Kızlar öneriniz var mıdır?

Ya çok teşekkür ederim
Yolladığımız devlet okulundaki İngilizce öğretmenleri için pek iyi şeyler duymadım
Ama ön yargılı olmak istemem
Peki son soru ne zaman başlamalıyım
Şuan 1 gün uzaktan 2 gün okul şeklinde okula gidiyor
Akşamları ben işten dönünce ödevlerini yaptırıyorum kitap okutuyorum pek zamanımız yok gibi
Bu arada başlatmalı mıyım yoksa biraz daha zaman geçmeli mi
Yavas yavas baslayabilirsiniz. zaten ilk etapta cok basit seyler ogretin. Renkler, sayilar, meyveler vs. Telaffuza ve kelime yapilarina alissin. Videolar izletin. Ama kafaniza gore gitmeyin. Bir kaynak kitap edinin mutlaka.

Okul oncesinden gelen bir temeli yoksa ilkokul 1 baslamak icin yanlis zaman bence. Su anda bambaska seylere adapte olmaya calisiyordur. İngilizceye ozel dersle veya online kursla baslamak hem verimsiz hem anlamsiz olur.

Ya çok teşekkür ederim
Yolladığımız devlet okulundaki İngilizce öğretmenleri için pek iyi şeyler duymadım
Ama ön yargılı olmak istemem
Peki son soru ne zaman başlamalıyım
Şuan 1 gün uzaktan 2 gün okul şeklinde okula gidiyor
Akşamları ben işten dönünce ödevlerini yaptırıyorum kitap okutuyorum pek zamanımız yok gibi
Bu arada başlatmalı mıyım yoksa biraz daha zaman geçmeli mi
Yavas yavas baslayabilirsiniz. zaten ilk etapta cok basit seyler ogretin. Renkler, sayilar, meyveler vs. Telaffuza ve kelime yapilarina alissin. Videolar izletin. Ama kafaniza gore gitmeyin.
Baktim ama kitabin icerigini goremedim malesef. Musait bir zamanimda bir arastirip size ozelden yazacagim.

Okul oncesinden gelen bir temeli yoksa ilkokul 1 baslamak icin yanlis zaman bence. Su anda bambaska seylere adapte olmaya calisiyordur. İngilizceye ozel dersle veya online kursla baslamak hem verimsiz hem anlamsiz olur.
Peki ne zaman başlatmak lazım??

Yavas yavas baslayabilirsiniz. zaten ilk etapta cok basit seyler ogretin. Renkler, sayilar, meyveler vs. Telaffuza ve kelime yapilarina alissin. Videolar izletin. Ama kafaniza gore gitmeyin.

Baktim ama kitabin icerigini goremedim malesef. Musait bir zamanimda bir arastirip size ozelden yazacagim.
Yaaa beni inanılmaz mutlu edersiniz
Kendim çok istedim ama imkanlar yetmedi olmadı
Şimdi çocuklarım için çok istiyorum ama yanlış bir şey yapmak ta istemiyorum
Sizin gibi bir İngilizce öğretmeniyle şuan birebir konuştuğum için bile inanılmaz şanslıyım
Çok çok sağolun:KK200::KK200::KK200::KK200:

Yaaa beni inanılmaz mutlu edersiniz
Kendim çok istedim ama imkanlar yetmedi olmadı
Şimdi çocuklarım için çok istiyorum ama yanlış bir şey yapmak ta istemiyorum
Sizin gibi bir İngilizce öğretmeniyle şuan birebir konuştuğum için bile inanılmaz şanslıyım
Çok çok sağolun:KK200::KK200::KK200::KK200:
Rica ederim ❤

Peki ne zaman başlatmak lazım??
Bu yil zaten cocuklar streste,okullar bir acik bir kapali,bazi yerlerde farkli farkli. Seneye kadar bekleyin,bunca zaman baslamamis bir yil daha baslamasin. Belki sizin de sartlarinizda duzelme olur cocugunuzu ingilizce agirlikli bir okula gonderirsiniz. Bu yaslarda ingilizce ozel dersle ogrenilmez cunku. Genelde okul oncesinde baslanir,oyun gruplariyla kulak dolgunlugu hedeflenir. Siz zaten gec kalmissiniz,bari cocugun okuma yazmasi otursun,okullarin ne olacagi belli olsun sonra bakarsiniz.

Ana dili gibi Ingilizce konusmasini istiyorsa tabi ki dediklerinizi yapmali ama okulda alacagi egitim icin takviye yapmasi neden bosa olsun? Iyi bir temel kazandirmak ileriki egitim hayati icin cok buyuk bir arti. bu sekilde cabalayarak cok guzel Ingilizce ogrenen bircok ogrenci tanidim. En azindan ozguven kazanir. Bir cumle kurmadan once elli saat dusunmez. Dogru, yanlis demeden kendini ifade edebilir. Ayrica bir ozel ders aldirmak orta halli bir aile icin cok da sarsici olmaz. Bu yaslarda tanistirmak, en azindan asinalik yaratmak cok faydali olacaktir.
Okul müfredatından heberiniz vardır eminim. Okulda da bir şey öğrenmiyorlar ki. Kurs okula destek olacaksa yine bir şey öğrenmeyecek demek zaten.

Ben kendi bakış açımla önerimi veriyorum. Kurstan vs bir şeyler öğrenen çocukla karşılaşmadım ben. Sosyalleşmesi özgüven kazanması için bir sürü etkinlik var tercih edilebilecek. İngilizce kursu 7 yaşında bir çocuk için bunlardan biri değil bence.

Okul müfredatından heberiniz vardır eminim. Okulda da bir şey öğrenmiyorlar ki. Kurs okula destek olacaksa yine bir şey öğrenmeyecek demek zaten.

Ben kendi bakış açımla önerimi veriyorum. Kurstan vs bir şeyler öğrenen çocukla karşılaşmadım ben. Sosyalleşmesi özgüven kazanması için bir sürü etkinlik var tercih edilebilecek. İngilizce kursu 7 yaşında bir çocuk için bunlardan biri değil bence.
Dil ogrenimi acisindan ozguven kazanmasini kastettim. Tabi siz karsilasmamis olabilirsiniz ama bir sinifta 1 tane de olsa kucuklukten itibaren dille hasir nesir olup konusma becerisi kazanmis ogrencilerim oldu.
Dogru yontemle ve sureklilikle ilerlemek onemli sonuclar doguracaktir. Ben ne ogrendiysem lisede ogrendim ama itiraf ediyorum ki o kadar kolay olmuyor belli bir yastan sonra sakir sakir konusmak. O tutuklugu atmak icin baya caba sarf etmek gerek.

X