Kızımın kreşteki davranışları

Çocuğunuzda duyu bütünleme sorunu olabilir, malesef her psikologda tanimliyamiyor,bir dönem bizde yaşadık,sabırla zamanla normale dönüyorlar.
Bebekligi nasıldı? Korkuları varmiydi,hep aynı kiyafetleri giyermiydi.Evde nasıl zaman geciriyor?

Öğretmenin dediğini ciddiye alın ve pedagoga gidin burda ki yazılanları da anlamıyorum öğretmen çocukla sürekli aynı ortam da izlenimlerini söylemesinde ne sıkıntı var ilgili öğretmenmiş bence
Bende katiliyorum. Ilgisiz ogretmen olsa aman etkinliklere katilmasin otursun bi kosede derdi. Zaten sessiz sakin cocuklari daha cok sever ogretmenler. Evet uslubu sert olmus surekli bu sekilde hicbir etkinlige katilmiyor herseyden korkup cekiniyor diye ogretmende gerilmis heralde. Insallah birseyi yoktur ama burdaki yorumlara bakipta pedegoga goturmemezlik yapmayin cunku herkes bilirkisi gibi cocugun birseyi yok normal yazmiş.

Her çocuğun fıtratı aynı olmaz
Kimi çok hareketlidir
Kimi sakindir
Öğretmen uyuşuk olarak tanımlamış
Bence öğretmenin yaklaşımı ve tanımı h hoş değil
Çocuğunuza karşı da böyle davranıyorsa çocuk ondan da kreşte korkup çekiniyor olabilir.
Ayrıca babasıyla ayrı iseniz kavgalara falan şahit olduysa onunda etkisiyle mutsuz olabilir çocuğunuz

Çocuğunuzda duyu bütünleme sorunu olabilir, malesef her psikologda tanimliyamiyor,bir dönem bizde yaşadık,sabırla zamanla normale dönüyorlar.
Bebekligi nasıldı? Korkuları varmiydi,hep aynı kiyafetleri giyermiydi.Evde nasıl zaman geciriyor?
Hiç bir takıntısı yok dışarıda ben olsamda olmasamda akranlariyla ya da büyükleriyle iletişim kurar. Korkulari var ama şunlar mesela fırtına çıkması ya da sel baskını olması deprem gibi büyük olaylardan korkusu var. Kitap okurken polislerde beni korkutuyor dedi dedesi onu karakola götürdü😁 konuşmuş bakmis onu unuttu mesela. Korkudan konuşunca doga olaylarindan bahsediyor sadece. Bebekken babası da ilgiliydi ikimiz bakımını ustleniyorduk ama babası sonradan zıvanadan çıktı maalesef o yüzden kızım daha çok zarar görmesin diye ayrıldım
Her çocuğun fıtratı aynı olmazKimi çok hareketlidir
Kimi sakindir
Öğretmen uyuşuk olarak tanımlamış
Bence öğretmenin yaklaşımı ve tanımı h hoş değil
Çocuğunuza karşı da böyle davranıyorsa çocuk ondan da kreşte korkup çekiniyor olabilir.
Ayrıca babasıyla ayrı iseniz kavgalara falan şahit olduysa onunda etkisiyle mutsuz olabilir çocuğunuz
Kavga görmedi ama ayrılık olayını Bi müddet anlam veremedi. Şimdi babası başka bir evlilik yaptı görüşme sıklığı azaldı yavrum ona da anlam vermeye çalışıyor. Öğretmeni de ben ısrarcı davranıyorum gözünü açmaya çalışıyorum diyor bundan da sıkılmış olabilir tabi

Hiç bir takıntısı yok dışarıda ben olsamda olmasamda akranlariyla ya da büyükleriyle iletişim kurar. Korkulari var ama şunlar mesela fırtına çıkması ya da sel baskını olması deprem gibi büyük olaylardan korkusu var. Kitap okurken polislerde beni korkutuyor dedi dedesi onu karakola götürdü😁 konuşmuş bakmis onu unuttu mesela. Korkudan konuşunca doga olaylarindan bahsediyor sadece. Bebekken babası da ilgiliydi ikimiz bakımını ustleniyorduk ama babası sonradan zıvanadan çıktı maalesef o yüzden kızım daha çok zarar görmesin diye ayrıldım

Kavga görmedi ama ayrılık olayını Bi müddet anlam veremedi. Şimdi babası başka bir evlilik yaptı görüşme sıklığı azaldı yavrum ona da anlam vermeye çalışıyor. Öğretmeni de ben ısrarcı davranıyorum gözünü açmaya çalışıyorum diyor bundan da sıkılmış olabilir tabi
Pedagoga götürün ve o okulu değiştirin bence
Babası da yangından mal kaçırır gibi hemen niye evlenmiş
Diğer kadınla falan görüşüyor mu kızınız?

Bende katiliyorum. Ilgisiz ogretmen olsa aman etkinliklere katilmasin otursun bi kosede derdi. Zaten sessiz sakin cocuklari daha cok sever ogretmenler. Evet uslubu sert olmus surekli bu sekilde hicbir etkinlige katilmiyor herseyden korkup cekiniyor diye ogretmende gerilmis heralde. Insallah birseyi yoktur ama burdaki yorumlara bakipta pedegoga goturmemezlik yapmayin cunku herkes bilirkisi gibi cocugun birseyi yok normal yazmiş.
Elbette götüreceğim ayarladık bile. Öğretmeni biz babasından ayrıyız diye diyor ki siz bu çocukta travma yaratmissiniz. Halbuki çocuk o evde olsa daha büyük travmalar yasayacak 2 buçuk senede ikimizde birbirimize iyi geldik. Belki kızım bunun izlerini taşıyor küçücük kalbiyle o da bir savaşın içinde öğretmenin daha çok destek olmasını beklerdim köstek olmasını değil

Pedagoga götürün ve o okulu değiştirin bence
Babası da yangından mal kaçırır gibi hemen niye evlenmiş
Diğer kadınla falan görüşüyor mu kızınız?
Yok asla gorusturmem babası alıp götürmek istiyor izin vermediğim için bana tepkili. Eserinle övün rahat bırakmadın çocuğu diyor. Umurumda değil tanımadığım bir kadının yanında işi yok kızımın ne derse desin

Merhaba hanımlar biraz içimi dökmek için yazmaya ihtiyaç duydum o yüzden yazıyorum açıkçası. Kızım 4,5 yaşında bugün öğretmeniyle görüşmemiz vardı. O kadar olumsuz şeyler söyledi ki kızımın hiç bir konuda isteği çabası olmadığından etkinliklere katılım saglamadigindan, sınırlı sayıda kişilerle az konuştuğundan, son derece uyuşuk olduğundan ve artık bu hareketlerinden üzüldüğünü yorulduğunu söyledi. Kendi başının çaresine bakmadığından bahsetti. Geçen gün oyun oynamamis tehlikeli buluyorum oynamak istemiyorum demiş öğretmeni de bak şu arkadaşın senden küçük senden sonra okula başladı o bile artık korkmuyor sende korkularını yen diye sesini yükseltmiş. Psikoloğa götürün kızınızı. Çocuğunuzu kaybedeceksiniz 1.sinifa kadar düzeltin dedi. Babasıyla ayrıyız onu arayıp durumu anlattım. Senin yüzünden bu çocuk bu halde senin anneliğinin eseri dedi. Ne zormuş çocuk yetiştirmek herkes ayrıldığım için bana yükleniyor. Ay çok uzun yazdım kusura bakmayin
Hemen kendinize yüklenmeyin.Benim ikiz kızlarım var aynı evde aynı şartlar da büyüyorlar ama biri diğerinden farklı.Gecen yıl ayni şeyleri bir kızım için öğretmeni söyledi.Kizlarimi ikinci kez anaokuluna gönderdim bu yıl.Simdi olumsuz şeyler söylenen kızım gayet neşeli uyumlu.Kizinizla konuşun aktif olması için onu cesaretlendirin.Ayri olmanız mutlaka etkilidir ama siz elinizden geleni yaptığınız sürece toparlayıp düzelecektir.Babasi da çok düşünüyormus madem çocuğunun ayrılık gibi şeyler yaşamasına sebep olan şeyleri yapmasaymis.

Yok asla gorusturmem babası alıp götürmek istiyor izin vermediğim için bana tepkili. Eserinle övün rahat bırakmadın çocuğu diyor. Umurumda değil tanımadığım bir kadının yanında işi yok kızımın ne derse desin
Bir gün tanışacak ama öyle düşünün
Gerçi biliyor mu babasının evlendiğini onu algılayacak yaşta mı
Çocuk ağır yük altında aslında niye böyle çekingen ve ürkek hareket ettiği belli

Hemen kendinize yüklenmeyin.Benim ikiz kızlarım var aynı evde aynı şartlar da büyüyorlar ama biri diğerinden farklı.Gecen yıl ayni şeyleri bir kızım için öğretmeni söyledi.Kizlarimi ikinci kez anaokuluna gönderdim bu yıl.Simdi olumsuz şeyler söylenen kızım gayet neşeli uyumlu.Kizinizla konuşun aktif olması için onu cesaretlendirin.Ayri olmanız mutlaka etkilidir ama siz elinizden geleni yaptığınız sürece toparlayıp düzelecektir.Babasi da çok düşünüyormus madem çocuğunun ayrılık gibi şeyler yaşamasına sebep olan şeyleri yapmasaymis.
Umut oldunuz teşekkürler 🥰
Bir gün tanışacak ama öyle düşünün
Gerçi biliyor mu babasının evlendiğini onu algılayacak yaşta mı
Çocuk ağır yük altında aslında niye böyle çekingen ve ürkek hareket ettiği belli
Ayy hayır hiç kafasını bide onunla karıştırmam. Çünkü evlendiği kişi biz evliyken beni arayıp aradan çekil çocuğunu al git diyen bir kendini bilmez o yüzden asla görüştürmem onlara mutluluklar

Yaa ne güzel yaklasimlar olmuş. Sınıfta isteyen öğrenciler deney yapıyor çok korkak uyuşuk dediği kızımda yaptı deneyini hemde koca sınıftan 5 kişi yaptı sadece. Bu güzel bir adım onun için sizce öyle değil mi diyorum. Diğerleri yapmasada olur kızınız her hafta yapsa diyor 🤭

Hiç sormayın ya çıldırmamak elde değil. Benim kardeşim rehberlik araştırma merkezinde çalışıyor başka bir ilde. Tanıdığı bir pedagog ayarladı. O da okula gitmemesini düşünüyor öğretmenin baştan savma hareketler içinde olduğunu kızımı daha da dibe çekebileceğini belirtti. Hatta bana kızdı biraz dişine dayansaydin diye🤦‍♀️
Ya her çocuk herşeyi yapamayabilir, gerçekten bazı çocuklar bizlerin de korumaci yaklaşımı yüzünden çok çekingen ve korkak olabiliyor, benim kızım öyle, bu yıl okula başlayana kadar oyun alanında tek başına durmazdi ve kızım çok yavaştır inanın bildiğiniz gibi değil 🤦 herşeyi kendisi tane tane yapmak istiyor o yüzden, okuldan almaya gidiyorum benden sonra gelenler bile alıp gidiyor çocuğunu ben hala bekliyorum, öğretmeni de yardımcı abla da artık gülüyoruz kendi kendimize çünkü işine karışınca kızıyor yavaş yavaş kendisi yapıyor

Ya öğretmenin yaptığını ben bir kez yaptım kızıma fark etmeden, hala vok pişmanım, ısrarcı davrandım korkusunu yensin diye ama yavrum daha çok korktu 😔 o zaman daha okula başlamamisti parkta oyuncaklardan bile korkuyordu ben de ısrar ettim sonra kızdım bunalmistim çünkü sonra baktım yavrum çok üzüldü daha çok korkmaya basladi çok pişman oldum sonrasında parka bile gitmek istemedi 😔 özür diledim gonlunu aldim, benim kızımda herşeyden korkar, bir ara baykuslari çok seviyordu babaannesi baykuşlar korkutucu dur sevme onları demiş şimdi çok korkuyor, adamın kafasına çarpmış demiş hatta 🤦 ya dediğiniz şeyleri bizim ogretmenimiz de fark etmişti zaten ben de farkındaydım , kitaplar okuyarak yanında olarak korkularını aşmaya calisiyoruz,öğretmen farkında kizimn ozelliklerinin ve ona göre yaklaşıyor baya da ilerleme var, artık daha sosyal daha aktif, çevremden baya fark ediliyor...inşallah siz de asarsiniz ama çocuk okuldan korktuusa orda güvende hissetmiyorsa çocuğa eziyet gibi olmaz mı ?

Doğruları demiş napsaydı o şekilde iyileştirmeyip daha kötüye mi gitseydi?
Senden sonra sınıfa başlayan senden yaşı küçük arkadasin bile seni geçti sen de korkularını yen artık diye sinifta bağırmak sizce çok mu ileriye taşıyacak kızımı? Yada iftarda, yağmur yağarken dua edin kızınız düzelsin demek mi iyiye götürecek?

Son düzenleme:
Ya her çocuk herşeyi yapamayabilir, gerçekten bazı çocuklar bizlerin de korumaci yaklaşımı yüzünden çok çekingen ve korkak olabiliyor, benim kızım öyle, bu yıl okula başlayana kadar oyun alanında tek başına durmazdi ve kızım çok yavaştır inanın bildiğiniz gibi değil 🤦 herşeyi kendisi tane tane yapmak istiyor o yüzden, okuldan almaya gidiyorum benden sonra gelenler bile alıp gidiyor çocuğunu ben hala bekliyorum, öğretmeni de yardımcı abla da artık gülüyoruz kendi kendimize çünkü işine karışınca kızıyor yavaş yavaş kendisi yapıyor

Ya öğretmenin yaptığını ben bir kez yaptım kızıma fark etmeden, hala vok pişmanım, ısrarcı davrandım korkusunu yensin diye ama yavrum daha çok korktu 😔 o zaman daha okula başlamamisti parkta oyuncaklardan bile korkuyordu ben de ısrar ettim sonra kızdım bunalmistim çünkü sonra baktım yavrum çok üzüldü daha çok korkmaya basladi çok pişman oldum sonrasında parka bile gitmek istemedi 😔 özür diledim gonlunu aldim, benim kızımda herşeyden korkar, bir ara baykuslari çok seviyordu babaannesi baykuşlar korkutucu dur sevme onları demiş şimdi çok korkuyor, adamın kafasına çarpmış demiş hatta 🤦 ya dediğiniz şeyleri bizim ogretmenimiz de fark etmişti zaten ben de farkındaydım , kitaplar okuyarak yanında olarak korkularını aşmaya calisiyoruz,öğretmen farkında kizimn ozelliklerinin ve ona göre yaklaşıyor baya da ilerleme var, artık daha sosyal daha aktif, çevremden baya fark ediliyor...inşallah siz de asarsiniz ama çocuk okuldan korktuusa orda güvende hissetmiyorsa çocuğa eziyet gibi olmaz mı ?
Ayy ne güzel yazmışsınız. Ben demiyorum ki çocuğum kusursuz. Ama öğretmen olarak anne babası ayrılmış bir çocuğa daha farklı bir yaklaşım gösterilse olmaz miydi çok uyuşuk bu çocukta siz travma yaratmissiniz ben artık ne yapacağımı bilemiyorum yoruluyorum demek çok incitici ben zaten kendimle savaş veriyorum. Çok kötü çocuk yetiştirmişim gibi hissettim kendimi. Hiç birsey yapmak istemiyorsa rehber öğretmeni çağırıp şu çocuğu bir gozlemle nasıl ilerleyelim durum bu deseydi. Düşündükçe sinirleniyorum

arkadaşım bu cümleler sizin cümleleriniz.
"Babası başkasıyla evlendi kızımı yanına götürmek istiyor. Bende izin vermiyorum görüşecekse yalnız gelip görsün tanımadığım kadının yanında ne işi var. Ben görüştürmuyorum "
"Şimdi babası başka bir evlilik yaptı görüşme sıklığı azaldı yavrum ona da anlam vermeye çalışıyor. "
"herkes ayrıldığım için bana yükleniyor"
"Benim kardeşim öğretmenin baştan savma hareketler içinde olduğunu kızımı daha da dibe çekebileceğini belirtti. Hatta bana kızdı "
"Çocuğum Kavga görmedi ama ayrılık olayını Bi müddet anlam veremedi."
"Kafam çok karıştı gerçekten babasıyla ayrıldığım için bütün kabahati kendime bulma eğilimine girdim. "
"Çocuk Sınıfımı sevmiyorum dedi bugün neden anlatabilirsin dedim güvenli gelmiyor dedi."

siz boşanmadan sonra tam toparlanmamış gibisiniz. eşinizin yeni eşi çocuğa belki zarar verir diye korkuyorsunuz, akraba eş dost herkesin cümlesini çok ciddiye alıyorsunuz başkalarının size kızmasına müsaade ediyorsunuz öğretmen iki cümlesinden etkileniyorsunuz sürekli korkuyorsunuz ve olumsuz yorumlara fazla takılıyorsunuz. mesela öğretmen demiş çocuk uyuşuk size o cümle eroin batağına saplandı gibi geliyor.
çocukta sizden etkileniyor olabilir. neden bunu kendinize yapıyorsunuz ki değerli arkadaşım. boşanmak hak helal. eski eşinizi de kardeşinizi de komşuları da öğretmeni de boşverin. sizin kendinizle evlilik çocuk yetiştirme boşanma iş gibi konularda bir yetişkin olarak dimdik durmanız lazım.size ne demeniz herkesin yorumlarını umursamamız lazım buna bu konuya yorum yapan biz de dahil.başkaları değil asıl siz ne düşünüyorsunuz siz ne hissediyorsunuz. çocukta davranış sosyalleşme sorunu var mı? objektif bakabiliyor musunuz.? size önerebileceğim tek şey lütfen kırılmayın ama çocuğu babasıyla bol bol görüştürün. yeni eşine bir şans verin ki o çocuk babamın evi diye bir kavramı bilsin. kafede parkta kaç saat görüşebilirler. bırakın çocuğu yatılı alsın yaz tatillerinde babasının evinde kalsın. orada odası olsun. sevgiler.

Hulyadem Her dediğinize katiliyorum. Kafama fazlaca takıyorum çok kurcalıyorum elbette benim toparlanmamda zaman alacak. Buraya cevap yazanlar içimi rahatlattı. İnanın etrafımda ailemden başka bana destek olacak birilerine ihtiyaç duyuyorum. Babasını hiç yanında kötülemem gelir buraya evimiz bahceli ben isteyken görüşürler. Ama yukarıda da yazdim şimdiki eşi biz ayrılmadan çocuğunu al git çekil aradan diyecek kadar hadsiz birisi. Ben bu kadının yanına çocuğumu gonderemem babası alkole dadandı şimdiki durumunu bilmiyorum yatılı göndermek istemiyorum açıkçası.

Umut oldunuz teşekkürler 🥰

Ayy hayır hiç kafasını bide onunla karıştırmam. Çünkü evlendiği kişi biz evliyken beni arayıp aradan çekil çocuğunu al git diyen bir kendini bilmez o yüzden asla görüştürmem onlara mutluluklar
O zaman asla görüştürme

Ayy ne güzel yazmışsınız. Ben demiyorum ki çocuğum kusursuz. Ama öğretmen olarak anne babası ayrılmış bir çocuğa daha farklı bir yaklaşım gösterilse olmaz miydi çok uyuşuk bu çocukta siz travma yaratmissiniz ben artık ne yapacağımı bilemiyorum yoruluyorum demek çok incitici ben zaten kendimle savaş veriyorum. Çok kötü çocuk yetiştirmişim gibi hissettim kendimi. Hiç birsey yapmak istemiyorsa rehber öğretmeni çağırıp şu çocuğu bir gozlemle nasıl ilerleyelim durum bu deseydi. Düşündükçe sinirleniyorum
Kendinizi daha fazla yipratmayin, elbette boşanmanız etkilemiştir çocuğu bunu kimse inkar edemez ama bu sizin suçunuz değil, o babası olacak da o haltllari yemeseymis sizi suclayacagina...hiç bir çocuk mükemmel değil ki, siz zaten pedagog ile görüşürsunuz eğer çocuk korkuyorsa öğretmen ile bağ kuramadiysa değiştirin yavruya neden eziyet edesiniz ki ? Benim de dönem dönem sevmediğim iş ortamlari oldu, ait hissedemedim kendimi sonra uzaklaştım ordan bazen uzqklasmak iyi gelir ve öyle durumlarda oraya gitmek insana işkence gibi geliyor

Merhaba hanımlar biraz içimi dökmek için yazmaya ihtiyaç duydum o yüzden yazıyorum açıkçası. Kızım 4,5 yaşında bugün öğretmeniyle görüşmemiz vardı. O kadar olumsuz şeyler söyledi ki kızımın hiç bir konuda isteği çabası olmadığından etkinliklere katılım saglamadigindan, sınırlı sayıda kişilerle az konuştuğundan, son derece uyuşuk olduğundan ve artık bu hareketlerinden üzüldüğünü yorulduğunu söyledi. Kendi başının çaresine bakmadığından bahsetti. Geçen gün oyun oynamamis tehlikeli buluyorum oynamak istemiyorum demiş öğretmeni de bak şu arkadaşın senden küçük senden sonra okula başladı o bile artık korkmuyor sende korkularını yen diye sesini yükseltmiş. Psikoloğa götürün kızınızı. Çocuğunuzu kaybedeceksiniz 1.sinifa kadar düzeltin dedi. Babasıyla ayrıyız onu arayıp durumu anlattım. Senin yüzünden bu çocuk bu halde senin anneliğinin eseri dedi. Ne zormuş çocuk yetiştirmek herkes ayrıldığım için bana yükleniyor. Ay çok uzun yazdım kusura bakmayin
Psikologa götürebilirsiniz ama küçücük çocuğa bebek sayılabilecek bir çocuk için ,annesine " çocuğunuzu kaybedeceksiniz" söylemi ne kadar büyük ve ne kadar aptalca ... İlkokul da sessiz kendi halinde bir kızdım,düşüncelerimi dökemez ve soyleyemezdim hatta ilkokulda bir kaç dönem öğretmenliğimi yapmış sözde öğretmenden halen aklima gelince üzülürüm,ne kadar kötüymüş diye . Birgün annem veliler toplantısına gittiğinde kızınız sorunlu, problemli bir çocuk hiç önünü açık görmüyorum vs demişti annem çok üzülmüştü aradan geçmiş neredeyse 23 sene şuan sizin yazdiklarinizi okuyunca aklıma geldi çok üzüldüm. İlkokuldan sonra hep başarılı bir ogrencilik hayatım oldu , ortaokul da pptansiyelimin farkına vardım liseyi derece ile bitirdim,unide ortalamanın üstünde bir öğrenci idim ..demem şu ki çokta aldiris etmeyin bazıları gerçekten okuyan cahil

Oyun parkında bahçede çok aktif çok güzel oynuyor sınıfta başarısı hiç yok dedi. Kızımın normal yaşantısında bu anlattıklarının hiç ilgisi yok halbuki. Çok guleryuzludur mahallede arkadaşları var çok güzel oyunlar kurduğunu görüyorum. Öğretmeni bunları değil sınıftaki davranışları gerçek kişiliğini yansıtır dedi. Kendini avutma demek istedi galiba 😆
Ben oğlumu 4 yaşında devlet anaokuluna verdim. Ayrı sınıf olacağını düşünerek. Ama 5 yaşlarla aynı sınıfta oldu. Hem bir çocuk tarafından zorbaliga uğradı hem sabahçı olduğu için uykusuzluğun etkisiyle çok verimsiz geçirdi hem de öğretmen baskı kuruyordu. Öğretmenin işine karismak istemem uzunca zaman hiç gidip konuşmadım bile. Sonra oğlumun çok etkilendiğini farkedince gidip konuştum. Aslında belki de başından yapmam gereken okuldan almaktı. Çünkü yaş farkı o grup için fazlaydı. Yeni kardesi olmuştu ve sabahcilik gerçekten onun için çok zordu. Ben kayıt ettirmisken okuldan almak istemedim.
Öğretmeniyle görüştüm. Bu yıl alışma gibi geçsin akademik başarısi önemli değil sosyallesmesi ve öz bakım becerilerinin olması yeterli dedim. Öğretmen de tamam dedi. Bazı veliler kitap neden boş diye baskı yapiyormus. İkinci dönem bile çok fark etti. Çünkü yasi yarim yaş daha büyümüş oldu. Kitaptan olan etkinlikleri isteksiz yapan çocuk daha istekli hale geldi..bir sonraki yaşında da aynı okula gitti ama bu sefer kendi yasitlari vardı ve öğlenci oldu..daha verimli bir yıl gecirdi.

Benim büyük oğlum baskıya gelemiyor. Anaokulunda yukarda anlattıklarımi yaşamıştık. Birinci sınıfta da çok ödev veren yazıya çok önem veren bir öğretmeni vardı. İkinci dönem taşındık okul değiştirdim etkilendi. Sonra pandemi olunca online derse geçtiler. 2 sınıfta tekrar hocası değişti kadrolu hoca geldi. Uzaktan eğitim olduğu için öğretmen daha çok ilgi göstermemizi istedi. Ben o dönem çok özen gostermeye çalıştım ama hep geri tepti. Zaten yeni arkadaşlar üstüne pandemi vs derken etkilenmişti. Tikleri olmaya başladı. Sonra ben bıraktım. Ne ders çalış dedim ne ödev yap dedim. Şimdi 4. Sınıf bu yıl yapmaya başladı ödevlerini. Kendi sorumluluk alarak. Çocuk eğitimi gerçekten zor iş anne için de öğretmenler için de. Ama bence üstüne çok gitmeyin..zaten seneye de anaokuluna gider. Hayatı değiştiği için adapte olmakta zorlanıyor olabilir.

X