Saç Uzatma Yöntemleri Kızlar Şampuanınıza Sarımsak katın kesin sonuç

ben şampuanıma sarımsak katmadım ama mecitefendinin sarımsaklı şampuanlarından 1 yıla yakın kullandım. başlarda uzaması bile artmıştı saçım güçlenmişti ama galiba uzun süre kullanınca etkisini kaybediyor. bağışıklık mı kazanıyor artık bilmiyorum. zaten uzmanlar da şampuanın belli aralıklarla değişmesi gerektiğini söylüyormuş.

kokusundan çekinenlere bu şampuanı tavsiye ederim güzel kokmasa da direk sarımsak kokusu yok en azından zaten birçok bitkisel şeyler de var içinde güzel yani

geçende kuaförde bu konu konuşuldu bende şampuanıma sarımsak kattığımı söyledim kuaför bidaha sakın yapma sonra kel kalırsın ölçüsünü bilemezsin dedi onun yerine satılan sarımsaklı şampuanlardan kullanmamı söyledi sizce olabilirmi böyle bişey

bende bugün başladım, yıkamadan fotoğrafınıda çektim saçımın. 1 ay sonunda bakıcam sonuçları yazarım..
ama şu bir gerçek; saçı gerçekten çok yumuşatıyor..

Bnde hemen denym bunu mantklıı cnku sarımsak yağının saçı uzattgnı duydum ee yagı sacı uzatıyosa sarımsak daha cok işe yarar cnku tamamen dogal :)

merhaba kızlar.. bende fikirlerimi fışkırtmak istiyorum.:) öncelikle şu bi gerçekki her kür herkese iyi gelmez bunu ilk uygulamada anlayabilirsiniz. yok efendim ilk uygulamada kötü saçlar dökülüomuş sonra düzeliyomuş falan hikaye 2 tel saçım var ondan da olamam yani..herkes saçını tanır içinize sinmeyen kürleri denemeyin derim. ben bu sarımsak olayını denemedim hiç içime sinmedi yani.
ben kısaca yaptığım uygulamaları anlatayım içinize sinerse deneyin..
yalan yok çok sık olmamak kaydıyla fön çektiriorum.
saçlarımı yıkarken tırnaklarımı deil parmak uçlarımı kullanıorum.
saçlarımı ıslak yada kuruyken deil nemliyken tarıyorum.
seyrek dişli tarakla özenle tarıyorum.
kurutma makinası kullanmıorum başımda havluyla evin içinde sultan gibi dolaşıyorum.:)
otururken televizyon seyrederken falan saç diplerimi ovalıyorum saçlarımla oynuyorum.
3 ayda bir saç tipime uygun olmak şartıyla şampuanımı değiştiriyorum ve genelde seri kullanıyorum (yani kremi başka marka şampuanı başka marka kullanmıyorum.)
kendisine çok güvendiğim bi kuaförüm var zamanı geldiğinde saçlarımı uçlarından kesiyor.(saç uzatma emeklerimi boşa çıkarmıyor yani:))
bunlar yapmayı alışkanlık haline getirdiğim uygulamalar . bir de olmazsa olmazlarım bakım kürlerim var...:))
bunları yapmak için özellikle belirlediğim günler yok hemşireyim ve gece nöbetlerim oluyor. kendime göre ayarlıyorum zamanlarını
eveet 1.si zeytinyağı bal ve yumurta karıştırarak yaptığım kürüm saçlarıma bolca sürüp 2 saat bekletip yıkıyorum yumuşatıyor parlatıyor ve gerçekten uzatıyor.
2.si aktardan aldığım yağ karışımları tam olarak içinde neler var bilmiorum. aktar saç uzatmaya yarayan bütün yağların olduğunu söyledi.200 ml'lik bir şişe ve muhteşem bi biberiye kokusu alıyorsunuz. bunu genelde gece yatarken yada sabah nöbetten çıktığımda yine yatarken bolca sürüyorum. uyanınca yıkıyorum.uyandığımda saçım bütün yağı emmiş oluo yani sanki saçımda hiçbişey yokmuş gibi oluo. bu da yine yumuşatıyor parlatıyor kırık oluşumunu engelliyor vee tabiki uzatıyor.
3.sü sinemaki sanırım bu kürü artık bilmeyen yok.:)
4.sü de ılıtılmış zeytin yağı içine bir yemek kaşığı bal bir tatlı kaşığı tarçın saçıma bolca sürüp 15 dk bekletip yıkıyorum.bunun uzamaya bir etkisi var mı bilmiyorum ama dış etkenlerden korumak için yani sadece bakım amaçlı yapıyorum.
bunları yaparken aralarda birer gün dinlendirorum saçımı bu 2. haftam bir hafta bakımı kesip 2 hafta daha devam edicem bakım yapılan süre 3 ay oluncaya değin. 2 yıl önce keldim ben ve bu haftaya kadar sadece kullandığım şampuanlarım serum ve maskesini kullandım. şu an saçlarım omuzlarımda ve saçları eşitlemek için çook uzun miktarda saç kestirmek zorunda kaldım. bu süreçte bana hep kuaförüm destek oldu ve sanırım başardık şimdi hedef popoya kadar uzatmak.:)
ek olarak belirtmek isterim kuaförüm kırıklarımı aldıktan sonra mutlaka keratin yüklemesi yapıyor saçlarıma. şu an tepemde dik dik duran yeni sevimli saçlarım var birşeyler yapıp sonuç almak çook güzel duygu :)) son olarak kuaförüm benim için saf argan yağı getirtti. banyodan sonra nemli saça sürülecek kesinlikle ısı uygulanmayacakmış kendi kendine kuruması beklenecekmiş ki benim zaten edinmiş olduğum bir alışkanlık. bu 1 haftalık aralardada bunu uygulamayı düşünüyorum..:))
çook uzun oldu farkındayım umarım yardımcı olabilmişimdir. uzun sağlıklı saçlar sizinle olsun.:)) öpüldünüz..

bende yaptım demin...

yalnız hafif kafamın bazı yerlerinde çok az yanma hissediyorum ..nasıl desem mentöllü şampuan kullanırsınız ya ...

öyle işte...

Son düzenleme:
Bende bunu sadece kisin uyguluyorum. Sacta koku olmuyor ama ben dustan ciktiktan sonra 2 saat kimse banyoya girmiyor :KK60:

benim ya şampuandaki sarımsak yada yeni kullanmaya başladığım

lorealin extraordinary oil saç uçlarımı kuruttu kızlar:26:

ya bende sarımsak neden uzamıyo yapmıyor? ama çok fazla saç çıkardı kafamda :KK43: uzatsaa keşke bide

ediyorum canım hatta 2 ay daha devam rdicem

uzamam hala 2 cm... İlk Günler neredeyse her gün yıkadım

şimdilerde 3 gün yıkamasam da oluyor..yağlansa bilr

müthiş şekilli şekilli duruyor dolgunluğu hafif oluyor

saçımın göğsüme gelmesi için 4 cm gerek...benim beslenme tarzım kötü oldukça

eğer 2 ayın sonunda bu saç göğüsüme gelirse bu sarımsak bir harika demektir

bugün saç kesim günü aya göfe hafif kırpıcam ucundan

canım gelişmeleri paylaşırsan çok sevinirim.
inş istediğin kadar uzar.

inşallah Canım ...saçı çok sağlıklı gösterdiği kesin .. Benim öküz kocam bile

şampuana dadandı ddüşün =)

birde haftada bir zeytinyağlı sarımsak yaptıım onu sürüyorum..ama onu yııkadığımda

normal şampuanla yıkıyorum ...bu maske en memnun olduğum maskedir yıllardır

birde haftada bir zeytinyağlı sarımsak yaptıım onu sürüyorum..ama onu yııkadığımda

melisa ya çok tatlısın sen :KK54: çok güldürdün beni :KK34:

bende 15 gündür hint yağı, bemiks, evigen, bepanthene ampül katmıştım. onla yıkıyorum saçımı.
bugün birde doğum kontrol hapı ezip kattım içine :KK1: ne ararsan var yani..
hem gür hem uzasın çok istiyorum. bakalım bende herhalde 15 gün sonra uzamasını farkederim faydalı olup olmadığı.
bu şampuanlar bitene kadar bunlarla yıkıyacağım. 2 ay bulur galiba :KK34:
inş upuzun güpgürr sağlıklı saçlarımız olur :KK16:

bu saç kesim gününe nerden bakıyorsunuz:26:
birde kırpıcam ucundan demişsiniz
kendiniz mi kesiyorsunuz uçlarından:44:

bide bu maskenin tarifini verebilirmisiniz:KK16:

X