Kizlar lutfen okuyun uzun ama artik bosanma noktasina geldim nolur azicik konusalim

yine erken evlilik ve yine pismanlik.ne var ki su koca koca diyen gencecik kizlar.evlilik evcilik degil erken yasta evlenmeyin.calisin gezin tozun hayati ogrenin biraz hayata karisin.hemende cocuk yapmis dahada isten cikilmaz bir hal almis durum.bir tani kocani evlilik ne bilmeden birde bebek ve annelik.
iste senin gibiler annelik ne bilmiyorlar cunku hepsi ust uste biniyo ne evlilik ten bisey anliyor ne annelikten.30 a kadar dayanip sonra bosaniyorlar.senindurumun icin soylenecek tek sey BOŞAN ve cocugunu al kac oradan.meraketme o sumsuk kocan hemen bulur birini ama sen kurtul.burada bir yuvada yok zaten nasil sabir var sende iyi dayaniyosun vallahi bravo.
cocugunu sakin kv dene birakma annene sigin calis cabala ama asla bu kocan olacak adamla yasama.sonunuz cok karanlik Allah yardim etsin kesinlikle bosanmalisin

simdi okudum cevabim otur konus biktim bu hallerinden de acikca yoksa bosanmayi dusunuyorum de anneyi istememek nedir tamam bnm esimde annemlere gidip gelmez pek ama is nedeniyle yogun bn gideeim kalirim onlar gelir hayirdir yani kendi anasina babaina gitcen gelcen hatta aynievde kalcan koyde snn annenibabani yoksaycaklar yokoyle bi dunya malesef o nasilevlatsa senDe evlatsin sahipsiz degilsin
Bide aldatilma var ortada ben hep esime derim cokk ta dedim beni aldattigin an kaybedersin diye acikca soylerim
Sanada tavsiyem konus acikca soyle herseyi aklindakileri

Aldatmaya çalışırken iyi babasından korkmamış pes.
Ne köy ne kasaba olur sizin için değil ailesi için çalışıyor bu adam.
Aile olmayı öğrenememiş.
Arkadaşım da bu durumdaydı pes etti ayrıldı 3 ay ayrı kaldı o zamnlar eşi önce inat etti sonra geldi şartlarını koydu ilk önce işini ayrı sonra ayrı ev istedi derken 10 yıldır çok mutlular ne zamn ayrı yaşadılar o zaman rahatladılar.

Su yasadiklarin surpriz mi oldu sana gercekten? Daha sozluyken ne mal oldugu belliymis. Neden evkendin ki boyle biriyle?

Tepki vermedigimi nerden biliyosun ya yukarida yorumlarimda yazdim surekli kavga ediyoruz diye ben adama soyluyorum benle evliysen ve bu evliligi devam ettirmek istiyosan aileme saygili olucaksin diye ben seni silerim onlari ailmem benim en kiymetlilerim onlar diyorum ama anlamiyo iki gun sonra yine ayni davraniyo otur cek bilmem ne ne kadar vicdansizsin ya ben bosanmayi dusuneli 1 sene oldu bebegim var he gidiyom diyince olmuyo psikolojik olarak tam karar vermeliyim tanidigim kimseyede anlatamiyorum iste sen gibi etrafimdakilerde otur cek kafasindalar neyse daha fazla bisiy demek istemiyorum konumla ilgilendigin ve bni uzen bi yorum yaptigin icin

bana saydırdığın kadar kocana saydırsan sana bunları yapacak cesareti olmazdı. otur çek mi yazmışım sana okuduğunu anla önce. ben boşan demem çünkü eski konunda da evlenme diye yazmış herkes, evlenmişsin kimseyi dinlemiyorsun dedim. bu forumda en sinir olduğum durum senin gibi gençler yazıyor yaşadıklarını akıl istiyor herkes hep bir ağızdan yapma etme diyor, hiç dinlemeyip yapıyorlar sonra daha büyük dertlerle, yeni konularla geliyorlar. dediğimiz şeyleri dinlemeyip sonra tekrar tekrar gelince ne desek boş zaten yapmayacak hissi oluyor bizde insanız.
başına bu yaşadıklarından daha kötüsünün gelmesine izin verme diyorum. bu vicdansızlıksa tamam sen nasıl diyorsan o. sayıyorum kocama diyorsun demek yeterince dik duramıyorsun kendini anlatamıyorsun ki adam o kadar rest çekmene karşılık umursamıyor dediklerini. daha kesin olsun söylediklerin, sadece söylemek yetmez birşeyler yap diyorum. ve allah aşkına okuduğun cümleleri anlamaya çalış. o kadar dolmuşsun, bunalmışsın ki yazılan şeyleri değil daha önce yaşadıklarını sentezleyip cevap veriyorsun.

Çok dürüst söylüyorum ben çok keskin konuşmayı sevmem ama ben olsaydım bu şartlar altında yaşayamazdım ben boşanırdım...

Allah yardımcın olsun da.. Bu adamın böyle olduğunu evlenmeden göremedin mi ?? Hadi neyse evlendin neden çocuk yaptın ?? Bu hayat böyle sürmez .. Hiç düşünmene bile gerek yok BOŞAN .. Milletin ne dediğini boşver .. Kimse senin ne çektiğini bilmez

Of off senin icin gercekten cok uzuldum.oyle bir ortamda durmamalisin kendine yazik etme canim daha 23 yasindasin ailen de arkanda duruyor.esinin ailesi sadece boyle olsa surdurmeye calis da esin de senin arkanda evliliginin arkasinda durmuyor.boyle omur mu gecer :KK43:

Oncelikle merhaba kizlar.2 senelik evliyim 1 oglum var 1 yasinda.esimin ailesi koyde oturan koylu zihniyeti olan insanlar kucumsemek icin degil ama asiri geri kafalilar dedigim dedikler hic sen ne dusunuyosun napiyosun dmezler madde madde yaziyim en iyisi daha anlasilir olur
#esim 2 iste calisiyo bi cabrikada bide babasinin dukkaninda yeri geliyo gece gunduz calistiriyolar bize hic ama hic vakit ayiirmiyo
#babasindan bi maas almiyo almadihi gbi fabrikada calistigi maasinin tamamini babasina veriyo . Cocuga mama bez vs. Lazim oluncada karttan cektiriyo 500 liralik limitli kartimiz var ama bize ayda o kadar bile para harcamaz
ben calistim bi iki ay benim maasimida babasina vermeye kalkti bende ayrildim isten .babasinin borcu varmis ondanmis evlendiginizden beri bir gun maasini eve getirmedi hadi bunlari gectim
》kayinvalidem ve kayinpederim esim benim ailemi ve ailemle gorusmemi istemiyor annem babam bizdeyken yada biz onlardayken annesi arasa kayinbabamlar var veya biz irdayiz diyemiyor korkudan artik ne diyolarsa
》oglum dogdugunda asiri gazliydi usutup hasta oldu bizim evimiz soguk diye bide yasim genc cocuga tam bakamiyordum korkuyordum yemek yok uyku yok mahvoluyodum oglum iyilesiye bize gelin dedi annem 4 5 gun ben bakiyim guzelce size torunumda sende iyi ol yatar dinlenirsin sutunde gelir dedi . Esime soyledi boyle diye izin vermedi annemde kusura bakma ben gozumun onunde cocuklarimin kepaze olmasini istemem dben getiriyorum kizimla torunmu bizim evimizde el degil o benim kizim dedi .(annem ananemede baktigi icin kalamadi) zaten kalmasini istemiyolardi ondanda rahtsiz oluyodu dogumumda diyorum annem kalsin 20 dikisim var pansuman falan yapamiyodum yoook illa kaynanam kaldi dogum yaptigim gecede yatti uyudu ne toruna ne bana bakti bakmiycagini bildigim icin zaten annemi istedim
》neyse annem esime ben kizimla oglumu getiriyorum bu cocugu kepaze edeceksiniz boyle deyince esim annemin ustune yuruyup evden kovdu
》annemle oyle bi kirginliklari oldu ama annem bizim hatirimiza geldi gitti yine bize bakti
Ne annemin ogluma aldiklarini cekebiliyolar ne gelmesini gitmesini istiyolar
》esim annemin elini bilerek opmuyo ke di kendine tavir alip surat ediyo halbuki evlenmemiz annemin sayesinde oldu annem ona cok guvendi
》simdi ise girme ihtimalim var kayinbabam cocuga kim bakcak uzuluyorum dedi annem bakar dedim yok olmaz diyo hemen kayinvalidemlerin koyde inekleri falan var kendi kaynanasi kayinpederi yasiyo bizim yanimiza gelipte cocuga bakabilme ihtimali yok yani . Beni koye gelecek diye bekliyolar bende gitmem dedim . Hem koyde cocuguma duzgun bakamazlar ahira getir cocugu tarlaya getir sogukta sicakta oraya buraya getir kepaze ederler dogru yemek yapmaz kaynanam kocasina bile yapmaz 2 gun il disina gittim mulakata falan cocuga tarhanadan baska bisey yapmamis o kadr sebze var bak yap yedir dedim yok yani usengectir yapmaz evdede oyle soyle dort dortluk guzel sofra kuruyum yemek yapiyim demez yanmis kokmus koyar gecer guvenemiyorum bu acidanda benim annemde tam tersidir yemege cok ozenir cesit cesit yapar 15 sene bakicilik yapti doktor ogretmen cocuguna herseyi bilir annem baksin istiyorum baktirmiyolar
》esimin ailemi istememesi saygisiz davranmasina cok uzuluyorum hatta bazen bosanmayi dusunuyorum adam evli oldugunu farkinda bile degil ogluma aldigim buhar makinasini babasina gosteremiyo bile korkudan . Halbuki babannemin verdigi parayla aldim ben onu onlarin parasiyla almadim . O bu degilde bu kadar babadan korkmasi onlarin bu kadar herseyimize karismasina artik dayanmiyorum artik esimi sevdigimi bile dusunmuyorum oglumuz 3 aylikken aldatildigimi ogrendim baska bi kiza surekli tanisalim konusalim diye mesaj atmis kiz kabul etmemis ama bu sonucta atmismi atmis .kizlar haksizmiyim biraz uzun oldu helal edin hakkinizi ben ne yapiyim ablalarim inanin bosanmayi dusunuyorum artik bunlarin bu cahil sacma davranislarina dayanmiyorum sizler olsaniz naparsiniz ben bunlara katlanirken esim daha anlayissizsinn diyo bana

ailem arkamda durur cunku biliyolar bana yasattiklarini cevre ve toplum baskisi sikinti olur univ. Mezunuyum memurluk olmasada askeri ucretli bi iste calisirim oglumu cok ssviyo annem seve seve bakar . Kayinbabam eblendigimiz gunun sabahi 8.30 da gelip oglunuda aldi birde dugunde takilan paralarida esim almis vermis hrmen bana falan sormadan esimide paralarida alip gittiler evlendigi gunun yaresi gunu bile dukkana calistirmaya getirdi onu oda gitti
Kocan pısırığın teki, adamın huyu bu belli, terapi dense o da dense bu dense neysede adamın huyu. Valla iyi dayanıyosun yazık değil mi sana bu insanları çekiosun, çocuğunada üzüldüm yavrum benim. Allah kocana akıl fikir versin

Kız sen bildiğin psikolojik ve ekonomik şiddet görüyorsun. Boşan hemen. Nafaka da al. Yeniden doğmuş gibi olursun. 40 yıl beklesen 41. yıl düzelmez bu adam

Allah askina cekme bu adami daha fazla
Ezik büzük bisey
Koca olamamis baba olamamis
Anasi oglunun boynuna bi tasma takmis kafasina gore oraya buraya savuruyo oglunu it gibi...
Nasil sinirlendim ..

Böyle sorumsuz adamlar evlenmesin şu memlekette herkese evlenme izni verilmesin artık psikolojk bi testten geçirilsin eşinin ailesi öküz ama eşinde dik duramayan biri ne diye hemen çocuk oldu boşansan da kurtulamazsın bunlardan

Canım haline çok ama çok üzüldük eşimle beraber okuduk konuyu..
Bizim de kızımız var ,eşim diyor ki bi öksürüğüne hastaneye koşuyoruz elin oğlu gelip bu eziyetleri ederse çeker vururum :sinirli:
Senin baban yok mu ( tüm yorumları okumadım kusura bakma )

ilk defa bunu yazıyorum boşanın..

1dk bile çekilmez siz 100yıl da evli kalsanız 1gr düzelmez bu ne biçim aile düzen ne biçim bi çukura düşmüşsün çok sinir oldum üzüldüm Allah kurtarsın..

"Annemin üstüne yürüdü" kısmını gördükten sonra gözüm sinirden seyire seyire okudum.
Size saygısı olmayan, pısırık bir adam ki hele de sizi aldatmış bir insan kişisi. Ne duruyorsunuz?

Bu ortama, bu insana çok bile dayanmışsınız. Ama zararın neresinden dönerseniz kârdır.

banim yeni kalkti
o yuzden aklimdan gecenleri yazamiyorum
ama cok kiziyorum sizin gibi kadinlara
aileleriniz nasil yetistiriyor sizleri de bu kadar aciz olabiliyorsunuz aklim almiyor
gercekten almiyor
herseyi gectim kendiniz anne olmussunuz bari cocugunuzu dusunun de gidin o evden

X