Kızın olunca “Olsun” diyenler

Cahiliye devri bitti. Bu cahil cahil konuşanlar geride kalanlar.

Kızınızla birlikte musmutlu hayırlı bi hayat dilerim. 😊

Merhabalar,
Henüz çok yeni kızım olacağını öğrendim. İlk çocuğum olacak Allah izin verirse.
Belki ilk olduğu için tecrübesizim ve bu durum karşısında afalladım.
Sorduklarında kime kızım olacakmış desem, cevap genelde “olsun”, “kız erkek fark etmez” ve bunun gibi cevaplar ayarında oluyor. Sanki fark etmez derken bile bir teselli var.
Sanki kız olması kötü bir şeymiş gibi hissettiriyor bu cevaplar. Ki ben çok mutlu oldum kızım olacak diye. En önemlisi evladım olacak diye.
insanların bu tutumuna anlam veremiyorum. Bu tutum çok eskide kaldı sanırdım. Evladın kızı erkeği mi olur verene bin şükür. Ama can sıkıyor işte insanlar..
Kafaya takma cnm insanlarin ağzı torba değil ki sen hamileliğin tadini çıkar😊 bizim millet bos konuşmayı sever.Benim de 2 kizim var milletin dedigini duysan

Aslında o anda tepki vermek en iyisi ? Mesela olsun mu dediler neden olsun ? deseniz . Bana bunu söyleyen olmadı hiç gebeliğim boyunca. Bunu ilginçtir erkekler değil kadınlar söyler genelde. Kv ikinciyi yap o da kız olsun sen çok güzel kız yapıyorsun diyor 😂 iki oğlu var. Eşim egeli ben iç anadolu , bizde de erkek çocuk takıntısı babaannemin ölmesiyle son buldu. O bu takıntıyı taşıyan son kişiydi.

Aynısının erkek versiyonunu hala çekiyorum 1yasini geçti oğlum 😂😂 bana bakmazmış evlenince, sanki ben bana baksın diye doğurdum 😒 tam tersi yani benim cevremde kız kız diye ölenlerden ibaret yani anlatsam roman olur çok can sıkıcı takmamak lazım.

masallah kızınız olacakmıs ne guzel allah saglık sıhhat versın omru bahtı guzel olsun
cahıl ınsanlar var onları oyle kabul etmek gerek,
sıze soyle anlatayım esım tarafında kız torun kız yegen hıc yok hepsı erkek o kadar cok erkek var kı tek kız doguran benım eltılerımde erkek dogurdu

yanı benım aıleye erkek cocuk kazandırma gıbı bır hırsım hıc yok hatta ıkıncı cocugu bıle dusunmuyorum bır kızım var saglıkla yasasın allah ısteyene nasıp etsın evlat bu bana yeter dıyorum bu kesın dusuncemdır

eltımın annesı gectıgımız haftalarda kazayla benı aramıs baskasını arayacagına, neyse bende onu tebrık ettım gelınınız hamıleymıs dedım eveeett errkekkk ! dedı :KK70: ıyı gonlunuze gore olduysa ne ala dedım
ınsallah senınde oglun olur ıkıncıyı dogur mutlaka erkegın yerı baska dedı
benı her gordugunde soyluyor zaten bunu ısrarla ama bu sefer canımı cok sıktı
ornekler verıyor bana
bak kuafore gıdecektım bır oglumun ısı vardı dıgerı geldı aldı goturdu benı sagolsun lazım oluyorlar dıyor
e taksıye bınseydınız keske dedım :KK70:
erkegın yerı baska dıyor ısrarla :KK70:

oyle mıdem bulanıyor kı kendısınden anlatamam

aynı haftalar ıcınde sunu da yasadım cunku ust uste geldı
eltımle telefonda goruntulu konusuyorduk kızımda mutfakta yemek yıyordu yemegını bıtırdı yanıma geldı kızım 5 yasında
annecım harıka annesın super ascısın ellerıne saglık bayıldım tarıfını soyler mısın gıbı sozler sarfettı
eltıme döndüm suna bak ya nasıl da buyudu su laflara bak dedım
sen bır de bunu erkek cocuktan duydugunu dusun dedı (onunda 11 yasında bır oglu var )
oglundan duyunca daha baska oluyor dedı
ıstemsız yuzumun seklı degıstı modum dustu
sapık mı bunlar ? evladın cınsıyetı mı olur erkek olunca ne oluyor kocandan duyamadıgını oglundan duyunca egon mı tavan yaptı nedır dıyesım gelıyor ama taş yerınde agırdır dıye susuyorum

sacma sapan salak kara cahıl ınsanlarla yasamak zorundayız onlara tahammul etmeyı bızım ogrenmemız gerek maalesef
sıkmayın canınızı
ınanın ılk cocugunuz erkek olsa bu kez de ıkıncıyı dogur kız olur ınsallah derlerdı sonu yok hepsı geveze

masallah kızınız olacakmıs ne guzel allah saglık sıhhat versın omru bahtı guzel olsun
cahıl ınsanlar var onları oyle kabul etmek gerek,
sıze soyle anlatayım esım tarafında kız torun kız yegen hıc yok hepsı erkek o kadar cok erkek var kı tek kız doguran benım eltılerımde erkek dogurdu

yanı benım aıleye erkek cocuk kazandırma gıbı bır hırsım hıc yok hatta ıkıncı cocugu bıle dusunmuyorum bır kızım var saglıkla yasasın allah ısteyene nasıp etsın evlat bu bana yeter dıyorum bu kesın dusuncemdır

eltımın annesı gectıgımız haftalarda kazayla benı aramıs baskasını arayacagına, neyse bende onu tebrık ettım gelınınız hamıleymıs dedım eveeett errkekkk ! dedı :KK70: ıyı gonlunuze gore olduysa ne ala dedım
ınsallah senınde oglun olur ıkıncıyı dogur mutlaka erkegın yerı baska dedı
benı her gordugunde soyluyor zaten bunu ısrarla ama bu sefer canımı cok sıktı
ornekler verıyor bana
bak kuafore gıdecektım bır oglumun ısı vardı dıgerı geldı aldı goturdu benı sagolsun lazım oluyorlar dıyor
e taksıye bınseydınız keske dedım :KK70:
erkegın yerı baska dıyor ısrarla :KK70:

oyle mıdem bulanıyor kı kendısınden anlatamam

aynı haftalar ıcınde sunu da yasadım cunku ust uste geldı
eltımle telefonda goruntulu konusuyorduk kızımda mutfakta yemek yıyordu yemegını bıtırdı yanıma geldı kızım 5 yasında
annecım harıka annesın super ascısın ellerıne saglık bayıldım tarıfını soyler mısın gıbı sozler sarfettı
eltıme döndüm suna bak ya nasıl da buyudu su laflara bak dedım
sen bır de bunu erkek cocuktan duydugunu dusun dedı (onunda 11 yasında bır oglu var )
oglundan duyunca daha baska oluyor dedı
ıstemsız yuzumun seklı degıstı modum dustu
sapık mı bunlar ? evladın cınsıyetı mı olur erkek olunca ne oluyor kocandan duyamadıgını oglundan duyunca egon mı tavan yaptı nedır dıyesım gelıyor ama taş yerınde agırdır dıye susuyorum

sacma sapan salak kara cahıl ınsanlarla yasamak zorundayız onlara tahammul etmeyı bızım ogrenmemız gerek maalesef
sıkmayın canınızı
ınanın ılk cocugunuz erkek olsa bu kez de ıkıncıyı dogur kız olur ınsallah derlerdı sonu yok hepsı geveze
Eltinden tanımadan iğrendim.

Oda bişeymi?Benim kızım olacağını öğrendiğimde(15) geçti aradan bu arada,annemler bize gelmişti kaynanamda geldi tabi dururmu
Valla biz çok bozulduk dünür erkek bekliyorduk demişti eşimde bende mal gibi sustuk o zamanlar cahilmişim...şimdi olsa ağzından burnundan getirirdim ...gerçi getiriyorum sayılır 15 yıldır o kadar yalvarmalarına söylenmelerine vs.rağmen 2.çocuğu yapmadım 🤣buda onlara en büyük ceza zaten...başka torunu yok yani varda görümcemin oğlu babasında velayeti yılda birkaç ay annesiyle kalıyor...eğitiminde yok çocuğu olmuyor ...hayatta en değer verdikleri şey erkek çocuğu ...
Ne boş asalak beyinler gerçekten anlam veremiyorum..ben kızım olduğu için çok mutluyum gerisi onların sorunu

Kızınız, onlar gibi düşünmeyen bir ailede doğacağı için çok şanslı.
Bir de onların kızlarını düşünün ne haldedirler.
Böyle çirkin zihniyettekileri dikkate alıp üzülmeye değmez.
Allah sağlık sıhhatle kucağınıza almayı nasip etsin.

İki tane oglum var ikincinin oglan olacagını duyanlar olsun olsunda erkek olsun dediler. Bence kafaya takılacak bir şey değil öyle her denilenş kafaya takarsak ohoo ben cinnetliğim:) oglun olsa olsun kızın olsa olsun derler bu millet e yaranamazsın o yüzden takmamak gerekiyor böyle şeyleri.

Bende ister dim kızım olsun ama takdiri ilahi :) milleti çok kafaya takmaya değmez. İki oglum oldugunu ogrenenler aynı tepkiyi veriyo yani kız erkek fark etmiyo demek istediğim. İnsanları memnun edemiyoruz ne yazıkki o yüzden takmıyoruz.

İlk kizimda,, hayirlisi olsun.
Ikinci kizimda, OLSUNNN o da evlat
Ucuncu kizimda,, yine mi kiz, olsun 4.erkek olur
Duyduklarim hep ayni.

Merhabalar,
Sorduklarında kime kızım olacakmış desem, cevap genelde “olsun”, “kız erkek fark etmez” ve bunun gibi cevaplar ayarında oluyor. Sanki fark etmez derken bile bir teselli var.
Sanki kız olması kötü bir şeymiş gibi hissettiriyor bu cevaplar. Ki ben çok mutlu oldum kızım olacak diye. En önemlisi evladım olacak diye.
insanların bu tutumuna anlam veremiyorum. Bu tutum çok eskide kaldı sanırdım. Evladın kızı erkeği mi olur verene bin şükür. Ama can sıkıyor işte insanlar..
Keske benim olsaydi kiz erkek hic farketmezdi insanlar verdigi icin Allah’a sukretmek yerine birde utanmadan begenmemezlik yapiyor takma bence kiz cocugu bir nimet

Merhabalar,
Benim de kızım olacak inslalah rabbim sağ salim dogurmayi nasip etsin. Tüp bebek ile hamile kaldım. Ve evet bende olsun olsun diye bir kaç söz duydum. Rabbim evladin hayırlı olanıni versin kız erkek fark etmez vicdanlı evlatlar nasip etsin inşallah.
Ama bizim insanımız değişmez herşeye bir kulp bulur.
Çocuğun olmaz olmuyor mu der.
Olur kız dersin. Kız mı ? Olsun olsun der.
Rabbim akıl fikir versin ne diyelim.

Canım sağlıkla kucağına al inş.insanların ne dediği çokta önemli değil sağlıklı olsunlar yeter benimde oğlum var kızım olsun çok istiyorum banada dua edermisin😘
İnşallah sağlıklı minnoş bir kızınız olur 🤲🏻🥰🥰

Merhabalar,

e benim de oğlum olacak diye bana da olsun diyorlar. Herkes kız olsa iyidi ilk çocuk ama olsun bi dahakine olur diyor. Ay bi beğendiremedik şu cinsiyetleri 😂
Bu arada bu yıl erkek yılı diyorlar. Her yerden erkek pırtlıyor. Kız denk getiren şanslı annesin 😂

X