Kızım benimle yaşamak istemiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

aliswell

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2024
16
-10
27
Merhaba kadınlar kulübü.. Tek üye olmak isteme sebebim kızım.. Kızım şuan 6 yaşında 7 yaşına girecek ilköğretim 1.sinif öğrencisi arkadaşlarını ve okulunu çok seviyor. Babasıyla boşandık ve anneanneyle yaşamaya başladık. Boşandığımda 4 yaşındaydı. Fakat doğduğundan beri çalışmak zorunda kaldığım için 3 aylıktan itibaren sabah bırakıp akşam aldım. Bosanip annemin yanına geçince 2.5 sene kadar gececi çalıştım, ben biraz sinirli bir insanım herseyin düzenli ve olması gerektiği gibi olsun isterim annem biraz daha sakin ve gulectir. Kızıma bağırınca hep araya girip korumuştur. Şuan yeni evliyim fakat kızım benimle yaşamak istemiyor beni iki üç günde bir görmeye gel ben anneannemi bırakmam diyor çok uğraştım zorla aldım getirdim gece ağlamasıyla geri götürdüm akıl verebilecek birisi var mı?

Anneanneye alismis kiziniz. Bunda evet asabi davranislarinizda tetiklemis durumu. Yeni evlenmissiniz birde.

Siz daha sakin olmaya calisin çaba sarf edin. Bu süreçte anneannede kalmasi onun ruhsal sagligi acisindan iyi gelir. Sonra kızınızla psikolog yardimi alarak konuşup yanıniza alin derim.

Merhaba kadınlar kulübü.. Tek üye olmak isteme sebebim kızım.. Kızım şuan 6 yaşında 7 yaşına girecek ilköğretim 1.sinif öğrencisi arkadaşlarını ve okulunu çok seviyor. Babasıyla boşandık ve anneanneyle yaşamaya başladık. Boşandığımda 4 yaşındaydı. Fakat doğduğundan beri çalışmak zorunda kaldığım için 3 aylıktan itibaren sabah bırakıp akşam aldım. Bosanip annemin yanına geçince 2.5 sene kadar gececi çalıştım, ben biraz sinirli bir insanım herseyin düzenli ve olması gerektiği gibi olsun isterim annem biraz daha sakin ve gulectir. Kızıma bağırınca hep araya girip korumuştur. Şuan yeni evliyim fakat kızım benimle yaşamak istemiyor beni iki üç günde bir görmeye gel ben anneannemi bırakmam diyor çok uğraştım zorla aldım getirdim gece ağlamasıyla geri götürdüm akıl verebilecek birisi var mı?

Pedagog desteği alın.

Çocuk çok küçükken anne babası boşanmış, sen pek yanında olmamışsın, birde ona sinirlenip kalbini kırmışsın, çocuğun kalbini düzeltmeden yeniden evlenmişsin. Çocuk belliki yanında sakinleşemiyor bile baya yabancı kalmış sana karşı. Babasıyla arası nasıl görüşmeleri nasıl yazmamışsın. Ama gerekirse haftanın 2-3 günü sen gidip annende kal, kızın için. Çocuk için anneanne kendisinin sığınabileceği bir yer gibidir şuan, ama yaşlı kadın anneanne, ve annesi değil. Çocuğun düzgün bir düzeni olması gerekiyor. Pedagog ile görüşün, bir düzen oturtun. Öyle gece ağladı, sakinleşemedi anneannesine geri gitti diye olmaz. Mesela çocuk senden korkuyor mu, kendisini senin yanında güvende mi hissetmiyor, yoksa anneanneyi anne yerine mi koymuş, bunları pedagog anlar çocukla görüşüp.

Hep çalıştığınız için birlikte çok zaman geçirememişsiniz herhalde.Her zaman anneannesiyle olmuş her anını mutlulugunu onunla paylaṣmış annesi olarak onu goruyor şu an muhtemelen.
Vakit geçirerek alıştira bilirsiniz bence anne kız zamanı yapın eglenin dışarıda onunla ilgilenin sevginizi gösterin böyle aşa bilrisiniz bu durumu.Bir anda gelmeyecektir yanınıza zamanla kendisi isteye bilir bu durumda size çok iş düşüyor.Zorla yapmayın sizden uzaklaşmasın.

Çocuğa bağırıyorum, her şeyin düzenli olmasını istiyorum, yeni evliyim dedikten sonra üzerine pek düşünmeye gerek yok siz kendi hayatınıza dalmışsınız. Çocuğu değil siz çocuğu benimseyememişsiniz tam olarak çocuğun bu kadar uzak kalmasını sebebi bu.

Bebek baglanmasi gereken kisiyi sececegi zaman yaninda anane varmis. Ona baglanmis. Bunu degistirmek cok zor olacaktir. Cok sabir gerekecektir. Cocuga cok destek olmak gerekecektir. Biz full time birlikte yasiyoruz, ben 7 yas cocuguma hic bagirmiyorum mesela! Normal bir durum degil sizin cocuga bagirmaniz. Oncelikle kendiniz uzerine calismalisiniz. Kendi sabrinizi arttirmalisiniz. Bu cocuk ile neden bu kadar az vakit gecirdiginizi sorguladiniz mi? Ne yanit verdiniz kendinize? Sorgulamadiysaniz lutfen sorgulayin. Buraya yazmaniza gerek yok. Kendi ic heaaplasmanizi yapin. Annem cok sabirli gibi bir durum soz konusu degil. Anneler sabirli olmak zorunda. Siz de buna dahilsiniz. Biraz kendinize donun, hatayi kendinizde arayin bakalim neler bulacaksiniz. Sonra bunlari iyilestirmek icin ne yapabilirsiniz dusunun.

Çok fazla var anneanne/babaanne ile büyüyen çocuklar. Ama önemli olan çocuğun hayatındaki rolleri doğru oturması gerekiyor. Annesinin annelik, anneannesinin anneanne yaptığını bilmesi gerek. Eğer hayatında iki tane anne figüru olursa ve anneannesi anne rollerini, sorumluluklarını üstlenirse anneanne vefat edince çocuğun hayatı çöker. Sonuçta belli bir yaşı olan kadın anneannesi. Çocuk şuan değil ama büyüdüğünde, neden annesi yerine anneannesini tercih ettiğinde çok üzülecek. Birde şuan okul çağında, hep böyle sınıftaki arkadaşlarıyla aile durumlarını konuşup, karşılaştırıp, iyice işler birbirine girecek kafasında.

Her insanın sinirlerinin gerildiği, zorlandığı anlar var. Ama senin anne olarak çocuğuna öyle kızmaman, sinirlenmemen gerekiyor. Çocuğun düzenli olmasını beklemek akıllı insan işi değil, çocuk dağıtır, döker, duyguları olmayan birer robot değiller. Bu dünya'ya çocuk getirdiysen ona güzel bir hayat sunmak gerekir, hem sen hem babası sağ ise ikinizin sorumluluğunda bu çocuk. Bu çocuk neden kalbi kırık, sahipsiz halde büyüsün. Onun güvenini kazanıp, kalbindeki kırıkları onarman gerekiyor. Bir çocuğun annesini her gün istemeyip, beni öyle iki günde görmeye gel demesi çok üzücü. ki bu yaşlar böyle en tatlı yaşları, tam oturup, beraber kek pişirip yemelik, saçlarını güzelce tarayıp onu dinlemelik yaşlar. Sen güzel yaşlarını kaçırırsın böyle çocuğunun.

Kırıcı olmak istemiyorum ama vaktim azdı sabah bırakıp akşam gördüm diyorsunuz o kısa vakitte de bağırdım diyorsunuz.
Sz vaktim vardı görmek için çalıştığım için diyorsunuz ama o arada biriyle tanışıp evleniyorsunuz.
Demem o ki olay tek bağırmak ile ilgili değildir.
Bir sürü anne çocuğuna yeri gelince kızıyordur ama eline iğne batsa yine de anne diye ağlıyordur o çocuklar.
Durum kızmaktan ziyade bağ kuramamak ile ilgili diye düşünüyorum.
Şimdi zorlasanız gelse bile ileride unutmaz çocuk.
Sizin yapmanız gereken o bağı yeniden inşa etmek.
Kaliteli zaman geçirmek,tercihen baş başa,sonrasında kalmak istediği yere bırakmak.
Zamanla güven oluşur.
Kendi isteği ile gelir evine

Sinirli isen zaten bence de kalmasın kızı soğutmuşsun yoksa çalışsan bile düşkün olurdu. Samimiyet bulamıyor. Daha kızınla arayı yapmadan evlenmişsin de çocuk bu kadar değişikliğe gelemez hemen. Dolaylı olarak anaannede kalmak istiyor güvendiği tek liman.
Küçücük kızdan senin gibi düzenli olmasını bekleme ayrıca. Çocuk o sadece çocuk.!

Kızınız 4 yaşındayken boşanıp, 2,5 yıl gececi olarak çalışmışsınız. Bu sürede kızınıza anneniz bakmış, çok vakit geçirmemişsiniz anlattığınız kadarıyla. Küçücük çocuk yeni hayatına adapte olmaya çalışırken, şimdi bambaşka bir hayata sürüklüyorsunuz onu. Evlilik için çok acele etmişsiniz, biraz kızınıza zaman vermeniz gerekirdi. Evlendiğiniz kişiyle ne ara tanıştırdınız bu yoğunlukta? Biraz nefes alsaydınız, çocuğunuzu alıştırsaydınız bu fikre. Adam kaçmıyor, evlilik her zaman olurdu. Kendimi kızınızın yerine koydum, hiçbir şekilde sizinle yaşamazdım. Kızınız böyle davranmakta çok haklı.

Bir süre kızınızın istediği gibi olsun orada kalsın haftada 2 3 gün onu görmeye gidip zaman geçirin ve kendisini ne zaman hazır hissederse onu götürebileceğinizi söyleyin. Onunla yeni evinizde vakit geçirmeye çalışın. Odasını süsleyin beraber, oyuncaklar alıp onunla oynayın. Orada kalmak istesin. Sakın ama sakın zorlamayın.

Evlenmeden önce cocukla konusmadiniz mi yeni evinizin olacağini vs? Başta kabul edip sizinle yaşayip sonra mi rahatsiz olup anneanneye gitmek istedi cocuk?
Yeni evimizi kızımızla beraber dizdik odasını istediği renge boyadık istediği yatağı aldik hersey istediği gibi yapıldı ama okulumu ve anneannemi bırakmak istemiyorum diyor şimdi

Kızınız 4 yaşındayken boşanıp, 2,5 yıl gececi olarak çalışmışsınız. Bu sürede kızınıza anneniz bakmış, çok vakit geçirmemişsiniz anlattığınız kadarıyla. Küçücük çocuk yeni hayatına adapte olmaya çalışırken, şimdi bambaşka bir hayata sürüklüyorsunuz onu. Evlilik için çok acele etmişsiniz, biraz kızınıza zaman vermeniz gerekirdi. Evlendiğiniz kişiyle ne ara tanıştırdınız bu yoğunlukta? Biraz nefes alsaydınız, çocuğunuzu alıştırsaydınız bu fikre. Adam kaçmıyor, evlilik her zaman olurdu. Kendimi kızınızın yerine koydum, hiçbir şekilde sizinle yaşamazdım. Kızınız böyle davranmakta çok haklı.
Evlendiğim kişiyi kızım çok seviyor.. kızım babasıyla kalmak istemediği için dışarıda yada telefonda görüşüyor

Gece hep çalıştım ama her sabah kahvaltıda onunlaydim okula hep ben götürüp getirdim annemin okuma yazması yok her akşam ödevlerini ben yaptırdım ama nerde yanlış yaptım bilmiyorum

Bir süre kızınızın istediği gibi olsun orada kalsın haftada 2 3 gün onu görmeye gidip zaman geçirin ve kendisini ne zaman hazır hissederse onu götürebileceğinizi söyleyin. Onunla yeni evinizde vakit geçirmeye çalışın. Odasını süsleyin beraber, oyuncaklar alıp onunla oynayın. Orada kalmak istesin. Sakın ama sakın zorlamayın.
Peki ya bu dönemde nasıl olsa annem izin verdi diyip hiç gelmek istemezse o evde bide bensizliğe alışırsa

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X