Kist hastalık ölüm ne varsa

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kızlar meraba konuyu nerde acıcam bilmihorum ama psıkolojım cok bozuldu evlendıgıme pişmanım her hastalık buldu benı sanki daha genc yasımda 24 yasında 7 aylık evliyim ilk 2 ay falan malesef ilşki olmadı vajınusmus oldumu dusubdum ki ben bekarken sureklı degısuk ıc camasırları vs alır ceyımıze koyardm gayet istekli biri oldugmu dusunyordum evlenince fıs cıktım. Esımde hep sabırlıydı ben uzuldukce nıye dert edıp psıkolojınıbozuyosun vs dıyodu ben ona ıste vajınusmus tedavısıyle ılgılı doktor sonuclafını falan okuyodum bak demekki sadece senın sorunun dsgılmıs het kadın yasıyormus bu durumu vs dıye 2 ay boyunca tesellı ettı her gece hazırım bu sefer yapıcam dedum ama her seferınde yayak odamıza gırmrk baba ıskence gıbıydı korktugmu panıkledıgmı anlayınca esımde zorlamıyordu. En son doktor bulduk gıttık 1 seansına 850tl odeyıp:KK43: ilk seansta kurtukduk bu durumdan. Onu alattım sımdıde 2 aydır korunmadıgım halde gebe kalamıyorum:KK43: geceb burdakı herkes stres yapma vs dedı ama sımdı bır rahatsızlıgımı ogrendım psıkoljım altust esımı yaklastırmıyorum bıle yanıma o derece kendımden bıktım doktora gıttım ulstrason cektıler 30 mm ya da 60 mm kist varmıs sol yumurtslıkta tam anlamadım zaten kadın doktorun suratı bes karıs ikgisiz alakasız sodugum sorulara adam akıllı cevap vermıyor psokolojımı bozdu dedı kı kist var ama kendıkıgınden gececdgı ıcun amelıyat onermıyorum dedı gozlerım yuvasıbdan fırladı be amelıyatı bıde amelıyatmı olunması gerek ama onermıyorsunz dedm. Yo gerek yok zaten kendiliğinden ınden gecer dedı. ee nasıl gececek gecen baska doktora gıttım ufak adet olunca temızkenır dediler adet oldum ama temızkenmemıs dahada büyümüş işte basık gececek dedim. Patlayarak dedi. Patlarsa etlik j dogum evinin aciline git eger coj agrı olursa ve cok kan gelırse dedi ay zateb gastalıj saglık konusunda asırı pimpirikliyim bu yuzbdenmı cocugum olmuyo dedım o engel degıl dedı ozaman ilac falan yazın erisin küçülsün dedim eczanedeb herhangi bi dogum kontrol ıl hapınu alabılırsunz dedi. Ya nasıl sinir bir doktor varya orda olsanız cıldırırsnnz zorla konusturuyorum ankaraonkolojı hastanesınde bı kadın doktor ya onun elıne canlı dusen ölü cıkar o derece pasif geçiştirme cbasında bırı. Bende gittim diealla diye bi ilac verdiler eczanefdn iyimidir sizce. Bebekte bu ay yine askıya kaldı.off herseyım sorublu esıme bakıyorm adamı bıktırdım dıyorum daha ilk anda vajınusmus sonra cocuk olmaması sımdıde kist ölsem daha mı ıyi kac gundur dusunyorum ilşkiyede giremiyroum esım yaklasıtıgı halde osıkolojım ıyı degl dıyıp ertelıyorm falan napıcam ben allah ıcın cok strss yapma demıstınz bebek ıcın ama dusunmeden yaptım oylede olmadı ben napım bu vajınaya zaten zarımda esnekmıs yırtılmadı gitti oda ayrı bi sorun her ıliskide zevkten cok acı hıssedıyorum sabkı zarıma carptıkca ıcınde esnıyo ve o acıyı duyyorum mecburen zevk alıyormus gibi yapıyorum esım onuda sorub ettıgım ıcın ne guxel ıste hep bakıre gıbısın nıye dert edıyosun dıyo. Annemınde zarı evlendikten 4 yıl sonra ikizler ehamıle kalmıs dusurmus onun kontrolunde doktor demıs hala zasrın duruyor doktor ayn ı sekılde tryzemde evlentıkten 2yıl snra ilk dogumda yırtılmıs zarı genetıkmı acaba. Ama hıc zevk almıyorm yani resmen ıcımde eskı roma iskencelerınde mahkumları kazıga oturtup öldürürlermil ya aynrn kazık varmıs gibi aGrıyo. Hala alıssmadım yada esnej zar yuzunden.

1. bu ılac dienalla sadece 1 ay kullanıcam kist eritmede iyimidir.farklı bı yan etksu varmıdır kilo vs. bıraktıgım zaman cocuk olmama durumu olmaz dmi

2.su yumurtlama takıbı nadıl yapılyo br her ayın 4unde adet goruyorum ve en fazla 5 gun suruyor adetim. Döngüsünümğ yanlıs hesaplıyorum bilmem ama her uygulamada yumurtlama gunumu farklı bı tarıh gosterıyor bende kafam karısyo dıye hergun çöküyorum adama. Ama yok yıne yok bebek.

3.ankara yenimahallede varmı onereciginz iyi bir kadın dogumcu. gercekten bu yasta dert sahıbı oldum kesip atasım gelıyor su belden asagımı.

4. Kist nasıl patlar, patlarsa nasıl bır agrı olur neye benziyor agrısu. Kan kaybından ölür müyüm. Ya da hiç patlamazsa nolur amelısytmı yapacaklar :KK43:
Ha bide soruyorum cıkolata kistimi ne ne kisti diye kist ilte önemlı degıl diyo doktor. Ya sızler bana yardımcı olur mus unz. Esımıde bezdırcem hastalık ustune hastalık valla bı ara benu bosayabılırsin bile dedim. Ama gülüyor bu hastalıjlı hallerime çok abartıyosun her kadında olan seyler dıyo ama cevremde bı ablamda oldu bı annemde olmus onlarda ilaçla gecmşl ama bana doltor ilaca gerkyok o zaten patlar dedı olabılrı mı boyle bır ifade ya :KK43: baska da kımsede kist mist duymadım zaten. Ne cocugum oluyor ne kşstim bitiyor. cocuk yerıne kist geliyor. ya allah ya kadir😩😩
Çok aşırı über abartmışsın diyorum başka da bişey demiyorum.. Geçici kistler hemen her ay herkeste olur/olabilir. D.kontrol hapı adet düzenleyici olarak verilir yan etkisi çocuğunun olmamasıdır ve biraz da hormonları değiştirir sivilce falan yapabilir. 2 aydır korunmadığım halde çocuğum olmuyor demişsin de sağlıklı bir çiftte doğru günde ve doğru zamanda birleşme olduğunda bile gebelik ihtimali %15 tir. Sakin ol.

O kadar abartimissinki, kanser falan sandim. O dedigin kist cogu kadinda olan kist, dogum kontrol hapiyla bir ayda veya iki ayda gecer. Internetten arastir biraz bu kadar stres olucagina

Hem harf hatalarınızdan hem kuruntularınızdan ruhum daraldı.

24 yaşında, 7 aylık evlisiniz, 2 ayı zaten cinsellik olmadan geçmiş. Çocuk için aceleniz nedir?
Üstelik daha 2 aydır deniyorsunuz. Sanki 2 sene geçmiş gibi arabeske bağlamışsınız.
Önce bir evliliğinizi, cinsel hayatınızı yoluna koyun isterseniz.

Hem evhamlısınız hem başka doktora gitmemişsiniz.
5,5 cm kistim vardı, 3 ay doğum kontrol hapı kullandım geçti gitti. Hayata küsecek bir şey yok.
Bu kadar taktıysanız başka birine görünüp doğru düzgün bilgi alın.

Bu nasıl bir abartıdır.

Kist olmayan kadınmı var.
Herkes 2 ay içinde gebe kalacak diye bişeyde yok.
Geçmiş olsun en çokta allah eşine sabır versin

bu kadar abartılmaz cidden ölüm falan ne kadar uçlarda yaşıyorsunuz her şeyi.

devlet hastanesinde o doktorun günde sizden başka bakmak zorunda olduğu 200 tane hastası var maalesef, herkesle 10 dakika konuşup teselli edecek zamanı yok hiçbir devlet doktorunun. ya parasını verin özele gidin aklınızda ne varsa konuşun ya da lütfen işini yapan insanları böyle çekiştirmeyin. kadının oturup size “kist pıt diye (?) patlar, şöyle olur, böyle olur” diye anlatmasını beklemeyin gereken bilgiyi vermiş zaten. biraz da sakin olun.
O oyle degıl ınanın bunları benım bılmem lazımda, ne dıye kebdısıne soruyormusum gıbı cımbızla laf aldım. Ne bıleyım hergun kıst gecıren hastaneye her dk gıden ınsanlar degıliz. 182 den randevu aldım taa 15 gun sonraya en yakın hastane diye orayı verdıker sonucta bızde ankaraya daha yenı yerlestık en ıyı doktor kım en ıyı hastane falan bılmıyo ruz zaten ankara buyuk sehır sonucta nereye gitsek kalıtelı sonuc alırız duye dusunduk. 15 gun sonra gıttık bızı yukarı kadın dogum servısube yoblendırdıler orda yarım saat bekledik ses seda yok kapıda danısnaya sorduk bu oda bosmu hıc hasta falan gırıp cıkmıyoe dedık sız kadın dogun ıcın mı gekdınz dedıler evet dedık ıste ozaman asagı ının orda poliklınık yaparlar dedı megefr asagıdalarmız. Oraya ınmeden doktor bızı aeadı yarım saattır sızı beklıyorum hala gelmedinz iptal edıcem dıyor. Bizde hastaneyi bilmedigimz için yanlıs yerde beklıyormusuz gelıyoruz hemen dedım kapattk gittik sankı sevgılımmıs gıbı bana tavırlı konsyo işte nıye yukarda beklıyorsunz dıyo yanlıs yoblendırdıler dıyorm kım yıbkendırdı bilgi işlem dedm gülüp sankı yalan soyluyormusum gibi bilgi illem ha sacmalıga bak dıyo gülüyır tabı ben arada saglıgımla ılgıl ısorcam yıne konuyu nerde bekledıgmızs getır yo ne kadar uzattınız artk sıkayetımı soylebılırmıyım dedım daha vajina demeden asagıdan ultrsondan sıra alın ne zaman randevu verlerse ozmn gelın dedı. Gittik aldık oda 10 gub sonraya verdı bır 10 vunde onu bekledık. Yanı 15 gun boyunca bskledm geldım sacma sapan gec kalma muhabbetı yaptı 2 dk sorulafıma cevap alamadan eve donduk. Ultrosun sonucumada patlar bu ameloyat vs gıbı seyler soyleynce iyice tiksindim. Bundan snra valla ozelde giderim buyuk sehrın hastanesınnde boyle ılgısız sorumsuz oldugnu bılseydm zatsn dedıgnz gıbı dırekt ozeld gıderdık ama ne bılelım. Devlet memuryda olsa sonucta ıletısım kutmalıyız gıttıgmz doktorla. yardımcı olmayacak her hastaya boyle davrnaıyorsa zateb bu hastnade kadın dogum odasında çatı kuoltugu falan yok yanı şöyle dogum ve operasyon yapılmıyormus ssdece muayneymıs. E muaynede etmedgı ıcjb ulstrosub bırımı falan hep ayrı ayrı kendısı Sadece sonuclara bakıyor, sadece sonuclara baktıgu halde herkese bölyke davranıyosa sikayetlenmek zorunda kalıyor ınsanlar. Her doktor cekıstırmıyoruz zaten devlette calıstıgı halde gayet ilgili alakakı özelden kat kat ıyı ılgıkenen doktorlarda var onlarda aynı yogunlukta onlarla kıyaslayınca zaten bu hareketlerı cekıstırmek zorunda kalıyoruz. Belkude dedıgınz gıbı buyuk sehır sonucta normak sehırden cok daha fazla hasta bakıyor dıye de oyle olmus olablır

Ilk adet olduğum dönemden beri kistlerim var. Benimki polikistik over yani belki araştırırsanız adet düzenliği erkeklik hormonum daha fazla çalışması aşırı adet sancıları. Düzensiz yumurtalama olduğu için 4 5 doktor gezdim bana tedavisiz çocuğun olmaz dediler şuan bacağımı ısırmaya çalışan 8 aylık oğlum yanımda ablası. :)

Üzülme stres daha büyük sorun neden 2 ayda kendini harap ettin. Hamilelik sandığın gibi hadi birlikte olduk hemen olsun gibi birşey değil. Üstelik çoğu kadında kist vardır ve adetle birlikte vücuttan atılır.

Senin yapacağın iyi bir doktora gitmek ve 6 ay düzenli korun doğum kontrol hapıyla kistlerin temizlenir. Sonra bebek düşünürsünüz. Zaten çok yeni evliliğiniz. Biraz gezin birbirinize zaman ayırın hoş vakit gecirin.

Çocuk demek sorumluluk demek istemesende eşle arana mesafe demek. Yorgunlu, bitkinlik, uykusuzluk demek. Yani bırak zaman biraz eşinle evliliğinin tadını çıkar. Çocuktan sonra halin kalmayacak zaten şimdi stres yapmak yerine bırak ani yaşa.

Cinselliği istediğin için yaşa. Bebeğim olsun hamile kalayım diye cinsellik yaşama inan hamile kalmana en büyük zorluğu stres çıkarır.

Ovulasyon testi adetin düzenliyse bitince 10 gün sonra falan testi yap zaten koyu çizgi çıkınca yumurtluyorsun demek. O günleri iyi değerlendir.

Lütfen kendine stres yaratma. Vardır vakti zamanı hiç endişelenme. Rabbim hayırlı evlat nasip etsin sana ve evlat hasreti çeken tüm annelere.

Kızlar meraba konuyu nerde acıcam bilmihorum ama psıkolojım cok bozuldu evlendıgıme pişmanım her hastalık buldu benı sanki daha genc yasımda 24 yasında 7 aylık evliyim ilk 2 ay falan malesef ilşki olmadı vajınusmus oldumu dusubdum ki ben bekarken sureklı degısuk ıc camasırları vs alır ceyımıze koyardm gayet istekli biri oldugmu dusunyordum evlenince fıs cıktım. Esımde hep sabırlıydı ben uzuldukce nıye dert edıp psıkolojınıbozuyosun vs dıyodu ben ona ıste vajınusmus tedavısıyle ılgılı doktor sonuclafını falan okuyodum bak demekki sadece senın sorunun dsgılmıs het kadın yasıyormus bu durumu vs dıye 2 ay boyunca tesellı ettı her gece hazırım bu sefer yapıcam dedum ama her seferınde yayak odamıza gırmrk baba ıskence gıbıydı korktugmu panıkledıgmı anlayınca esımde zorlamıyordu. En son doktor bulduk gıttık 1 seansına 850tl odeyıp:KK43: ilk seansta kurtukduk bu durumdan. Onu alattım sımdıde 2 aydır korunmadıgım halde gebe kalamıyorum:KK43: geceb burdakı herkes stres yapma vs dedı ama sımdı bır rahatsızlıgımı ogrendım psıkoljım altust esımı yaklastırmıyorum bıle yanıma o derece kendımden bıktım doktora gıttım ulstrason cektıler 30 mm ya da 60 mm kist varmıs sol yumurtslıkta tam anlamadım zaten kadın doktorun suratı bes karıs ikgisiz alakasız sodugum sorulara adam akıllı cevap vermıyor psokolojımı bozdu dedı kı kist var ama kendıkıgınden gececdgı ıcun amelıyat onermıyorum dedı gozlerım yuvasıbdan fırladı be amelıyatı bıde amelıyatmı olunması gerek ama onermıyorsunz dedm. Yo gerek yok zaten kendiliğinden ınden gecer dedı. ee nasıl gececek gecen baska doktora gıttım ufak adet olunca temızkenır dediler adet oldum ama temızkenmemıs dahada büyümüş işte basık gececek dedim. Patlayarak dedi. Patlarsa etlik j dogum evinin aciline git eger coj agrı olursa ve cok kan gelırse dedi ay zateb gastalıj saglık konusunda asırı pimpirikliyim bu yuzbdenmı cocugum olmuyo dedım o engel degıl dedı ozaman ilac falan yazın erisin küçülsün dedim eczanedeb herhangi bi dogum kontrol ıl hapınu alabılırsunz dedi. Ya nasıl sinir bir doktor varya orda olsanız cıldırırsnnz zorla konusturuyorum ankaraonkolojı hastanesınde bı kadın doktor ya onun elıne canlı dusen ölü cıkar o derece pasif geçiştirme cbasında bırı. Bende gittim diealla diye bi ilac verdiler eczanefdn iyimidir sizce. Bebekte bu ay yine askıya kaldı.off herseyım sorublu esıme bakıyorm adamı bıktırdım dıyorum daha ilk anda vajınusmus sonra cocuk olmaması sımdıde kist ölsem daha mı ıyi kac gundur dusunyorum ilşkiyede giremiyroum esım yaklasıtıgı halde osıkolojım ıyı degl dıyıp ertelıyorm falan napıcam ben allah ıcın cok strss yapma demıstınz bebek ıcın ama dusunmeden yaptım oylede olmadı ben napım bu vajınaya zaten zarımda esnekmıs yırtılmadı gitti oda ayrı bi sorun her ıliskide zevkten cok acı hıssedıyorum sabkı zarıma carptıkca ıcınde esnıyo ve o acıyı duyyorum mecburen zevk alıyormus gibi yapıyorum esım onuda sorub ettıgım ıcın ne guxel ıste hep bakıre gıbısın nıye dert edıyosun dıyo. Annemınde zarı evlendikten 4 yıl sonra ikizler ehamıle kalmıs dusurmus onun kontrolunde doktor demıs hala zasrın duruyor doktor ayn ı sekılde tryzemde evlentıkten 2yıl snra ilk dogumda yırtılmıs zarı genetıkmı acaba. Ama hıc zevk almıyorm yani resmen ıcımde eskı roma iskencelerınde mahkumları kazıga oturtup öldürürlermil ya aynrn kazık varmıs gibi aGrıyo. Hala alıssmadım yada esnej zar yuzunden.

1. bu ılac dienalla sadece 1 ay kullanıcam kist eritmede iyimidir.farklı bı yan etksu varmıdır kilo vs. bıraktıgım zaman cocuk olmama durumu olmaz dmi

2.su yumurtlama takıbı nadıl yapılyo br her ayın 4unde adet goruyorum ve en fazla 5 gun suruyor adetim. Döngüsünümğ yanlıs hesaplıyorum bilmem ama her uygulamada yumurtlama gunumu farklı bı tarıh gosterıyor bende kafam karısyo dıye hergun çöküyorum adama. Ama yok yıne yok bebek.

3.ankara yenimahallede varmı onereciginz iyi bir kadın dogumcu. gercekten bu yasta dert sahıbı oldum kesip atasım gelıyor su belden asagımı.

4. Kist nasıl patlar, patlarsa nasıl bır agrı olur neye benziyor agrısu. Kan kaybından ölür müyüm. Ya da hiç patlamazsa nolur amelısytmı yapacaklar :KK43:
Ha bide soruyorum cıkolata kistimi ne ne kisti diye kist ilte önemlı degıl diyo doktor. Ya sızler bana yardımcı olur mus unz.ARKASLAR YANLIS ANLASILMA OLMUS VAJINUSMUSU İLK 1 BUCUK AY ILISKIYE GŞREMEYİNCE OSURE SONUNDA 2 GUNDE ATLATTIM YANI IKK 2 AY ICINDE VAJINUSMUS FALAN KALMADI SADECE ILISKIYE GIRERKEN ZEVK ALMIYORM DEDM YANU SUAN ILISKIYE GIRMEKTE SORUB YOJ RAHATLIKLA ALABILIYORUM. Esımıde bezdırcem hastalık ustune hastalık valla bı ara benu bosayabılırsin bile dedim. Ama gülüyor bu hastalıjlı hallerime çok abartıyosun her kadında olan seyler dıyo ama cevremde bı ablamda oldu bı annemde olmus onlarda ilaçla gecmşl ama bana doltor ilaca gerkyok o zaten patlar dedı olabılrı mı boyle bır ifade ya :KK43: baska da kımsede kist mist duymadım zaten. Ne cocugum oluyor ne kşstim bitiyor. cocuk yerıne kist geliyor. ya allah ya kadir😩😩
Önce bı sakin olun panik yapmayın kist ölümcül bişey değildir ve bu kadar korkmaniza gerek yok ben sol yumurtalgmdaki kistin çikolata kisti olduğunu anlayana kadar 4 doktor gezdm önce başka bı doktoru daha görmenizi öneririm ayrıca kist var nede kaç çeşit kist var bilgisi yokmuyms kimisi geçer kimisi geçmez en kötüsü çikolata kistidr evlendigimn 2. Ayı öğrendm ilişkide zorluk yasaynca acı çekince anladm bişey olduğunu bazı kistler yumurtlamayla atılmaz her ay biraz daha büyür içi dolu kiste dönüşür dermoid kist yumurtlama kisti bı sonraki adetle atılır doğum kontrol hapı kullannca gider basit kist denir korkulacak bı durum değil o bence iyi bı doktora gidip ne kistinz var öğrenin bu kadar panik ve strsle insanın yoksa bile bı hastalığı zaten olur.

2 aydir cocuk olmuyo diyince bıraktım okumayi
Vajinusmus u 1 seanta halletmisin bunun icin yillarca ugrasan var
2 ayda hamile kalamadim demissin olmuyyyyo diyip ölüme baglamissin bunun icin de yillaaaaarca igrasan var
Kist kendi gider diyen doktora inanmayip ameliyattan falan korkmussun
Karnimda kocaman miyomla 9 sene ugrastiktan sonra bebegim oldu ..daha kistleri saymiyorum bile..bide bizde asiĺ sorun eşimdeydi..
Abartma nokta

Bu kadar stres olmanıza sebep ne? Eşiniz ya da kv niz falan mı ısrar ediyor. Diğer türlü çok normal gelmedi bana.
Kvm cok uzaktalar bız esımle sadece ıkımız farklı bı sehırde yasıyoruz ama ılsıkı olduktan sonra 3 4 ay korunduk boyle sagda solda bebrk gordukce ıkımızde aşırı istekli olduk bebek konusunda sonra korunmayı bıraktık. Ama dogal olarak tabı kvm olsun kendı annrm olsun artıj torun ıstıyorux dedıklerı olduda oyle ısrarcı degıller. Onlardan cok bazı insanlar var yok işte senlke aynı ay evlenen kızlar hamıle sebde daha bısey yok mu vs dıye konusanlar oluyor sankı sorun varmıs o yuzden cocgum olmuyormus gıbı. ven de o stres oldu doktorda kist ıcın patlar kist falan deyınce aşırı panık yaptım. Cunku genelde ileri yastaki lerin kistlerinş amelıyatla mı alıyorlardı yanı annem amelıyatla aldırmıs benımde oyle oalcak dıye korktum ınanın asırı takıntım var koluma serum soktuklarında bile aşırı irkiliyorum vucuduma bişeyke müdahala edildiğinde kasılıyorum. Amelıyat falan dusunemıyorum. Bebek ıcınde cok ıstıyorum ama nasıl dogurcam acaba dıye onada kasılıyorum. Psıkolojik bır durum oldgnu kabul edıyorum zatende sonradab amaab okadr ınsan neler yasıyor nasıl dogururyor bende yaparım dıyorum

Hamilelik ve doğum süreçleri kistten daha zor bin bir türlü komplikasyon çıkabiliyor bunu biliyorsun dimi.
Bence önce psikologa git, kadın doğuma git bir rahatlatsınlar seni
Bu şekilde hamile kalırsan en ufak bir olayda çok büyük strese girersin bebek de etkilenir.

Ameliyat düşünemiyorum diyorsun da hamile kalsan sezaryen olacak olsan neyle alacaklar bebeği.

Önce bı sakin olun panik yapmayın kist ölümcül bişey değildir ve bu kadar korkmaniza gerek yok ben sol yumurtalgmdaki kistin çikolata kisti olduğunu anlayana kadar 4 doktor gezdm önce başka bı doktoru daha görmenizi öneririm ayrıca kist var nede kaç çeşit kist var bilgisi yokmuyms kimisi geçer kimisi geçmez en kötüsü çikolata kistidr evlendigimn 2. Ayı öğrendm ilişkide zorluk yasaynca acı çekince anladm bişey olduğunu bazı kistler yumurtlamayla atılmaz her ay biraz daha büyür içi dolu kiste dönüşür dermoid kist yumurtlama kisti bı sonraki adetle atılır doğum kontrol hapı kullannca gider basit kist denir korkulacak bı durum değil o bence iyi bı doktora gidip ne kistinz var öğrenin bu kadar panik ve strsle insanın yoksa bile bı hastalığı zaten olur.
Ya sordum be kisti dıye kist ıste gecer merak etmeyub dıedi hangı ılacla gecicek dedım ılacas gerek yok o patlar dedı. Oyle strss yaptım daha once kist mıst patlama yasamadıgm ıcin bırde aynen sımdı ankarada daha ıyı domtor arastırıyorum yenı geldik bız bu sehıre hastaneleru nasıldır nedır bılmedıgmx ıcjn ılk buna gıttık su bıaylık ilaç kullanımdan sonra tekrsr gel fedı ona degıkde baska doktora gıdıcem 1 ay sonra

psikolojiniz sağlam değil

o vajinusmus doktorunuz bu psikolojinizi fark etmedi mi

önce sakin olun gerekirse tekrar muayene olun zar hala orada fikrinizi netleştirin rahatsızlık veriyorsa operasyon ile alıyorlar

bu arada çocuk için aceleye gerek yok
ya öff ama alta insan gibi yorum yapıyorsunda girişi niye anlamsız ve grreksız yapıyorshn. Psıkolojıkmıs vajınusnus doktoru anlamamısmı falan fılan. Eger yazdıgmı anlıyorsan okudgysan cevremde kımsede kıst nıst duymadım bendede cıkınca panık yaptım karsımdakı dokyor cunku alısılmıs bır durum degılde patlar amelıyat vs dıyınce kım olsa korkar. Y da ben asırı pimprikliyim diye korktum. Vajınusmus ıcun gıttıgımde kist fakan yokmus, o doktorda bu doktor gibi patlayacak belkıde amelıyst vs gıbı korkutucu ıletısum kurmadı. O zaman psokolojım falan sorunm yoktu.

Ya sordum be kisti dıye kist ıste gecer merak etmeyub dıedi hangı ılacla gecicek dedım ılacas gerek yok o patlar dedı. Oyle strss yaptım daha once kist mıst patlama yasamadıgm ıcin bırde aynen sımdı ankarada daha ıyı domtor arastırıyorum yenı geldik bız bu sehıre hastaneleru nasıldır nedır bılmedıgmx ıcjn ılk buna gıttık su bıaylık ilaç kullanımdan sonra tekrsr gel fedı ona degıkde baska doktora gıdıcem 1 ay sonra
İnanırım canım benim 7 cmlik kistime yumurtlama kisti dedi bide sağda dedi solda halbuki biliyorm hiç caktrmadan tmm bırakn dedim muayeneyi bıraktı çıktm ordan hemen 😂😏😏 sen korkma başka bı doktor daha görsün için rahat etsin ayrıca patlar o ne demek hadi büyüyüp patlarsa doktora bak...

gittigin hastane yanlis hastane herseyden once
onkoloji hastanesine kanser olmadan gidersen ilgilenmiyolar pek
devlet hastanesine gideceksen zekai tahir burak hastanesine git yada sami ulus a
2 ayda cocuk olmuyo demek cok erken 1 sene denemeni ister her dr kist nasil patliyomus onuda anlamadim ben ilk kez duyuyorum acikcasi pko mu cikolata kistimi adi ne bu kistin?
sorularina tam cevap alamamis duzgun bir muayeneden de gecmemissin gibi geldi bana
Ayne oyle oldu ne kisti dedım kist işte önemsız bu kendılgınddn patlar dedi. E ilk defa kisti duyan birine bunlar korkunc gelıyor. Onkolojı hastanesu ama her polıklınık vardı abla ıcınde. Sadece muayne edıyorlarmıs. Dogumm amelıyat vs bu ıslemlerı yapmıyolarmus. Dr abdurahhamb yurtaslan eğıtım arastırma onkolojı hastanesı dıye gecıyor. Bıdaha kıne ozele gıderumde bu sızın onerdıklerınz yenı mahallademı

bu saydıklarını burdaki her kadın yaşadı. bunları bızler hastalıkta bile sayamıyoruz artık. daha yolun coook basındasın dur bakalım. hemen asıp kesme
😊😊😊🙏🙏🙏🙏 Valla benım çevrede duymadım hıc doktorda direk patlat matlar dıyınce nasıl korktum esımde korktu😊 sımdı jem baska doktor arıyorux hdmde bunu patlamadan erıtmeye calıscam

Aa şimdi hatırladım seni :) lütfen bana kızma ama cidden takıntılı ve paniksin diğer konundada yazmıştım olaylara fazla abartılı tepkiler veriyorsun.
Valla oyleyım dıyorum ya doktor dırekt patlayacak vs dedı daha once hıc kıst falan olmadı etrafımda olduysada bılmıyorm ama annemde oldu oda ameloyatla aldılar akkıma dırekt benıde mı amelıyat edecekler acaba dıye geldı snra doktor amelıyta gerk hok kendılıgınden en patlar dedı olurda cok kanama olursa etlık dogume vının acılıne gıt dedı. Bende esımde cok korktuk. Ama suan herkes bende de kist vardı dıyor 😊😩

kist hastalık okey ölüm neresinde?
Ölüm 😊 doktor olurda patlarsa asırı kanama olursa hemen dogum evı acılıne gıt dedı o anı kafada kurunca ölecekmişim gibi. Daha önce kist hiç duymamıstm etrafta annemde vardı onuda amelıyatla almıslardu ozamanda cok korkmustm annem allah esırgesın amelıyat masasında kalırsa dıye 😩 bıde panık olunca ve kendınde duyunca bu kistleri falan endişelendım bıraz

Ha bide soruyorum cıkolata kistimi ne ne kisti diye kist ilte önemlı degıl diyo doktor. Ya sızler bana yardımcı olur mus unz.ARKASLAR YANLIS ANLASILMA OLMUS VAJINUSMUSU İLK 1 BUCUK AY ILISKIYE GŞREMEYİNCE OSURE SONUNDA 2 GUNDE ATLATTIM YANI IKK 2 AY ICINDE VAJINUSMUS FALAN KALMADI SADECE ILISKIYE GIRERKEN ZEVK ALMIYORM DEDM YANU SUAN ILISKIYE GIRMEKTE SORUB YOJ RAHATLIKLA ALABILIYORUM. Esımıde bezdırcem hastalık ustune hastalık valla bı ara benu bosayabılırsin bile dedim. Ama gülüyor bu hastalıjlı hallerime çok abartıyosun her kadında olan seyler dıyo ama cevremde bı ablamda oldu bı annemde olmus onlarda ilaçla gecmşl ama bana doltor ilaca gerkyok o zaten patlar dedı olabılrı mı boyle bır ifade ya :KK43: baska da kımsede kist mist duymadım zaten. Ne cocugum oluyor ne kşstim bitiyor. cocuk yerıne kist geliyor. ya allah ya kadir😩😩

hayretler içinde okudum
kistler oluşur geçer adetle bu kadar neyi dert ettin?
daha cinsellikten zevk alamamışsın çocuk yapacağım diye kendini ne hallere sokmuşsun yapma allah aşkına
kist patlaması da öyle sandığın gibi bişey değil
daha ağrılı bir adet olursun anlamazsın bile başka bişey

devlet hastanelerinin kadın doğumcuları çok sevimsiz oluyor çoğunlukla
kendi doktorum pınar celtemeni öneririm medicalpark ta
bahsettiğin doğum kontrol hapını bilmiyorum ama 6 YIL yazz marka olanını kullandım bıraktığım ay hamile kaldım.

biraz kendini rahat bırak eşinle cinselliği bi yola koyun zaten o sırada hamile de kalırsın

Ne abartmışsınız yahu. Ben de kötü bir şey sandım. Siz dert görmemişsiniz.

Her kadında olur boy boy kistler. Çeşitleri vardır. Sizinki de önemli değilmiş.

Ben kist varken hamile kaldım. İlk gebeliğim gelişmediği için kürtaj oldum. Kistin peşine de düşmedim muhtemelen doktor kürtajda temizlemiştir. Ki ikinci hamileliğimde kist var demedi doktor..

Sadece çikolata kisti denen şeyler operasyon gerektirebilir. Onu da ilaçla kontrol altında tutan doktorlar var.
Eltim aldırmadı, kardeşim aldırdı mesela..

Soğan kürü falan yapın düzenli olarak. Ayrıca psikolojik yardım alın anksiyeteye yol açar bu..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X