Kızlar bi akıl verin Tek çocukla boşanmaya zor karar verebilmişken hamile olduğumu öğrendim..

Benim aklımda boşanma yoktu eşimle aramız iyiydi çocuğuda planlayarak denemeye başlamıştık ama bu tartışma
Ozaman eşiniz biliyor hamile oldugunuzu kan verdiginizide görmüş konu çarşamba açılmış bence barıştılar bunlar birde cok basit bir bahane gibi geldi iyiyiz normalde diyorsunuz

Pardon da mesajınızın içeriğindeki öfkeye anlam veremiyorum. Her insanın hayatında evliliğiyle ilgili sorunları olabilir ben blöf yapmadım beni ne kadar tanıyorsunuz da bunu söyleyebiliyorsunuz ??eşim beni bildiği için blöf yapmadığımdan ve ağzından olumsuz çıt bile çıksa bi dakika durmayacağımı ALLAH rızası ve evladım hatırı için son kararı direk benim koymayacağını bildiği için gıkını bile çıkaramadı.. sonradan konuşulduğunda bütün suçu bana atan adam suçları paylaşır oldu veeee insanın mühendis yada doktor yada evhanımı olması hayatındaki mutluluk vasfına etki edemiyor maalesef ..sizdeki bu gereksiz söylemlere anlam veremiyorum yanlış bişey söylemeyi kendime yakıştıramıyorum ama sizin vurgunuz bi o kadar yakışıksız olmuş !!
Barışmışlar hayırlısı olsun diyelim

Hamile olduğunuzu söylemeden aranizi çaktırmadan yavaş yavaş düzeltin.

Anladığım kadarıyla güzel giden bir evliliğimiz var.

Bırakın anasının bacisinin peşini hayatınıa bakın .

Adamdan ses çıkmadığını göre zaten istemiyor boşanmak. Sizde konuyu bir daha açmayın.

Aranız duzeldiginde de hamile olduğunuzu söyleyin .

Ben hiç evlenmedim ama aldatma şiddet ve eş tarafından kadını sürekli aşağılama,küçümseme yoksa çocuk olmasa bile boşanma taraftarı değilim.Şayet hep mutsuzsanız bu evlilikte iş değişir.Çocuk aldırmak da kolay bir iş değil.Aldırmakla iş bitmiyor çünkü çocuk rahminize düştüğünde duygusal bir bağ oluşuyor şayet, Allah korusun, tecavüz sonucu olmadıysa.Kimsenin evliliği dört dörtlük değildir.

Çok özür dilerim ama boşanmak istediginiz sorun yasadığınız adamla nasıl birlikte oluyorsunuz? Yani bana tuhaf geliyor o yüzden soruyorum.

Battıkça battığımı hissediyorum sanki.. kimseye bişey de anlatamıyorum aklıma burası geldi sizlerle paylaşmak istedim üye oldum.
Kızlar 6 yıllık evliyim eşimle severek evlendik ama başından beri başlaması hataydı ALLAH o kadar şey gösterdi herkes beni uyardı ama seviyorum dedim düzelir sandım ama gördüğüm o ki hiç bişey değişmemiş...
evet eşimle iyi olduğumuz zamanlarda çok muhabbetliyiz birlikte çok güzel zaman geçiririz ilgilidir evine çocuğuna ama bi aramız kötü olsun bizden kötüsü olmaz hele de anasına bacısına bişey demişsem.. ben dünyanın en kötü insanı durumuna düşerim o ve ailesi ise melek olur.
Çok detaya girmeyim konular çok uzun evliliğimizde bastan beri ödün veren bendim o kaçtıkça ben kovaladım bi türlü bırakıp gidemedim en son tartışmamızda yeter artık dedim istemiyorsan bitsin dedim. Başta anlamazlığa vurdu konu değiştirdi ama ben ısrarla söyleyince tamam düşüncem dedi 3 hafta oldu daha bişey demedi aynı evde konuşmuyoruz. 2 yaşında bebeğim var ve hamile olma ihtimalim de var diye fevri karar almak istemedim boşanmayı kafaya koydum ama kararımı söylemek için testi bekledim.. çünkü baba evine gidersem artık dönüşü olmaz benim için.
dün test yaptırdım ve hamileymişim. Ablam bu durumda boşanmanın çok sancılı olacağını söylüyor arkadaşlarım ya aldır ya devam et diyor..
-Üç hafta oldu eşim hala konuya dair bişey demedi düşünmesi bitmedi herhalde amacı sizce ne
- kan verdiğimi gördü ne olduğunu söylemedim ama aptal değil ya anlar sonuçta iki gündür sonucunu sormuyor bende söylemiyorum hiç mi merak etmiyor ne yapmaya çalışıyor
- kızlar asıl beynimi patlatan ben bu adamdan ayrılcam derken 2. Çocuğuna hamileyim bu süreçte nasıl bi yol izlemeliyim kendime ve çocuklarıma en az hasarla
** bu arada çalışıyorum işim var bakanlıkta mühendisim ailemde de maddi manevi desteğini esirgemez üzerimizden..benim tedirginliğim tek çocuk zorken ikisiyle nasıl üstesinden gelebilirim
Canım aynı durumu ben yaşadım ikiz çocuk elimde boşanma arefesinde hamileymisim öğrendim gene de çıktım evden buraya yazdım çizdim ağladım ama ona tek söz mesaj görüşme yapmadım 3 ay avukatla boşanmayi kabul ettiğimi hatta hemen olmasını istediğimden anlaşmalı olarak protokol istedim bakti ki ciddiyim çocukları alacam ama dedi vermem ama gene de dik durdum psikoloğa gittim bu süreçte hep kararlarım mantıklı olsun istedim hamileydim sonuçta duygusaldim nafaka tazminat hatta attığı dayağa karşılık darp raporu bile almayacak dedim yeter ki hemen boşanalım diye adam 369 derece döndü ciddiyeti görünce düzeldi çıktı 27 saatlik yol geldi barıştık şimdi eskiye göre mükemmelliği yaşıyorum ama senin umudun yoksa işinde ailende var madem önüne bak benim çocuklara bakacak bir annem dahi olsaydı sanırım barışmazdim umudum güvenim yoktu

Valla onu korunmadan ilişkiye girmeden önce dusunecektiniz zaten bosanacak kadar herşeyi bitirmiş bir insan hiç bir sekilde ilskiyede girmezdi çocuğu aldirirsan da günahı büyük iki yakan bir araya gelmez soyliyim

X