Kızlar acil acil acillll

Bir daha size konu açarsa ben kendime eş, çocuğuma kendi evladı gibi davranacak birini arıyorum. Ciddi beraberlik istiyorum der ortaya laf koyarsınız. Adamın lafları ve davranışları tuhaf geldi. İyi niyetli olsa da neden yazışıyor sizinle sürekli. Çay içmeyi kendisi teklif etmiş. Sürekli yazmış. Sonra abi tavırları. Size illa o gece ayrıldığınızı hatırlatması mı gerekirdi?
Bir de bak evime geldin, erkeğin evine gidilmez diye size öğüt vermeye kalkışmasın?

Bir de ben ayrılmış biri olabilirim ama bunu bana sanki bir eksiklikmiş gibi tekrar tekrar hatırlatmayacak, beni iyi ve değerli hissettirecek, destek olacak birini istiyorum. Onun için iyice insanları tanımaya çalışıyorum demeniz lazım. Eve gitme olayında dedikleri gibi size sanki bir etiket yapıştırmış gibi. Bir de bu kadar akıl veren şahıs gerçekten size değer veriyor ve kullanma planları yoksa bakalım, ailesine sizi nasıl tanıtacak? Yarın bir gün ailem boşanmış birini istemiyor demeden sizinle evlilik planları yapabilecek mi? Eğer bir şekilde bu adamla konuşursanız ve ilerisini düşünüyorsanız, bunları net olarak sorabilmeniz ve cevabını alabilmeniz gerekiyor. Fazla samimi davranmayın. Gayet ciddi, mesafeli ve ona göre ağır davranın bakalım.

Şimdi buraya konu açmanız sizin de adama karşı boş olmadığınızı gösteriyor.
Adamın düşencelerini, dugularını öğrendiniz diyelim, hadi adam size açıldı, bir şeyler yaşamaya da başlandı, önceki evlilikten gelen bir güvensizlik probleminiz var. Bu tür bir problem demek ilişkide sürekli bir tedirginlik yaşamak demektir. Yani bunu düşünmüşsünüzdür elbette.

Aynı zamanda sınava hazırlanmak için de işten ayrılmışsınız, neden bu toplara girip hem aklınızı hem zamanınızı harcayasınız ki?

Sizin baska adaydan uzun uzadiya bahsetmeniz yanlis olmus
Onun da ahlak dersi vermesi
Cinsellik icin sahsen ben oyle dusunmuyorum. Hoslandigim istedigim adamla birlikte olabilirim. 16 yasinda degilim neticede yetiskin kendini bilen bir kadinim. Onemli olan karsilikli istekler. Oyle “baskasinin evine gidersen senle yatarlar” turunden demecler vermesi daha cok Anadolu comari oldugunu gosterir,duzgun oldugunu degil. Zira zaten duzgun bir erkek bu konulara girmez.

Adam flörtünüz gibi duruyor ama başka flörtünüzde var gibi duruyor.Anlamadım.

Sadece tek biriyle görüşüyorum. Adam bu gidişle giderse zaten benden de gidici 😄 şimdilik bi durum yok. Diğer kişi sadece birinin benden hoşlandığına dair aldığı duyum üzerne flört dediğimiz kişinin sormasıydı. Birisi vardı ilgileniyordu seninle noldu o diye yani. Ona binaen kendince bana tavsiye veriyordu. Kafam biraz karışıktı. Biraz bende hoşlantı olduğu için kafamı toparlayamıyordum. Sağolsun bazı arkadaşlar nokta atışı yorum yaptılar netlik kazandı duygulara kapılmak için çok tehlikeli bi durum.

Ilgilendiginiz birine neden diğer erkekten bahsettiniz ve olabilir belki gibi cumleler kurdunuz ki. Olacağı varsada olmaz gibi şu saatten sonra

Sadece tek biriyle görüşüyorum. Adam bu gidişle giderse zaten benden de gidici 😄 şimdilik bi durum yok. Diğer kişi sadece birinin benden hoşlandığına dair aldığı duyum üzerne flört dediğimiz kişinin sormasıydı. Birisi vardı ilgileniyordu seninle noldu o diye yani. Ona binaen kendince bana tavsiye veriyordu. Kafam biraz karışıktı. Biraz bende hoşlantı olduğu için kafamı toparlayamıyordum. Sağolsun bazı arkadaşlar nokta atışı yorum yaptılar netlik kazandı duygulara kapılmak için çok tehlikeli bi durum.
Bence flört dediğiniz insan size yem atmş gibi duruyor tabiri caizse.duyumunun haklılığını sorgulamış

Hemcinslerimin %90'ı boşanan kadınları kolay görür diyen bir adam o %90'a dahildir ve asla iyi niyetli değildir. Ne alaka çünkü elin adamı size neyin dersini veriyor siz neden buna çanak tutuyorsunuz anlamadım.

Testide ne varsa içinde onu sızdırır çok doğru diyorsunuz dünkü bir akıl karışması ama şimdi netim yani 🙂

Çook uzun bi yazı olsun istemedim. Ama daha öncesinde elbette dışarda buluştuk kahvede içtik yemekte yedik ☺ Evine hemen gitmedim yani. Biriyle görüşmüyorum sadece birinin bana olan ilgisini duymuştu bende bozuntuya vermedim niyetini anlayabilmek için 🙂

Birilerini tanımaya çalışırken diğerlerini batırmayın
Aranızda hoşlantı olan bir adama neden ilgilendiğiniz başkasını anlatıyorsunuz, bundan sonra bu kişi ile dikiş tutmaz bilesiniz, aynı şeyi adam yapsa siz güvenir misiniz

Testide ne varsa içinde onu sızdırır çok doğru diyorsunuz dünkü bir akıl karışması ama şimdi netim yani 🙂
Hiç riske girmeyin güzel bi yoldasınız kariyeriniz adına çok da gençsiniz bence kariyerinize odaklanın şu süreçte. İnanın doğru kişi size gelip böyle şeyler söylemez. Sizin bi ayıbınız kusurunuz yok güzelce evlenmiş ayrılmışsınız eski yaşadıklarımızın lafını bile yapmaz. En kısa zamanda hem iş hem özel hayatınızda mutluluğu yakalarsınız umarım :)

Ben kafamdakileri madde madde yaziyim. Sanirim oyle daha iyi ifade edecegim.
1. Anladigim kadariyla bu ney calan adamla gorusuyorsunuz ama henuz sevgili degilsiniz. Ben olsam disarida bir kac kez gorussek de sevgilim olmayan bu adamin evine gitmezdim. Disarida bulusup alirdim kitaplari.
2. Bosanmis kadinlara erkeklerin nasil baktigi ile ilgili soylemleri hosuma gitmedi. Sanki kendi dusunceleriymis gibi geldi bana.
3. Daha guzel seylerden bahsedebilirdi. Adamin muhabbeti can sıkıcı.
4. Bu adamla ilgili birsey hissediyormusun bilmiyorum bana benim pek hosuma gitmedi.
5. Bosanmis kadinlara erkekletin nasil baktigini ile ilgili nutuk atmasina gerek yoktu. Bosanmis olmani belirtmesi de hosuma gitmedi. Genel konusabilirdi. Yani erkeklerin kadinlara tavirlarindan bahsedebilirdi. Bosanmis kadinlar diye ozellikle belirtmesi hosuma gitmedi. Ben bu dusuncedeki adamla hicbir yola girmezdim. Onun da o anlattigi erkeklerden ne farki kaldi ki simdi? Insan insandir. Bosanmis evli diye ayirim yapmaya gerek var miydi? Sacmalamis.
Çok güzel olmuş

Bir an adam gay falan mı diye düşündüm ama fiziksel özelliklerinize iltifat etmesi de ilginç... Bilemedim yeterince net gelmedi bana, sizden mi bir adım bekliyor acaba?

Adamın evinde pat diye ne geziosunuz onu anlamadım:) Hayır sevgili değil bişey değil.. Neden evinde ver kitabı dersiniz valla aklım sarmadı..Pat diye evine gidince o da kendini üstte görmüş hemen ve akıl vermeye bile kalkışmış. Üstelik adama 35 yaşında biriyle görüştüğünü de söylüyorsun,ama adamın evine gidiyorsun.. Şimdi adam senin güvenilirliğini sorgulamadı mı? Sevgilisi varken benim eve neden geliyo,demek benle sevgili olsa başka adamların evinede gidecek diyecek..Valla ben sizi anlamadım,saççççma sapan bir olay örgüsü..Tamam evlenilecek adam arıosunuzda bu böyle aranmaz ki..

Kızlar kafam çok karışık. Öncelikle kendimden bahsedeyim ona göre anlatacağım detaylara göre analiziniz lazım. :KK43:

Ben 29 yaşındayım, 2 yıl önce boşandım şiddet ve aldatma sebepli. 1 oğlum var 5 yaşında. İşten geçen hafta ayrıldım (yüksek bitince doktoraya hemen başlamadım, maddi durumlar sebepli özel sektörde çalıştım). Bu hafta işten ayrıldım. Tekrar akademik kariyerime yönelmek adına yds-ales e çalışmaya başlıyorum. Kendim hakkımda detaylar bu kadar.

Bi bey var... 7 ay önce tanıştık. Tam pandemi başlamadan önceydi. Biz tanıştık pandemi oldu araya ara girdi girdi de girdiiii.. :) neyse. Gayet beyefendi, olgun, sempatik, yetenekli ama kafam karışık anlamıyorum yada ben etkilenmeye başladığım için ayırt edemiyorum. Malum aldatılma yaşadım herkese güvenemiyorum. Boşanma süreciyle birlikte ayrılık tam olarak 2,5 yıl oldu ama hala biraz çekiniyorum. Tedbirli olma isteği oluyor. Pandemi olmasına rağmen bu beyle hemen hemen hergün konuşabiliyorduk yani naber nasılsından çok birbirinden keyif alan konuştukça muhabbeti saran iki kişi olarak. Bu arada belirtmek isterim cinsellik talebi yok (birazda bu ürkütüyor ya beni). Bu zamana kadar tanımaya çalıştığım erkeklerin ilk belirtisi cinsellik oldu. Acaba bu da gizli bir sırtlan mı diye içgüdüsel davranmadan da edemiyorum. Ama yok adamda 😳.

Bu iş süreci başladıpında bilerek hep mesafeli durmuştum. Geçen hafta işten ayrıldım. İşten ayrılmadan 2 ay önce terfi aldım bunuda instada hikayede paylaştığımda tebrik etti kısa konuşmak isterken sohbeti uzatmaya çalıştı. O da akademik hayatı istiyor öğretmen olarak ataması olmuş ama hayali akademik devam ettirmek. Ales yds ne durumda dedi. Şu an çalışamıyorum ama iş yerinde de terfiden sonra bozulmalar oldu şirketle alakalı bende bu sebeple ayrılmak istediğimi ve çalışmaya başlayacağımı dile getirdim. Kendisinde yds metaryalleri olduğunu bu hafta sınava gireceği için bana verebileceğini söyledi. Bende olur neden olmasın dedim adresimi vereyim kargoyla gönder deyince bozuldu. Bari bi çay içseydik diye. Aklıma bi hinlik geldi denemek amaçlı dedim sana geleyim ordan ver deyince şaşırdı çünkü bunu diyecek yapıda ve karakterde birisideğilim, kesin günü de belirtmedim sadece şu günlerde olabilir dedim. Neyse dün geleceğimi sanmış Pazartesi sordu bende müsait olmama rağmen işim var yarın uyarsa almaya gelirim dedim.

Geldim bizim beyin evine 😄 gayet çekingendi. Hatta elim boş gitmeyeyim diye kek yapmıştım. O da yemek söylemek istedi ben dedim makarna yap bari zaten severim de dedim. Hoşuna gitti. Bu arada neyzen kendisi yemek yendikten sonra bi ara içeri girdi. Daha önce bana ney üflemesini istemiştim ney babaevinde kalınca yapamamıştı. Bana birden konser verdi. Fikrimi sordu. Bu arada hala mesafeli öyle yakınlaşayım vıcık vıcık davranayım demedi. Dee... dudağımda doğuştan ben var ona dikkat etmiş bugün onu sordu, kilo verdiğimi belimin incelmiş olduğunu, en önemlisi de özel hayatımı sordu. Buraya kadar neşeliyken birden ciddiyet oldu. Bi ara iş dönemindeyken bi mühendis ilgileniyordu( bu arada görüşmüyorum o kişiyle 😑 sadeceanaliz için durumu çaktırmadım). Onu duymuş onu sordu. Bana akıl verdi 😳 bak sen ayrılmış bi bayansın incitmesine izin verme kimsenin seni, hemcinsim olarak söyleyeyim açıkçası erkeklerin %90 ı boşanmış kadınları kolay görüyor. Eğerki %10 u cidden aşıksa o kadınlara daha nazik ve değerli davranıyor dedi. Benden detay alırken neşeli ifadesi saniyesinde ciddiyete büründü gözlerini kısarak dinlemeye başladı. Bana o kişinin yaşını sormuş, bende bizim tanışmamıza vesile olan arkadaşı soruyor sandım 27 dedim. O da şu anda görüştüğüm kişiyi 27 yaşında sanmış. Bana o yüzden akıl veriyormuş meğerse çakallar var falan. Bende 35 yaşında hiç evlenmemiş ayrıca arkadaş olarak tanışma amaçlı görüşüyoruz şu an bi ciddi durum söz konusu olamaz ama belli de olmaz onu tanımama göre dedim. Anında bana akıl veren adam sustu bişey demedi. Konuyu değiştirdi. Sonrasında zaten çay pasta devri bitti. Bende hemen kalkmalıydım. Beni gideceğim yere kadar bıraktı. Kafam karışık belki bişeyler var ama neye göre anlamıyorum.

Zamanında çok incindim o yüzden kendim analiz yapıp bende etkilendiysem (ki var bende de ufaktan) ona göre değil reel bir bakış açısı olsun diye soruyorum. Şu ana kadar anlattıklarımdan sizin yorumunuz nedir kızlar 😐 ben bu erkeklere artık kolay güveneniyorum bende hemcinsim size güveniyorum.

Not: Detaylar hakkında soru sorabilirsiniz daha net yorum yapmak adına.
Yani şiddet ve aldatilma yüzünden boşansam bir daha uzuuunca bir süre kimseye yaklaşmaz tanışmak dahi istemem

X