Kızım tırnak yiyor yardım edin lütfenn !!!

Tırnak yiyen biri var mı etrafında? Birinden görüp başlaması çok olası.
Önce tırnakların iç kısımlarının kirlenip içerisine mikropların girdiğini ,bu sebeple elini ağzına sokmaması gerektiğini anlatınKarabiber deneyi yapın birlikte. Tercihen beyaz bir tabağa temiz su döküp içine karabiber serpin(bunlar mikroplar olacak)sonra kulak cubuğu yada parmağını bulaşık deterjanına değdirip suya sokun karabiberler uzaklaşacak. Sizde o arada anlatın işte ellerimiz kirliyken mikroplar olur yıkayınca geçer ama ellerimizi her zaman temiz tutmamız mümkün olmayabiliyor(dısarda,okulda vs)yıkayamadığımızda elimizi ağzımıza sokarsak mikroplar bulaşıp bizi hasta edebilir falan diye.
İkna edilebilir diye düşünüyorum.
Benim oğlumda tırnak kestirmekten hoşlanmazdı,uzun süre o uyurken kestim,hatta hissedince kestigimi uykusunda bile elini cekiyordu. Sonra bu deneyi yapıp tırnaklarının uzun halini gösterip (kirlenir ya tırnak boya falan yaptısa içleri siyah siyah olur)bak mikroplar birikiyor elini yıkasakta tamamen temizlenmez keselim tırnaklarını tertemiz olur falan diyerek ikna ettim. 3.5-4 yaşlarındaydi o zaman oğlum. Hala hoşlanmıyor ama kesebiliyorum en azından artık
Tırnak yiyen yok ailemizde veya çevremizde. Bu deney mantıklı geldi bakalım deneyeceğim. Teşekkür ederim ❤️

Benim oğlum da o yaşlarda yedi bir ara . Yer etmesin diye önce tırnak arasındaki kiri mikrobu yerse eğer hastalanacağını anlattım biraz dinler gibi oldu ama tamamen kesilmedi. Bir gece uyurken karnına kırmızı tükenmez kalem ile minik benekler yaptım 🙈 uyandığında oğlum gördün mü mikroplar hasta etmiş seni yemeği bırakırsan günden güne iyileşeceksin tamamen geçecek dedim. Bu onu ikna etti bir daha yemedi. Bir kaç gün yıkamadım benekler kendiliğinden silinmeye başladı yıkayınca da tamamen geçti. Oğlum çok şükür bir daha yemedi.

Benim oğlum da o yaşlarda yedi bir ara . Yer etmesin diye önce tırnak arasındaki kiri mikrobu yerse eğer hastalanacağını anlattım biraz dinler gibi oldu ama tamamen kesilmedi. Bir gece uyurken karnına kırmızı tükenmez kalem ile minik benekler yaptım 🙈 uyandığında oğlum gördün mü mikroplar hasta etmiş seni yemeği bırakırsan günden güne iyileşeceksin tamamen geçecek dedim. Bu onu ikna etti bir daha yemedi. Bir kaç gün yıkamadım benekler kendiliğinden silinmeye başladı yıkayınca da tamamen geçti. Oğlum çok şükür bir daha yemedi.
Ayy çok mantıklı deneyeceğim ❤️❤️

Tırnak tamamen kaygı ile bağlantılı malesef
Arkadaşımın çocuğu yiyordu uzun süre oyun terapisine gittiler
Ben de yerim çocukluğumdan beri ve mükemmeliyetçi kaygılı bir insanim malesef
Psikolojik destek alıyorum şuan sadece iki tirnagimi yiyorum o da geçecek inşallah
Bu arada baskı sadece yapma etme şeklinde de olmuyor aşırı ilgi aşırı kontrol de malesef baskı altına sokuyor

X