Doğuma Hazırlık Kizlar normal doğum mu sezaryen mi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Kucukbeyinannesii

Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2020
264
126
Kızlar küçük bir soru bugün. Normal doğum mu sezaryen mi ? Ve doğum şeklini seçme sebebiniz nedir. (Normal doğum korkum var iğne olmuş insan degilim siz düşünün 😏😌)

bunu sormak aslında hiç doğru değil. şartlar yolundayda sen de hazırsan elbette normal doğum. iğne olmadıysan sezeryan çare değil emin ol. sezeryanın da zorlukları başka.
zorunlu sebepler varsa sezeryan derim. benim ilk gebeliğimden 1.5sene önce dış gebelik ameliyatı geçirmemden sebep ve bebeğimin 37.haftada gelişimi durduğundan sezeryan oldum. 2.gebeliğimde de yine sezeryan oldum.

bunu sormak aslında hiç doğru değil. şartlar yolundayda sen de hazırsan elbette normal doğum. iğne olmadıysan sezeryan çare değil emin ol. sezeryanın da zorlukları başka.
zorunlu sebepler varsa sezeryan derim. benim ilk gebeliğimden 1.5sene önce dış gebelik ameliyatı geçirmemden sebep ve bebeğimin 37.haftada gelişimi durduğundan sezeryan oldum. 2.gebeliğimde de yine sezeryan oldum.
Doğru değil derken? Her insanın düşüncesi farklıdır. Ve her kadın bunu ıllaki düşünür elinde olmayan sebepler için yapabileceğimiz birşey yok. gayet normal bir soru aslında. Endişeler düşünceler bitmiyor. Normal doğum da hazır değil gibiyim o yüzden soruyorum. Bu ara da üzüldüm allah kalbinize göre versin inşallah 🤲🏻

Dogumun kolayı yoktur bunu bilin iki turlu dogum seklide zor.
41+1 de sezeryana alındım dogum sanci acilmam yoktu ama suyum azalmıştı bebegn kalbi yavaşlamisti sebep buydu.

Dogumun kolayı yoktur bunu bilin iki turlu dogum seklide zor.
41+1 de sezeryana alındım dogum sanci acilmam yoktu ama suyum azalmıştı bebegn kalbi yavaşlamisti sebep buydu.
Bilmiyorum 15 16 yaşından bu yana korkuyorum simdi hamileyim geldi çattı o gün 😊 etrafta dönen kötü dogum hikayeleri asla bitmedi her kadın tedirgin olur muhakak her kadın duyar bende paylaşmak istedim sormak istedim

Bilmiyorum 15 16 yaşından bu yana korkuyorum simdi hamileyim geldi çattı o gün 😊 etrafta dönen kötü dogum hikayeleri asla bitmedi her kadın tedirgin olur muhakak her kadın duyar bende paylaşmak istedim sormak istedim
Valla ben mecburi sezeryan oldum keske normal doğursaydm dedm cunku sezeryan sonrasi malesef biraz zorlaniyorsunuz ama normal doğumunda zorluğu varmis yapan arkadaşlarıma sordum onlarda zorluğundan bahsetti ama bence siz önemlisiniz size insanlar normal dogur bence vs dedi diye buna yonelmeyin eger cok korkuyorsanız ve yapamayacaginzi düşünüyorsanız sezeryanda olabilirsiniz tabiki bunu siz bilirsiniz sıkmayn canınızı Allah büyüktür bir avazda olsun inşallah

X