Kitap Severlerin Buluşma Noktası ♥

Mavi saçlı kız ve Güç mevsimi son okuduğum 2 kitap biri kanserli bir kızın savaşını diğeri de zengin ailelerin hayatının içinde geçen zorlu bir aşk hikayesini anlatıyor. İkisinde de çok ağladım çok başarılı kitaplar özellikle güç mevsimini aşk romanı severler için tavsiye ederim.

Arada girip yazdığım bir yerdi burası ama korona herkesi vurmuş sanırım.
Evde karantina günlerimde;
Kuyucaklı Yusuf
Türkiye nin Maarif Davası
Portobella Cadısı kitaplarını okudum. Şu an Sosyal Jetlag isimli kitabı okuyorum. Evde hiç ii bitmese de bir şekilde kitaplarımı elimin altında tutmaya çalışıyorum.

Merhaba arkadaşlar. Ben yabancı eser alırken kitap seçmede çok zorlanıyorum. Çünkü hangi yayın evinden almam gerektiğini bilmiyorum ve bir türlü karar veremiyorum. Hangisinin çevirisi daha iyidir bilmediğim için kitap seçerken çok zorlanıyorum. Mesela iletişim mi, iş bankası mı, yky mı, ayrıntı mı vs karar veremiyorum. Mesela Pavese'nin eserleri hangi yayın evinden okunur, veya felsefe türündeki bir kitabı(Spinoza, Seneca vs) hangi yayın evinden okumalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Yayın evi seçmekte ustalaşmak istiyorum.

20200412_190503.jpg
Ahmed Hamdi Tanpınar ile muhabbet ediyoruz. Şimdilik cok fazla karakter bahsi gecse de ileride hepsini anlamlandirir bence :)

Aslında buraya katılmaya gelmedim. Hani bazı çocuklar vardır banyo yapmayı sevmez ama banyoya başlayınca da banyodan çıkmak istemez ya. İşte kitaplarla aram aynen öyle.
Az önce üzerime afiyet Sebahattin Ali 'Kürk Mantolu Madonna' yı bitirdim. Dün okumaya başlamıştım. Çok begenerek okudum. Tavsiye edip kaçıyorum :KK68:

Kitap okuma alışkanlığı pek olmayan biri için başlangıçta hangi kitapları önerirsiniz hanımlar?

Merhaba, ben internetten(kitapyurdu) kitap sipariş etmek istiyorum fakat şu salgın döneminde internet alışverişi riskli midir sizce? Kargoyu getiren kurye virüs taşırsa vs gibi şeylerden korkuyorum. Fikirlerinizle yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba, ben internetten(kitapyurdu) kitap sipariş etmek istiyorum fakat şu salgın döneminde internet alışverişi riskli midir sizce? Kargoyu getiren kurye virüs taşırsa vs gibi şeylerden korkuyorum. Fikirlerinizle yardımcı olursanız çok sevinirim.
ben de öyle düşünüyordum aslnda ama bir arkadaşım biz bir şeler aldığımız için onlar maaş alıyor, almayı kesersek ihtyiaç yok diye bir kısmınıişten çıkartabilirler dedi. o da amntıklı geldi

Arkadaşlar David Burns'ün "İyi Hissetmek" kitabını okuyorum iki gündür. Şu an 90. sayfasındayım. Ama o kadar ağır, o kadar akıcılıktan uzak gidiyor ki kitap; resmen "başlamışız artık bitirmek olmaz" düsturuyla okumaya devam ediyorum. Dediğim gibi çok ağır işliyor, dili akıcı değil, okurken dikkatim sürekli başka yöne dağılıyor kitabın sıkıcılığından olsa gerek. Fakat şimdi 90. sayfadayım, eğer okumayı bırakırsam 90 sayfaya ayırdığım zaman boşa mı gidecek? Veya kitap belli bir yerden sonra akıcı bir hale mi geliyor? Ne yapmalıyım? Bu kitabı okuyanlardan da okumayanlardan da yorum bekliyorum. Teşekkürler...

X