Kızlar ben hiç mutlu değilim

Çok bile dayanmışsın ben sanırım onu bile yapamazdım
Emin olun kimse yapamaz tuvaletteki bıraktıkları pislikler altına kaçırıp bez kullanmayıp hala o kıyafetlerle oturabilmeleri ve daha niceleri yani muazzam bir ihtimal ki normal birinin bunlarla aynı çatı altında yasamasi Allah'a havale ediyorum bu yüzden baştan önü kesmek lazım sürekli ben vicdan yaptıkça onlar tepeme çıktı kimin başına bu iş verilirse kestirip atsın iyilikten maraz doguyor

ben de mecbur olduğunuzu düşünmüyorum...
yani hani "evlendiysen mecbur yapacaksın" gibi bir kafam yok. o anlamda demedim.

ama toplumumuz bu, ihtimaller olarak bakarsak karşına böyle bir şey çıkma ihtimali yüksekti ve çıkmış, onu diyorum sadece. ha çalışan ya da daha ileri yaşta evlenen birinin karşısına da çıkabilirdi, o ihtimal hala var. ama genç ve çalışmayan olarak evlenen bu olasılığı daha da arttırmış oluyor. önce bunu netleştireyim de

annesiz gelen çoluk çocuk derken ? görümce kayınvalide çocuklarıyla (görümcenin çocukları herhalde?) birlikte okul tatillerinde size geliyor diye anladım ben. başkalarının çocuklarıyla mı geliyorlar -tam anlamadım orayı?

Evet aynen öyle görümcem çalıştığı için kayınvalidem çocuklarla beraber geliyor ve çocuklar malum anne başlarında yokken kimsenin sözünü dinlemiyor

Eşime söylesem aramız bozuluyor, aileme söylesem onları haklı buluyor, kayınvalidemle görümcem sormaya bile tenezzül etmiyorlar, ee? Sizin konuşmaya söz söylemeye hakkınız yokmuş. Herkese bir durun bakalım diyemiyorsunuz. Sorunun çözümü belli ama siz kocadan olmak istemiyorsunuz. Aranızın bozulmasından sadece siz korkuyorsunuz, kocanıza göre hava hoş. Şundan emin olun, bu tip ilişkilerde gözden çıkartılacak ilk kişi siz olursunuz. Ya en baştan konuşur kötü olursunuz, evliliğiniz biter veya devam eder ya da devamlı gelir kalırlar eşiniz de höt zöt yapar oturtur sizi. Resti o çeker, ya aileme sesini çıkarmazsın ya da toplar eşyanı gidersin evden diye.

İş için beklediğiniz haber vs varmış. Bir an önce bir şekilde çalışmaya başlayın. Çocuk yaparsanız da hiç bir şey değişmez, düzelmez.

Kocanla konuşacaksın. Ama aileni istemiyorum değil de seninle özel anılar yaşamak istiyorum vs diye.

Benim ailem bile arkamda değil ki onların gelip bende kalmasını haklı buluyorlar vallahi kafayı yemek üzereyim
Zaten bu yüzden oluyor bir kozin nedem arkasında ailesi olmaz acaba anlamıyorum.o evlat evlenenem kadar mı benim evladım evlenincede benim göz bebeğim kimse yavrularimi uzemez uzdurmem ben onalri pamuklarda büyüttüm.ayinin birine hizmetçi edemem yavrularimi

Olabildiğince eşinle baş başa kalmaya çalış bunun için elinden geleni yap yoksa bu mutsuzluk hep aynı şekilde devam edecektir
İyiye odaklanmaya çalış bazı şeyleri görmezden gelmek gerekiyor kişisel alanına girmedikleri sürece gerçi evindeler gitmiş sayılırlar zamanla düzene girecektir sabret dağılacaklardır yanından eşinle bu konu için tartışma ama baş başa kalmak istediğini belli et dişiliğini kullan

Evet aynen öyle görümcem çalıştığı için kayınvalidem çocuklarla beraber geliyor ve çocuklar malum anne başlarında yokken kimsenin sözünü dinlemiyor
Bir ihtimal kayınvalide size torun baktırmak için getiriyor çocukları. Eğer gerçekten öyleyse geçmiş olsun o çocuklar her tatilde sizde.

İşte onu bi anlasam ben başka yere gidince sanki hayatım kararıyo millette öyle bişey yok
Yani eğer sokakta kalmadıysa bu insanlar müsade etmeyin bu tavra.
Madem 15 gün gelip kalicaz dediler bir hafta sonra sizde hop ailenizin yanına gidin kalmaya.
Ev işlerine falan yardım ediyorlar mı peki ?

Eşinizle aranız kötü olma pahasına kabul etmeyin, alışmasınlar, başta nasıl alışırlarsa öyle devam edin.. Eşinize tatlı dille anlatın, anlayana kadar söyleyin, tatlı dilden anlamıyorsa kavga çıkar..

Gün boyu arkalarını toplayacak hizmetli gibi görmüşler sizi görümceniz çalışıp para kazanacak sizde kayınvalide ve çocuklarla vakit geçireceksiniz hemde daha 5 aylık evliyken sizi eşinizde dahil bu kadar tüketmişken! Bakın gün ay demiyorum her çalışmadan oturduğunuz dakika sizin için kayıp , Allah korusun aniden hamile kalsanız hiç çalışamayacaksınız herkes mesleğini yapmıyor o iş netleşince yeni kadar başka işte çalışın haber gelirse oraya geçersiniz

Kardeşimin eşi aynı bu şekilde yaşıyor ama dediğin gibi bol bol şans lazım böyle bir durum için :)

Bir de çok fena olmak lazım her kadın fena değil öyle :)

Asla memnun değil daha çoğunu istiyor bir de

Kendini neye layık görürsen onu yaşarsın hesabı sanırım

Aman eşimle aram kötü olmasın diye pısar susar he derseniz her şeye gelir tepenize de binerler üstünüze de çökerler. Eşim bana bunu yapacak veririm eline çantasını yallah anasının evine kendi gidip kalsın. Aramız bozulacak diye ben niye korkayım ya kendi korksun karım bana küser diye

Keşke ben de öyle diyebilsem ama ailem bile arkamda değilken yapamıyorum bunu

Bizim orda bir laf var.Ben cocuklarini emrivaki ile göndermek isteyen annelere ve yanlarında torun yatırmak isteyen nesnelere direkt söylüyorum.Anasi nere danasi ora.Annesiz çocuğa mi bakılırmis.

Yatılı misafir bir kaç gün,arada bir tamam.Ama sizinki tam hizmet gordurmek.Siz de eşinize söyleyin .O neymiş öyle.Ne düşüncesiz insanlar var ya

İlk altın tavsiyem korun tabiki. Asla çocuk yapma.
İkinisi eşin küserse küssün. O küsecek diye senelerinimi heba edeceksin? Karşına al konuş ciddi şekilde. Eğer ciddiye almazsa boşan yani.

Öncelikle kesinlikle korunun çocuk dogurmayin evliliğiniz oturmadan
İkincisi derhal bir işe girin ...bu diğerleriyle aranıza mesafe girmesine sebep olacaktır
Eşinize gelince aranız zamanla düzelir umarım düzelmezse çaresine bakarsiniz nasilsa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…