Kızım saat başı uyanıyor

Güzel şeyler yazmak isterdim ama kizimda 2 sene yaşadım. İki yaşında memeyi kestim iki üç ay sonra düzeldi...surekli uyanırdı..
Amma şuna değinmek istiyorum bir dönem benim kızda geceleri çığlık cigliga kalkiyordu susturamiyorduk gece teroru diyorlar sanırım buna...cok zordu susmuyordu ağlıyordu surekli...herseyi dine bağlayan insanlardan degilim ama hakkaten başucuna minik Kuran koydum Felak nas bol bol okudum o çığlıklar gerçekten geçti.. kalkmalar devam etti orasi ayri🙄
Ama geçiyor geçiyor ve unutuluyor ki kizim 8 yaşında olmasına rağmen yeni ikinciyi yaptım.. uykusuz gecelere devam🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Ben unutmamaya söz verdim.
Keşke benimkilerde böyle bebek kalsaydı diyenlerede sen unutmuşsun bebek bakmayı diyorum.

Yaaa şu başta yazdıklarını yaşıyorum. Yatağa aldım ama zorunlu kaldım. Göğsüm dişlenmekten kanamaya başladı😔 kaç aylıktı seninki yaw ?
Aynen ben de zorunlu almıştım ama böyle olacağını bilmiyordum. 15 ayı doldurmuştu memeden kestiğimde, 2 hafta oldu.. 2 yaşına kadar emzirmeyi istiyordum ama şartlar böyle gerektirdi napalım.

Aynen ben de zorunlu almıştım ama böyle olacağını bilmiyordum. 15 ayı doldurmuştu memeden kestiğimde, 2 hafta oldu.. 2 yaşına kadar emzirmeyi istiyordum ama şartlar böyle gerektirdi napalım.
Bence 2 yaşa kadar bende dayanamam :KK70:
Mememi görsen üzülürsün…

Bence 2 yaşa kadar bende dayanamam :KK70:
Mememi görsen üzülürsün…
Valla üzüldüm bile görmeden :KK43: Çok iyi anlıyorum :KK43: ben de artık "mememi görsen ağlarsın" aşamasındaydım ama yine de direniyordum. Taaa ki ciddi bi ödem oluşup doktora gitmem gerekene kadar dayandım valla. Niye böyle yapıyo bu bebeler yaa, valla ayarsız olmasa 3 e kadar bile emse razıydım.

Güzel şeyler yazmak isterdim ama kizimda 2 sene yaşadım. İki yaşında memeyi kestim iki üç ay sonra düzeldi...surekli uyanırdı..
Amma şuna değinmek istiyorum bir dönem benim kızda geceleri çığlık cigliga kalkiyordu susturamiyorduk gece teroru diyorlar sanırım buna...cok zordu susmuyordu ağlıyordu surekli...herseyi dine bağlayan insanlardan degilim ama hakkaten başucuna minik Kuran koydum Felak nas bol bol okudum o çığlıklar gerçekten geçti.. kalkmalar devam etti orasi ayri🙄
Ama geçiyor geçiyor ve unutuluyor ki kizim 8 yaşında olmasına rağmen yeni ikinciyi yaptım.. uykusuz gecelere devam🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

8 sene aradan sonra cesaret eden biri daha varmış yalnız olmadığıma sevindim☺️ Benim de 8 yaşında bir kızım 5 aylık bir oğlum var. Cesaret edemedim uzun bi süre 2. Ye şimdi iyi ki art arda yapmamışım diyorum ablası kardeşine bakarken bana yardımcı oluyor yükümü hafifletiyor. 8 yaş ideal yaş aralığı olabilir 🤣
Ben de varım. Büyük kızım 11 yaşında, küçük kızım 2 aylık. Uzun aradan sonra insan zorlanıyor tabi. Ama yine de iyi ki uzun ara vermişim. İkisine birden enerjim yetmezdi. Şimdi hem büyük kızımın hem eşimin desteğiyle altından kalkıyorum şükür.

Bu arada konu sahibi için önerim, siz de biraz rahatlayın. Sizin stresiniz çocuğu huzursuz edip uyumasını güçleştirir. Ben kızımı emzirirken ne zaman daha rahat olsam uzun uyuyor, stresli olsam huzursuz ve gergin oluyor ve kısa uyuyor. Rahatlatıcı arka plan müzikleri falan deneyebilirsiniz emzirirken. Bende işe yarıyor. Çocuk emerken huzurlu olunca daha uzun uyuyor.

Sende unutursun emin ol ama dger dedigine katiliyorum bebeklik kesinlikle bakması en zor donem
Aman aman Allah korusun unuttukça kendime hatırlatıyorum
Bebek gördükçe içim gidiyor çok tatlı ve masum oluyorlar özlemimi gidermek adına bebeklik fotoğraflarına bakıyorum
Allahım kazaylada olsa verme kalanlara sağlık ver diyorum 😅
Ben biraz bebek delisiyim ama anne olunca öyle olmuyo işte
Sadece bebek özlemiyim yeter 😁

Benim oğlum da 15 ayını bitirdi ve doğum gününden iki hafta sonra gece uyanmaları başladı. 4 aylıkken gece memeden kesip gece 11'de biberonla sağdığım sütü veya mama vermeye başlamıştım, 10 aylıkken onu da kesmiştim. Haftada 1-2 gece uyanır ama kolayca uykuya dönerdi. 12,5 aylıktan sonra haftada 5-6 kez uyanmaya, uyanınca da benim odadan çıkmama izin vermemeye başladı. Önce atak dedim, sonra 2 ayda dört köpek dişini de çıkarmasına verdim, sonra tek uykuya düşmeye çalışıyor düzeni bozuldu tabi dedim... en sonra hastalık filan... ama 3 ay oldu durum giderek kötüye gitti. Şimdi bi uyanırsa 1 saat ağlıyor tekrar uykuya dalması 2-3 saat sürüyor. Gündüz de memeden kesmeyi düşünüyorum, zaten pek düşkün değil. Bir de fiziken yorulmasına çalışıyorum. Yani çaresini bulursanız bana da söyleyin.

X