Kızlar bi akıl verin Tek çocukla boşanmaya zor karar verebilmişken hamile olduğumu öğrendim..

Evliliginizde sorun varsa ki boşanmayı düşünecek kadar bitmiş gözünüzde.. nasıl cinsellik yasayabiliyorsunuz aklım almıyor?
Bu ara yine ortalikta bosaniyom hamileyim konusu alevlendi sahte hesapsinzdr umarim 🤔
Hadi bir galeyana geldi yaşadı neden korunmuyorlar bende anlamıyorum

Benim aklımda boşanma yoktu eşimle aramız iyiydi çocuğuda planlayarak denemeye başlamıştık ama bu tartışma anında eşim hem kendi fikri hemde dolduruşlarla bana hiç haketmmediğim şekilde davranınca söylemlerde bulununca bende o kadar şikayetçiysen istemiyorsan bitsin dedim.. üzerimden geçen onca zamana rağmen de bana olumlu olumsuz bisey söylemedi ben ayrılmaya karar verdim çünkü 6nsenede hiç biley değişmemiş eteğindeki taşları döktü.. fakat hamilelik durumu altüst etti düşşncelerimi

Benim aklımda boşanma yoktu eşimle aramız iyiydi çocuğuda planlayarak denemeye başlamıştık ama bu tartışma anında eşim hem kendi fikri hemde dolduruşlarla bana hiç haketmmediğim şekilde davranınca söylemlerde bulununca bende o kadar şikayetçiysen istemiyorsan bitsin dedim.. üzerimden geçen onca zamana rağmen de bana olumlu olumsuz bisey söylemedi ben ayrılmaya karar verdim çünkü 6nsenede hiç biley değişmemiş eteğindeki taşları döktü.. fakat hamilelik durumu altüst etti düşşncelerimi
Olan çocuklara oluyo onlar için üzüldüm sürekli kavga tartışma olan evde ne kadar sağlıklı bireyler yetişir bilemiyorum. Şimdi tek derdiniz aranizda ki problemleri çözüp ikinci çocuğu o şekilde dünyaya getirmek olsun bence.Eşin boşanmayı dusuncegini soylemis sen hamileyim dersen sadece çocuk için mi boşanmaktan vazgeçer yoksa seni sevdigi için mi 🙄

Eşine aile terapistine gitmeyi ikna etmeye çalış.
Kv ve görümcenle arana mesafe koy.

Eşinle kv görümce hakkında asla tartışma onlar seni suçlasa dahi onlarla muhattal olmamaya çalış bayramdan bayrama hesabı.

Eşin inşallah gerçekleri görür ama sende kv ve görümce konusunda uzak dur konuşma ne iyi ne kötü.

Bide insan pskolojisi kadın pskolojisi çok farklı erkeklere göre cinsellik ihtiyac kadın içinde ihtiyac ama daha çok duygusal yönden açlığı basırmak için yani boşanmayı tamamen kafasına koyan zaten evi terk eder dava açar.

İnsan tamamen netleştiremediği sorunlar da boşanmak istese bile sevdiği insanla beraber olması çok doğal.

Bu neden eşinle boşanmayı düşünüyorsan Birlikte oldun diyenler için söylüyorum.

Hamile kaldıktan sonra büyük olay yaşadıysanız ayrılın derim. Ama yok uzun süredir kötüydü buna ragmen çocuk yaptık diyorsanız da bu ayrılık konusu gelip geçicidir, evliliğe devam edin derim. Demek ki sineye çekilecek katlanılacak kadar küçük meseleler. Çocuklarınız anasız babasız büyümesin.

Battıkça battığımı hissediyorum sanki.. kimseye bişey de anlatamıyorum aklıma burası geldi sizlerle paylaşmak istedim üye oldum.
Kızlar 6 yıllık evliyim eşimle severek evlendik ama başından beri başlaması hataydı ALLAH o kadar şey gösterdi herkes beni uyardı ama seviyorum dedim düzelir sandım ama gördüğüm o ki hiç bişey değişmemiş...
evet eşimle iyi olduğumuz zamanlarda çok muhabbetliyiz birlikte çok güzel zaman geçiririz ilgilidir evine çocuğuna ama bi aramız kötü olsun bizden kötüsü olmaz hele de anasına bacısına bişey demişsem.. ben dünyanın en kötü insanı durumuna düşerim o ve ailesi ise melek olur.
Çok detaya girmeyim konular çok uzun evliliğimizde bastan beri ödün veren bendim o kaçtıkça ben kovaladım bi türlü bırakıp gidemedim en son tartışmamızda yeter artık dedim istemiyorsan bitsin dedim. Başta anlamazlığa vurdu konu değiştirdi ama ben ısrarla söyleyince tamam düşüncem dedi 3 hafta oldu daha bişey demedi aynı evde konuşmuyoruz. 2 yaşında bebeğim var ve hamile olma ihtimalim de var diye fevri karar almak istemedim boşanmayı kafaya koydum ama kararımı söylemek için testi bekledim.. çünkü baba evine gidersem artık dönüşü olmaz benim için.
dün test yaptırdım ve hamileymişim. Ablam bu durumda boşanmanın çok sancılı olacağını söylüyor arkadaşlarım ya aldır ya devam et diyor..
-Üç hafta oldu eşim hala konuya dair bişey demedi düşünmesi bitmedi herhalde amacı sizce ne
- kan verdiğimi gördü ne olduğunu söylemedim ama aptal değil ya anlar sonuçta iki gündür sonucunu sormuyor bende söylemiyorum hiç mi merak etmiyor ne yapmaya çalışıyor
- kızlar asıl beynimi patlatan ben bu adamdan ayrılcam derken 2. Çocuğuna hamileyim bu süreçte nasıl bi yol izlemeliyim kendime ve çocuklarıma en az hasarla
** bu arada çalışıyorum işim var bakanlıkta mühendisim ailemde de maddi manevi desteğini esirgemez üzerimizden..benim tedirginliğim tek çocuk zorken ikisiyle nasıl üstesinden gelebilirim
Boşanmak istiyorsan boşan aileci adam çekilmez canım ama o boşanmayı istemiyor belli ki hamileliğin konusuna gelince o karar senin sonlandırmak sonlandırmamak ben kürtaja kesinlikle karşıyım ama eğer boşanıyor olsam çocuğum var zaten diyip 2. Çocuğu bile bile doğurmam aldırırım ama sen otur düşün ailesi için yuva yıkılır mı? İçinde sevgi var mı yok mu? Esi ve artıları ölç tart biç en doğru kararı ver. Çocuk için evli kalınmaz, 2. Çocuk evliliği de kurtarmaz. Eşimin yakın arkadaşı ile eşi 5.6 yıl önce boşanmak üzereyken son anda vazgeçtiler ve 2. Çocuk yaptılar sonuç kadın adamın aldattı oysa seven sabreden kadındı rahat olan da adam... Ama bir yerde hata hatayı doğuruyor sanırım. 2 çocukla ayrıldılar herşeyi düşün boşanmasan dahi şuan iyice düşün.

Öncelikle hiç üzülmeyin hamileyim diye bi kere devam etsenizde ayrılsanızda aynı babadan 2 evladınız olacak. Olur da ayrılırsanız evladınızın bir kardeşi olacak ve artık sizde çocuk faslını kapatabileceksiniz. Benim boşanıp keşke evladıma eski kocamdan bi kardeş daha yapsaydım diyen birçok tanıdığım var. Yani hamile olmanız kötü bir şey değil ayrılmanıza engel de değil. Ancak duygusal olarak yıpratıcı bi süreç asıl siz hamile halinizle kaldırabilecek misiniz bu durumu o önemli? Bir yandan da bir evladınız daha var. Bence gebelik testinizi masaya bırakın görsün kocanız ondan sonra nasıl ilerleyecek süreç görün derim ben.

Bana bu evlilik çok da düzelmez gibi gelmedi anlattığın kadarıyla. Aileci bi eş istemiyosan haklarında iyi kötü konuşmayı bırakman gerekiyor. Kadınlar konuştukça adamın ailesine olan sevgisini kabartıyor. Belli ki eşin istemiyor boşanmayı, cevap vermediğine göre, konunun üstüne yatmayı bekliyor. Maddi olarak zorlanmayqcaksan bence çocuklara yetersin. Ama gerçekten düzelmez mi iyi düşün bence.

O ailesiyle ilgili herşeyin farkındadır ama erkeklerde “ben söylerim ama söyletmem”mantığı olduğu için sen onlar için olumsuz ne dersen de ters teper.
Kv ve görümcenden durabildiğin kadar uzak dur.Eşinle de onlar hakkında konuşmamaya çalış.Yoksay ya yokmuşlar gibi davran.
Yalnız ailene laf ettirme.”Ben seninkiler hakkında konuşmayacağım sende benimkiler hakkında konuşma” de kapat bu konuyu.
Boşanmaya niyeti olan adam 3 hafta düşünmek için zaman istemez.O şimdi eskisi gibi sen peşinden gideceksin diye bekliyor olmalı.Bu defa ilk adımı atan sen olma.Ne kadar sürerse sürsün konuşma.
Hayırlı olsun bebişiniz sağlıkla gelsin

Battıkça battığımı hissediyorum sanki.. kimseye bişey de anlatamıyorum aklıma burası geldi sizlerle paylaşmak istedim üye oldum.
Kızlar 6 yıllık evliyim eşimle severek evlendik ama başından beri başlaması hataydı ALLAH o kadar şey gösterdi herkes beni uyardı ama seviyorum dedim düzelir sandım ama gördüğüm o ki hiç bişey değişmemiş...
evet eşimle iyi olduğumuz zamanlarda çok muhabbetliyiz birlikte çok güzel zaman geçiririz ilgilidir evine çocuğuna ama bi aramız kötü olsun bizden kötüsü olmaz hele de anasına bacısına bişey demişsem.. ben dünyanın en kötü insanı durumuna düşerim o ve ailesi ise melek olur.
Çok detaya girmeyim konular çok uzun evliliğimizde bastan beri ödün veren bendim o kaçtıkça ben kovaladım bi türlü bırakıp gidemedim en son tartışmamızda yeter artık dedim istemiyorsan bitsin dedim. Başta anlamazlığa vurdu konu değiştirdi ama ben ısrarla söyleyince tamam düşüncem dedi 3 hafta oldu daha bişey demedi aynı evde konuşmuyoruz. 2 yaşında bebeğim var ve hamile olma ihtimalim de var diye fevri karar almak istemedim boşanmayı kafaya koydum ama kararımı söylemek için testi bekledim.. çünkü baba evine gidersem artık dönüşü olmaz benim için.
dün test yaptırdım ve hamileymişim. Ablam bu durumda boşanmanın çok sancılı olacağını söylüyor arkadaşlarım ya aldır ya devam et diyor..
-Üç hafta oldu eşim hala konuya dair bişey demedi düşünmesi bitmedi herhalde amacı sizce ne
- kan verdiğimi gördü ne olduğunu söylemedim ama aptal değil ya anlar sonuçta iki gündür sonucunu sormuyor bende söylemiyorum hiç mi merak etmiyor ne yapmaya çalışıyor
- kızlar asıl beynimi patlatan ben bu adamdan ayrılcam derken 2. Çocuğuna hamileyim bu süreçte nasıl bi yol izlemeliyim kendime ve çocuklarıma en az hasarla
** bu arada çalışıyorum işim var bakanlıkta mühendisim ailemde de maddi manevi desteğini esirgemez üzerimizden..benim tedirginliğim tek çocuk zorken ikisiyle nasıl üstesinden gelebilirim
Devlet işinde çalışıyorsun okumuşsun elinde mesleğin var ailen sahip çıkıyor maddi bi sorunun yok daha ne kadar bu adamın canını yakmasına izin vereceksin kiiiii neden veresin zaten gerektiği kadar evliliğin için herşeyi yapmışsın kararlı ol belki bu sefer o adım atar evliliği için bişey yapar bebek konusuda çok takıntı yapma zaten bu adamdan var bi tane çocuğun 2.çocuk olduğunda da ayrılabilir din çocuğa bakacak gücün var bu arada yuvalar yıkılmasın tabiki mücadele edelim hmn bırakıp gitmeyelim evimiz yuvamış verdiğimiz emek için mücadele edelim ama sen hepsini yapmışsın birazda ona fırsat ver istiyorsa seni uğraşsın bakalım eşi evi çocuğu için

Yani boşanmayı düşünen biri nasıl hamile kalabilir demek ki muyluydun da ilişki yaşadın hemen olacak şey değil bu, gerçekçi gelmedi, boşanmican devam.

3 haftadir küssunuz. Anlamiyorum cidden küsken bi insan nasil sevisir. Normal bi kadinin adet dongusu 4 hafta bir hafta regli oluyo şaşkinim :kızgın:
Severek ayrılalım
Aşka hasret kalalım
Eğer mutsuz olursak
Ahhhhhh
Yeniden barışalım.
Orhan gencebay
Yani boşanmayı düşünen biri nasıl hamile kalabilir demek ki muyluydun da ilişki yaşadın hemen olacak şey değil bu, gerçekçi gelmedi, boşanmican devam.

Arada yazdım gözünüzden kaçmış galiba eşimle aramız iyiydi ve her evlilikte olan düzelir geçer diye düşündüğüm problemlerimiz vardı. Birlikte olduktan bir gün sonra ciddi bir tartışmamız oldu ve onda hiç bişey değişmediğini görünce bana olan söylemlerini de ben biliyorum durumlar bu noktaya geldi. Boşanmayı düşündüğüm adamım koynuna girecek kadar gurursuz değilim. Eşimle konuşmuyoruz adım atmak istemiyorum Hamile olduğunu öğrendim eşime bunu bile söyleyemedim siz neden bahsediyorsunz

Arada yazdım gözünüzden kaçmış galiba eşimle aramız iyiydi ve her evlilikte olan düzelir geçer diye düşündüğüm problemlerimiz vardı. Birlikte olduktan bir gün sonra ciddi bir tartışmamız oldu ve onda hiç bişey değişmediğini görünce bana olan söylemlerini de ben biliyorum durumlar bu noktaya geldi. Boşanmayı düşündüğüm adamım koynuna girecek kadar gurursuz değilim. Eşimle konuşmuyoruz adım atmak istemiyorum Hamile olduğunu öğrendim eşime bunu bile söyleyemedim siz neden bahsediyorsunz
İnandırıcı gelmedi, şimdi yapabileceğiniz bişi yok devam o zaman, aldırmayı düşünebilirsin eğer gerçekten boşanmak istiyorsan, ayrıca bir tartışmayla da boşanma kararı garip geldi

Devlet işinde çalışıyorsun okumuşsun elinde mesleğin var ailen sahip çıkıyor maddi bi sorunun yok daha ne kadar bu adamın canını yakmasına izin vereceksin kiiiii neden veresin zaten gerektiği kadar evliliğin için herşeyi yapmışsın kararlı ol belki bu sefer o adım atar evliliği için bişey yapar bebek konusuda çok takıntı yapma zaten bu adamdan var bi tane çocuğun 2.çocuk olduğunda da ayrılabilir din çocuğa bakacak gücün var bu arada yuvalar yıkılmasın tabiki mücadele edelim hmn bırakıp gitmeyelim evimiz yuvamış verdiğimiz emek için mücadele edelim ama sen hepsini yapmışsın birazda ona fırsat ver istiyorsa seni uğraşsın bakalım eşi evi çocuğu için
Bana bu evlilik çok da düzelmez gibi gelmedi anlattığın kadarıyla. Aileci bi eş istemiyosan haklarında iyi kötü konuşmayı bırakman gerekiyor. Kadınlar konuştukça adamın ailesine olan sevgisini kabartıyor. Belli ki eşin istemiyor boşanmayı, cevap vermediğine göre, konunun üstüne yatmayı bekliyor. Maddi olarak zorlanmayqcaksan bence çocuklara yetersin. Ama gerçekten düzelmez mi iyi düşün bence.
O ailesiyle ilgili herşeyin farkındadır ama erkeklerde “ben söylerim ama söyletmem”mantığı olduğu için sen onlar için olumsuz ne dersen de ters teper.
Kv ve görümcenden durabildiğin kadar uzak dur.Eşinle de onlar hakkında konuşmamaya çalış.Yoksay ya yokmuşlar gibi davran.
Yalnız ailene laf ettirme.”Ben seninkiler hakkında konuşmayacağım sende benimkiler hakkında konuşma” de kapat bu konuyu.
Boşanmaya niyeti olan adam 3 hafta düşünmek için zaman istemez.O şimdi eskisi gibi sen peşinden gideceksin diye bekliyor olmalı.Bu defa ilk adımı atan sen olma.Ne kadar sürerse sürsün konuşma.
Hayırlı olsun bebişiniz sağlıkla gelsin

Eşim de ailesi de çok egoludur burnu yere düşse eğilim almayacak cinsten. Bi arkadaşın dediği gibi bu zamana kadar bi durum olduğunda (tamam normal küslüklerde adım altmışlığı vardır) böyle ciddi konularda hele bide ben ayrılığı dile getirmişken o adım atmaz birbirimizin yüzüne bile bakmıyoruz. Derdim ille barışalım değil ama en azından konulmak için bi konu açsa yada tahlil yaptırdım bi sorsa..
Aksi gibi şu bi ay kayınvalidemde kalmamız lazım ve hiç yalnız kalamıyoruz onlarda bitirin şu kğslüğü deyip duruyorlar hamilelik durumu da var eşime yine söylemek için bile olsa ben adım atmış gibi olacam öyle anlaşılacak ama bu sefer olsun kendi bişeyler yapsın bitsin yada sürsün bi adım atsın isterdim ama imkansıza yakın onun bu gururuyla

İnandırıcı gelmedi, şimdi yapabileceğiniz bişi yok devam o zaman, aldırmayı düşünebilirsin eğer gerçekten boşanmak istiyorsan, ayrıca bir tartışmayla da boşanma kararı garip geldi

Sabır taşması diyelim yoksa bir tartışma değil sebep. Tartışmanın sebebi ve söyledikleri. Düşüncelerinin değişmemiş olması ve herseyde beni ve ailemi suçlu görmesi

Yani her evlilik te aşağı yukarı anlattığınız şekilde sorunlar var. Aldatma ve şiddet yoksa ben hemen boşanma taraftarı değilim. Aile danışmanlığına gitmeye çalışsanız birlikte kabul etmez mi?

Hamileyken boşanma süreci çok sıkıntılı bence biraz daha sabır edip doğumu beklemelisiniz çünkü bu dönemde insan daha hasssas daha kırılgan oluyor doğuma kadar beklemenizi tavsiye ediyorum.

benım kocam dünyanın en iyi adamı ama o bile anasının suçlu oldugunu bile bile laf söyletmez kendide söylemez
ee millet te ne kocalar var yanii ,

arkadasın yaptıgı yoruma katılıyorum

Allah yardımcınız olsun. Kesin kararlıysanız hamileyken boşanmakla çocuklu boşanmak arasında fark yok. Hatta bence çocuk için daha bile iyi. O düzene doğmuş olacak. Ama sevisebildiginize göre çok da bosanmalik bir durumda değilsiniz bence. Iyi düşünün.

X