Kızımın Doğumdan Önceki Son Günü ve Sonrası(RESİMLİ)

Okurken öyle duygulandım ki...İyi ki kıymamışsın kızına,ne kadar güzel kahkahalar atıyor bak(Allah'ım hep güldürsün).Sen ona kıysaydın o kahkahalarla evin içi şenlenmeyecekti belki de,abisi de maşallah delikanlı olmuş artık :)
Kardeşini öperken ki fotoğrafa bayıldım,Allah'ım inşallah herkese sağlıklı-sıhhatli,hayırlı evlatlar nasip eder.
Sokakta oynamalarına izin vermelisin bence,hanım evladı olmasınlar sonra ilerde :) Bırak çamurla hamurla ne bulurlarsa oynasınlar,vücutları da direnç kazanır hem.Dışarıda nasıl bir dünya var şimdiden alışmaları gerek ne yazık ki :/ Sonra ileride kendilerini savunamaz yavrucaklar...

Kızın ilerde sana fasulye bile pişirir annesi :) Sen de afiyetle yersin inşallah.Allah isteyen herkese sağlıklı,hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah :)

canım beni gülümsettin çok teşekkür ederim:emir_bebek:
dışarda elbetteki oynamalarına izin veriyorum fakat heran her saatte dışarda olmazki,altkatta ablam var çocuklarıyla kapı önünde oynuyorlar bazen iyi oluyo ama ben yanlarında olmadığım heran küçük kız yeğenimle kavga edip ağlayarak geliyo,ikiside küçük 2yaş var araları çekemiyolar anlaşamıyolar e bende hangine kızıcamı bilmiyorum,yeğenime kızsam gidip anasına şikayet ediyo:KK47:teyzem beni dövdü diye yalan atıyo bide:KK9:gıcık küçük yalancı:KK19::KK1:
neyse ama iyiki kardeşini doğurmuşumki,şuan şükür yrabbim diyorum okadar güzel vakit geçiriyorlarki evde,heleki ben kendi başıma tv bakarken onlar evin içinde kayak seti var ordan beraber kayıyolar,gidip yatakta zıplıyolar kendikendilerine bişeyler anlatıyolar,,işte ozaman diyorum ya oğlum tek başına olsaydı canınasıl sıkılırdı kimle oynardı şimdi falan diyorum iyiki iyiki varlar:KK16::KK16:

allahım ne kadar masum ve güzeller:nazar::nazar::nazar:

rabbim nazarlardan esirgesin korusun:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

allah uzun ömür hayırlı kısmetler yazsın:nazar::nazar::nazar::nazar::emir_bebek:

allahım ne kadar masum ve güzeller:nazar::nazar::nazar:

rabbim nazarlardan esirgesin korusun:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

allah uzun ömür hayırlı kısmetler yazsın:nazar::nazar::nazar::nazar::emir_bebek:

amin amin amiiinn canım çok sağoalsın iyi dileklerin için,,allahım sanada hayırlı doğumlar nasip etsinde:KK49::emir_bebek::nazar:,al bebeğini kucağına evine getirde resimlerini çek bizde görek bıdığını:emir_bebek::nazar:allah bi avazda kurtarsın inşallah,,ama önce hamileliğin başındasın hareketlerin falan kısıtlı değildir fazla heralde,, tadını çıkar bu günlerin ilerde arıycaksın demedi deme:KK53:

önce sen:KK49::KK76:
sonra o:emir_bebek::84:sen:KK5:
daha sonra o:KK55:sen:KK24:

sonra o:KK3:sen:90:
sonrada o:118::122::121:sen:117:

sonundada:99::63:sen:KK20::KK25::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

:KK9::KK9:hazırmısın bunlaraaaa:KK30::KK9:

amin amin amiiinn canım çok sağoalsın iyi dileklerin için,,allahım sanada hayırlı doğumlar nasip etsinde:KK49::emir_bebek::nazar:,al bebeğini kucağına evine getirde resimlerini çek bizde görek bıdığını:emir_bebek::nazar:allah bi avazda kurtarsın inşallah,,ama önce hamileliğin başındasın hareketlerin falan kısıtlı değildir fazla heralde,, tadını çıkar bu günlerin ilerde arıycaksın demedi deme:KK53:

önce sen:KK49::KK76:
sonra o:emir_bebek::84:sen:KK5:
daha sonra o:KK55:sen:KK24:

sonra o:KK3:sen:90:
sonrada o:118::122::121:sen:117:

sonundada:99::63:sen:KK20::KK25::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

:KK9::KK9:hazırmısın bunlaraaaa:KK30::KK9:

ayyyy canım çok teşekkür edrim annelik ne müthiş bi duygu deyilmi :emir_bebek::emir_bebek::KK16::KK16::KK16::KK54:
anlatılmaz hiç o duygu:KK16::KK16:
benim bu bıdıgım iki numara :nazar::emir_bebek:birde 5 yaşında dünya tatlısı fıstık gibi:nazar: bir prensesim var( senin prensesin gibi) allahım ömür versin :21::21:
hamileligim zor bir bebiş teyzesi nazlı (tüp bebiş):nazar: o yüzden hareket etme şansım hiç yok :KK17:hep yatarak geçiyo dualarınızı eksik etmeyin:KK17: rabbim kucagımıza almayı nasip etsin inş:nazar::nazar:dogum sezaryen olacak maalesef:KK50::KK50:
hayat anne oluncaa başlıyomuş sen hayatın o oluyo sadece o(nlar) olunca hayat daha güzelleşiyomuş:KK17::KK43:
annelik ..........anne olmak.......herşey demekmiş:KK30::KK19::KK19:

iii dileklerin ve güzel yazın için çooook teşekkür ederim...:KK9::KK9::KK54::KK16:

ayyyy canım çok teşekkür edrim annelik ne müthiş bi duygu deyilmi :emir_bebek::emir_bebek::KK16::KK16::KK16::KK54:
anlatılmaz hiç o duygu:KK16::KK16:
benim bu bıdıgım iki numara :nazar::emir_bebek:birde 5 yaşında dünya tatlısı fıstık gibi:nazar: bir prensesim var( senin prensesin gibi) allahım ömür versin :21::21:
hamileligim zor bir bebiş teyzesi nazlı (tüp bebiş):nazar: o yüzden hareket etme şansım hiç yok :KK17:hep yatarak geçiyo dualarınızı eksik etmeyin:KK17: rabbim kucagımıza almayı nasip etsin inş:nazar::nazar:dogum sezaryen olacak maalesef:KK50::KK50:
hayat anne oluncaa başlıyomuş sen hayatın o oluyo sadece o(nlar) olunca hayat daha güzelleşiyomuş:KK17::KK43:
annelik ..........anne olmak.......herşey demekmiş:KK30::KK19::KK19:

iii dileklerin ve güzel yazın için çooook teşekkür ederim...:KK9::KK9::KK54::KK16:

ooo ikinci bi melek daha haa:KK16:
demekki sen benim yazdıklarımı zaten yaşamışsın,maşallah 5yaşındaki kızınada,allahım uzun ömürler versin sağlıkla rabbim,,
aynen hayat onlarla daha güzel,,tabi herzaman değil:KK47::KK53::KK9:
tüp bebek demek,,ilkidemi tüp bebekti,,:KK31:
neyse canım allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin,prensesine bi kardeş geliyo demek,bakalım cinsiyeti ne olcak:KK12:

ooo ikinci bi melek daha haa:KK16:
demekki sen benim yazdıklarımı zaten yaşamışsın,maşallah 5yaşındaki kızınada,allahım uzun ömürler versin sağlıkla rabbim,,
aynen hayat onlarla daha güzel,,tabi herzaman değil:KK47::KK53::KK9:
tüp bebek demek,,ilkidemi tüp bebekti,,:KK31:
neyse canım allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin,prensesine bi kardeş geliyo demek,bakalım cinsiyeti ne olcak:KK12:

evt canım allh hepimizinkine hayırlı uzun ömür versin inş:nazar::emir_bebek:
haklısın canım bazen seni çıldırtıyolar özelliklede senin ikiz gibi olmuşlardır çok zorlanmışındır :nazar::KK1:
bebeklikleri nasıldı uslularmıydı?:KK31:
benim kızım ilk 6 ay hiç uyumadı kolik ve 1.derece gazlı bebekti inş ikincim uslu olur :18::KK52:
ilk kızım tüp deyil ondada aynı tedavileri oldum ama prensesim kendiliginden geldi çok şüküür:KK51::KK55::KK55:
ikincide dr kendiliginden olur ama ne zaman belli olmaz dedi :26::26:
biliyosun elin agzıda durmaz niye olmu niye yok bir sorunmu var bende kimse söyleyemem tabi:KK30::KK30:
dr tüp bebege yönlendirdi rabbim nasip etti şükür oldu :nazar::emir_bebek:
cinsiyetimiz belli deyil haftaya dr günüm bakalım belli olursa kızım 6 aylıkken belli olmuşdu buda nasıl olursa aman saglıklı olsun yeter:KK49::KK54::KK16:
bu ikinci tüp bebek ilk te tutdu ama düştü :2:
şuan çok şükür iyim canım:nazar::KK49::KK54:

mükemmel olmuşş beni öyle bir heveslendirdin kii iiiiii Allah nazarlrdan korusun masallah

evt canım allh hepimizinkine hayırlı uzun ömür versin inş:nazar::emir_bebek:
haklısın canım bazen seni çıldırtıyolar özelliklede senin ikiz gibi olmuşlardır çok zorlanmışındır :nazar::KK1:
bebeklikleri nasıldı uslularmıydı?:KK31:

bu ikinci tüp bebek ilk te tutdu ama düştü :2:
şuan çok şükür iyim canım:nazar::KK49::KK54:
allahım dahada iyi etsin canım inşallah...
benimkilerin allah var çok uslu bi bebeklik geçirdiler,gaz sancısı gece huzursuzluğu,kolik hiç bişey yaşamadım nazar değmesin aman,,
zaten 2ci doğduğunda oğlan 1yaşıdaydı daha bebekti ve huysuz olsaydı geceleri çok çekerdim ikisiyle :KK52:
ama iyilerdi yani,çevremizdeki hep bebekler sancılı kolikli ne biliyim hep huysuz olduğunu söylerler banada eşimede,oyüzden cidden bu konuda çok şanslıydık biz hiç bi sorun yaşamadık,bundan sonrada allahım yaşatmasın,,
allahım inşallah senin 2cide öyle bişey yaşamazsın,,rahat bi bebeklik geçirir hem bebek için hemde senin için bunu canı gönülden istiyorum rabbimden,kimseye sorunlu geceler günler yaşatmasın allahım çok zordur eminim..:KK5:
cinsiyeti belli olunca haber et bei merak ederim,,sağlıklı olsunda cideen cinsiyetin önemi yok canımyaa:KK34::emir_bebek::nazar:

mükemmel olmuşş beni öyle bir heveslendirdin kii iiiiii Allah nazarlrdan korusun masallah

ay ne güzel bişey etmişim ozaman allahımherkeze nasip etsin:KK16::KK16:

allahım dahada iyi etsin canım inşallah...
benimkilerin allah var çok uslu bi bebeklik geçirdiler,gaz sancısı gece huzursuzluğu,kolik hiç bişey yaşamadım nazar değmesin aman,,
zaten 2ci doğduğunda oğlan 1yaşıdaydı daha bebekti ve huysuz olsaydı geceleri çok çekerdim ikisiyle :KK52:
ama iyilerdi yani,çevremizdeki hep bebekler sancılı kolikli ne biliyim hep huysuz olduğunu söylerler banada eşimede,oyüzden cidden bu konuda çok şanslıydık biz hiç bi sorun yaşamadık,bundan sonrada allahım yaşatmasın,,
allahım inşallah senin 2cide öyle bişey yaşamazsın,,rahat bi bebeklik geçirir hem bebek için hemde senin için bunu canı gönülden istiyorum rabbimden,kimseye sorunlu geceler günler yaşatmasın allahım çok zordur eminim..:KK5:
cinsiyeti belli olunca haber et bei merak ederim,,sağlıklı olsunda cideen cinsiyetin önemi yok canımyaa:KK34::emir_bebek::nazar:

ay ne güzel bişey etmişim ozaman allahımherkeze nasip etsin:KK16::KK16:

tabi tabi tatlım haber ederim mutlaka sanırım öbür aya belli olur inş:44::KK3::KK3:

ayyyy maşallah maşallah çok tatlılar, öyle güzel anlatmışsınız ki :) o tombik bebek büyüdükçe zayıflamış biraz sanki :) nazar değmesin, analı babalı büyüsün ikisi de. veee umarım abisiyle hep böyle iyi anlaşırlar..

ve rekor kırdık 6.yılımızdayız ve 6. evimize taşındık 2012 ağustosta,2 çocukla düzenin bozulup durması çok zordu,fakat inşallah bu evde yıllarca dururuz,ilk defa bi evde bu kadar uzun durduk,sevdim bu evi bırakmak istemiyorum,diğer evler çok küçüktü,çocuklr büyüdüya daha zor olucaktı,ama burası 3 oda ve kocaman bi salonu var,biz salonda duruyoruz,çocukların ayrı odasıda var çok mutluyum,herkeze mutluluklar diliyorum:))

4 ekim 2013
$yavruşlarım (3).JPG $yavruşlarım.JPG

07 ekim 2013

$IMG0098A.jpg $IMG0099A.jpg

16 ekim 2013 bayramda babaannelerinin yanına köye gittiğimizde gölllerin olduğu yerlere gezintiye çıkmıştık:KK55:
$IMG0158A.JPG $IMG0231B.jpg $IMG0156A.JPG $IMG02302.JPG $IMG0155A.jpg

22 ekim 2013 bu lego işinde çok başarılılar:KK23:
$IMG0204A.jpg $IMG0217A.jpg

27 ekim 2013 babası arabayı hazırlıyodu gezinti için garajda poz verdiler bana:KK16:
$IMG0230B.jpg $IMG0232B.jpg $IMG0233A.jpg

28 ekim 2013 havalar sıcaktı daha,hergün gidiyoduk parka allahtan yakınımızda var park:KK8:
$IMG0270B.jpg $IMG0271B.jpg $IMG0272B.jpg $IMG0273B.jpg $IMG0275B.jpg $IMG0277A.jpg

10 kasım 2013 alışveriş mağasasının oyun bölümündeyiz:KK8:
$IMG0317A.jpg $IMG0319A.jpg $IMG0322A.jpg $IMG0325A.jpg

11 kasım 2013 ah ah çok dertliyim,bu asker kıyafetini en son gördüğümde batuhan daha çok küçüktü ve çok hevesliydim,ne zaman büyüycekte giydircem acaba diyodum,baktım aradan seneler geçti ve ben geçen ay buldum aynı kıyafeti dolapta saklamıştım,ama malesef çok küçük geldi paçaları ve kolları çok kısa,çok sever asker kıyafetlerini çok mutlu oldu oğlum ama artık bidaha giyemiycek,yaza kadar dahada büyümüş olucak çünkü:KK5:
neyse başka asker kıyafeti diktircez demekki:KK31:
$IMG0329A.jpg $IMG0332A.jpg $IMG0342A.jpg $IMG0344A.jpg $IMG0345A.jpg $IMG0347A.jpg $IMG0350A.jpg $IMG0351A.jpg $IMG0352A.jpg $IMG0353A.jpg $IMG0354A.jpg $IMG0356A.jpg

26 kasım 2013 kuzeninin(ablamın kızı) okulda doğum gününü kutlamıştık,batuhan zaten deliriyo okula gitmek için,iyi bir deneyim oldu sınıfı görmek:KK16:gözdemde tıkınma peşinde:KK9:
$IMG0560A.jpg $IMG0566A.jpg $IMG0569A.jpg $IMG0570A.jpg

2 aralık 2013 çıldırıklar:KK35:
$IMG0616A.jpg $IMG0618A.jpg $IMG0627A.jpg $IMG0628A.jpg $IMG0629A.jpg $IMG0630A.jpg $IMG0631A.jpg $IMG0635A.jpg $IMG0636A.jpg $IMG0637A.jpg

Son düzenleme:
X