kız isteme, ailemin abartı istekleri, tarafların anlaşamaması

Lütfen buna sakın ama sakın izin verme. Kendini küçük düşürme. Kusura bakma ama ailen sana fiyat biçer gibi olmuş hiç yakıştıramam ben böyle şeyleri anne/babaya. Parayla satılan mal gibi geliyor bana böyle şeyler. Ne yap et karşı çık. Ben kız istemeye gittiğimde altın ev vs isteseler güzelce hakaretlerimi eder evi terk ederdim.

Esimin ailesinin durumu iyi olmasina ragmen bir cop istemedim ya.Nasil yuz buluyorlar bunlari isterken cidden anlamiyorum.Bir de bir anne-baba evladini garanti altina aldirmaz.Senin her sartta garantin benim der.Demeli.Benim babam sunlari demis olsa yikilirdim.Arkanda ben varim diyememenin,sana zor durumda bakamayacagim demenin kilifi kizina resmen ev aldirma olmus.Bari evi de garantilesin.Bunlari da konusun en az 350 bin liralik en fazla 1-5 yas araliginda,3+1 ,guney cepheye bakan,merkezi,ara kat.vs diye detaylandirsin baban.Bunu da garantiye alin.Bunlari isteme yuzunu bulmusken hepsini isteyin.

Böyle yapması iyi babanın.böylece yurtdışına gittiginde seni ezemezler hor göremezler değerini kiymetini bilirler.bende senin gibi duşundum evlenmeden.ailemin istiycegi hicbir altini istetmedim bir çöp dahi aldirtmadim.evlendikten sonra eşimde aileside hiç kiymet bilmediler ve hep ezmeye kullanmaya çaliştilar.eşim her kavgamizda boşanalim diye tutturdu keşke istemedigim herşeyi isteseydim zaten kıymet bilmiyen iyilikten değil kötülükten anlayan insanlarmış.

güncelleme. ailem karsı taraftan hiçbir istekte bulunmadı. karsı taraf oturcakları bir ev alınacak içini düzücez sizden bir beklentimiz yok dedi. babamda ben mutfak esyalarını alırım diyip konuyu kapattılar.

Merhaba kızlar. Öncelikle hepinizin yorumuna çok ihtiyacım var. bitek ben mi böyle düşünüyorum işin içinden çıkamadım sürekli ağlama krizlerindeyim..
Özetle, teyzemin yakın arkadaşı olan bir kadının, akrabası ve aynı zamanda patronu olan çocukla birbirimize yakıştırıldığımız için evlilik amacıyla tanıştırıldık. 2 aydır görüşüyoruz. Kendisi avrupada yakın bir ülkede belli başlı iş yerleri sahibi olan orada tanınmış türk bir ailenin çocuğu. Maddi durumları çok iyi. türk ama yurtdısında yaşıyor. Çocugun annesi, ablası ve halası türkiyede bizden uzakta yaşıyorlar. babasıyla ikinci eşi ve amcasıyla eşiyse yurtdısında yaşıyolar. --yani aile bölük börcük geldiklerinde herkes bir taraflardan uzaklardan toplanıp geliyor.-- Birbirimizi seviyoruz, ilk görüste aşık olduk diyebilirim. her haftasonu yurtdısından buraya geliyor beraber vakit geçiriyoruz.

Ama ailem çocuk yurtdısında diye kattiyen istemiyolar. başta ben zaten beğenmem diye annem öylesine teyze ısrar ettiği için konuşmamıza izin vermişti. ama biz birbirimizi sevdik ve iyi anlaştık.
Çocuk bir kez ailesini heryerden -yurtdısı ve yurtiçi- toplayıp trakyaya bize tanışmaya geldiler. aynı zamanda niyetlerini de belirttiler kız isteme faslıda oldu. babası beni yurtdısında istediğim bölümde okutcağını hatta okula rahat gitmem için araba alcagını söyledi. Ama altın gibi seyler konuşulmadı. babam biz biraz düşünelim diyip yolcu etti aileleri.

Şimdi babam tekrar erkek tarafını bugün kararı için aradi. Kaynatama demiş ki gelin yine etraflıca konuşalım. adamda demiş önce söz keselim adı konulsun sonra konuscaklarımızı konusuruz bos gelip bos gitmeyelim. babamda söz möz yapmıyorum önce konuscaz demis adamda kabul etmemiş siz bilirsiniz diyip kapatmışlar telefonu. babam bu sefer sadece çekirdek aile gelsin anne baba amcası ve cocuk gelsin detaylıca ne isticeğimizi konuşalım kalabalık gelmesin istiyor. Eğer bu geldiklerinde anlaşırlarsa isteklerimiz kabul olursa söz tarihi ileri tarihe belirleriz sonrada söz yapariz diyor.
babamın isteyeceği şeyler, -daha karsı tarafın bunlardan haberi yok- oturcagımız evi almalari, . anlaşma yapar gibi önce bunları kabul edicekler sonra seni vericez ilerde başka bi tarifte sözün kesilecek diyor. karşı tarafın ailesi ise önce söz keselim sonra konuşcaklarımızı yapılacakları konuşalım diyor. sevgilim diyorki zaten baban ne konuşcakki biz ev alıcağımızı söyledik e dügünde yapılcak başka ne konusucak baban hala bizi bosuna cağırıyorlar, etraflıca herkesi cağıralım söz keselim sonraki sürecte herşeyi kim ne alcaksa konusuruz diyor.

yani iki tarafın anlaşamadığı nokta sözden önce mi sonra mı isteklerin konuşulacağı.. ve bu geldiklerinde yüzüğü takıp gitmek istiyolar, babamlar sözü baska tarihe atip herkesi cağırmak istiyor.

sizi çok iyi anlıyorum. burdaki arkadaşlar hemen linç etme peşine düşmüşler. aileyi silip atmak çok kolay bir şey sanki evi kendi üzerlerine istiyorlar. Evet birbirini sevdikten sonra evmiş kiraymış önemi yok ama aileni karşına aldığında ne gibi sorunlar yaşıcağını biliyorum. Baban söz kesilmeden isticeklerini söylemek istemiş sonra bizim gibi olurdu çünkü sözden önce konuşuldu evlerini alıcaz sonra biz kendimiz almaya karar verdik sonra kiraya çıkmaya. sonra ailede böylece kıllanıyo. Baştan konuşmakta haklı babanız. Tekrar söylüyorum malesef bu zamanda hala ailelerin altın ev bilmemne istemesi banada tuhaf geliyo ama yapıcak bişi yok.

sizi çok iyi anlıyorum. burdaki arkadaşlar hemen linç etme peşine düşmüşler. aileyi silip atmak çok kolay bir şey sanki evi kendi üzerlerine istiyorlar. Evet birbirini sevdikten sonra evmiş kiraymış önemi yok ama aileni karşına aldığında ne gibi sorunlar yaşıcağını biliyorum. Baban söz kesilmeden isticeklerini söylemek istemiş sonra bizim gibi olurdu çünkü sözden önce konuşuldu evlerini alıcaz sonra biz kendimiz almaya karar verdik sonra kiraya çıkmaya. sonra ailede böylece kıllanıyo. Baştan konuşmakta haklı babanız. Tekrar söylüyorum malesef bu zamanda hala ailelerin altın ev bilmemne istemesi banada tuhaf geliyo ama yapıcak bişi yok.

Buradaki üyeleri gömeceğinize konuların tarihine dikkat etmeyi öğrenseydiniz önce keşke.

merhaba. biz doğuluyuz ama trakyada yasıyoruz. yalnız trakyada da bunlar normal karsılanıyor kız arkadaslarımla konustugumda tabi baştan konusuluyor demislerdi. size cok hak veriyorum. kimsenin hiçbiseye garantisi yok. sevgilim çok vicdanlı ve merhametli bir insan. onun için ailesinden vazgecen birine kötü davrancagını düsünmüyorum. ailem barısır küs kalmazlar, ama herkeste kınadıgım bunlar neden kacıyor ya diye anlamlandıramadığım şeyi kendim yapcak olmam beni çok üzüyor..
Sakın kaçmayın sakın!!!! Babaniz size ev almalarını istemekle hata etmiş ama bir yolunu bulun, bunun yanlış olduğuna ikna etmeye çalışın. Ama sakın kaçmayın tekrar söylüyorum.. Ailenize arkanızi dönmeyin sakın. Dünyanın bin türlü hali var, damat adayı değişebilir evlendikten sonra, pişman olacağinız, keşke yapmasaydim diyeceğiniz bir karar vermeyin.

2 ayda aşk, sevgi olması hatta konunun evliliğe gelmesi.. Bu adamın durumu bu kadar iyi olmasa siz de kapılmazdınız. Armut dibine düşermiş. Yağlı kapı bulunca atlamışsınız. Baba da tam uyanık. Sizi evlatlık alır gibi bir de okula yazdıracaklarmış. Hiç utanmıyor musunuz kendinizden? Satılık mal, besleme gibi evlenmekten gocunmuyor musunuz? Diyorum ya siz de mutlusunuz bundan. Ben erkek tarafına acıdım.

Bence aklı başında biri aracı olup bir orta yol bulsun yoksa çok yıpranacaksınız boş yere size yazık olacak...

toplamda 8yıldır beraberiz 2 yıldır da evliyiz. ayrıca nişanlı halde 3 bucuk yıl bekledım. hç bir şekilde bu konular acılmadı saçmalık bu.. siz seviyorsanız gerisi boş bence.

Konuyu da ne şirin güncellemiş :)
Ne gram altınlar kalmış ne başka şey . Bilmeden girip bakan yorum yapanlara deli der :)

X