kızımın doğum günü için babasının yaptığı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arsızlığa vurun sizde.
Üzerine ekleyin çeyrek altın alın kızınızın yakasına takın , kızınıza birşey demeden.
O adama da paranla hediyeyi aldım deyin sorarsa gösterirsiniz.
Babalık sadece para ve nüfus cüzdanı hanesini doldurmaktan ibaret değil maalesef.

ben onu çk görmek istiyorum sanki
aradığında sırf sesini duymamak için asla açmıyorum bugün 2 defa aradı ısrarla beni arama sesini duymak istemiyorum dedim.
E o zaman onun orda olması sizin de modunuzu düşürecekti. Çocuğunuza anlayabileceği türden bir açıklama yaparsınız. Zaten çocuğunuz 11-12 yaşlarına gelip babasıyla kendi iletişimini kendisi kurabildiği zaman goruşmek zorunda da kalmazsınız.

Seninle beraber cocuktan da bosandı.Hata onlarda değil böyle adamlari baba olma serefine eristiren bizlerde.Bu en basit örnek çocugun hasta olsaydı da ulaşmazdın ya da Allah korusun kaza bela gelse başına onun aranmayacağinı oğreniyorsun zamanla cock da öğrenir boşverin kurulmayın siz ebeveynliğinizi yapın zaman her seyi rayına oturtur

Boşanmakla ne kadar haklı olduğunuzu bir kez daha ıspatlamış olmuşsunuz. Kimseyi zorla baba yapamazsınız bırakın para göndersin bari hiç değilse bi işe yarasın
işte öyle işe yaradığını düşünmesi beni üzüyor. kızıma daha düzgün bir baba seçebilirdim. malesef ben tercihlerimin sonuçlarını yaşıyorum o hergün ıspatlıyor zaten ne kadar haklı olduğumu :)

Yani parayi cocugun keyfine harcar, cocugada en ufak sey soylemezdim baban aldi sunu babasina diye.

Sizin aranizsa psikolojik bir savas var. Kazanmanizin yolu keyfine bakmaniz

ya benim yanımda durmasına gerek yok ki alsın kızını güzel bir gün geçirsin mümkünse benden uzakta. bu sene zaten gelmesin geçen sene davet etmiştim. daha yan yana gelmek benim için zor birşey. sadece kızını alıp güzel bir kutlama güzel bir hediye alsın gezdirsin vakit geçirsin. o kadar da durumu iyi insan gelip yapmaz mı bir sürpiz şaka gibi insan ya.

Yani parayi cocugun keyfine harcar, cocugada en ufak sey soylemezdim baban aldi sunu babasina diye.

Sizin aranizsa psikolojik bir savas var. Kazanmanizin yolu keyfine bakmaniz
tamam çocuğun keyfine harcadım zaten istediği birşey vardı tüm parayı ona harcadım üstüne ekleyerek. baban aldı da dedim hediyeni çok sevindi. ama bunun yerine kendi gelip kızını alıp zaman geçirip o hediyeyi de kendisi alsaydı ya.

“ben ne kadar büyük bir hata yapıp bu adamla çocuk yaptım inanamıyorum”

Kadınlar klübünün geleneksel “Bu adama neden çocuk yaptın” sorusunun tesiri altında kalıp sorulmadan otomatik cevap verdiğinizi düşünüyorum zira kızınız doğmuş, iyi ki de öyle olmuş değil mi?

Konuya cevaben de parayı geri gönderin, kendisi o parayla hediye+organizasyon yapsın.
Kızınız çift doğum günü kutlasın.

evet ya gerçekten öyle. benden boşandığı gün çocuktan da boşandı işte laf olsun diye arada sırada birşey yapıyor o da vicdanen rahat etsin diye.

Ee yapmayacak ki niye beklentidesiniz. Elinizde mi malzeme bu. Yani siz demiri bukup altin yuzuk yapmaya calisiyorsunuz

Son düzenleme:
ben zaten yaptığm hatamın farkındayım. ne yazık ki.
iyi ki doğmuş tabi ki o benim herşeyim.

Geçmişi düşünmek artık zarar verir, bugün siz üstünüze düşeni yapıyorsunuz babasını da uyarıyorsunuz sorumluluklarını hatırlatıyorsunuz. Bi noktadan sonra yapacak bir şey kalmıyor.

Normal bir baba yapar ama sizinle evliliği bittiği gün kızınızla da arasındaki iletişimi bitirmiş. Artık bunun için uzulmenize gerek yok. Adam bot bile almak istemiyordu çocuğuna, doğum gününü mu kutlayacak. Bazı şeyleri kabul etmemiz gerekiyor acı da olsa.
Dediğiniz şey doğru, nasıl böyle bir adamdan çocuk yapmişsiniz ama olan olmuş

Ee yapmayacak ki niye beklentidesiniz. Elinizde mi malzeme bu. Yani si demiri bukup altin tuzuk yapmaya calisiyorsunuz
yok ben herhangi birşey yapmaya çalışmıyorum. sadece olması gerekeni söylüyorum yapmayacağı yapmadığı zaten ortada yapsın diye de bir uğraşım yok artık.

Geçmişi düşünmek artık zarar verir, bugün siz üstünüze düşeni yapıyorsunuz babasını da uyarıyorsunuz sorumluluklarını hatırlatıyorsunuz. Bi noktadan sonra yapacak bir şey kalmıyor.
evet üstüme düşenin fazlasını yapıyorum. uzun zamandır aramıyor geçenlerde daha sık aramanı tavsiye ederim çocuk seni özlüyor dedim. bunu da dememin sebebi kızımla yürüdüğümüz her yerde bana aa babama benziyor aa babam diyip duruyor. üzülüyorum ve uyarmak mecburiyetinde kalıyorum ama o bunları çok farklı yerlere çekiyor.

evet çocuğuna bot almak istemiyordu. işte böyle gelgitli bir insan. bir gün 500 tl için çirkinleşir hakaret eder, birgün bakarsın çok farklı bir kişiliğe bürünüp şaşırtır para gönderir. bu adamın dengesizlikleri benim tüm dengemi bozuyor.

Eski eşiniz baba olmanın olgunluğuna sahip değil. Eşten boşanınca çocuktan da boşandı sanıyor heralde. Arada çocuk varsa o çocuk için ömür boyu stabil ve seviyeli bir iletişimi korumak zorundasınız. Hatta boşandıktan sonra çocuk için çift terapisine gideni bile gördüm. Bir araya gelemiyoruz çocuk için nasıl gelebiliriz diye konuşmak üzere. Acaba yaklaşır mı böyle bişeye? Sizin söylediğiniz etki etmez ama dışarıdan terapist söylediğinde belki bir anlamı olur onun için.

arsızlığa da vuramıyorum ki ben kafama takıyorum sinirim bozuluyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…