yasta dert sahıbı oldum kesip atasım gelıyor su belden asagımı.

4. Kist nasıl patlar, patlarsa nasıl bır agrı olur neye benziyor agrısu. Kan kaybından ölür müyüm. Ya da hiç patlamazsa nolur amelısytmı yapacaklar :KK43:
Ha bide soruyorum cıkolata kistimi ne ne kisti diye kist ilte önemlı degıl diyo doktor. Ya sızler bana yardımcı olur mus unz. Esımıde bezdırcem hastalık ustune hastalık valla bı ara benu bosayabılırsin bile dedim. Ama gülüyor bu hastalıjlı hallerime çok abartıyosun her kadında olan seyler dıyo ama cevremde bı ablamda oldu bı annemde olmus onlarda ilaçla gecmşl ama bana doltor ilaca gerkyok o zaten patlar dedı olabılrı mı boyle bır ifade ya :KK43: baska da kımsede kist mist duymadım zaten. Ne cocugum oluyor ne kşstim bitiyor. cocuk yerıne kist geliyor. ya allah ya kadir😩😩
bu saydıklarını burdaki her kadın yaşadı. bunları bızler hastalıkta bile sayamıyoruz artık. daha yolun coook basındasın dur bakalım. hemen asıp kesme

Panik atak falan var sanırım.. yani kadınların çoğunda o masum yumurta kisti oluyor ve ilk,bilemedin 2. Adetle temizleniyor. Zaten doktor bile okadar gereksiz görmüşki ilacı senin zorunla önermiş.Ameliyat konusu zaten ayrı panik Allah korusun insanız yeri gelir ameliyatta gerektirecek hastalık vs çıkabilir. Daha şükret ki vajinismusu ilk ayda yenmişsin senelerce çeken var. Hayata olumlu bakmaya çalış. Psikolojini cinselliği rayına oturt bi.. 7 ayda hemen nasıl karar verdin çocuğunun olmadığına?

Kızlar meraba konuyu nerde acıcam bilmihorum ama psıkolojım cok bozuldu evlendıgıme pişmanım her hastalık buldu benı sanki daha genc yasımda 24 yasında 7 aylık evliyim ilk 2 ay falan malesef ilşki olmadı vajınusmus oldumu dusubdum ki ben bekarken sureklı degısuk ıc camasırları vs alır ceyımıze koyardm gayet istekli biri oldugmu dusunyordum evlenince fıs cıktım. Esımde hep sabırlıydı ben uzuldukce nıye dert edıp psıkolojınıbozuyosun vs dıyodu ben ona ıste vajınusmus tedavısıyle ılgılı doktor sonuclafını falan okuyodum bak demekki sadece senın sorunun dsgılmıs het kadın yasıyormus bu durumu vs dıye 2 ay boyunca tesellı ettı her gece hazırım bu sefer yapıcam dedum ama her seferınde yayak odamıza gırmrk baba ıskence gıbıydı korktugmu panıkledıgmı anlayınca esımde zorlamıyordu. En son doktor bulduk gıttık 1 seansına 850tl odeyıp:KK43: ilk seansta kurtukduk bu durumdan. Onu alattım sımdıde 2 aydır korunmadıgım halde gebe kalamıyorum:KK43: geceb burdakı herkes stres yapma vs dedı ama sımdı bır rahatsızlıgımı ogrendım psıkoljım altust esımı yaklastırmıyorum bıle yanıma o derece kendımden bıktım doktora gıttım ulstrason cektıler 30 mm ya da 60 mm kist varmıs sol yumurtslıkta tam anlamadım zaten kadın doktorun suratı bes karıs ikgisiz alakasız sodugum sorulara adam akıllı cevap vermıyor psokolojımı bozdu dedı kı kist var ama kendıkıgınden gececdgı ıcun amelıyat onermıyorum dedı gozlerım yuvasıbdan fırladı be amelıyatı bıde amelıyatmı olunması gerek ama onermıyorsunz dedm. Yo gerek yok zaten kendiliğinden ınden gecer dedı. ee nasıl gececek gecen baska doktora gıttım ufak adet olunca temızkenır dediler adet oldum ama temızkenmemıs dahada büyümüş işte basık gececek dedim. Patlayarak dedi. Patlarsa etlik j dogum evinin aciline git eger coj agrı olursa ve cok kan gelırse dedi ay zateb gastalıj saglık konusunda asırı pimpirikliyim bu yuzbdenmı cocugum olmuyo dedım o engel degıl dedı ozaman ilac falan yazın erisin küçülsün dedim eczanedeb herhangi bi dogum kontrol ıl hapınu alabılırsunz dedi. Ya nasıl sinir bir doktor varya orda olsanız cıldırırsnnz zorla konusturuyorum ankaraonkolojı hastanesınde bı kadın doktor ya onun elıne canlı dusen ölü cıkar o derece pasif geçiştirme cbasında bırı. Bende gittim diealla diye bi ilac verdiler eczanefdn iyimidir sizce. Bebekte bu ay yine askıya kaldı.off herseyım sorublu esıme bakıyorm adamı bıktırdım dıyorum daha ilk anda vajınusmus sonra cocuk olmaması sımdıde kist ölsem daha mı ıyi kac gundur dusunyorum ilşkiyede giremiyroum esım yaklasıtıgı halde osıkolojım ıyı degl dıyıp ertelıyorm falan napıcam ben allah ıcın cok strss yapma demıstınz bebek ıcın ama dusunmeden yaptım oylede olmadı ben napım bu vajınaya zaten zarımda esnekmıs yırtılmadı gitti oda ayrı bi sorun her ıliskide zevkten cok acı hıssedıyorum sabkı zarıma carptıkca ıcınde esnıyo ve o acıyı duyyorum mecburen zevk alıyormus gibi yapıyorum esım onuda sorub ettıgım ıcın ne guxel ıste hep bakıre gıbısın nıye dert edıyosun dıyo. Annemınde zarı evlendikten 4 yıl sonra ikizler ehamıle kalmıs dusurmus onun kontrolunde doktor demıs hala zasrın duruyor doktor ayn ı sekılde tryzemde evlentıkten 2yıl snra ilk dogumda yırtılmıs zarı genetıkmı acaba. Ama hıc zevk almıyorm yani resmen ıcımde eskı roma iskencelerınde mahkumları kazıga oturtup öldürürlermil ya aynrn kazık varmıs gibi aGrıyo. Hala alıssmadım yada esnej zar yuzunden.

1. bu ılac dienalla sadece 1 ay kullanıcam kist eritmede iyimidir.farklı bı yan etksu varmıdır kilo vs. bıraktıgım zaman cocuk olmama durumu olmaz dmi

2.su yumurtlama takıbı nadıl yapılyo br her ayın 4unde adet goruyorum ve en fazla 5 gun suruyor adetim. Döngüsünümğ yanlıs hesaplıyorum bilmem ama her uygulamada yumurtlama gunumu farklı bı tarıh gosterıyor bende kafam karısyo dıye hergun çöküyorum adama. Ama yok yıne yok bebek.

3.ankara yenimahallede varmı onereciginz iyi bir kadın dogumcu. gercekten bu yasta dert sahıbı oldum kesip atasım gelıyor su belden asagımı.

4. Kist nasıl patlar, patlarsa nasıl bır agrı olur neye benziyor agrısu. Kan kaybından ölür müyüm. Ya da hiç patlamazsa nolur amelısytmı yapacaklar :KK43:
Ha bide soruyorum cıkolata kistimi ne ne kisti diye kist ilte önemlı degıl diyo doktor. Ya sızler bana yardımcı olur mus unz. Esımıde bezdırcem hastalık ustune hastalık valla bı ara benu bosayabılırsin bile dedim. Ama gülüyor bu hastalıjlı hallerime çok abartıyosun her kadında olan seyler dıyo ama cevremde bı ablamda oldu bı annemde olmus onlarda ilaçla gecmşl ama bana doltor ilaca gerkyok o zaten patlar dedı olabılrı mı boyle bır ifade ya :KK43: baska da kımsede kist mist duymadım zaten. Ne cocugum oluyor ne kşstim bitiyor. cocuk yerıne kist geliyor. ya allah ya kadir😩😩
kist hastalık okey ölüm neresinde?

Aa şimdi hatırladım seni :) lütfen bana kızma ama cidden takıntılı ve paniksin diğer konundada yazmıştım olaylara fazla abartılı tepkiler veriyorsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X