Kızlar yardımcı olun lütfen evliliğim söz konusu

Canım benim keşke evlenmek yerine okuyup meslek sahibi olmaya odaklansaydın. İlerde bu evliliği yaptığın için çok pişman olacaksın. Böyle aşk sevgi evlilik bunlar çok boş ve gelip geçici şeyler. Lütfen duygusal davranmak yerine ekonomik özgürlüğünü kazanmanın yollarına bak. Yanlış anlama seni kırmak istemiyorum ama aşırı duygusal aşka çok büyük anlam yükleyen kadınlar benim gözümde aptaldır. Bu aptallıklarının bedelini genellikle ağır ödüyorlar

Canım benim keşke evlenmek yerine okuyup meslek sahibi olmaya odaklansaydın. İlerde bu evliliği yaptığın için çok pişman olacaksın. Böyle aşk sevgi evlilik bunlar çok boş ve gelip geçici şeyler. Lütfen duygusal davranmak yerine ekonomik özgürlüğünü kazanmanın yollarına bak. Yanlış anlama seni kırmak istemiyorum ama aşırı duygusal aşka çok büyük anlam yükleyen kadınlar benim gözümde aptaldır. Bu aptallıklarının bedelini genellikle ağır ödüyorlar
Evett çok haklısın bu yüzden açıktan da olsa üniversite okuycam bugüne kadar basaramadim bişey yok onu da başarırım teşekkür ederim ❤️

Evett çok haklısın bu yüzden açıktan da olsa üniversite okuycam bugüne kadar basaramadim bişey yok onu da başarırım teşekkür ederim ❤️
Umarım canım ama bu süreçte korunmaya bak ekonomik özgürlüğünü eline alana kadar çocuk yapma. Dünya hali bu yarın ne olacağı belli değil

Umarım canım ama bu süreçte korunmaya bak ekonomik özgürlüğünü eline alana kadar çocuk yapma. Dünya hali bu yarın ne olacağı belli değil
Evet çok haklısın neler görmedik ki yani bu arada gerçekten teşekkür ederim düşüncelerim değişti daha mantıklı düşünüyorum sayende bu şekilde düşünmemiştim ❤️

gunaydinnnnn yırt çıkışlı cocuklardansan onlara devlet basit bir sınav ile memurluk hakkı veriyor. kesinlikle araştırıp sınava girmeni tavsiye ederim. sonrasi memurluk ve hayat kolaylığı

Bacım bizden ne akıl istiyosun ki öfke sorunu olan kocanı burda şöyle seviyo böyle bakıyo diye bize güzellemişsin belli ki bizi de aşkınıza inandırmaya çalişiyosun ayrılmak değil niyetin. Boşan diyenleride görmezden geleceksin. Eee ne istiyosun. Katlan madem ne diyelim 🤗

bak burada senden yaşça büyük bir sürü insan var bunların yarısıda senin yaşadığın zorlukları yaşamış insanlardır eminim. tecrübelere kulak ver sakın çocuk yapma çok küçüksün henüz. eşinle problemlerini de büyüdükçe aşarsınız umarım.

Komutan eşiniz kaç yaşında?
Bu zamanda 18 yaşında ki biri ile evlenen kişileri asla iyi niyetli bulmuyorum. Bana göre çok yanlış. 18 yaşındaki biri yasal olarak yetişkin olabilir ancak kim ne derse desin hala çok küçükler ve bir çok şeyin farkında bile değiller. Bu kadar küçük biri ile evlenmenin ne kadar yanlış olduğunu anlamak için konu sahibinin kurduğu cümleler bakmak yeterli.

Merhaba kızlar.benim eşimde öfke problemi var yani sürekli değil ama en olmadık şeylere en beklemediğim sırada sinirlenip ortalığı ayağa kaldırıyor yüz yuzeyken bişey demiyor pek ama kendisi gemi komutanlığında çalışıyor denizci yani genelde gemide.esimle oyun oynarken çok saçma bişeye sinirlendi evet saçma da olsa benimde suçum vardı ama özür dilemeye fırsat birakmadan bağırıp çağırmaya başladı benim çok duygusal bir yapım var özellikle eşime karşı herkesin dediğini fazla takmam ama eşim biraz sesini yukseltince yada kalbim kırılınca hemen ağlamak istiyorum . eşim o gün bana çok bağırdı küfür etmemek için kendini tuttu ama sonrasında etti telefonda oluyor tabi bende ağlıyorum o bağırıyor ağladığımi duyunca daha çok kızıyor filan ben hep susuyordum kadınlar bilir insan konuşamaz boğazı düğümlenir ya öyle oldum demek istediklerimi dile getiremedim ve ben küçükken çok zor şeyler yaşadım hep sustum susturuldum küçüklüğümden beri ailem hep neden sustugumu sorgular eşimde sustugum için bide bağırdı psikolojik baskı ile konuşturmaya çalıştı konuşmaktan başka çare bulamadım o an daha çok kızar diye daha sonra sakinleşti sesi kapatıp ağladığını fark ettim sonra ben seni hak etmiyorum dedi benim ailem yok arkadaşlar varlar ama yoklar hepimiz koptuk.bqna babamın yanına git dedi kendi babasının onların ailesi ben 1 uzulswm 2 üzülür eşimin yaptığını duysalar ona demedikleei kalmaz bende sadece annemle yani onun annesi ile paylaşıyorum sonrasında ben seni hak etmiyorum demeye başladı git dedi daha iyisine layıksın kalbini kırıyorum dedi benimde ilk zamanlar sinir sorunum vardı ama ben ilaçla sabırla kendimi tedavi ettim onada aşabiliriz dedim sakinlestirdim gitmiycegimi söyledim gidersem pişman olacak üzülecek biliyorum onu anlık ama insanın kalbini çok kırıyor.uyuyamiyorum.bwzen yaptığını Bir şarkıyla yüzüne vuruyorum oda farkında daha sonra beni dünyanın en güzel kadını en mutlu kadını gibi hissettiriyor ve geçen gün aramızda konuşurken bana ve çocuğuna gelecektek8 çok iyi bir baba ve eş olacağını söyledi çoğu zaman bana uzun uzun bakıyor ben ona sarılmayı çok seviyorum ve sarilmad8gim zaman fark ettiğinde hemen kendisi gelip sarılıyor yanına değilde başka yere oturunca hemen fark edip biseyler yapıyor bazen sinirden ağlamak istiyorum ona kötü davranmak bana hissettirdigi gibi hissetsin istiyorum çok dua ediyorum.ve bende çok sabırlıyim baya bir sabrederim daha sonra patlarsam çok büyük olur sizce bizim sorunumuz ne nasıl davranmalıyım ona ne demeliyim ne yapmalıyım annesi ile paylaşıyorum o benim söylediğimi belli etmeden uyarıyor onu yeri gelince o bişey yok gibi davranıyor ama abisi de farkında ve çok kızıyor ufacık şey için ortamda sakince alttan alttan kızıyor bana kızlar bı fikriniz varsa paylaşır mısınız?
Oyun oynarken birbirinize girip konu nasıl boşanmaya geldi.cift terapisine gidin.asker diye gidemem derse özel bir yere gidin.

Merhaba kızlar.benim eşimde öfke problemi var yani sürekli değil ama en olmadık şeylere en beklemediğim sırada sinirlenip ortalığı ayağa kaldırıyor yüz yuzeyken bişey demiyor pek ama kendisi gemi komutanlığında çalışıyor denizci yani genelde gemide.esimle oyun oynarken çok saçma bişeye sinirlendi evet saçma da olsa benimde suçum vardı ama özür dilemeye fırsat birakmadan bağırıp çağırmaya başladı benim çok duygusal bir yapım var özellikle eşime karşı herkesin dediğini fazla takmam ama eşim biraz sesini yukseltince yada kalbim kırılınca hemen ağlamak istiyorum . eşim o gün bana çok bağırdı küfür etmemek için kendini tuttu ama sonrasında etti telefonda oluyor tabi bende ağlıyorum o bağırıyor ağladığımi duyunca daha çok kızıyor filan ben hep susuyordum kadınlar bilir insan konuşamaz boğazı düğümlenir ya öyle oldum demek istediklerimi dile getiremedim ve ben küçükken çok zor şeyler yaşadım hep sustum susturuldum küçüklüğümden beri ailem hep neden sustugumu sorgular eşimde sustugum için bide bağırdı psikolojik baskı ile konuşturmaya çalıştı konuşmaktan başka çare bulamadım o an daha çok kızar diye daha sonra sakinleşti sesi kapatıp ağladığını fark ettim sonra ben seni hak etmiyorum dedi benim ailem yok arkadaşlar varlar ama yoklar hepimiz koptuk.bqna babamın yanına git dedi kendi babasının onların ailesi ben 1 uzulswm 2 üzülür eşimin yaptığını duysalar ona demedikleei kalmaz bende sadece annemle yani onun annesi ile paylaşıyorum sonrasında ben seni hak etmiyorum demeye başladı git dedi daha iyisine layıksın kalbini kırıyorum dedi benimde ilk zamanlar sinir sorunum vardı ama ben ilaçla sabırla kendimi tedavi ettim onada aşabiliriz dedim sakinlestirdim gitmiycegimi söyledim gidersem pişman olacak üzülecek biliyorum onu anlık ama insanın kalbini çok kırıyor.uyuyamiyorum.bwzen yaptığını Bir şarkıyla yüzüne vuruyorum oda farkında daha sonra beni dünyanın en güzel kadını en mutlu kadını gibi hissettiriyor ve geçen gün aramızda konuşurken bana ve çocuğuna gelecektek8 çok iyi bir baba ve eş olacağını söyledi çoğu zaman bana uzun uzun bakıyor ben ona sarılmayı çok seviyorum ve sarilmad8gim zaman fark ettiğinde hemen kendisi gelip sarılıyor yanına değilde başka yere oturunca hemen fark edip biseyler yapıyor bazen sinirden ağlamak istiyorum ona kötü davranmak bana hissettirdigi gibi hissetsin istiyorum çok dua ediyorum.ve bende çok sabırlıyim baya bir sabrederim daha sonra patlarsam çok büyük olur sizce bizim sorunumuz ne nasıl davranmalıyım ona ne demeliyim ne yapmalıyım annesi ile paylaşıyorum o benim söylediğimi belli etmeden uyarıyor onu yeri gelince o bişey yok gibi davranıyor ama abisi de farkında ve çok kızıyor ufacık şey için ortamda sakince alttan alttan kızıyor bana kızlar bı fikriniz varsa paylaşır mısınız?

Tipik narsist hareketler. Karşısındakini kırar, sonra kendini acındırarak yine karşı tarafın kendi üzüntüsünü birakıp ona üzülmesini sağlar.
Geçmişteki travmaları bahane ederek etrafa terör estiremez hiç kimse. Herkesin iyi kötü yaşadıkları var. Ozaman her zor şeyler yaşayan etrafını kırsın döksün.
Gitsin terapi alsın oyun oynayacağına.
Sizde onun hareketlerine ağlamak yerine ya git terapini ol yada giderim diyin.
Sizşn gitmeyeceğinizi anlamış kendini acındırıyo

Yok çalışmıyorum eşim benim maaşım yeter ikimize de ben seni çalıştırmam diyor sevgiliyken de bı ay çalıştım elim yara oldu ben senin saçının teline kıyamıyorum sen orda çalışıp kendini yaraloyorsun demişti şimdi de aynı şekilde diyo ev işi bile yaptığımde sürekli dikkat etmemi söylüyor ve bı kere elimi kestigimin için evde sert şeyler kesmemi büyük bıçak kullanmamı istemiyor.ben çok istiyordum çocuk aslında o hep çalışıyor çünkü evde olamayabiliyir bende çocuğuma bakarım diye düşündüm kardeşlerimi ben büyüttüm yurtta kaldığımda çok çocuk baktım vs.tecrubem var zaten eşimde aşırı anlasilmiycak biri değil bugün kavga etsek gönlümü alır özür diler benden emin olur sonra unuturuz ne o ne ben uzatmayis ama vazgeçtim çocuk düşüncesinden 3 sene sonra tasinacaz görevi bitiyor normal işte çalışacak dükkan açacak o zaman hem o düzenli işi olur hemde çocuğunun büyüdüğünü görür bu şekilde olursa çocuğunun büyüdüğünü göremez sürekli işte bişey olsa gelemez komutanları katı.

Simdi cicim aylarindasiniz. Yasin cok kucuk seni kırmak istemem, sadece temkinli davran. Muhakkak bir iş ogren. Hobi olarak çalışmak istiyorum, sen yoksun sıkılıyorum de agzindan gir hurnundan cik bir iste tecrubelenmeye bak

Evlilik Kader mutluluk tercihtir diye bir kitap var okuyun. PSK. Fatih Reşit Civelekoğlu'nun videoları var instgramda izleyin. Kendinizi tanıyın, sevdiğiniz sevmediğiniz şeyleri önce öğrenin sonra ilişkinizin dinamikleri zaten kendiliğinden düzelir.

Kimsenin evlendi diye diğer insana baskı kurma hakki yok. Siz şuanda o insana size nasıl davranması gerektiğini öğretiyorsunuz. Dikkat edin. Nasıl öğrenirse öyle devam edecektir.

Hiç bişey anlamadım

zamanında bende öyle diyordum şimdiye kadar alıştım (öfke sorunu olan babam )bundan sonra da yaparım dedim. Ve yaş 30 a dayandı artık bazı cümleler ağır geliyor, öfkesi dışında benim eşimde çok iyidir Allah var ama beni dibe çekince ne kadar iyi olabilirdi

Öncelikle evinizin içinde olanı dışarıya yansıtmamanızı tavsiye ederim. Eşi ailesine şikayet etmek çok saçma ve çocukca geliyor bana. Evlenecek kadar bir olgunluğa eriştiyseniz sorunlarınızıda ikiniz kendi aranızda çözebilmelisiniz.

Bu dünyada kimse vazgeçilmez değildir, eşinizde değil. Boşanın diyemem size tabiki ama "ben ne yaparsam yapayım gitmez zaten" düşüncesine varmasına neden oluyor sanırım bu haliniz. Ayrıca "nutkum tutuluyor, boğazım düğümleniyor, bi şey diyemiyorum" vs gibi düşüncelerle kendinizi avutmayın. Kendinizi savunun ve sizi bu kadar üzmesine izin vermeyin! Kendinize değer verin biraz, dünya üzerinde kim olursa olsun size küfür, hakaret, beddua edememeli! Eşinize onunda vazgeçilir olduğunu, yeri doldurulmayacak biri olmadığını hissettirin.. Ağlamayın, kendini savunmayıp her şeye ağlayan kadın masum değil ezik görünüyor dışarıdan bence..

Bir de geçmişe takılıp kalmayın, "herkes beni bıraktı o sahip çıktı" diye minnet duymayın.. Çoğu kişi geçmişinde kötü şeyler yaşıyor, geçmişi kendi başınıza geride bırakamıyorsanız profesyonel destek olun..

X