Kızlar öneriniz var mıdır?

mrc-ymn

Üç Prensin Tek Prensesi S-M-Y
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2015
1.347
1.235
34
Merhaba kızlar
Umarım hepiniz iyisinizdir.
Direk konuya gireyim
1.sınıfa giden oğlum var İngilizce öğrenmesini istiyorum ilçe de yaşıyoruz özel okul yada kurs yok
-online İngilizce dersi yararlı olur mu?
-evetse bildiğiniz online kurs varsa önerir misiniz?
-Son olarak ne zaman başlatmalıyım
Teşekkür ederim

Merhaba kızlar
Umarım hepiniz iyisinizdir.
Direk konuya gireyim
1.sınıfa giden oğlum var İngilizce öğrenmesini istiyorum ilçe de yaşıyoruz özel okul yada kurs yok
-online İngilizce dersi yararlı olur mu?
-evetse bildiğiniz online kurs varsa önerir misiniz?
-Son olarak ne zaman başlatmalıyım
Teşekkür ederim
Ben birebir tercih ederdim. Zor bir ders çünkü.

Merhaba. Ben Ingilizce ogretmeniyim. Online kurs tavsiyesi veremem ama online ozel dersle ve ogretmeninin yonlendirmesiyle yapabilir tabi ki.

Memrise diye bir program var ama çocuklara biraz zor olabilir. Evde ingilizce bilen birisi varsa alıştırmalar yapabilirsiniz

Online olur ya neden olmasın. Hatta sizin zamanınız varsa kendiniz de uğraşa bilirsiniz. Çocuklar için kitaplar, YouTube videolarıyla eğlenceli şekilde öğrenmesini sağlarsınız. Bir de tabi ki çizgi film izleyince her şeyi ingilizce izletin

Çocuklara yönelik programları araştırmanızı öneririm ama bunu çocuk ile yapın. Bilgisayar başında oturabileceği konsantre olabileceği program bulmanız gerek yoksa hepsi yalan

Online olur ya neden olmasın. Hatta sizin zamanınız varsa kendiniz de uğraşa bilirsiniz. Çocuklar için kitaplar, YouTube videolarıyla eğlenceli şekilde öğrenmesini sağlarsınız. Bir de tabi ki çizgi film izleyince her şeyi ingilizce izletin
Kesinlikle bu şekilde bir planım var
Hatta ben de belki bişeyler kapatırım:)

Ay inş. zaten sürekli değil
1-2 sene bu şekilde alsa sonra İl'e kursa gidebilir
Atanmadan once bir dil okulunda junior sinifim vardi. Onlarla cok guzel bir kaynak kitaptan ve bilgisayar uygulamasindan ders yapiyorduk. Yapacaginiz sey su: oxford, cambridge gibi yabanci yayin evlerinden birinin cocugunuzun yas grubuna yonelik bir kitabini edinip o kitap uzerinden ozel ogretmenle ilerlemek. Zaten kitaplarin icinde ders plani var. Ogrencinin algilama seviyesine gore ilerleme hizini ogretmen ayarlayacak. Siz de ders disindaki zamanlarla aktiviteler yaptiracaksiniz. Bunlara ek olarak youtube uzerinden dersle paralel videolar izletebilirsiniz. Bu sayede siz de hem cocugunuzla ilgilenmis hem de basit seviye de olsa ogrenmis olursunuz. Ingilizce'ye ogrenmek zorunda oldugu bir ders degil de oyunlarla, sarkilarla, videolarla guzel vakit gecirebilecegi bir aktivite olarak yaklasirsaniz cocugunuzu heveslendirmis olursunuz

Bunu daha önce de yazdım çocuklar özel dersle, kursla vs doğru düzgün ingilizce öğrenmezler, öğrenmiyorlar. İmkanınız varsa iyi bir koleje gönderin yoksa boşu boşuna para dökmeyin üniversite zamanına yatırım yapın. İngilizce iyi bir şekilde hazırlıkta öğrenilir, çok çok iyi bir şekilde de yurt dışındaki dil okullarında. Diğer her şey para tuzağı. Kurslara hocalara saçacağınız paraları kenara atın zamanı gelince yurt dışına gönderin.

Bunu daha önce de yazdım çocuklar özel dersle, kursla vs doğru düzgün ingilizce öğrenmezler, öğrenmiyorlar. İmkanınız varsa iyi bir koleje gönderin yoksa boşu boşuna para dökmeyin üniversite zamanına yatırım yapın. İngilizce iyi bir şekilde hazırlıkta öğrenilir, çok çok iyi bir şekilde de yurt dışındaki dil okullarında. Diğer her şey para tuzağı. Kurslara hocalara saçacağınız paraları kenara atın zamanı gelince yurt dışına gönderin.
Yani koleje gönderme durumum yok şuan
Yaşadığım ilçede yok
İl merkezinde var
Ama 2 çocuk arası 3 yaş çakışıyorlar
Maddi olarak sarsar diye korkuyorum
O yüzden bu yolu seçtim

Atanmadan once bir dil okulunda junior sinifim vardi. Onlarla cok guzel bir kaynak kitaptan ve bilgisayar uygulamasindan ders yapiyorduk. Yapacaginiz sey su: oxford, cambridge gibi yabanci yayin evlerinden birinin cocugunuzun yas grubuna yonelik bir kitabini edinip o kitap uzerinden ozel ogretmenle ilerlemek. Zaten kitaplarin icinde ders plani var. Ogrencinin algilama seviyesine gore ilerleme hizini ogretmen ayarlayacak. Siz de ders disindaki zamanlarla aktiviteler yaptiracaksiniz. Bunlara ek olarak youtube uzerinden dersle paralel videolar izletebilirsiniz. Bu sayede siz de hem cocugunuzla ilgilenmis hem de basit seviye de olsa ogrenmis olursunuz. Ingilizce'ye ogrenmek zorunda oldugu bir ders degil de oyunlarla, sarkilarla, videolarla guzel vakit gecirebilecegi bir aktivite olarak yaklasirsaniz cocugunuzu heveslendirmis olursunuz
Çok teşekkür ederim
Ben yakın zamanda işimden ayrılacağım
Evde daha çok ilgilenme fırsatım olacak

Ana dili gibi Ingilizce konusmasini istiyorsa tabi ki dediklerinizi yapmali ama okulda alacagi egitim icin takviye yapmasi neden bosa olsun? Iyi bir temel kazandirmak ileriki egitim hayati icin cok buyuk bir arti. bu sekilde cabalayarak cok guzel Ingilizce ogrenen bircok ogrenci tanidim. En azindan ozguven kazanir. Bir cumle kurmadan once elli saat dusunmez. Dogru, yanlis demeden kendini ifade edebilir. Ayrica bir ozel ders aldirmak orta halli bir aile icin cok da sarsici olmaz. Bu yaslarda tanistirmak, en azindan asinalik yaratmak cok faydali olacaktir.

Ana dili gibi Ingilizce konusmasini istiyorsa tabi ki dediklerinizi yapmali ama okulda alacagi egitim icin takviye yapmasi neden bosa olsun? Iyi bir temel kazandirmak ileriki egitim hayati icin cok buyuk bir arti. bu sekilde cabalayarak cok guzel Ingilizce ogrenen bircok ogrenci tanidim. En azindan ozguven kazanir. Bir cumle kurmadan once elli saat dusunmez. Dogru, yanlis demeden kendini ifade edebilir. Ayrica bir ozel ders aldirmak orta halli bir aile icin cok da sarsici olmaz. Bu yaslarda tanistirmak, en azindan asinalik yaratmak cok faydali olacaktir.
Vallahi umut oldunuz
Özel okula gönderememe sebebimi daha önce de yazdım
Ama inanılmaz şekilde istiyorum öğrenmesini
O yüzden şimdi alıştırma gibi alışkanlık gibi bişey yaratmak istiyorum
Zaten ileriki yıllarda kursa göndereceğim
sizin yazdığınız kitapları mutlaka edineceğim

Vallahi umut oldunuz
Özel okula gönderememe sebebimi daha önce de yazdım
Ama inanılmaz şekilde istiyorum öğrenmesini
O yüzden şimdi alıştırma gibi alışkanlık gibi bişey yaratmak istiyorum
Zaten ileriki yıllarda kursa göndereceğim
sizin yazdığınız kitapları mutlaka edineceğim
Umarim dil ogrenme hevesi edindirmis olursunuz en azindan ve okulda gercekten iyi bir ogretmene denk gelir. Dil ogreniminde ogretmen cok onemli.

Umarim dil ogrenme hevesi edindirmis olursunuz en azindan ve okulda gercekten iyi bir ogretmene denk gelir. Dil ogreniminde ogretmen cok onemli.
Ya çok teşekkür ederim
Yolladığımız devlet okulundaki İngilizce öğretmenleri için pek iyi şeyler duymadım
Ama ön yargılı olmak istemem
Peki son soru ne zaman başlamalıyım
Şuan 1 gün uzaktan 2 gün okul şeklinde okula gidiyor
Akşamları ben işten dönünce ödevlerini yaptırıyorum kitap okutuyorum pek zamanımız yok gibi
Bu arada başlatmalı mıyım yoksa biraz daha zaman geçmeli mi

X