kızlar bütün ümitlerim bitti herşey bitti

canım bence eşin kendini ezik hissetiğinden böyle davranmıştır... benim eşimdede çıktı gerçi o böyle itiraz etmedi (çok cins olmasına rağmen) ama sürekli ben yarım bir erkeğim gibi saçmalıklarda bulundu :) sen güçlü ol ve bir süre sonra konuş geçmiş olsun

arkadaşım bu tür konular erkeklere daha zor geliyo onda bi problem olması ama insanız herşey olur benim eşimdede varikosel vardı bizede ameliyat dediler ama biz baya araştırdık bi kaç doktora gittik en son gittiğimiz doktor ilaç verdi ve spremler normal seviyelerin üstüne çıktı çünkü ameliyatla tamamen düzelcek diye bi şey yokmuş tam terside olurmuş doktorda riske atmayalım dedi ve şu an ilaç kullanıyo herşey normal sizde iyice araştırın ve sen seviye çok düşük değilmiş diyosun bence onu ilaçla yükseltmeye bakın

canım ya o ilacın adını söylermisin dr a danışalım

:çok üzgünüm:kızlar bugün eşimi zorbela ürolojiye götürdüm dr muayenede varikosel olduğunu söyledi eşimden testler istedi ama bırakın tedaviyi testleri bile vermek istemiyor bebek falan istemiyorum dedi herşey bitti kızlar 1.5 senedir çektiklerimin boşuna olduğuna mı yanayım bebek olmasının imkansızlığınamı yoksa HERŞEY BİTTİ BURAYA KADARMIŞ bugüne kadar verdiğiniz bütün destek için hepinize teşekkürler.........[/QUO

erkekler gurur meselesi yapar böle şeyleri..bir zaman geçecektir siniri ve bu konudaki gururu esenkal.....

O Sinir Halinde Solemistir Biraz Esine Zaman Tani Sonra Daha Iyi Bir Dille Anlat Bunu Sey Gibi Gorebilirsin Ilk Hastalik Soku Erkeklerin Hepsi Bole Canimuzme Kendini Hersey Yavas Yavas Birden Olmaz Biraz Zaman Tani Ona

kızlar eşime bişeyler oldu aniden sabah gitti sperm testini yaptırdı bana karsı bir iyi hiç sormayın ama testin sonucuna göre sınırda cıktı bu ne demek gebelik imkansızmı daha bide varikosel var

selam canım bende tam biraz sabret kendiliğinden gidecektir diye yazacakken yazını okudum..
aynen benim eşimin değeride normalin düşük sınırında çıkmıştı ve varikoseli vardı hep gitmek için bir bahane yarttı ama sonra kendiliğinden testini yaptırdı.. o sıra benim eşimede klomen vermişti doktor.. sonra benim doktorum varikosel küçüktede olsa sorun teşkil eder ameliyat olsun deyince ameliyatını oldu ameliyatda denmez zaten uyutmuyorlar sadece belden aşağısını uyuşturuyorlar ve 30-45 dk bişey sürüyor operasyon.. sonrasında yine klomen ve mone diye bir ilaç vardı tamamen bitkisel onu kullandı değerleri 2 katdan fazla arttı şimdi hiç bir sorun yok.. ameliyat olmazsa keçiboynuzu kürü yani kaynatıp suyunu içmekte hareketini ve sayıyı artırıyor benim eşimin değerlerini artırmıştı.. ben şimdi (gerçi tüpbebekle oldu ama) hamişim..

bence beklemediği bir şeydi bu.geçecek ve mantıklı düşünecek üzme kendini

:çok üzgünüm:kızlar bugün eşimi zorbela ürolojiye götürdüm dr muayenede varikosel olduğunu söyledi eşimden testler istedi ama bırakın tedaviyi testleri bile vermek istemiyor bebek falan istemiyorum dedi herşey bitti kızlar 1.5 senedir çektiklerimin boşuna olduğuna mı yanayım bebek olmasının imkansızlığınamı yoksa HERŞEY BİTTİ BURAYA KADARMIŞ bugüne kadar verdiğiniz bütün destek için hepinize teşekkürler.........

canim benim esimde oyleydi birak testleri vermeyi hastanenin kapisindan girmek istemiyordu..ama ben birsure biraktim baktiki gercekten olucak gibi degil ve ailesinde herkesin bebegi oldu tamam dedi varikosel ameliyeti oldu..bence sen onu ikna etme yollarina git ama bunaltmadan...mesela ailesinde evli ve cocuklu kardesleri varsa bak hepsinin var bir senin yok falan de..bunu muhakkak kafasina takacaktir!!!

Varikosel erkeklerde çok sık gözüken önemli bir damar hastalığıdır. Erkeklerin yaklaşık %15'inde mevcuttur. Sebebi belli değildir, genetik olduğu söylenir. Hastalık olarak testisi besleyen toplardamarlarının genişlemesidir. Bir nevi varistir.

Bacakta olan varisler gibi, sanki hemoroit dediğimiz veya mayasıl dediğimiz popoda olan varisler gibi toplardamar genişlemesidir. Kendi başına çok önemli bir şey ifade etmez. Gizli kalan organlardan olduğu için bacaktaki gibi estetik bir problem yaratmaz. Dolayısıyla varikosel tanısı genelde geç konur!!

Yani sperm damarlarinda tikaniklik...kesinlikle ameliyat sonrasi fark oluyor!!!

kızlar dr sperm testinin tekrarını istedi ve ben ona ilk testte sınırda cıktığını söyleyemedim daha ikincisisnde mecbur öğrenecek tepkisini kestiremiyorum henüz inşalllah cok tepki vermez korkuyorum

cnm merhaba belki diğer arkadaşlarda yazmıştır ama bende 9 aydır tedavi oluyorum cnm
5 sene d.kontrol hapı kullandım üstelik adet göremeiyorum ben sorunum bu ki bebek için bence büyük sorun ...yıllardır çocuk konusunda bir soun olursa kendimden bileceğim diye düşündüm çünki adet göremiyorum normal bir kadın gibi değildim iştee neysee 9 ayda çok doktora gittim çok sorun yaşadım hep karalr bağladım en sonun birinın tavsiyesi ile prof.bir doktora gittim adam seni muayne ettim bu testleri yaptır ama eşimde muayne olmalı dedi eşim tamam dedi sadece sprem testi istedi ve aldığımız sonuca göre eşimin sprmeleri olması geren enaz değerin yarısı kadar bu doğruıltuda aşılama aypıldı tabi tutmadı ama aşılma günü çıkan sprem sayısı diğerinin onda biri kadar ben hemen şüpenlendim çünki dok.bu durumda tüp bebek dedi aşılmaya uygun görülen spremler nerede peki hemen bıraktık bu dok.ve ssk ait bir doktra gittim tabi özeline babamın arkadaşı idi eğer tüp bebek bile oalcaksa ssk yolu ile olsun istedik çok paraydı be garntisi yoktu ...ssk dok.eşimin testlerini şüpeli gördü ve tekrardan çok ayrıntılı bir test yapan labratuara yolldı eşimi eşim gitti(bu arada eşim seinin eşin gibi ben tedavi olmam elindekiyle ne yaprsa yapsın dedi)ama testlari yaptırdı sonrasın eşimin sprmeleri tüp bebeklik aşılama için uygun olduğunu ama harek oranı çok az olduğu için ürolojiye gittik dok.(eşim ilkkez böle bir dok. giitti erkekler için durum çok zor )sonra dok.çok güsle muayne etti ve şunu dedi yüzde elli varikosel var varikoseli bugün genelde çocuk için hep ameliyatını yapıyoruz ama şunu unutmayın bu bir hastalık yarın öbürgün başka hastalıklar başgöstere bilir bugün bebek oluşumunu çok geç sağlatır yarın prostattan tutunda başka başka hastlıklar (dok.saydıda ben unuttum)eşim hemen tmm dedi ki ameliyat olmam diyen adam çok küçük bir operasyon ve yüzde 99 başarılı geçti dedi dok.ki eşim 35 yaşında hataında illkez kan verdi iğne olduu bence dok.ikna kabiliyetide önemli ve eşin ameliayt olmasada sende herhangi bir yumurtlama bozukluğu yoksa hamile kalma sansın var cnm allah yolunu açık etsin dileirm kocan ikna olur ve bir meleğin olur üzülmeee

bunca zaman kendimde boşuna hamilelik belirtileri aramışım kendimi aptal gibi hissediyorum gerçekten .eşime nasıl söyleyeceğim test sonucunu hiç bilemiyorum çünkü bence o bu sonuçtan korkuyor zaten

:çok üzgünüm:kızlar bugün eşimi zorbela ürolojiye götürdüm dr muayenede varikosel olduğunu söyledi eşimden testler istedi ama bırakın tedaviyi testleri bile vermek istemiyor bebek falan istemiyorum dedi herşey bitti kızlar 1.5 senedir çektiklerimin boşuna olduğuna mı yanayım bebek olmasının imkansızlığınamı yoksa HERŞEY BİTTİ BURAYA KADARMIŞ bugüne kadar verdiğiniz bütün destek için hepinize teşekkürler.........

bak canım eşin bu ameliyatı eni konu bir ameliyat sanmış ve korkmuş olabilir bu çok basit bir müdahele ve aynı günde çıkarıyorlar önce eşine bunu anlat
sonra eşin bunu gurur mevzusu haline getirmiş olabilir ve bunu erkekliğine saldırı gibi düşünebilir ona onu ne kadar çok sevdiğini ve onun çocuğunu taşımak onun çocuğuna anne olmak istediğini anlatmaya çalış bence ve biraz sabırlı ol emi:teselli:

herşeyin bir çaresi vardır canım.kendini koyuverme hemen
belkide doktordan o sözleri duyacagı aklına gelmedigi için birden tepki vermiştir.
eminim canım zamanla o siniri geçer sabret

bunca zaman kendimde boşuna hamilelik belirtileri aramışım kendimi aptal gibi hissediyorum gerçekten .eşime nasıl söyleyeceğim test sonucunu hiç bilemiyorum çünkü bence o bu sonuçtan korkuyor zaten

canım aynı durum bu hafta benimde başıma geldi..ben 2. için uğraşıyorum 9 aydır hatta klomen bile kullandım hormonlarım normalken ..baktım gebelik oluşmuyo zor bela eşimle doktora gittik..ilk muayenede hemen varikosel teşhisi kondu hemde 2 taraftada var..tabi çöktük biz bu sonucu duyunca...dr. ameliyat gerekli diye sorunca sperm testine bakıcam ona göre konuşuruz dedi..bizimki resmen bakışlarıyla beni yedi ..zorla sperm testini verdik...ama bu arada eşim kesinlikle ameliyat olmam dedi...benim 1 çocuğum var o bana yeter dedi...neyseki sperm oranı gayet iyi ameliyat gerkmiyo ama hareketliliği az çıktı..o kadar çok ağlamıştımki sonucu alana kadar..şimdi ilaçla düzelicek dedi dr..çok umutluyum...yani demek istiyorumki her varikosel ameliyat gerektirmiyo..eğer test sonuçları iyise ilaçlada düzelebiliyormuş...

canım eşime doktor yurt dışından ithal bir ilaç verdi..biraz pahalı ..ismini istersen özele mesaj at ben sana dönerim..bir doktoruna danışırsın olmazsa..bide keçiboynuzu pekmezi içir benimki 2 aydır içiyor...

canım eşime doktor yurt dışından ithal bir ilaç verdi..biraz pahalı ..ismini istersen özele mesaj at ben sana dönerim..bir doktoruna danışırsın olmazsa..bide keçiboynuzu pekmezi içir benimki 2 aydır içiyor...

zeynepcim cok sagol sen bana özelden msj at ben nasıl atılacagını bilmiyorum bitanem

canım ben çok hasta gördüm varikosel hasta tanı merkezindde çalışıyorum ameliyat olursa düzelir bu çocuk olmucak anlamına gelmiyor dua et
içini verah tut

X