Saç Kesim Şekilleri Kıvırcık Saça Perçem Olur mu?

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

AttaQue

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2007
2.710
20
Saçlarım kıvırcık ve uzun , alnım çok dar değil , perçem bıraksam bırakılır gibi yani..
Ama perçem kestirirsem sürekli düz durmalarını sağlamam gerekiyor,
diğer yandan da saçlarımın arkası kıvırcık olacak ama perçemlerim düz..
Sizce garip durur mu?
Saçlarını böyle kullananlar var mı aranızda?

Depresyona girdim , saçlarımla oynamaya başladım :KK43:
Bana değişiklik lazım acilen..

bence yaptırma saçların çok kıvırcıksa bi garip duruyo önler düz arkalar kıvırcık. onun yerin katlı kesim uygulat. depresyona girip deişiklik yapacaksan tırnak boyunla oyna:KK70: kısaysa uzat her gün oje sür uzunsa kısalt falan. saç emek ister ya:KK43:

Son düzenleme:
Çok kıvırcık değil hani böyle kuzu kıvırcığı gibi değil , su dalgasının biraz daha sık hali sadece..
Kime sorsam olmaz dedi , belki bir mucize olur diye umut ediyorum aslında ama..
Sizde haklısınız kızlar , teşekkür ederim a.s.

Bence olmaz arkadaşım, perçem düz saça olur..Fönde çeksen kabarık durur...

Benim bi arkadaşım aynen dediğin gibi perçemli kullanıyo ve çok memnun sadece önüne fön çekio tek kötü yanı çok sık perçemlerini kestirmeye gitmen gerekiyoo bende perçem yaptırmayı düşünüorum ama biraz daha uzasın diye bekliyorum hele uzun katlı saça çok yakışıo yani arkadaşımın ööle deneyebilirsin

kıvırcık sacta percem cok kötü olur ya.. bence sacların uzunsa ki kıvırcık ve dalgalı saclar süper oluyor herzaman kullandıgından farklı bi model kullanmaya calıs.. saclarına toka falan tak ordan burdan cıkart et ama saclarını kestirip bozma derim.. ben düz saclı halimle bile percemi kullanmakta zorlandım.. sıcakta cabuk kabarıyo devamlı fönle düzeltmek gerekiyo ve her sabah kalkınca, her banyodan sonra, terleyince, kabarınca fön.. cok zahmetli....

kıvırcık saça zahmetli yani.Ben de perçem yaptırmıştım.Ama sürekli fönlü olması gerekiyor zahmetli.Ayrıca alın bölgesi yağlıysa o perçem hemen mahvoluyor.Tavsiye etmem.

Kesinlikle yaptırma derim.Perçem olayı bu sene moda gibi görünse de saç tipine ve yüz şekline göre uygun saç modeli bulmak en güzeli..Hem zaten perçem biraz yaşı da küçük gösteriyor sanki...

Şimdi düşündümde aslında en iyi fikri sürekli fönle uğraşanlar verebilir herhalde bu konuda , çünkü ben fön nedir bilmeyen biriyim kıvırcık olduğum için. Doğal olarak o anlık hevesimle uğraşırım ya bir perçemle mi uğraşamıycam diyorum ama , bunun yaz sıcağı var , nemi var , kılı var tüyü var bir de değil mi?
Hoş duran da duruyo cidden ama hakkını yiyemem.
Kıvırcık saçı herkes çok beğeniyor ama çok fazla model imkanı yok ne yazık ki , en fazla rengini değiştirirsin olmadı fön çektirirsin o da tutarsa ..
Düz saçlı hanımlar şanslısınız aslında bu konuda..

ben de dalgalıyımm perçem var saç düzleştiriciyle düzeltiyorum ama bu seferde dümdüz diken gibi oluyor ama ertesi gün daha düzgün oluyor, hoşuma gittiği için uğraşıyorum napiim, eğer çok hoşuna gidiyorsa bence kestir olmassa küçük bir tokayla tutturursun ben de uğraşmak zor gelince öyle yapıyorumyerimseniben

canım kıvırıcık saça kahkul kesersen 80 lerdekiler gibi olursun.ha çok guzelsen aşırı guzelsen yanı kestir.ama unutma sadece hulya avşarda guzel duruyordu kıvırcık saça perçem(eski filmlerini hatırla lutfen) filmdeki diğer kızlar da da aynı saç modeli vardı ama komikti.bence kestirme canım fön çeke çeke önleri mahvolcak sonra saçının. benimde saçım su dalgası gibi bende isterdım ama bazen ısteğimizi dızgınlemek zorunda olmalıyız:)herkes her modeli taşıyamıyor

sana herşey yakışır attaqım :asigim:
iyi düşün bnm saçım düz ve perçem fena durmamştı;ama 1 ay sonra feci sıkıldım..kısa mı uzun mu,ha uzadı, ha uzicak diye cok kafaya çok taktım..
uzayana kdr gözümün önünde belli belirsiz şuursuzca sallanıp durdular..:bbo:

bence zaten o gözlere kadar olan perçemin eski havası geçti herkeste var. daha değişik özgün şeyler denemelisin.

ben saçlarım kıvırcık önleride perçemli kısa yana doğru fön çekiyorum düzleştirciyle dumduz oluyor çokta güzel tavsiye ederim saten saçın heryeri kıvırcık önleri falan garp gelio bana :)

benim saçlarım da kıvırcık..hem de öyle böyle değil..çok yoğun bi şekilde kıvırcık:KK70: ben perçemsiz yapamaz olmuştum bi dönem ama paso düzleştiriyordum..tabi yıpranıyor da saçlar sürekli düzleştirince..ben de arkadaşlara katılıyorum kesinlikle perçem kestirme...

benim saclarımda dalgalı percem kestirdim ,sonbahar ve bahar aylarında gayet güzel duruo ama iki gün önce yagmur basladgnda sabah bi saatte yaptgm percem kıvır kıvır oldu iki damla yagmurdan çok komik bir görüntü oldu cantamda kocaman bir fırca tasıorum onları taramak icin ,tabi buda yeterli olmuor biri saga biri sola bakıor bilgin olsun canım

ben saçlarım kıvırcık önleride perçemli kısa yana doğru fön çekiyorum düzleştirciyle dumduz oluyor çokta güzel tavsiye ederim saten saçın heryeri kıvırcık önleri falan garp gelio bana :)

kesinlikle katılıyorum üstelik belli bi zaman sonra saçlar alışıyor, şimdi çok kolay düzleşiyor perçemlerim. üstelik saçımı örünce, toplayınca ya da topuz yapınca mükemmel oluyor. şahsen bana çok yakışıyor a.s aşırı kıvırcık saçta kötü durabilir belki ama bence denemek lazım.

benm saçımın önünde de var düz kullanıyodm saçımı saçalırm yanmaya baslayınca kıvırcık kullanmaya basladım kıvırcık kullanınca sacımda düdük gibi kalıyo öününde :KK70: düzz yapsamm çok kadınsı oluyoo arkası kabarık önü düz acayip olouyo bnce.. şu an uzamalarını beklıyorum kat katkesitrmicem önü omzumda arkası daha uzun V seklinde olcak. kıvırcık saça en uygunmodel odur mirmirmirmir

X