Kitap Günü yeni anket (Katılmak isteyenleri listeye dahil edebilirim)

Yeni kitaplarımız

• Ankete Katılan
    18
  • Anket Kapalı .
Selam kızlar, kitabım az kaldı bu akşam uyuyakalmazsam bitiririm diye düşünüyorum.

öf ya 2 gündğr ailevi meseleler yüzünden kitabı elime alamıyorum bugünde çok başım ağrıyor okuyamayacakmıyım ne olcak anlamadımki günde 100 sayfa okurdum en az (

Acele etme okursun daha zaman var.
Ben de bazen çok okuyabiliyorum bazen hiç okuyamıyorum.
Değişiyor.

Acele etme okursun daha zaman var.
Ben de bazen çok okuyabiliyorum bazen hiç okuyamıyorum.
Değişiyor.

acele etmem laızm çünkü kütüphanedende 2 tane kitap aldım amin maulof un çok seviyorum bbu yazarıda kitaplarını bitirmeye karar verdim
birde kitap mekanına da aboneyim ben ordada kitap bitirme yarışı var en çok kim kitap bitircek diye 1 ayda :) o yüzden sıkıntı yaptım yani
neyse önce ağrı kesici alıyım sonra sevdiğim dizinin 2 bölümünü izleyim netten
hellcats diye bir kız dizisi kafam dağılıyor izlerken ardındanda bugün en az bi 50 sayfa okuyum inşallah :))opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

yaa bidaki aya acaba hangi kitaplar olcak oylamada ben meraktan ölüyorum valla :):kedi::kedi::kedi:

Ben de bir taraftan Amin Maulof'un Ölümcül Kimlikler kitabını okuyorum ama kısa bir kitap.
Deneme türünde.
Twety herkesi strese soktu tabii kaydirigubbakcemile3
Bakalım yetişebilecek kimse çıkacak mı?

Senin branşın ne canım.
Benimki Türkçe.

bende ölümcül kimlikler ve tanios kayasını aldım kütüphaneden daha ince olanı vardı deneme tarzında ama onuda gururuma yediremedim hile yapıyomuş gibi

valla tweetypinar herkesi strese soktu işte ne güzelde gaza geldik :) işe yaramaz diyorlardı
dinsizin hakkından imansız gelirmiş işte biz kitap elimize alıyoduk çok okuyoz sanıyoduk meğer bizden de çok okuyan varmış

fen bilgisi canım :)

merhaba hanımlar..son 100 syf kaldı bu gece bitiririm bu kitabı..bkalım katil tahmin ettigim kişi mi çıkacak..bu arada bir arkadasımız dogum yapmış..hayırlı olsun inşallah ya..anaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam onun elleri ayakları falan küçücüktür şimdi..

Seni tebrik etmek istiyorum arkadaşım vereliniortak sayısalcı olup da bu kadar kitap okuyan çok değildir sanırım. En azından öğretmenler arasında

Seni tebrik etmek istiyorum arkadaşım vereliniortak sayısalcı olup da bu kadar kitap okuyan çok değildir sanırım. En azından öğretmenler arasında

teşekkür ederim :) üniversiteye girene kadar hiç kitap okumazdım öss de türkçeden 45 sorudan 20 sini işaretleyebilmiştim kısa sorulardı dilbilgisiymiş :) zor olanları onlarmış meğerse 10 taneye yakın yanlıştı
üniversitede bir arkadaşım benim içimdeki cevheri ortaya çıkardı şimdi 6 yıldır kitapsız geçen zamanım yok diyebilirim :)
kpss de de artık türkçede hata yapmıyorum
kitap okumak insana çok şey katıyor
bence sen bir türkçe öğretmeni olarak türk yazarlardan yada yabancılardan beni yormayacak üzlubu olduğunu düşündüğün yazarları önerebilirsin
çünkü bu geç başlamışlığın verdiği bir dez avantaj var dile karşı çok önyargılıyım bir yazarın bir kitabını anlamakta zorlanırsam çabuk pes ediyorum.. :kedi::kedi::1hug:

Kitabımı bitirdim zemuszemus ben severek okudum.
Zaten bu tarz polisiye romanlarda çok fazla edebi değer aramaya gerek yok.
Yabancı örnekleri için de geçerli aynı şey.
Sonu beni şaşırttı, son 50 sayfaya geldikten sonra acaba olabilir mi sorusunu yöneltmeye başladım asıl katiller hakkında.
Yazarın amacı da zaten şaşırtmaktı.
katili hemen tahmin edeceğimiz bir roman olsa kimsenin ilgisini çekmezdi herhalde.
Neyse herkes okusun değerlendirmeyi yaparız.
Ama şunu söyleyeyim hiç mobese kamerası olmaması tuhaf geldi bana.

Punchshe sen çalışmıyorsun anladığım kadarıyla.
İnşallah bir an önce atanırsın.
Neden yormayacak kitaplar istiyorsun anlayamadım.
Yorsun biraz da tabii.
Ben sana favori Türk yazarlarımdan bazılarını söyleyeyim.
Reşat Nuri'yi filan saymıyorum onları nasılsa okumuşsundur.
Ben Ahmet Hamdi Tanpınar'ı çok severim ki kesinlikle seni yormayacak bir yazar değildir.
Ama Türk edebiyatını öğrenmek isteyen bir insanın mutlaka okuması gereken bir yazardır.
Ankette belirttiğim gibi Sabahattin Ali mutlaka okunmalı.
Hikayeleri tekrar tekrar sıkılmadan okunabilir.
Günümüz yazarlarından Buket Uzuner'in uslubunu da çok severim.
Şimdilik bunlar yeter sanırım yerimseniben

benden sonra kim bitirecek diyordumki sarissa bitirmiş, bana sonu sanki biran önce bitsin diye yazılmış gibi geldi, :bbo:ama istanbul tarihi ile ilgili kısımlar çok hoşuma gitti, o kadar okurum hala yaşadığım şehrin tarihi konusunda bilmediklerim varmış dedim, :bbo:
buket uzuneri bende severek okurum, bide elif şafakla, ayşe kulin favorilerim arasında özellikle ayşe kulini dene punchshea.s

ahmet hamdi okumadım hiç araba sevdası ona aitti sanırım
kuyucaklı yusufu biliyorum okumakta istemiştim ama fırsatım olmamıştı reşat nurinin çalıkuşu evde var ama ben trt1 deki aydan şenerin çalıkuşunu izlemiştim çokta sevmiştim ama filmden sonra kitabı elime alamadım
buket uzunerin iki yeşil su samurunu okumuştuk ve üniversitede bunun üzerine sunumda hazırlamıştık çok sevmiştim uzun beyaz bulut geliboluyu okumuştum
ayşe kulin in adı aylin i okumuştum ama sevmedim zor bitirdim
birde yaşar kemalin ince memed serisini okumuştum ama hep aynıydı öyküleri eski türk filmleri gibi
en sevdiğim türk yazar şimdilik elif şafak

ne güzel kitabı bitiren arkadaşlarımız var sonunu ben de merak ettim şimdi
sarissa buket uzunerin kitaplarını ben de severim
punchshe elif şafak'ın aşk kitabına bayılmıştım
bir de ben canan tan'ın kitaplarını çok severek okuyorum tavsiye ederim

Araba Sevdası Ahmet Hamdi'nin değil yanlış hatırlıyorsun Punchshe.

Ayşe Kulin benim çok sevdiğim daha doğrusu edebi açıdan değerli bulduğum bir yazar değildir.
Kitaplarını sıkılmadan okurum ayrı mesele ama kadında yaratıcılık denen bir şey yok.
Olmuş olayları gazeteci edasıyla araştırıp anlatır.
Hazır malzeme de var zaten elinde: ailesi.
Dinle dinle yaz.
Ama seni yormayacak yazarlardan biridir.

merhaba kızlar kitabı bitirdim bende..bir sonraki kitabımızı heyecanla bekliyor olacagım..o zamana kadar bir kitap daha bitiririm herhalde

sarissaaaa ya çok ama çok uzdarip bir haldeyim çünkü kitabı alıp okuyamadım beni ddevamsızlıktan bırakmayın olur mu..bu ara çok yoğunum hem evde hem okulda siteye bile ancak girebildim ve fazla vaktim yok..anketi haftasonu açmak istiyorum ama bana bir yardım eli uzat ben az biraz bu konuda cahilim de..kitapları belirledim amma velakin nasıl açıcam şu menem anketi yaaa

Aaaaa seni çok kınıyorum Maiberf ohaoldumsmile hiç beklemezdim bu devamsızlığı.
100 almasını beklediğin bir öğrencinin zayıf almasına bir öğretmen ne kadar şaşırırsa o kadar şaşırdım yani
Neyse hadi mazeret izni verelim bir seferlik. ama ihmal etme bizi.
Anketi nasıl açacağını mı anlatayım yoksa ben mi açayım?
İstersen anlatayım önce olmazsa kitapları bana mesajla bildirirsin ben açarım.

Şimdi canımcığım yeni konu yazan butona basıp konuyu açıyorsun altta anket seçenekleri var.
Onu işaretleyip kaç maddeden oluşacağını yazıyorsun tabii.
Bir de anketi açık yap ki katılmadığı halde oy kullananları görebilelim.
Son olarak anket süresini 3 günle sınırlarsan süper olur.

yeni ankete başlıyormuyuz hanımlar..ona göre yeni bir kitaba başlayacagım..yoksa başlamayacagım..

Sen yeni kitaba başla Siluistu
Biz yeni kitabımızı ancak kasımda okumaya başlarız.
O zamana kadar bir sürü kitap okursun.

gördüm yeni anketi..ay çok güzel kitaplar var..mairberf çok güzel seçimler yapmış..tebrikler..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…