kız çocuklarında meme ne zaman büyümeye başlar?

mjesecina

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2017
418
167
35
merhaba kızlar. 7 yaşında kızım var memelerim acıyor diyor. elle baktığımda herçekten çok çok az şişmiş geldi bana, normal mi bu yaşta büyüyor olması. daha geç başlamıyor muydu bu olay ?

Normal değil, doktora götürün erken ergenlik varsa doktor kontrolünde erteleme tedavisi uygulanıyor.

merhaba kızlar. 7 yaşında kızım var memelerim acıyor diyor. elle baktığımda herçekten çok çok az şişmiş geldi bana, normal mi bu yaşta büyüyor olması. daha geç başlamıyor muydu bu olay ?
Merhaba şuan bizde aynı durumu yaşıyoruz kızım 7 yaşında endokrine yonlendirildik siz ne yaptiniz

Merhaba şuan bizde aynı durumu yaşıyoruz kızım 7 yaşında endokrine yonlendirildik siz ne yaptiniz
Hormonlarına bakıldı değerlerinde anormal bişi yok dediler ultrasonla da yumurtalıklara baktılar. o da normal çıkınca takipte kalın gözlemleyin dediler.

yediklerine çok dikkat etmesi lazımmış. çilek tavuk.. adaçayı paketli gıda hatta içtiğimiz sütler bile yapabiliyormuş. :KK43:

sizin değerlerinize bakıldı mı ?

Tavuk çok yapıyor, onlara hızlı büyümesi için hormon basıyorlar ve özellikle tavuk göğüs eti pek önerilmiyor artık. Protein açısından evet iyi ama tüm hormonları etkiliyor

Konuyu yeni gördüm 9 yaşında ergenliğe giren yeğenim için dr paketli gıdalardan ve mevsiminde olmadığı halde tüketilen sebze meyvelerden dolayı çok arttı erken ergenlik demiş olabildiğince uzak tutmak zorundayız çocuklarımızı

Bunu yeni ögrendim propolis doktor kontrolünde olmadığı sürece, çocuklara vermeyin aman diyorum.
Ağzın açık kaldı, doktor arkadaşım söyledi propoliste çok yüksek oranda östrojen varmış.
Aileler bağışıklık icin bilinçsizce kullanıyor, kızlar erken ergenliğe giriyor, erkek çocuklarında çok yüksek östrojen seviyeleri ve meme büyümesi karşılaşıyoruz. Kadınlarda da lipodem yapıyormuş. Aman uzak durun vermeyin dedi.

Ben gereksiz yere iki kere tüp bebek tedavisi gördüm. Bacaklarımda inanılmaz selülit arttı ara ara da ağrıyorlar. Vücudum çok değişti. O kadar pişmanım ki doktorları gazına geldiğim için. Halbuki az da olsa bi kaç doktor, bak bu ilaçlar masum değil, ameliyatını ol bekle çocuğun olur demişlerdi vs dinlememiştim.

Kendi adıma söyliyeyim bize olan oldu artıkta, yavrularımıza olmasın.

Evet propolis de vermeyin sakın dedi. doğal ne vereceğiz çocuklara şaşırdım artık.. yediğimiz hiç birşey doğal değil ki herşey hormonlu...

Hormonlarına bakıldı değerlerinde anormal bişi yok dediler ultrasonla da yumurtalıklara baktılar. o da normal çıkınca takipte kalın gözlemleyin dediler.

yediklerine çok dikkat etmesi lazımmış. çilek tavuk.. adaçayı paketli gıda hatta içtiğimiz sütler bile yapabiliyormuş. :KK43:

sizin değerlerinize bakıldı mı ?
Biz daha yeni farkettik özele gittik şimdi araştırmanın ozeline randevu aldık bekliyoruz endokrine

Evet propolis de vermeyin sakın dedi. doğal ne vereceğiz çocuklara şaşırdım artık.. yediğimiz hiç birşey doğal değil ki herşey hormonlu...
Kuruyemiş, evde yapılan tatlılar, ev yemeği, mevsim meyvesi, sebze ve çok iyi yıkanması gerekiyor.
Okullarda da bu durumu bile bile paketli gıdalar satılıyor hala, geçen hafta paketli abur cubur da migros indirim yaptı millet rafları boşalttı…

Kuruyemiş, evde yapılan tatlılar, ev yemeği, mevsim meyvesi, sebze ve çok iyi yıkanması gerekiyor.
Okullarda da bu durumu bile bile paketli gıdalar satılıyor hala, geçen hafta paketli abur cubur da migros indirim yaptı millet rafları boşalttı…
durum çok kötü... :KK43:

durum çok kötü... :KK43:
Evet çok kötü ama kötünün iyisi için uğraşıcaz.

Ülkeyi bu hale getiren utansın.
Asla ülke son 20 senede olduğu kadar zehir dolu, dışa bağımlı değildi...
Limon portakal zehir dolu, turunçgil cenneti ülkeye zehirli limon portakal geliyor ithal.

Valla biz baya büyük toprak aldık. Eşime dedim çocuklar büyüyünce ziraat okusun da gidip kendi topraklarında ekip biçsin yesin.

Domates oluşana kadar kullanılan zehirin haddi hesabı yok mevsiminde yesen ne olacak ki...

Sizinde mi göğüslerde tomurcuklanma oluştu. ilk belirtiyi nasıl verdi yani. inşallah normal çıkar sonuç da iğnelere gerek kalmaz :KK43:
Yarın sabah gideceğiz endokrine açıkçası ben iğne verirlerse yapıp yaptirmama konusundada çok kararsızım evet tek memede 12 mm .sizin kaç mm idi

Yarın sabah gideceğiz endokrine açıkçası ben iğne verirlerse yapıp yaptirmama konusundada çok kararsızım evet tek memede 12 mm .sizin kaç mm idi
bizim göğsü elle kontrol etti. mm söylemedi ama USG ve kanlar normal çıktı takipte kalın dedi...

bizim göğsü elle kontrol etti. mm söylemedi ama USG ve kanlar normal çıktı takipte kalın dedi...
Usg normal çıktı diye bir tani yokki canim erken büyüme çıkmasa o şişliği başka türlü araştırır zaten.patolojik olarak.Yani erken büyüme veya erken ergenlik onun ismi elinize rapor vermesi lazımdı radyologunuzun.

Usg normal çıktı diye bir tani yokki canim erken büyüme çıkmasa o şişliği başka türlü araştırır zaten.patolojik olarak.Yani erken büyüme veya erken ergenlik onun ismi elinize rapor vermesi lazımdı radyologunuzun.
verdi zaten rapor. doktora sorduk şimdilik ölçümler normal dedi takipte kalın beslenmesine dikkat edin bi süre dedi. kan testlerinde de anormal bişi çıkmayınca bi tedaviye gerek görmedi demekki.. bilmiyorum ki valla.. inşallah bişi olmaz erkenden.. kendilerini kontrol edemiyorlar 9 yaşında adet olduğunu düşünemiyorum :KK43:

verdi zaten rapor. doktora sorduk şimdilik ölçümler normal dedi takipte kalın beslenmesine dikkat edin bi süre dedi. kan testlerinde de anormal bişi çıkmayınca bi tedaviye gerek görmedi demekki.. bilmiyorum ki valla.. inşallah bişi olmaz erkenden.. kendilerini kontrol edemiyorlar 9 yaşında adet olduğunu düşünemiyorum :KK43:
Yani umarım olmazlar canim bizimde kan ve yumurtalık filmi normal çıktı doktorla görüşemedik daha ama.Ben doktora dedimki biz çok sağlıklı beslenen bir aileyiz ben çok dikkat ederim mesela tavuk bile yemeyiz biliyo musun İslami usullere uygun olmadığı için.Ben kendim 16 yaşında adet oldum.Doktor dediki ablacim geç bunları dedi bunların bu kadar etkisi olsa tüm nesilin erken ergenlik geçirmesi lazım dedi.Olacagi varmış dedi

X