Kızlar fikir almak istiyorum

Sena616

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2017
2.588
6.631
26
Kızlar üniversite arkadaş grubumuz vardı WhatsAppta. 3 yıl geçti ben çıkmadım. Çıkanlar olmuştu. Bu gruptan 3 kişi atanamadık diğerleri atandı bu arada. Düğün nişan davetiyesi atma dışında kimse bir şey yazmıyordu. Zaten daha önceden tahmin etmiştim yeni grup kurduklarını. Önemsemedim daha önce.
Neyse bugün X nişan davetiyesini attı
Hayırlı olsun falan yazdılar diğerleri
Y : Fatma ürünün kargo kodunu oluşturdum yarın sen eve geçerken mi bırakırsın ben mi bırakayım dedi
Z: yanlış yerdesin canım diğer gruba yazacaktın dedi
Sonra apar topar Y ve Z mesajları sildiler
X de niye sildiniz mesajları yazdı
Z de canım Y bana atacağı mesajları gruba attı ondan yazmış gülücük koymuş sonuna.
X de heee tamam yazıp gülücük atmış. Sizce ne yapmalıyım? Okuduğumu söyleyip gruptan ayrılsam mı? 1 hafta beklesem mi? Üzüldüm çünkü üniversitede 4 yıl geçirdim bu insanlarla. Bazıları oda arkadaşımdı. Atanınca resmen beni dışladılar. Hatta birisi diğerlerinin arkasından dedikodu yapıyordu şimdi canım diyor. Fikir almak istedim. Gruptan bu zamana kadar çıkmamakla hata yapmışım. Belki de beni denemek için yazdılar bilmiyorum. Fatma ile Y, Z üçü de farklı kişiler bu arada.

Kaç kişilik grup bu?
Artık muhabbetim yoksa ben çıkardım.
9 kişilik gruptu aslında. Muhabbetim yok onlar atanınca mesaj atmıştım hayırlı olsun falan diye. Onlar görüşmeyince ben de selamı kestim. Gruptan çıkmamıştım. Bir şey yazmadan mı çıkayım? Okuduğumu falan söylemeden? 1 hafta geçse mi?

ne gereksiz bir alınganlık.. hiç mesaj atmayın çünkü kimse umursamaz.
Alınganlık şöyle resmen başka bir grupları olduğunu gözüme gözüme soktular. Mesaj atmadan çıkayım o zaman direkt. Yalan söylediklerini yüzlerine vurmak istiyorum yalan söylemelerini kafama taktım sadece. Fatmanın kargosuyla ilgili mesajı okudum hayırlı olsun X 😂😂 yazıp çıkayım mı gruptan sizce?

9 kişilik gruptu aslında. Muhabbetim yok onlar atanınca mesaj atmıştım hayırlı olsun falan diye. Onlar görüşmeyince ben de selamı kestim. Gruptan çıkmamıştım. Bir şey yazmadan mı çıkayım? Okuduğumu falan söylemeden? 1 hafta geçse mi?
Bir şey söylemenize gerek yok. Çıkın gitsin.
Üniden sonra çoğu arkadaşlık biter zaten hiç önemli değil. Daha pek çok insan girecek çikacak hayatınıza.

Bir şey söylemenize gerek yok. Çıkın gitsin.
Üniden sonra çoğu arkadaşlık biter zaten hiç önemli değil. Daha pek çok insan girecek çikacak hayatınıza.
Anladım. Evet bitti dediğiniz gibi. Yalan söylediklerini yüzlerine vurmak istedim. Üst mesajda başka bir üyeye de söyledim

Kızlar üniversite arkadaş grubumuz vardı WhatsAppta. 3 yıl geçti ben çıkmadım. Çıkanlar olmuştu. Bu gruptan 3 kişi atanamadık diğerleri atandı bu arada. Düğün nişan davetiyesi atma dışında kimse bir şey yazmıyordu. Zaten daha önceden tahmin etmiştim yeni grup kurduklarını. Önemsemedim daha önce.
Y : Fatma ürünün kargo kodunu oluşturdum yarın sen eve geçerken mi bırakırsın ben mi bırakayım dedi
Z de canım Y bana atacağı mesajları gruba attı ondan yazmış gülücük koymuş sonuna.
X de heee tamam yazıp gülücük atmış. Sizce ne yapmalıyım? Okuduğumu söyleyip gruptan ayrılsam mı? 1 hafta beklesem mi? Üzüldüm çünkü üniversitede 4 yıl geçirdim bu insanlarla. Bazıları oda arkadaşımdı. Atanınca resmen beni dışladılar. Hatta birisi diğerlerinin arkasından dedikodu yapıyordu şimdi canım diyor. Fikir almak istedim. Gruptan bu zamana kadar çıkmamakla hata yapmışım. Belki de beni denemek için yazdılar bilmiyorum. Fatma ile Y, Z üçü de farklı kişiler bu arada.
kocaman insanlarsiniz.bu kadar arkadas müptelasi olmayin.atin cikarin kafanizdan hayatinizdan.takilmayin uni arkadaslariniza.arkadasmi kalmadi.hem uni arkadasliklarida cogu bitiyor.dusunecek ilginizi verecek baska insanlar olmali hayatinjzda diye dusunuyorum

Anladım. Evet bitti dediğiniz gibi. Yalan söylediklerini yüzlerine vurmak istedim. Üst mesajda başka bir üyeye de söyledim
yalan olmayada bilir yanj sizi ilgilendirmez onlarin ayri grup kurmasi.istemedikleri kisileri almak zorunda degiller kimsenjn gonlunu yapmakta zorunda degiller .onlar sizsiz daha mutlu belki .bence kendi kendinize salca olmayin millete .bende aynisinj yasadim umursamadim cokta onemsiz insanlardi .hala ergen gibi grup arkadasligi yapiyorlar. birakin umursamayin kendi hayatinizi kurmaya bakin

Yalan söylediklerini yüzlerine vurmak istiyorum yalan söylemelerini kafama taktım sadece.
yalan söylemişler dediğiniz de "bana yazacağı mesajı yanlışlıkla buraya attı" demesi. bunun neresi yalan? size veya diğerlerine açıklama yapmak mecburiyetinde mı bu insanlar?

Fatmanın kargosuyla ilgili mesajı okudum hayırlı olsun X
kusura bakmayın ama belki de böyle tavırlarınız olduğu için sizi gruba almamışlardır.

inanın kafaya takılacak bir durum değil. kimseye mesaj atıp rahatsız etmeyin boş yere. grupta olmak size bir şey katmıyorsa ayrılın.

Ben tam anlamadım sanki ya davetiye atmak dışında işlevi olmayan bir grup kalmış ortada.Diğer yanda da samimiyetlerini sürdüren başka kişilerin oluşturdukları bir grup daha var tamam.Neden yanlışlıkla gibi görülen ama yanlışlıkla olmayan bir mesaj attıklarını düşündünüz gerçekten anlamadığım için soruyorum

Ben umursamazdım bile.
Herşey üniversitede olduğu gibi kalmaz zaten.
İs hayatı,evlilik vs..
isteseniz bile olmaz,insanlarin öncelikleri ve mesguliyetleri artıp değişiyor.
Belki atananlar okul ile alakalı bir konu hakkında konuşurken sizin gözünüze sokmamak için farklı bir grup kurmuştur.
Yani her grupta olmak zorunda değilsiniz ki.
Alınganlık kısmı biraz yersiz geldi bana,istemiyorsaniz çıkın.
O,bunun dedikodusunu yapıyormus şimdi ise arkadaslar demek ise çok manasız.
O sizin probleminiz bile degil aksine dedikoduyu yapan kisiden kurtuldugunuz için sevinin bence.

Eğitim fakültesi mezunuyum, atanmayanların dışlandığı bir grup görmemiştim hiç. Nasıl kafalar bunlar ya?
Kesinlikle aynı görüşteyim ne kadar çiğ davranışlar bunlar.. Ben de eğitim fakültesi mezunuyum aksine tüm arkadaşlarımız çok kıymetlidir. Bence konu sahibinin öncesinde gözden kaçırdığı detaylar vardır salt bu sebepten olduğunu düşünmüyorum.

Ben atanmakla alakası olduğunu düşünmedim.
9 kişilik grup diyorsunuz,mutlaka içlerinde birbiriyle daha samimi olan,reel hayatta görüşen,her gün birbiriyle araşan yazışan insanlar vardır. Niye alınganlık yaptınız ki? Aynı okuldan mezunsunuz diye herkes her durumu neden gruba yazsın?

Çıkın gitsin ya ne çok düşündünüz😂sorarlarsa zaten bir iletişimimiz yoktu dersiniz.hala görüşüyor musunuz?görüşmüyorsanız hiç önemi yok zaten.atanmakla insanların dışlanmasının ne alakası var hiç duymadım böyle birşey sizin kuruntunuz olmasın?

X